PokecIPHONE nebo DESIRE

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

stealthx
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Re: IPHONE nebo DESIRE

Příspěvek od stealthx » stř 21. dub 2010 10:30:45

Presne tak, neda se optimalizovat na 10ky az 100ky zarizeni s Androidem, kde kazdej vyrobce hleda skuliknu, jak usetrit a natahnout tak zakaznika (slabej proc, spatny opengl, malo ram, ...). Android obecne vzato nema multitouch. Ano, papirove ho nektery zarizeni maj, ale po hardwarovy strance nedostatecnej (viz youtube test videa).

Mobilni hry vyzadujou akceleraci grafiky na spickovy urovni a dokonalej funkcni multitouch. Bez tehle dvou veci nemuzou hromadne vznikat hry. Android tyhle podminky nenabidne celoplosne ani za 10let (viz osery od vyrobcu).

Uz skoro dva roky cekam na ty uzasny hry, co se porad rika, ze teprve pridou. Ale dneska tech par lepsich kousku stejne vyjde pro nexuse a podobny. Takze uz proste zadny hry neocekavam a mam klid. Ja osobne hry na mobilu az tolik nevyzaduju a proto sem s androidem vicemene spokojenej.

| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |

ondra-banov
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3

Příspěvek od ondra-banov » stř 21. dub 2010 13:48:27

na pičoviny vás užije :-D všeci řeší jen hry
Samsung Galaxy S3

Wexter
Droid
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wexter » stř 21. dub 2010 15:36:27

jo no... typické uvažování Apple(isty) :)

vorcigernix
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Galaxy S2
Tablet: Tab 8.9
Rom: CM9

Příspěvek od vorcigernix » stř 21. dub 2010 17:34:21

Jakou odpověď čekáš na serveru androidforum.cz? ;)
Dear Dell, can you make a retarded UI on top of Windows please?

Auron123
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Galaxy S6
Mobil 2 / ROM: Stock Marshmallow

Příspěvek od Auron123 » stř 21. dub 2010 19:22:36

Asi tak pokud mám jednu z hlavních priorit na mobilu hry tak si pořídím Iphone, ale pokud si zahraju nějakou hru jednou za čas tak bohatě stačí přístroj s Androidem. Já stáhl z marketu pár her a některé jsou super a stejně je dohraju tak možná až pár let :-) pač skoro hry vůbec nehraju (vlastně vůbec...staženo ze zajímavosti :-))

elka_cz
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: iPhone SE
Twitter: http://twitter.com/elka_cz
Tablet: iPad Air
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elka_cz » pát 30. dub 2010 5:30:10

Wexter píše:Je to o stylu života. pokud nejsi ovce ze stáje iPhona, tak pojď do stáje Androida a neprohloupíš :)
To je samozřejmě zjednodušující hovadina ve stylu Radka hulána. Já měl iPhone 2 roky a rozhodně se nepovažuji za ovci.

bubuss
Nové Androidě

Příspěvek od bubuss » pát 30. dub 2010 21:16:41

No este sem tahejte Hulana. Budte radi ze mate tuhle masinku a uzivejte si ji tak jako ja:)
"ajfoun" se s tim neda vubec srovnavat, protoze ho Desire prekonava ve vsech smerech. A ted nemyslim jen vykon ale predevsim vybaveni a provedeni. Ma vetsi a lepsi amoled displej, nejake to tlacitko navic, muzete ho otevrit a vymenit baterii ma slot na microsdkartu, lepsi fotak, otevrenou platformu. Jedina vec je pocet aplikaci v marketu ale to se casem rozhodne zmeni. Android je brutalne expandujici system takze za par mesicu/let to bude masova zalezitost, az se toho pomalu zacinam bat :)
Kdo nebude na googlu jakoby nebyl..... :) Nic proti nakouslymu jabku, ale za tu cenu mam pomalu dva "dyzajry" -.)
HTC Desire

jtoxx
Droid
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jtoxx » sob 01. kvě 2010 1:46:35

