PokecMedia transfer protocol a android

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Zamčeno

Autor tohoto vlákna
drmaj
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: 651

Media transfer protocol a android

Příspěvek od drmaj » čtv 25. črc 2013 3:35:50

Zdravím. Dočítal som sa, že android už nepodporuje mass storage, ale nahradil to ******** typu mtp a ptp. Ok, hudbu, obrázky a filmy do mobilu dostanem a čo ostatné formáty ako doc, zip, pdf...? Tie tam dostatnem ako? Iba cloud, wifi, bluetooth alebo nejaké itoons ******? A čo nejaké manažovanie úložiska v mobile, to ide stále v PC cez to mtp? Môžem stále vytvárať zložky a pracovať s nimi v PC? Kvôli tomuto nenávidím apple a celý ios a teraz nám akože ide google zčervavieť ako to zhnité nahryznuté jablko? No to snáď nie... Vďaka

EDIT by don_alex: Tenhle slovnik si pouzivej doma. Sem nepatri!

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Re: Media transfer protocol a android

Příspěvek od Cleric » čtv 25. črc 2013 4:07:22

Po připojení telefonu k PC s ním můžeš dělat všechno co jsi popisoval. Žádný problém v tom není.

Autor tohoto vlákna
drmaj
Nové Androidě

Příspěvek od drmaj » čtv 25. črc 2013 4:14:07

Ok, dík, ale potom prečo je okolo toho toľko poprasku a všade na to nadávajú? Total commander vraj mobil nevidí iba za pomoci nejakých pluginov a čo som čítal, tak ževraj potom nejde do mobilu nakopírovať iné než multimediálne súbory...

LivArt
Terminátor
Reputace: 258
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » čtv 25. črc 2013 6:17:10

To, čím jsi nazval MTP a PTP, by se spíš hodilo na Mass storage. BTW s telefonem se pracuje po připojení k PC pořád stejně, prostě do něj naházíš soubory, který chceš.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
drmaj
Nové Androidě

Příspěvek od drmaj » čtv 25. črc 2013 13:24:49

No tak myslím, že s telefónom sa potom pracuje ako s multimediálnym zariadením, nie ako s plnohodnotným externým diskom, nie? By ma zaujímalo, aký je v tom rozdieľ a aké nevýhody plynú z mtp. Ale asi budem musieť kúpiť mobil a vyskúšať to a keď ma to bude ondiať, tak ho pošlem nazad a dovi dopo. Vďaka za odpovede.

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » čtv 25. črc 2013 13:34:14

MTP má jedinou nevýhodu: Nejde připojit k různým zařízením jako jsou autorádia, televize...
Jinak to má jen výhody, například nemusí se odpojovat paměť od zařízení jako u MSC.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

mArtinko5MB
Moderátor
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mArtinko5MB » čtv 25. črc 2013 14:14:03

Ja mám ešte jednu nevýhodu. Je to omnoho pomalšie, mám namysli odozvu zariadenia pripojeného cez MTP.
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!

Autor tohoto vlákna
drmaj
Nové Androidě

Příspěvek od drmaj » čtv 25. črc 2013 14:22:43

Dík. Chcem si kúpiť nexus 4 a ten nemá slot na sd kartu. U samsungu je to iné, ten vraj ešte stále dlabe na google mtp a podporuje svojpomocne mass storage. Keby mal nexus 4 slot na pamäť. karty, tak to ani neriešim, kúpim 32gb sd kartu a dlabem im na tých 12 gb, čo zostane v internej pamäti, lebo sd kartu vraj ešte stále zobrazí ako externý disk a vidieť ju aj cez TC...

mArtinko5MB
Moderátor
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mArtinko5MB » čtv 25. črc 2013 14:32:12

Ale tento fakt by ma neodradil od kúpi Nexus 4 ;)
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 25. črc 2013 18:40:00

Jo, pak to dopadá tak, že zařízení má v hardwaru 16GB paměti, ale je to rozdělený na 400MB systému, 1GB na aplikace a zbytek na data. Pak si ti samí uživatelé, kteří tu vykřikují jak je MTP na nic, atd., začnou stěžovat, že kurva proč mají tak málo na aplikace. A ono stačí jedno - prostě sdílená vnitřní paměť a připojování přes MTP/PTP. Funguje to a jde to.

