PokecOdcizení Samsung Galaxy S4

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

josfa
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: samsung Galaxy S7
Tablet: samsung Galaxy tab 10.1 3G
Rom: custom

Re: Odcizení Samsung Galaxy S4

Příspěvek od josfa » pon 24. čer 2013 19:17:06

dvzd píše:Majetek si kazdy musi hlidat sam, pokud to nedokaze, tak ho nema mit. 8-)
co je to za blabol , (predpokladam ,ze jedinym tvojim majetkem budou naramkove hodinky s digitalnim ciselnikem)
rozdil je chranit si majetek na vesnici s 50 obyvateli nebo ve meste se 100 000 lidmi nemyslis? a pak take v jake lokalite zijes ,ustecky kraj neni zrovna bezpecne misto ,krade se tu vsechno a ty tu meles neco o ochrane majetku vlastnimi silami ,jak to delas ? v noci nespis? porad ve strehu ? je videt ze ti jeste nic neukradli pokud by tedy by bylo co ukrast ,mas-li 7 let stare auto ,nebudes kazdej den stat u okna, co kdyby ,jinak ale gratuluji pokud mas vse pod kontrolou a narizujes si kazdy den budika ,aby ses podival ,jestli mas slepice v kurniku
Naposledy upravil(a) josfa dne pon 24. čer 2013 19:31:44, celkem upraveno 2 x.

Swe
Stálý androiďák
Reputace: 0

Příspěvek od Swe » pon 24. čer 2013 19:25:01

Je to samozrejme blbosť, štátne zriadenia existujú na to, aby ochraňovali práva svojich občanov a keď nejaká sviňa ma okradne, polícia je povinná konať. To, že sa tak občas nedeje, je len dôkazom toho, že nežijeme v právnych štátoch ale v bananistane, kde sa všetci len na demokratov hrajú.

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 62
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ / G975FXXS9DTI8

Příspěvek od -Pavel- » pon 24. čer 2013 19:25:35

dvzd píše:Majetek si kazdy musi hlidat sam, pokud to nedokaze, tak ho nema mit. 8-)
Tak tohle je zcela mimo. Mohu koupit, nebo vlastnit cokoliv a přesto vzniknou v životě situace, kdy mohu kdykoliv a o cokoliv přijít, ať svou, nebo cizí zásluhou. Kdyby platilo co píšeš, nemohl by jsi vlastnit nic, protože nastávají v životě situace, které nemůžeš vždy předvídat.

( odesláno z tabletu )
Samsung Galaxy S10+ Prism Black - XEZ (G975FXXS9DTI8) Říjen - Spigen Case Liquid Air Matte Black
QuadCore i5-8300H 4.00GHz / Kingston 32GB DDR4 / GTX 1050 4GB / ADATA XPG SSD 512GB / Seagate HDD 1TB / WD HDD 750GB

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 24. čer 2013 19:55:45

Josfa:

Možná jsi nikdy neslyšel o autoalarmech s lokalizací, což je dnes už otázka malé částky v porovnání s cenou auta. Stejně tak existuje pojištění. Pokud obojí ignoruješ a pak se rozčiluješ, že policie nenasadí na nalezení 7 let starého křápu speciální pátrací skupinu i s vrtulníkem, tak to žiješ mimo realitu. Tys úmyslně neudělal žádné z dostupných opatření pro ochranu svého majetku a to je čistě tvůj problém. A pokud máš pocit, že jsi jediný, koho okradli, tak jsi vedle jak ta jedle. Ne, vážně nebudu brečet, že okradli tebe nebo mě, raději si pořídím alarm a pojištění. A jsem rád, že policie neplýtvá penězi na hledání aut, které si každý může ochránit sám, ale celkem se jí daří odhalovat darebáky, co okradají naše babičky. Ano, samozřejmě by bylo možné sebrat peníze důchodcům nebo zvýšit daně a vydělané peníze dát na lepší funkčnost policie. Děkuji, nemám zájem.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 4
Mobil 2 / ROM: 4.4.4
Twitter: https://twitter.com/zeli24
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od zeli24 » pon 24. čer 2013 20:49:36

Ty si zase pleteš ochranu majetku a náhradu vzniklé škody. Pojistné se určitě do ochrany majetku nevztahuje! Nechci tu řešit názory na to, zda je normální, že lidé kradou, což beru jako ubohý odraz naší společnosti. To bych se tu pak mohl hádat, že Policie ČR neplní základní úkol své činnosti zákona č. 283/1991 Sb. o Policii České republiky § 2, kde je mimo jiné psáno: Policie plní tyto úkoly: a) chrání bezpečnost osob a majetku; d) odhaluje trestné činy a zjišťuje jejich pachatele; apod...Spíš něž takovéto dohady bych uvítal radu, jak dohledat odcizený majetek (mobilní telefon), na který jsem si vydělal.

