PokecOdcizení Samsung Galaxy S4

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Mobil 2 / ROM: 4.4.4
Twitter: https://twitter.com/zeli24
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1

Odcizení Samsung Galaxy S4

Příspěvek od zeli24 » stř 19. čer 2013 10:04:49

Vážení zdravím,

není tomu ani týden, co jsem si vyměnil S2 za S4, samozřejmě s doplacením tučného balíku. Včera mi byl, společně s hodinkami, penězi, dalším kamarádovým telefonem, doklady a klíči od auta, odcizen. Chtěl bych se zeptat, jaké jsou zkušenosti, možnosti a postupy k dopadení pachatele? Jaké možnosti a páky má PČR krom zablokování? Telefon mám zaregistrovaný v Samsungdive.com, ale je vypnutý. Dále zde mám nainstalované AVG a vzdáleně se mi, ač nevím, jak to přesně funguje? Podařilo se mi najít na internetu stránku najdute.cz Jak tato služba funguje? Děkuji za pomoc

Bimbaldi
Robot
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4
Tablet: Galaxy Tab 10.1, P7500, 64Gb. ROM: Overcome 2.2.0.
Rom: S4 Stock

Re: Odcizení Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Bimbaldi » stř 19. čer 2013 10:49:35

Zkušenost kamaráda je taková, že krádež nahlásil na policii, ta kontaktovala mobilního operátora a ten jí podle nevím čeho sdělil kde se ten telefon nachází.
Nekecám, kolem týdne měl telefon zpět, jen musel předložit doklady, kde chtěli IMEI a že je vlastník.

m.a.x.i.m.u.s
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9+

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » stř 19. čer 2013 11:05:46

A kdy tato zkušenost proběhla?
Už nějakou dobu by tohle měli řešit pouze pokud se jedná o nějaký závažný trestný čin...
Měli by provádět pouze blokace přístroje a ne vyhledávání.
Desire -> Sensation -> Galaxy SIII -> Galaxy S4 -> G3 16GB -> G4 Leather -> Galaxy S7 Edge -> Galaxy S8 -> Galaxy S9+

Traged
Účet zrušen
Reputace: 42

Příspěvek od Traged » stř 19. čer 2013 11:05:59

na základě imei ho může bloknout i samsung. Ale musíš mít hlášenou ztrátu nebo odcizení na policii.

madmojo
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: OP5-official rooted
Mobil 2 / ROM: SGN4-oficial
Rom: slimroms.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od madmojo » stř 19. čer 2013 12:51:53

zeli24 píše:... Včera mi byl, společně s hodinkami, penězi, dalším kamarádovým telefonem, doklady a klíči od auta, odcizen.
Jestli nemáš funkční nějakou vlastní službu na sledování telefonu, tak tvojí jedinou šancí je policie. Oni mají možnost ten telefon najít. Problém je, že to musí být pokud možno ihned po krádeži. A ještě větší problém je, že to neradi dělají.

Poslední týden jsem si hrál se službou Najít můj mobil od Samsungu. Mě osobně to nefungovalo hned. Musel jsem 2x psát na podporu, až nakonec se mi tuto službu podařilo zprovoznit. Problémem je, že na tu krádež musí být člověk připravený dopředu. Základ je mít v telefonu povoleno Dálkové ovládání, dále povoleno sledování polohy od Googlu. Vše jsem měl spuštěno a stále sledování nefungovalo, pomohla až rada odstranit Samsung účet a znovu jej přidat...
V emailu, co mi přišel od podpory samsungu je popsáno, co vše se má zkontrolovat a jaké případné kroky podniknout, když služba nefunguje. Pro ty, co by měli stejný problém jako já připojuji zmíněný email:

Kód: Vybrat vše

Vážený zákazníku,

děkujeme Vám, že jste nás kontaktoval. Vážíme si možnosti, že Vám můžeme pomoci.

Níže Vám posílám přesný postup jak si nastavit službu "Najít můj telefon", spolu s aktivací dálkového ovládání.

Abyste si mohl zaregistrovat Váš přístroj pro službu „Najít můj mobil“, následujte prosím tyto kroky:

1) Otevřte internetovou stránku:
http://findmymobile.samsung.com
(v levém dolním rohu případně vyberte češtinu). Na svém přístroji můžete vidět mobilní verzi.
2) Klikněte na “Přihlásit se” a zadejte ID Vašeho Samsungového účtu (Email) a heslo
3) Pokud nemáte Samsungový účet, tak si ho prosím založte. Můžete to učinit pomocí odkazu “Nemáte účet Samsung? > přihlásit“
4) Po vytvoření Vašeho účtu zaregistrujte prosím svůj přístroj v menu „Nastavení“ Vašeho přístroje abyste mohl tuto službu využívat.