A v dnešní době už stejně většinu věcí kopíruju bezdrátově, takže nevím, co řešíš.

A jen tak mimochodem, měl jsem htc touch dual. WM 6.1, nemělo to ani MTP ale ani mass storage. Jedině přes ActiveSync. Z toho by ses asi zvencnul.

A jestli si chceš nechat ujít Nexus 4 kvůli tomu, že má MTP, tak jsi normální blázen a tak nějak nemá cenu se tu s tebou bavit. To je tak nepodstatnej detail, že ani nemá cenu se podle něj rozhodovat.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
drmaj
Nové Androidě

Příspěvek od drmaj » čtv 25. črc 2013 18:47:37

LivArt píše:To, čím jsi nazval MTP a PTP, by se spíš hodilo na Mass storage. BTW s telefonem se pracuje po připojení k PC pořád stejně, prostě do něj naházíš soubory, který chceš.
S ums problém nemám a nikdy som nemal. Mne vyhovuje možnosť pripojiť zariadenie k hociktorému pc a pracovať s ním efektívne ako s externým diskom v TC ako normálny človek, preto zo srdca nenávidím svet iosu. To že sa ešte dá importovať a exportovať neznamená, že je to mass storage. Žerie ma, že rozhodujú za človeka a nedajú mu možnosť voľby ako všemocní jablkoidní spasitelia.

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » čtv 25. črc 2013 18:48:35

Protože kvůli tomu se musí rozvrtat půl systému a přináší to jen problémy.

JirkaH76
Robot
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Příspěvek od JirkaH76 » čtv 25. črc 2013 18:58:48

A kdyz se zapne ladeni USB tak mass storage nefunguje? Me to tak na samsungu funguje...

Autor tohoto vlákna
drmaj
Nové Androidě

Příspěvek od drmaj » čtv 25. črc 2013 19:00:20

No ak je to prkotina, tak ako píšeš, tak ok nemám problém, ale ja som čítal o tom samé špatné veci. Keby sa bežne robili mobile s 32-64gb vstavanej pamäte, tak to môže fungovať tak jak doteraz a netreba ani sd slot a samozrejme mohli by dať úžívateľovi možnosť voľby medzi ums a mtp...

Funguje ti to preto, lebo samsung na google čúra a stále podporuje ums, kdežto také htc a podobne tí sa tomu podvolili a nasledujú ho ako ovce...

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 25. črc 2013 19:10:30

Jo aha, ono je to celý o tom, že se neumíš sehnat funkční MTP plugin do totalcommandera... :roll:

Hele, i můj tatík, kterej na panelových souborových manažerech prakticky vyrůstal, se naučil pracovat s okenním manažerem a prací soubory s myší. Je to prostě o zvyku.
Pořídil si Galaxy Note a po updatu na ICS mu mass storaghe zmizelo. Vysvětlil jsem mu co a jak a funguje bez problémů. Problém není v MTP, ale v zabedněným uživateli, kterej si zvyknul na jeden postup a jinej ho prostě nezajímá.

Jen tak na okraj OT - v současnosti používám na PC OS ubuntu. Jelikož linux nepoužívá souborový systém rozdělený na C:, D: a další, ale kořenový souborový systém, s panelovým manažerem bych si jenom dělal problémy. Donutil jsem se používat obyčejnej okenní file manager a drag-and-drop prací s myší a světe div se, ono to jde taky. Před tím jsem 10 let používal pouze total commander. Takže problém se nachází jen a pouze v tvojí hlavě.
drmaj píše:možnosť voľby medzi ums a mtp..
Jenže ty vidíš pouze to tvý blbý mass storage. Zapomínáš na to, že pro mass storage je paměť připojená pouze k jednomu místu. Tudíž je tato paměť v době připojení k PC pro mobil neviditelná. Tudíž bys na tuhle paměť nemohl nic instalovat.

Takže znovu, pro pomalejší.

Máš 16GB vnitřní paměti. Systém si ukousne třeba 2GB. Pro uživatelská data (včetně aplikací a jejich dat) je přístupno 14GB. Při připojení k PC s tím můžeš dál pracovat. To je přístup MTP.