Rozhořčil mě fakt, že jsou u nás nastaveny špatně zákony a zloději jsou tak chráněni. Navíc pražská Policie očividně ví o tom, že v Podolí krade organizovaná skupina, přesto nedělá nic proti tomu, aby tohle přestalo. Pokud i přesto zastáváš názor, že je všechno v pořádku a vina je na straně majitele, tak už nereaguj ;)
Naposledy upravil(a) Jacho dne pon 24. čer 2013 20:51:27, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Necituj predošlé príspevky, prečítaj si pravidlá!

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 62
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ / G975FXXS9DTI8

Příspěvek od -Pavel- » pon 24. čer 2013 20:54:15

Myslím, že tato věta je ta správná a to, cituji: " Spíš něž takovéto dohady bych uvítal radu, jak dohledat odcizený majetek (mobilní telefon), na který jsem si vydělal. "

( odesláno z tabletu )
Samsung Galaxy S10+ Prism Black - XEZ (G975FXXS9DTI8) Říjen - Spigen Case Liquid Air Matte Black
QuadCore i5-8300H 4.00GHz / Kingston 32GB DDR4 / GTX 1050 4GB / ADATA XPG SSD 512GB / Seagate HDD 1TB / WD HDD 750GB

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pon 24. čer 2013 21:03:16

Také bych uvítal, kdybyste se drželi tématu. Tazatel žádá radu, jak vypátrat ukradený mobil. Nikde se neptal na názor na to, jak ho měl zabezpečený, nebo snad (ne)pojištěný - to už sám ví, že ne úplně ideálně. Takže pokud radu máte, prosím. Pokud ne, tak se raději zdržte komentáře.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 24. čer 2013 21:14:14

zeli24:

Které zákony chrání zloděje? A jak víš, že policie proti té bandě nic nedělá? To jsou takové nic neříkající kecy, kterých se dá vymyslet hromada... Dokud budou existovat zloději, vždycky se bude dát napsat, že policie nedělá svou práci, protože nemůže každého chytit hned při páchání prvního trestného činu. Takže vždycky budou existovat činy, které ještě nejsou objasněny a o kterých se bude psát. Já samozřejmě netvrdím, že policie dělá co může. Vždycky by mohla víc, ale je to limitováno financemi a množstvím lidi. A logicky mají prioritu vyšetřování vražd a jiných vážných činnů, než aby někomu hledali telefon. Pokud si někdo nechá ukrást nezabezpečené a nepojištěné auto, jeho blbost. A pokud si někdo nechá dokonce ukrást telefon v hospodě nebo v MHD kapsářem, co na to říct... Podobně s vykradenými byty "zabezpečenými" nejlacinější FABkou. Prostě majetek by si měl každý v rámci možností zabezpečit a případně i pojistit sám a na policii nechat případ, které sám nemůže ovlivnit, jako loupeže a jiné násilné činy.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Game
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Příspěvek od Game » pon 24. čer 2013 21:21:27

Take nechapu tuhle debatu, dotaz byl jasnej a kazdej je tady moralni, tohle se muze stat kazdemu, sou rychlici ani to clovek nezaregistruje jeste navic pokud se jedna o organizovanou skupinu.. Docela bych chtel videt vase chovani napr. v Rusku tam dostanes kudlu na zebra pokud nedas vse co chtej oddelajte a Policajti pokud nemas prachy ani se stebou nebudou bavit a ted si kazdej muzete stezovat jak je to tady na p*d.... Myslim si ze tady je to jeste slabej odvar co se deje v te džungli jmenem Rusko...

@telefon
No Root :3
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1

josfa
Stálý androiďák

Příspěvek od josfa » pon 24. čer 2013 21:28:47

ludekbrno
posledni OT si neodpustim,
k cemu ti bude lokalizator na 7 let starem aute ? krom toho ze pokud ti pachatele ukradnou auto i s lokalizatorem a v noci a v dobe kdy ty zrovna hlidas manzelku ,aby ti nenasadila parohy ,tak darebaci i s tvym autem ve 2 hodiny rano vykradaji vedle v ulici materskou skolku a v ve tri uz sedej u hraciho automatu a tvoje auto s lokalizatorem lezi v nekde prikope nepojizdne poskozene a to je ten lepsi pripad ,opravit si ho ale musis na sve naklady a budes-li mit stesti tak chytnou pachatele ktery dostane podminku a nahradu skody pri trosce stesti ti bude po stokorune splacet do konce tveho zivota
tvuj nazor ti neberu a proto koncim s touto debatou a s clovekem tveho mysleni