Abyste mohl používat službu „Najít můj mobil“ musí být aktivovány „Dálková ovládání“ na Vašem přístroji. V hlavním menu vyberte (přesuňte tlačítka zprava doleva):
- Nastavení > Osobní > Bezpečnost
- Najít můj mobil > Dálková ovládání
- Zaregistrujte Váš účet Samsung a pro některé modele z androidem se budete muset rovněž přihlásit do Vašeho účtu Google a vyjádřit v něm souhlas se shromažďováním informací o lokalizaci, abyste mohl využívat funkce „Sledovat můj mobil“ a „Najít můj mobil“.
* Pro nejnovější verzi androidu (ICS) - pokud je aplikace „Dálková ovládání“ ukončena, nebo zablokována, tak tato funkce nebude fungovat.

Jakmile učiníte výše uvedené kroky, tak bude funkce „Dálková ovládání“ automaticky zprovozněna.

Všimněte si však prosím, že ne každý přístroj Samsung je podporován funkcí „Najít můj mobil“. Navštivte prosím internetové stránky:
http://findmymobile.samsung.com
a ujistěte se, zda je Váš přístroj touto funkcí podporován. Podporované přístroje můžete nalézt takto:
Uživatelská příručka > vyhledejte nebo zadejte model Vašeho přístroje
Tyto stránky Vám rovněž blíže představí tuto funkci, poskytnou návody a naleznete tam rovněž užitečnou sekci častých otázek z odpověďmi. Můžete si vybrat Váš model a najít k němu návod pro používání služby „Najít můj mobil”.

Pokud budete mít i nadále potíže s aktivací této služby, vyzkoušejte prosím některé z níže uvedených možností:
---------------------
1) Ujistěte se prosím, že obě níže uvedené funkce jsou zaznačené:

Nastavení > Účty > Účet Google > Lokalita > Služba Google Lokalita + Lokalita & Vyhledávání Google
(Settings > Accounts > Google Account > Location > Google’s location service + Location & Google Search)

Nastavení > Osobní > Služby lokalita > Použít bezdrátové sítě + Použít satelity GPS + Lokalita a vyhledávání Google
(Settings > Personal > Location services > Use wireless networks + Use GPS satellites + Location and Google search)
---------------------
2) Zkuste prosím použít jiný internetový vyhledávač než Google Chrome 27.0 (np. Internet Explorer).
---------------------
3) Ujistěte se prosím, že tento problém nesouvisí s poskytovatelem Vaší internetové sítě.
---------------------
4) Zkuste se prosím odhlásit z Vašeho Samsungového účtu a odstranit ho z Vašeho zařízení. Posléze ho znovu přidejte a přihlaste se. Následně se přihlašte rovněž na službu Najít můj telefon. Můžete to učinit pomocí následujících kroků:

Android:
a) Nastavení > Účty a synchronizace > Odstranit účet
b) Nastavení > Účty a synchronizace > Přidat účet
(Android: "Settings" > "Accounts and Sync" > "Remove account" – to add the account again, go back to "Settings" > “Account and Sync” > “Add account”)

Bada:
a) Nastavení > Účty > Účet Samsung > Odstranit účet
b) Nastavení > Účty > Účet Samsung > Přidat účet
(Bada: "Settings" > "Accounts" > "Samsung account" > "Remove account" – to add the account again, go back to “Settings” > “Accounts" > "Samsung account" > “Add account”)

Uvědomte si ale prosím, že při odstranění Samsungového účtu z Vašeho zařízení mohou být smazány údaje z jeho synchronizace. Následujte tedy prosím níže uvedené kroky abyste mohl zkontrolovat, zda Vaše údaje byly úspěšně synchronizovány a zda byly bezpečně zálohovány:

a) Nastavení > Účty > Účet Samsung > Emailová adresa účtu Samsung > klikněte na “Synchronizovat” a zkontrolujte “Datum poslední synchronizace”.
(Go to Settings > Accounts > “Samsung account” > “Samsung account email address” > press the “Sync now” button and check the “Last synced date”)

b) Nastavení > Účty > Účet Samsung > Zálohovat zařízení > klikněte na “Zálohovat” a zkontrolujte “Datum posledního zálohování”.
(Go to Settings > Accounts > “Samsung account” > “Device backup” button > Press the “Back up now” and check the “Last back up date”)
---------------------

Jestliže žádný z výše uvedených postupů nepomůže vyřešit problém z Vaším zařízením, poskytněte nám prosím následující informace:
1) Čísla Vašeho zařízení (IMEI a výrobní číslo - na Vašem přístroji vytočte *#06#)
2) Jméno poskytovatele Vašeho síťového připojení
3) Jak přesně zní zpráva, která se Vám zobrazuje (ideálně připojte “screenshot” takové zprávy).