Máš 16GB vnitřní paměti. Systém si vezmě 2GB. Místo na aplikace si vezmě další 2GB. Pro živatele zbyde pouze 11GB místa. na uživatelský místo nemůže aplikace ani přesunout, protože by po připojení k PC nefungovaly. Za chvíli zjistíš, že místo pro aplikace máš zaplněný. Když to připojíš k PC? je uživatelský místo pro mobil neviditelný. To je přístup mass storage.

Teď mi řekni, co je lepší? Úložiště, který je zároveň přístupný pro více systémů a zároveň uživateli dává více prostoru? Nebo úložiště, který se musí neustále přepínat a uživateli nedává prakticky žádné výhody? A buď objektivní, laskavě.

edit: Téma jako zbytečnou tlachárnu přesunuju do Pokecu, kde mělo být už od začátku.

Autor tohoto vlákna
drmaj
Nové Androidě

Příspěvek od drmaj » čtv 25. črc 2013 19:22:32

Ukľudni sa chytrák. Nezhaduj ľudí len preto, že majú iný názor než ty. Ty nemáš patent na celosvetovú pravdu. Ums je zatiaľ najlepšia možnosť aká je, s tým nič neurobíš. A že ti to nevyhovuje je iba tvoj problém. Ja netvrdím, že sa to nedá nejako ojeb ať rôznymi pluginmi. Ja som sa v mojej pôvodnej otázke skôr zaujímal o to, ako mi bude takéto zariadenie fungovať od kúpy. Ja nie som jeden z tých magorov, čo bude mobil rootovať, fashovať a podobne. Keď vysolím riadne prachy za zariadenie, tak očakávam, že bude hneď plne funkčné a nie že si to budem musieť najpr upraviť a nakúpiť základné aplikácie, ktoré sú aj v mojej starej zaprdenej nokii, aby som s tým vôbec mohol pracovať. A prenos vzduchom? Každý elektrikár ti povie: kábel je kábel. Ja mám s wifi zlé skúsenosti. Je to nestabilné a pomalé a môžeš tam iba iportovať a exportovať ako v dobe kamennej. Takže kľud nech ********...

To je problém iba vás vývojárov. Mňa vaše problémy nezujímajú. Ja mám iné problémy - Chcem efektívne prenášať dáta a počas pripojenia k PC nepotrebujem robiť nič iné. To sú vaše problémy a tie sú mi ukradnuté. Keby výrobcovia dali do mobilu 32-64gb vstavanej pamäte, tak bude dosť miesta pre systém aj aplikácie aj moje dáta, vy ******. Jediné o čo vám ide je nanútiť nám vaše predstavy a nasadiť nám kazajky ako to jeblé jablko. Lock, delete a dovidenia...

edit by ramon.dexter: Příště si vypláchni pusu, až se s námi budeš chtít bavit.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 25. črc 2013 20:08:43

Hele, drmaji, v první řadě se uklidni ty. Pokud chceš s někým diskutovat, odpusť si výrazy jako "chytráku, ať ti nejebne a kreténi". Na to tady OPRAVDU NEJSME ZVĚDAVÍ!

K věci:
Google to nastavil tak, aby to v první řadě nedělalo problémy v systému. Proto zvolil MTP. Můžeš protestovat, můžeš s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeš dělat. Protokol mass storage prostě z hlediska systému přinášel víc problémů, než kolik měl výhod. Proto volba MTP. Myslím si, že jsem ti celkem srozumitelně sepsal výhody obou metod.
Výrobci to tam někdy dodávají, někdy nedodávají. Můžeš si vybrat. Nikdo tě nijak neomezuje.

A nebo to nemusíš používat, nikdo tě nenutí. Na výběr máš z mnoha různých zařízení, takže opět, není problém.

Tohle téma tak nějak postrádá smysl. Chceš něco vyřešit, nebo tady chceš jenom zbytečně tlachat?

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Příspěvek od Cleric » čtv 25. črc 2013 20:20:10

Nechápu lidi co pořád na něco remcají, když se Vám to nelíbí, tak to prostě nepoužívejte..... Na výběr toho v dnešní době máte dost.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 25. črc 2013 20:22:06

Asi tak.

Jenže von za to dal 14 tisíc voe, tak to, voe, má dělat co chce von, voe, ne? :shock: :x :D

Zamykám. Pokud by to autor chtěl odemknout (jako že asi ne), ať mi písne SZ a omluví se za ty ošklivý výrazy, kterými nás tu častoval.

Zamčeno

Zpět na „Pokec“