Pokectelefon mi ničí SD karty

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
jirka81
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z1c

telefon mi ničí SD karty

Příspěvek od jirka81 » pon 05. srp 2013 8:16:02

Dobrý den,
mám asi problém se svým půl roku starým telefonem (Galaxy ACE 2): od začátku v něm mám koupenou paměťovou 32GB microSD kartu class10 (značka ADATA), ale po zhruba 4 měsících mi ale karta odešla.
Zničeho nic mi jednou v telefonu "zmizela" a ani po připojení k počítači nefungovala - tam se jevila jako 128GB, nešla číst, nešla ani naformátovat, prostě nic.
Kartu jsem vyměnil, a problém se opakoval s tím rozdílem, že tentokrát nová karta v telefonu ani nenajela a ani v počítači nešla načíst.

Protože jsem jel na dovolenou a kartu v telefonu potřeboval, nečekal jsem na vyřízení nové reklamace, a koupil jsem si jako provizorní originál od Samsungu 4GB class4 - tu jsem tam měl měsíc do vyřízení 2. reklamace, ta fungovala po celou dobu perfektně.
Po vyřízení reklamace (cca 40 dní) jsem dal do telefonu novou kartu a tentokrát karta vydržela víkend. Ještě večer před spaním jsem normálně pracoval s aplikací která je uložená na SD kartě (mapy) a ráno už aplikace nefungovala - SD karta opět v počítači nečitelná.

Chtěl bych se proto zeptat:
* je možné že by byla chyba v telefonu? (druhá karta tam ale měsíc fungovala, ale od firmy ADATA vydržely 4měsíce, nic a poslední jen tři dny)
* jde reklamovat s telefonem i zničenou kartu kterou tento telefon zničil? neřeknou mi při reklamaci karty že to není chyba výrobce karty, ale že jsem si ji zničil sám špatným používáním v telefonu? (karta i telefon jsou koupeny u stejného prodejce)

misisska
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC One S
Twitter: @misisska
Rom: 4.1.2
Kontaktovat uživatele:

Re: telefon mi ničí SD karty

Příspěvek od misisska » sob 10. srp 2013 14:18:45

Mě takto blbla SD karta v Xperii X10 mini pro. Nejdřív mi přepisovala soubory (hrála písnička, než skončila, začala hrát druhá pod stejným názvem, i v počítači to takhle hrálo), pak mi je mazala a pak byla karta v tahu. Telefon mi na reklamaci vzali, nic nezjistili. Udělán Hard Reset, přehrání FW, nic, telefon pak letěl. I s kartami. Prodán jako poškozený.
Za svůj dosavadní život jsem měla 54 Android telefonů. Mám to vypisovat?

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 10. srp 2013 15:05:47

Jirka81:

No, pokud kartu vyměnils za tu stejnou značku, tak je to jasné. Když se vyskytne problém s kartou, je potřeba vyměnit ji za jinou značku.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

misisska
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC One S
Twitter: @misisska
Rom: 4.1.2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misisska » sob 10. srp 2013 16:12:52

To vím taky, nedávala jsem tam stejnou značku...

EDIT by pRo_lama:
Necituj posledný príspevok! Prečítaj si prosím Ťa pravidlá fóra a dodržuj ich!
Za svůj dosavadní život jsem měla 54 Android telefonů. Mám to vypisovat?

foto1977
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ1 Compact
Rom: stock

Příspěvek od foto1977 » ned 18. srp 2013 15:29:59

Já vždy před vložením nové SD karty do mobilu/foťáku jí preventivně v PC naformátuji na FAT32 a nikdy nebyl problém.
Třeba to někomu pomůže.
Alcatel OTE → Siemens C35i → Nokia 3310 → Nokia 6610 → Nokia E65 → LG OptimusOne → LG Optimus Black → Samsung S Duos → UMI X1 → iOceanX7 → UMI Cross → Zopo 998 → iOceanX7s → One+One 64GB → JIAYU G4S → UMI X3 → JIAYU G4S → Nexus 5 → Xperia Z3C → Huawei Nova → Xperia XZ1C

Odpovědět

Zpět na „Pokec“