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 24. čer 2013 21:29:02

To je předpokládám myšleno na ty, co si stěžují na naše zákony a policii ;-) Ti tady debatu o zabezpečení telefonu převedli úplně jinam.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » pon 24. čer 2013 21:36:06

Asi by se vám nelíbilo, kdyby vám 24 hodin denně stál za zadkem policajt a hlídal, jestli vám náhodou někdo nešátrá v kapse a nekrade mobil. Takže nechte policii na pokoji, svůj majetek si hlídejte sami. I na odcizený mobil se dá nainstalovat aplikace "Plan B" a potom zjistit GPS poloha. Nefunguje to ale vždy a na všech mobilech, musíš vyzkoušet.
https://play.google.com/store/apps/deta ... labs.planb
https://play.google.com/store/apps/deta ... m.planbnew
http://pcworld.cz/software/jak-vystopov ... idem-43874

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě

Příspěvek od zeli24 » úte 25. čer 2013 21:26:12

Děkuji za radu, zkusil jsem to zakoupit a vzdáleně nainstalovat do ukradeného přístroje, ale je bohužel zřejmě vypnutý.

EDIT by pRo_lama:
Dostal si Varovanie za to, že si citoval posledný príspevok a ty znova cituješ posledný príspevok! Prečítaj si už tie Pravidlá konečne!

dvzd

Příspěvek od dvzd » stř 26. čer 2013 3:54:13

Tak jednou ho někdo zapne, ..., pak záleží ještě na tom, jestli neudělá HR (ale nejspíš takovej feťák ani neví, co to je), dále jestli tam nechá tvůj google účet a jestli se ten mobil připojí k internetu, stačí i náhodná Free WI-FI.

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě

Příspěvek od zeli24 » stř 26. čer 2013 14:33:38

Novinky, telefon jsem vystopoval díky AVG, které jsem tam měl, na Ukrajině. Jaké jsou rady a postupy?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 26. čer 2013 14:37:57

Smířit se s tím, protože z Ukrajiny ho zpátky už nedostaneš. Akorát samozřejmě změnit heslo ke google účtu, zvlášť pokud jsi telefon neměl zamčený heslem nebo gestem.

dvzd

Příspěvek od dvzd » stř 26. čer 2013 15:51:06

To ne, ten ukrajinec se do CR zase vrati, pockal bych.

josfa
Stálý androiďák

Příspěvek od josfa » stř 26. čer 2013 17:17:29

bude cekat na co? az se ukrajinec vrati a bude tady z nej telefonovat? :P ,pokud ho odcizil ,tak ho na ukrajine i proda ,proc by se s kradenym telefonem vracel ,jedine ze by to byl totalni v*l na snade muze tvrdit ze telefon koupil v hospode a mam za to ze se tim stejne nikdo zabyvat nebude ,porad dokola ,no je to ale hnus ,kdyz takovej ukrajinskej zmetek ti ukradne mobil a v dobe technickych moznosti neni sance domoci se sveho majetku a clovek si to musi vystopovat ,vystourat sam a doufat ze bude mit to stesti a mobila ziska zpet jinak ,nez zakonnou cestou

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 26. čer 2013 17:34:08

Pochybuju, že telefon ještě objeví v ČR. Já bych se s tím prostě smířil a příště bych si ho líp hlídal. Policie jaksi nemá žádnou možnost telefon z ukrajiny dostat. Přeshraniční spolupráce funguje tak sotva u závažných činů, nikdo se nebude zdržovat hledáním spotřebního krámu.

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě

Příspěvek od zeli24 » stř 26. čer 2013 17:51:58

Nové info: Do telefonu byla vložena nová simkarta T-mobile CZ! Číslo simkarty mám u sebe, T-mobile sdělí telefonní číslo jen se souhlasem policie, policie mi nabídla to zapsat do protokolu, což je vše. Opravdu tleskám i nohama :x

David1982
Robot
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Příspěvek od David1982 » stř 26. čer 2013 18:26:33