Velmi oceníme jakékoliv další informace, které nám můžete poskytnout.

Jakmile obdržíme tyto doplňující informace,budeme schopni nalézt řešení pro Váš problém.

Jsme Vám velmi vděčni za Vaši trpělivost a pochopení a zůstáváme k Vašim službám pokud budete potřebovat naši další pomoc nebo podporu.

Děkujeme, že jste využili naše služby. Vaše spokojenost je pro nás důležitá.

S pozdravem,

Oddělení služeb zákazníkům

Navštivte naše webové stránky: http://help.content.samsung.com

※ Tato zpráva byla zaslána z e-mailové adresy určené pouze k zasílání oznámení, která nepřijímá příchozí e-maily. Na tuto zprávu neodpovídejte. 

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě

Příspěvek od zeli24 » stř 19. čer 2013 14:11:15

Vrátil jsem se z Prahy, mimo jiné zařídit novou simku u T-mobile a zařídit výměnu zámků v autě, v tuto chvíli nám škoda vyšplhala k 70 000 Kč! :x V T-mobilu řečeno: ,,Na příkaz policie jsme schopni telefon dohledat s přesností na metr, pokud v něm bude SIM-karta." K večeru jdu prosit pány policisty, aby tento příkaz dali, přecejen není škoda jen 5 nebo 10 tisíc ;)

Bimbaldi
Robot

Příspěvek od Bimbaldi » stř 19. čer 2013 14:18:22

Jak jsem psal výše, tak ta situace je stará cca. 3/4 roku. S policí nebyl problém, taky to bylo vykradené auto, ale policii volal ihned a ihned to začali řešit. Celkem jsem čučel, že to šlo takhle řešit a celkem i hladce. Špatné bylo, že kdyby ten, co to ukradl ten telefon jakkoliv poškodil, tak náhradu škody atd. myslím by už nikdo neřešil.

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě

Příspěvek od zeli24 » stř 19. čer 2013 19:40:11

Já bohužel takové štěstí zatím neměl. Očividně přetažený strážník, který se v telefonech vyznal jako já v botanice, podepisující se vlnovkou a divící se, že mám informace o tom, jak se hledají telefony. Prý se někdo třeba sebere a zadá to, ale vyhledávání telefonu přes operátory je prý na žádost soudců a to prý dnes žádný soudce kvůli krádeži, byť jde o škodu 70 000 Kč, nedá. Chce se mi brečet z tohoto systému, kde zloději jsou chráněni zákonem a selský rozum nikdy nevyhraje. Proč bych to nemohl být já, kdo dá souhlas k sledování telefonu, který prokazatelně vlastním? Ochrana osobních údajů? Kdo chrání ty mé údaje v telefonu? :!:

madmojo
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: OP5-official rooted
Mobil 2 / ROM: SGN4-oficial
Rom: slimroms.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od madmojo » stř 19. čer 2013 20:01:56

zeli24 píše:Já bohužel takové štěstí zatím neměl.
Cítím s tebou chlape. Ale nevzdávej to tak snadno. Klidně bych šel jinam, když tě někde "vyhodí"...

Traged
Účet zrušen

Příspěvek od Traged » stř 19. čer 2013 20:45:03

najít a useknout ruce.

mrnus
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: HUAWEI HONOR 8 PREMIUM
Tablet: Asus TF300T
Rom: 4.2.1 JB (root)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrnus » stř 19. čer 2013 20:50:54

Musím reagovat ,
Podle mě je v dnešní době mít v telefonu a tabletu nějakou aplikaci na blokaci a pozici zařízení.
Je jich celá řada jeden je lepší a jiný umí zase něco víc .
Např. AndroidLost je apk která se jen naistaluje do zařízení a potom na webu http://androidlost.com
se přihlásit pod účtem který máte na zař. a můžete sledovat .(je tam i funkce "hide icon" tak podprůměrný lupič si řekne že tam nic není a nemusí dělat reset atd.) Důležité je aby bylo zařízení online.
Potom to umí i asi většina antivirových apk.