Jabka x Hrusky...
Follow me on - twitter

leo159357
Nové Androidě

Příspěvek od leo159357 » sob 22. kvě 2010 10:15:15

Zdravim vsetkych...Ja osobne mam iPhone 3G dlhoooo,a nemam sa naco stazovat,je to super telefon(mam jailbreak,dost podstatna vec).Hry na nom su fakt uzasne,nikdy by som necakal ze na fone je nieco podobne mozne...Ale konci mi pausal a rozmyslal som aky fon si zobrat,iPhone 3Gs stoji zavratnych 300eur(16Gb),a tak som si vsimol HTC Desire za 160eur...Myslim ze je to jasna volba,a hlavne ma laka vyskusat nieco nove,na Desire som zatial pocul len slova chvali...Som zvedavy ci je naozaj tak vykonny...Snad mi nebudu hry chybat :D

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Příspěvek od d750 » sob 22. kvě 2010 10:20:44

Jo desire je v pohodě a se hrama to taky neni špatný poslední dobou.

huhu

Příspěvek od huhu » pát 28. kvě 2010 1:03:14

stealthx píše:
Mobilni hry vyzadujou akceleraci grafiky na spickovy urovni a dokonalej funkcni multitouch. Bez tehle dvou veci nemuzou hromadne vznikat hry. Android tyhle podminky nenabidne celoplosne ani za 10let (viz osery od vyrobcu).
Sorry ze cituju tak dozadu...nicmene...

A TY JSI KDO? chyraku ....pred mesicem se uz o galaxy S vedelo:-)

:-D :-D :-D

GreepM
Androiďák!

Příspěvek od GreepM » pát 28. kvě 2010 1:13:23

jen kdyby nahodou:-) za deset let se na tuhle hru moc tesim:-)
Siemens S a M nejvic!!!...po te nejaky shit symbiany a WM....a pak....
ANDROID: Galaxy Spica->SGS->G2 a moto360

musashi
Stálý androiďák
Reputace: 3

Příspěvek od musashi » pát 28. kvě 2010 7:43:48

Pouzival jsem iPhone telefony jiz od doby prvni verze, kterou jsem si nechaval privezt ze statu a s busicim srdcem ji tenkrat jailbreakoval a odblokovaval ... pres 3G jsem se dostal k 3GS a zcela objektive musim rict, ze iPhone je stale v mnoha a mnoha ohledech lepsi.
Bez ohledu na technicke parametry pouziteho HW ten system proste bezi svizneji, displej reaguje presneji, barvy jsou verohodnejsi ... a kdyz clovek prekona principielni odpor k iTunes, zjisti nakonec, ze je to vlastne fajn vec a je to docela dobre vymysleno ... To zjistite napr. kdyz vam do rodiny pribude dalsi Apple zarizeni (napr. iPod pro pritelkyni) a ze muzete muziku i videa pohodlne organizovat z jednoho mista, z jedne sbirky, mit k dispozici ruzne playlisty atd.
Na druhou stranu, mam ted par tydnu Desire a musim priznat, ze na me udelal dojem. MOMENTALNI stav je takovy, ze na iPhone stale nema (jsem ale hracicka a tak je pro me v tuhle chvili zajimavejsi nez iP, pze je to pro me vsechno nove), ale verim, ze nebude trvat dlouho a minimalne ho dotahne ... Ten system se opravdu velmi rychle siri a rozjizdi, vyrobci to jiz zaregistrovali a zacinaji do toho dupat ... a to je pro nas vsechny jenom dobre. Dulezita je totiz moznost volby ...
Nepochybuji ale o tom, ze novy iPhone bude zase o krok dal a tak bude treba, aby vyvoj Androidu neusnul na vavrinech (dokola se omila vetsi podil Androidu na trhu v USA nez je podil iP, ale uz temer nikde nikdo neresi, ze se defacto srovnavaji prodeje padesati vyrobku proti dvema vyrobkum).

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pát 28. kvě 2010 8:34:13

musashi píše: Bez ohledu na technicke parametry pouziteho HW ten system proste bezi svizneji, displej reaguje presneji, barvy jsou verohodnejsi ...
Tomu o displeji snad ani sám nevěříš...A ten zbytek, no už jsem to tady jednou psal. Ale napíšu to znova. Pokud máš jedno zařízení, jeden HW...no sakra to by v tom byl čert abys to neměl optimalizovaný...
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

spot
Androiďák!