Zapsat do protokolu: potom si musi policie pres utvar zvlastnich cinnosti zjistit, jestli je sim pausal nebo predplacenka. Policie si vse zada a neni to hned. Jestli si myslis, ze prijdes na policajty a oni cislo zadaji do pocitace a hned jim to vyskoci, tak to mas smulu (radim nekoukat na kriminalku Las Vegas :grin:). Proste to chvili trva a kdyby jsis zameril telefon diky nejake aplikaci, dojel tam a videl, ze to misto je na volnem prostranstvi a sedi tam nejaci kloucci, tak zavolam 158 a az prijede hlidka, tak jim vse povim, pokud je to hlaseno a je podezreni, ze osoba ma u sebe vec pochazejici z trestne cinnosti, tak musi konat. Jina situace je, kdyz nekdo bez dukazu rekne policajtovi "to mi ukradl on, bo se na me behem vecera blbe dival", tam to pro policajta smrdi moznym pruserem, jelikos sance, ze dotycny tu vec ma je mala a muze si stezovat a s platem kolem 15 tis. bude tezko riskovat, ze mu nadrizeni po stiznosti domeleho zlodeje, snizi na nejaky mesic plat a on nebude moct zaplatit sve zavazky.
Je tu jeste moznost, ze si policie vyzada vypis hovoru, ale u mene zavaznych trestnych cin. to nemusi projit ani pres vedeni policie. Zalezi kraj od kraje, jake jsou finance a jestli jsou dobri soudci. Policajt napise navrh na vydani prikazu o posk. telekomunikacniho provozu, ten posveti vedeni, statni zastupce a az pak to jde k soudci. Trva to a neni to hned.

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě

Příspěvek od zeli24 » stř 26. čer 2013 18:34:17

David1982: No, uvidíme. Dělám ještě další kroky. Budu postupně informovat ;)

josfa
Stálý androiďák

Příspěvek od josfa » stř 26. čer 2013 18:48:54

ze by se vratil z ukrajiny pro dalsi varku mobilu ? kez by se povedlo mobil vystopovat ,jsem na to zvedavy jak dopadnes ,ale nedelam si iluze ze se hosi od sboru pretrhnou ,no preju ti at se dilo podari

David1982
Robot
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 9

Příspěvek od David1982 » stř 26. čer 2013 19:18:50

On to muze byt mekdo, kdo telefon od zlodeje koupil napr. ridic kamionu.

dvzd

Příspěvek od dvzd » stř 26. čer 2013 20:10:03

Na 99 % to neni zlodej, proste ho koupil.
To jste nikdy nekoupili pouzity mobil?

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě

Příspěvek od zeli24 » čtv 27. čer 2013 14:19:24

josfa: No, dokud bude alespoň malá šance, tak se toho nepustím ;)

EDIT by don_alex:
Nezneužívej citaci! Přečti si laskavě pravidla fóra a dodržuj je!

Fatal_Soldier
Droid
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: SGS7
Rom: Nougat official

Příspěvek od Fatal_Soldier » čtv 27. čer 2013 15:05:49

OT moderátoři: a budete mu to psát pořád dokola a dokola :-D

//pRo_lama: áno, dovtedy pokým sa to nenaučí alebo nebude mať BAN. To samozrejme platí pre všetkých, kt. nedodržujú pravidlá.

EDIT by don_alex:
Já mu klidně ban dám, doufal jsem, že to ale pochopí. Příště už to budu řešit jinak..
SGS7 Nougat official
POUŽÍVEJTE HLEDÁNÍ, vše už tu de facto někde je.

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě

Příspěvek od zeli24 » pát 28. čer 2013 13:03:40

Omlouvám se, soustředím se na jiné věci, i když bych měl respektovat pravidla tohoto fóra.

Další informace: Dnes mi přišel poštou nový telefon, do kterého jsem si chtěl synchronizovat kontakty ze Samsung account. K mé smůle i štěstí, se zde nezobrazily žádné mé kontakty, ale pouze kontakty na ukrajinská jména a čísla. ;)

dvzd

Příspěvek od dvzd » pát 28. čer 2013 13:16:08

Je to nějakej amatér, používá tvůj google účet, jestli se vrátí do ČR, tak půjde alespoň vysledovat. :lol:

Autor tohoto vlákna
zeli24
Nové Androidě

Příspěvek od zeli24 » pát 28. čer 2013 18:29:09

U některých telefonních kontaktů jsou i fotografie osob a v překladu z Azbuky jsem zjistil, že se jedná např. o ,,Mamušku." Dalším uživatelem je osoba, která jako jediná z 30 kontaktů má jak české, tak ukrajinské číslo. Všechno nahlášeno Policii, ale opět nic. I když je dost velká pravděpodobnost, že jeden z těch dvou údajů (čislo SIM karty a telefonní kontakt) je může dovést až k organizované skupině, která řádí na plaveckém stadionu v Podolí :(

Zamčeno

Zpět na „Pokec“