Moc bych to nepodcenoval, škodlivých kodu pro android už je asi dost na světě.
Naposledy upravil(a) mrnus dne stř 19. čer 2013 20:53:39, celkem upraveno 1 x.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 19. čer 2013 20:51:53

zeli24 píše:Vrátil jsem se z Prahy, mimo jiné zařídit novou simku u T-mobile a zařídit výměnu zámků v autě, v tuto chvíli nám škoda vyšplhala k 70 000 Kč! :x V T-mobilu řečeno: ,,Na příkaz policie jsme schopni telefon dohledat s přesností na metr, pokud v něm bude SIM-karta." K večeru jdu prosit pány policisty, aby tento příkaz dali, přecejen není škoda jen 5 nebo 10 tisíc ;)
Trochu tě zklamu, ten kdo ti to tvrdil se moc dívá na americké kriminálky. V reálu to operátor najde v nejlepším případě s přesností na stovky metrů a to jen ve městech, mimo město to můžou být i kilometry. A ty stovky metrů jaksi v husté zástavbě moc nepomůže. Na vyšší přesnost by se dostali jen s využitím GPS, ale tu si na dálku operátor aktivovat nemůže. Zjišťování držitele kradeného telefonu se řeší úplně jinak a postaru :-) Policie si nechá dle IMEI zjistit tel. číslo SIM karty, která v něm naposledy byla aktivní a pokud je to paušální SIM, rovnou si předvolá jejího majitele k podání vysvětlení. No a pokud je to neregistrovaná předplacenka, nechá si vyjet výpis hovorů a jednoduše obvolá lidi ze seznamu a vyptá se, kdože z toho čísla volal nebo komu na to číslo volali. Každopádně policii to sice chvíli trvá, ale pokud je cena telefonu nebo další škoda přes 5tisíc, tak to docela řeší a většinou i vyřeší.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Tomina
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Pokaždé jiný

Příspěvek od Tomina » čtv 20. čer 2013 8:16:01

Tohle je vážně smůla. Myslím si, že u tak hodnotných telefonů je téměř nutností mít bezpečnostní aplikaci. Třeba Cerberus [https://play.google.com/store/apps/deta ... erus&hl=cs]

Jinak jak zaznělo, operátor telefon dohledá v řádech stovek metrů, dle BTS, které vytvoří jakési kružnice. Nejpřesnější polohu umí jen GPS. Možná poučení do budoucna, nenechávat nic bez dozoru..mobil za 17 klacků je jako malé dítě.. :lol:

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě

Příspěvek od zeli24 » čtv 20. čer 2013 9:35:13

Smůla by byla, kdyby mi ten telefon vyklouzl z ruky a spadl z balkonu. Tohle je hnus a jestli se ten dotyčný jednou najde, tak mu useknu ruce, lidi jsou vážně sv*ně!

Dle slov operátora se v takovýchto případech vyhledává ne pomocí GPS, ale GSM. Je to pouze za pokynu policie. A opravdu je to s přesností na metr,

Dle slov policie je potřeba souhlas soudce. Za soudcem nikdo nepůjde, protože tvrdí, že ten dá svolení pouze v případě, že se jedná o vraždu, znásilnění nebo loupež. To, že nám vznikla škoda na majetku v hodnotě 60 tisíc korun, to nikoho prý nezajímá ani neobměkčí. Čili se prý bude čekat na to, zda si někdo ten spis vytáhne společně s ostatními telefony tohoto typu a půjde po tom, spíš je to náhoda.

Dle slov tiskové mluvčí soudu se mám obrátit na Policii ČR nebo státního zástupce, takže je asi konec.

Nechápu, jak takhle může stát fungovat. Zákony jsou z extrému do extrému, jako by je vařili kuchaři začátečníci. Ochota orgánů ČR je na bodu mrazu, i když jsou možnosti, jak dopadnout pachatele. :help:
Naposledy upravil(a) don_alex dne pon 24. čer 2013 19:58:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj předchozí příspěvek - viz Pravidla fóra!

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 20. čer 2013 12:13:26

Hele, vážně ti navykládali naprosté blbosti.