Příspěvek od spot » pát 28. kvě 2010 8:35:51

musashi: celkom by ma zaujimalo v com sa ti zda iphone lepsi ako desire? Nie som ziadny anti-appleista. Ten iphone som si kedysi chcel kupit. Par veci sa mi na nom nepacilo a preto som si to nakoniec nekupil. Ale viem si predstavit ze milion ludom to moze vyhovovat. Nemam potrebu nadavat na iphone kade chodim ako niektori. Sam by som ho ale nechcel. Ale co ta zaujalo na iphone oproti desire by ma zaujimalo...

cryingfreeman
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od cryingfreeman » pát 28. kvě 2010 8:47:56

no vo funkciach lepší určite není, jedine v tej optimalizácií na harware(rýchlosť, dotyky, stabilita) ale to je samozrejme
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

musashi
Stálý androiďák

Příspěvek od musashi » pát 28. kvě 2010 8:51:13

ramon.dexter píše: Tomu o displeji snad ani sám nevěříš...A ten zbytek, no už jsem to tady jednou psal. Ale napíšu to znova. Pokud máš jedno zařízení, jeden HW...no sakra to by v tom byl čert abys to neměl optimalizovaný...
Nejen, ze verim, ale mam osobne odzkouseno, mel jsem po urcitou dobu doma oboji ... rec neni o rozliseni, tam je to jasne, rec je o barvach a presnosti ovladani ... SuperAMOLED napr. totalne ujizdi v cervenem spektru. Srovnejte si nekdy pletove tony na displeji iP a Desire a okamzite poznate, o cem mluvim. Jasne, nepocita se s tim, ze na displeji mobilu dela clovek graficke upravy, ale proste to bije do oci ...
Jinak s tou optimalizaci souhlas, jasne, ze je to jednodussi ... ale o tom rec neni, rec je o tom, co je v praxi rychlejsi. Jako zakaznika Te nebudou zajimat duvody ...
Rad bych zduraznil, ze nejsem zadny fanaticky jablickar. Fakt, ze jsem iP poslal do sveta a momentalne si hraju s Desire snad mluvi za vse. Neobhajuji nic z principu, opravdu jde o muj (v ramci moznosti) objektivni dojem ...

cryingfreeman
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od cryingfreeman » pát 28. kvě 2010 8:53:44

chlapče Desire nemá SuperAMOLED...SuperAMOLED bude mať napr. Galaxy S(s maxTouch senzor) a to je fakt best displej momentalne
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

musashi
Stálý androiďák

Příspěvek od musashi » pát 28. kvě 2010 8:56:54

spot píše:musashi: celkom by ma zaujimalo v com sa ti zda iphone lepsi ako desire? Nie som ziadny anti-appleista. Ten iphone som si kedysi chcel kupit. Par veci sa mi na nom nepacilo a preto som si to nakoniec nekupil. Ale viem si predstavit ze milion ludom to moze vyhovovat. Nemam potrebu nadavat na iphone kade chodim ako niektori. Sam by som ho ale nechcel. Ale co ta zaujalo na iphone oproti desire by ma zaujimalo...
Problem iP je v tom, ze jeho kouzlo opravdu spociva predevsim v jeho OS a ovladani. To clovek nevycte z papirovych parametru.
Aby clovek pochopil, je potreba to nejakou chvili pouzivat. Pak clovek zjisti, ze to co tam ma fungovat, funguje naprosto presne, jednoznacne, intuitivne, rychle a primocare.
Ani v nejmensim nezpochybnuji to, ze z hlediska funkci je iPhone orezany a bez JB je ten telefon polovicni. To jsou snad vseobecne znama fakt a netreba to opakovat.

musashi
Stálý androiďák

Příspěvek od musashi » pát 28. kvě 2010 8:59:27

cryingfreeman píše:chlapče Desire nemá SuperAMOLED...SuperAMOLED bude mať napr. Galaxy S(s maxTouch senzor) a to je fakt best displej momentalne
Mas pravdu, omlouvam se, spatna informace, displej je typu AMOLED.
Kazdopadne bych si pro priste vyprosil oslovovani typu "chlapce" ... husy jsme spolu nepasli, ani si me nechoval na kline, kdyz mi bylo pet, takze si tohle osloveni, prosim, vyhrad pro nekoho jineho. Diky za respektovani.

