PokecOdcizení Samsung Galaxy S4

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Odcizení Samsung Galaxy S4

Příspěvek od ludekbrno »

Takže také gratuluji, byť trvám na tom, že jsi blázen :-) A to proto, že to dopadlo přesně jak jsem předpovídal. Tedy že přes policii neexistuje šance dostat mobil ze zahraničí a dokonce ani u nás a že jedinou šancí je, že se držitel telefonu opět vrátí do ČR a ty si ho sám najdeš. Také jsem předpokládal, že jediná aktivita policie by byla taková, že jim oznámíš, že na místě XY se aktuálně nachází osoba, která má tobě odcizený telefon a že jen tak budou moci zasáhnout. Také se potvrdilo, že veškerá předchozí anabáze s policií a státními zástupci byla od počátku do konce zbytečná a že to ve skutečnosti nijak neřešili (ani nemají jak) a ani v budoucnu podobné případy řešit nebudou. Mohl sis to celé zjednodušit na to pouhé sledování polohy a policii kontaktovat až v poslední fázi, byť stejně nakonec nepomohla.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Odcizení Samsung Galaxy S4

Příspěvek od don_alex »

Zajímalo by mě, o kom v závěru článku psal. :hehe:

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Odcizení Samsung Galaxy S4

Příspěvek od ludekbrno »

Mě taky :lol: A kromě výše uvedeného jsem si jistý, že kdyby tu energii a čas věnoval vydělávání peněz, mohl za tu dobu mít takové telefony i dva :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Fatal_Soldier
Droid
Příspěvky: 2047
Registrován: pon 11. říj 2010 12:34:08
Typ mobilu / ROM: SGS7
Rom: Nougat official
Bydliště: Hodonín

Re: Odcizení Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Fatal_Soldier »

A hlavně nedošlo k navrácení kvůli nějaké dřině, ale především kvůli tomu, že dojeli do ČR. Což je hodně velké štěstí. Kdyby se tu neukázali, měl by smůlu.
SGS7 Nougat official
POUŽÍVEJTE HLEDÁNÍ, vše už tu de facto někde je.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Odcizení Samsung Galaxy S4

Příspěvek od ludekbrno »

Jistě, dostal ho jen proto, že se vrátil do ČR a sám si jo našel :-) Takže to zatěžování policie a státních zástupců bylo naprosto zbytečné, jak jsem od začátku říkal. A nemyslím tím, že by se jim to dělat nechtělo, ale prostě proto, že v takových málo závažných případech k tomu nemají žádné možnosti, jak to řešit se zahraničím. Na takovou hloupost tomu vyšetřovateli nikdo neproplatí ani telefonický hovor do zahraničí, musel by to platit ze svého :-) Nedávno mi volal policista, který vyšetřoval krádež peněženky kapsářem v prodejně, kde jsem montoval kamerový systém. A on potřeboval stáhnout záznam z kamer a chěl poradit, jak na to. Tak jsem mu řekl, jestli mi může zavolat, až bude v té prodejně, že bych ho navigoval. Na to mi odpověděl, že bohužel nemůže, protože nemá k dispizici služební mobil a musel by volat ze svého, ale na to není zase tak dobře placený... Takže asi tak to je a čekat, že policie bude vyvíjet dokonce přeshraniční aktivitu kvůli hloupému telefonu (byť je to smartphone :-) ), který majitel svojí hloupostí nechá bez dozoru na místě, kde jsou krádeže odložených věcí běžné, je mírně řečeno naivní :-)


píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
zeli24
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: sob 27. říj 2012 14:07:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Mobil 2 / ROM: 4.4.4
Twitter: https://twitter.com/zeli24
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1

Re: Odcizení Samsung Galaxy S4

Příspěvek od zeli24 »

ludekbrno: Ono to nakonec vlastně bylo úplně snadné a mohl jsem na ně počkat na nádraží ne? :) Přijde mi, že všechno moc zjednodušujete, ale třeba jsem se mohl zeptat Vás, jestli jste nemontoval kamery taky na PS v Podolí :lol:
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Odcizení Samsung Galaxy S4

Příspěvek od ludekbrno »

Zeptat jste se mohl, ale bohužel pracuju spíš v Brně a okolí :-) Ne, já to nezjednodušuju, jen konstatuji, že veškerá ta mezihra s policií a státním zastupitelstvím byla naprosto zbytečná a jen jste jim přidělal práci, kterou stejně nemohli úspěšně dokončit, což jsem myslím i docela vysvětlil hned na začátku případu a že jediná šance je ta vlastní iniciativa, což se do puntíku potvrdilo. Takže byste oni i vy ušetřili hromadu času ušetřením zbytečného papírování. Stačila by jen ta poslední fáze vlastního nalezení a zachycení ;-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Odcizení Samsung Galaxy S4

Příspěvek od don_alex »

Konec dobrý, všechno dobré. Případ je uzavřen, chybí tomu už jen lock....
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Zamčeno

Zpět na „Pokec“