1) GSM lokalizuje na stovky metrů, líp ani omylem

2) k lokalizaci kradeného telefonu nepotřebují soudce. Policie prostě standardně řeší krádež a jak jsem už psal, k tomu lokalizaci nepotřebuje. Stačí majitel SIM karty, která je po ukradení v telefonu provozována a případně výpis hovorů z ní. Zažil jsem několikrát, jak takto policie dohledávala telefon a našla, stačí jim zjistit, kdo telefon používá a to není problém. Jo a našli takto telefon, který můj kolega z práce naše ležet na nádraží. Akorát majitel na policii nepřiznal, že ho ztratil, ale tvrdil, že mu ho ukradli v hospodě. Telefon měl hodnotu přes 5000 a kolega pak dostal pokutu za zatajení nálezu ve správním řízení. Takže není pravda, že by to policie neřešila nebo že to řešit bez soudce nesmí.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Traged
Účet zrušen

Příspěvek od Traged » čtv 20. čer 2013 12:34:07

o té poloze, monitoruje se průsečík tří BTS stanic, takže opravdu stovky metrů.

Bimbaldi
Robot

Příspěvek od Bimbaldi » čtv 20. čer 2013 16:59:25

Ludekbrno ma pravdu, volal jsem kamaradovi a ten rozhodne zadneho soudce neresil. Prej ale ten policajt byl znamej, ten se do toho obul a opravdu do tydne byl tel. vracen, coz kdyby to slo pres soudce, tak to trva pul roku. Vypada to, ze se to nikomu resit nechce, tak se vymlouvaji :-(

milennium
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Pixel 3 XL
Mobil 2 / ROM: BlackBerry Passport
Twitter: @jardalukas

Příspěvek od milennium » čtv 20. čer 2013 23:30:33

Zjištění polohy mobilního telefonu se zjišťuje triangulací alespoň dvou BTS. A záleží na momentálním použití frek. pásma GSM. Pokud je uživatel zrovna někde mimo město a využívá GPRS/EDGE (900/1800MHz) může být přesnost zaměření i pár km. Pokud je uživatel ve městě, tak se přesnost zaměření zvyšuje s počtem BTS a může být skutečně až na několik metrů. Výpočet triangulace pomocí třeba 5 BTS je velice přesné, navíc tyto BTS můžou být od sebe i pár desítek metrů.

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě

Příspěvek od zeli24 » pon 24. čer 2013 13:18:50

Dobře, vraťme se tedy k prevenci. Jak zabezpečit telefon, aby v případě krádeže byl dohledatelný i při provedení továrního nastavení případným zlodějem? ;)

David1982
Robot
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Příspěvek od David1982 » pon 24. čer 2013 14:12:55

Udelas root a nasledne si stahnes ze stranek cerberusu zip soubor, ktery flashnes pres recovery. Cerberus zustane v telefonu i po HR. Odstranit ho muze az jina rom, coz vetsinou zlodeji hned nedelaji.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » pon 24. čer 2013 14:46:46

Některé aplikace to umí i bez prevence, např. Plan B.
https://play.google.com/store/apps/deta ... labs.planb
https://play.google.com/store/apps/deta ... m.planbnew

Policie sleduje přes operátora odcizené telefony jen u těch trestných činů, kde hrozí trestní sazba minimálně 8 let. Takže nějaká krádež za 70 000 Kč je passé, víc než 5 let tam pachateli uržitě nehrozí.

Game
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Příspěvek od Game » pon 24. čer 2013 14:57:58

zeli24 píše:Dobře, vraťme se tedy k prevenci. Jak zabezpečit telefon, aby v případě krádeže byl dohledatelný i při provedení továrního nastavení případným zlodějem? ;)
Cerberus je výborná app na stratu tel.udajne nepomůže ani tovarni nastaveni prý se integruje primo do rom takže jak se jí zbavit je Flash kompletní rom.... Sice stojí prachy myslím ze neco kolem 80kc a licence je na 5 tel.jedná se o doživotní licenci.

@telefon
No Root :3
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě

Příspěvek od zeli24 » pon 24. čer 2013 15:31:27

dvzd píše:Některé aplikace to umí i bez prevence, např. Plan B.
https://play.google.com/store/apps/deta ... labs.planb
https://play.google.com/store/apps/deta ... m.planbnew

Policie sleduje přes operátora odcizené telefony jen u těch trestných činů, kde hrozí trestní sazba minimálně 8 let. Takže nějaká krádež za 70 000 Kč je passé, víc než 5 let tam pachateli uržitě nehrozí.
Jak to přesně funguje?

josfa
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: samsung Galaxy S7
Tablet: samsung Galaxy tab 10.1 3G
Rom: custom