Skrilax_CZ
Stálý androiďák

Příspěvek od Skrilax_CZ » pát 28. kvě 2010 13:04:54

musashi: Jsi neúmyslně podjatý tím, že iPhone již náš a si na něj zvyklý, zatímco na Androida ještě ne. Nicméně měl jsem v ruce svou MM (taky Android) a iPhone 3GS a oba měli stejnou rychlost (no stejný HW), Android má multitasking (jo to je velký mínus pro iPhone) a iPhone má titěrný displej a jen jeden čudl (neberu ohled na HW klávesnici, která je u MM), který rozhodně barvy líp nepodá. Kouzlo OS u Androida hodnotit nebudu, viz první věta.

musashi
Stálý androiďák

Příspěvek od musashi » pát 28. kvě 2010 14:16:43

Za podjateho se nepovazuji. Jak jsem zminoval vyse, iPhona jiz nemam, prodal jsem jej a momentalne funguji s Desire ...
Kazdopadne chapu, ze nazory se lisi a co clovek, to pohled na vec. Ocekavat vseobecnou shodu jiste nelze, muj nazor je zkratka takovy, jaky je ... Podotykam jen pro uplnost, ze moje porovnani vychazi z jailbreaknuteho iPhonu. Bez JB je iPhone opravdu znacne orezan a funkcni srovnani s Androidem je pak opravdu tristni ...

Blackhawk
Droid
Reputace: 11

Příspěvek od Blackhawk » pát 28. kvě 2010 14:28:37

Mna zaujala naposledy jedna vec, priatelka chcela citat ebook-y na iPhone tak ma poprosila ci by som to nejak nezariadil. Najskor som musel asi den behat po forach a hladat aplikaciu, ktora by vedela "spustit" knizky, ktore by bolli nakopirovane z PC do telefonu. To som zistil, ze asi nepojde, tak som nasiel jeden program kde sa to da nejak iba cez wifi, tu nastal dalsi zadrhel, ked som sa snazil otvorit stiahnutu knizku, iPhone sa zasekol asi na pol minutu a az potom knizku otvoril. V tychto veciach su ci uz android alebo aj wm niekde inde. Ta zatvorenost systemu viac skodi ako pomaha. A druha vec co sa mi nepaci je celkova politika applu.

musashi
Stálý androiďák

Příspěvek od musashi » pát 28. kvě 2010 14:47:05

To je prave ten rozdil v pristupu ... iPhone (stejne tak ale podle me i Desire a vetsina novych zarizeni podobneho typu) je postavena na online sluzbach ...
Pro cteni sis tedy mohle z AppStoru stahnout vynikajici aplikaci Stanza a pak si postahovat volne dostupne knihy z ruznych zdroju (napr. palmknihy.cz) nebo si svoje vlastni ebooky prevest na epub format a umistit si je na svuj web ...
Pak s tim neni zadny problem.
Obcas to chce zkratka hledat reseni i mimo ctverec ...

Neberte to tak, ze iPhone obhajuju proti vsem. Ma spoustu much a mne osobne politika Applu rovnez nesedi (jeden z hlavnich duvodu, proc jsem iPhone nakonec opustil), ale z principu mi vadi (a to vlastne ve vsem), kdyz na to nekdo nadava ci hazi spinu, aniz by se s tim hloubeji seznamil. Je jistym zpusobem "in" stat mimo "stado" applistu ... nerikam, ze je to pripad vas tady, ale verte, ze takovych lidi je dost.

Blackhawk
Droid
Reputace: 11

Příspěvek od Blackhawk » pát 28. kvě 2010 17:01:55

Hej, pokial si dobre pamatam tak ta app co som jej tam dal bola prave Stanza.

ShepDog
Nové Androidě

Příspěvek od ShepDog » pát 28. kvě 2010 19:48:01

Nazdar s,am som presiel z iphone 3g na Desira neviem si vynachvalit

+ podpora flash
+ usb diskova jednotka ziaden itunes
+ nadherny display
+ krasne sa da upravit desktop

Odpovědět

Zpět na „Pokec“