Příspěvek od josfa » pon 24. čer 2013 15:57:34

zajimave tema ,bohuzel zijeme ve statě ,kde zlodejna je vynosne remeslo a bez trestna vydelacna cinnost,zlodejicek ma dnes vetsi prava nez postizený ,mam sve zkusenosti ,parkrat vykradene auto (za coz jsem i rad) protoze 2x krat mi jiz auto ukradli a to bez nahrady skody ,nikdy se nenasly -nekdo namitne proc nebyly pojistene,ale pojistovat 7-10let stare auto se uz trochu prodrazuje a nepredpokladate ze idyz ho mate zabezpecene alarmem , imobilizerem ,ze by nekdo takto stare auta chtel ukrast a presto ukradl a ja prisel o 110 000 ,tedy v tom druhe pripade ,dneska uz pojistuji i vysmrkani do kapesniku a ac se ukradeni vozu neda srovnavat s cenou mobilu ,tak i tady jsem jiz obezretny a pouzivam pro kazdy pripad ochranu pro nalezeni ci zablokovani mobila ,po zkusenostech vim ,ze v ceske republice se prava nikdy nedomuzete ,musite si pomoci sam narky a plac jsou k nicemu ,pokud si predem nezajistite ochranu sveho majetku a ani to vam neda zaruku ,ze se sveho naroku domuzete ,krast a loupit se v teto zemi vyplací ,protoze pripadne tresty za zlodejnu nejsou ani vychovne ani zastrasujici a zlodejickove nemaji pred zakony a policii respekt protoze kdyz si prectu ze recidivista 20x trestanej opet chycen pri cinu ,tak asi neco neni v poradku ,zijeme v dobe ,kdy vlastnit majetek je provokace a podnet k tomu ,aby vas nemajetni temer beztrestne okradli
Naposledy upravil(a) josfa dne pon 24. čer 2013 16:08:03, celkem upraveno 2 x.

pRo_lama
Moderátor
Reputace: 326
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pRo_lama » pon 24. čer 2013 16:01:16

Presúvam celú tému do sekcie Pokec. Už to dávno nemá nič spoločné hl. kategóriou S4.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 24. čer 2013 16:07:36

Josfa:

Brečíš hezky, ale na špatném hrobě. Pokud k tomu každý bude přistupovat jako ty a už předem předpokládat, že se nic nevyřeší a ani se o to nepokusí, tak to potom takto vypadá. Naštěstí to není ani zdaleka tak hrozne, jak píšeš...

josfa
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: samsung Galaxy S7
Tablet: samsung Galaxy tab 10.1 3G
Rom: custom

Příspěvek od josfa » pon 24. čer 2013 16:49:47

ludekbrno
tvuj pristup bude asi jiny a myslim ze se ti takove veci vyhybají ,takze budes ten stastnejsi ,kterymu jeste nikdo nic neukradl a kdyz ,tak mel to stesti ze to nebylo za moc penez a ze mu byl majetek navracen neposkozeny a tudiz neprisel jsi k ujmě
,na rozdil od tebe jsem byl skodnej ,pravdepodobne jsi asi nic podobneho nezazil ,jinak by jsi psal neco jineho ,tak bude lepsi kdyz se o sve dobre zkusenosti podelis ,protoze pokud jsi nebyl oloupen a neprisel si o cast sveho majetku tak vubec netusis co je to za bezmoc domoci se alespon casti sveho majetku zpet

dvzd
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » pon 24. čer 2013 18:33:26

Majetek si kazdy musi hlidat sam, pokud to nedokaze, tak ho nema mit. 8-)

111a111
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SGS3

Příspěvek od 111a111 » pon 24. čer 2013 18:56:36

Mna by zaujimalo, co v pripade ze zlodej je uplne tupy, len vyhodi SIM a beha s ukradnutym zapnutym telefonom? Vypatras ho a co? Zavolam policiu a poslu za nim jednotku URNa ? O tom pochybujem.
Asi nebudem jediny, co keby mne niekto ukradol veci za 70K a najdem ho, pojdem sediet ja za obzvlast tazke ublizenie na zdravi s nasledkom smrti...

Ja teda pouzivam len FindMyMobile od samsungu, ale prave som sa rozhodol ze potrebujem lepsie zabezpecenie

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 24. čer 2013 19:14:39

dvdz:

Musím souhlasit, pořizuju si jen takový majetek, který jsem schopen si uhlídat. A pokud si ho přesto neuhlídám, tak si řeknu, že za blbost se platí a nebudu čekat, že moje problémy za mě vyřeší stát.

Zamčeno

Zpět na „Pokec“