PokecČistý Android v Nexusech vs. iOS

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
Mesiáš
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: Čistý Android v Nexusech vs. iOS

Příspěvek od Mesiáš » sob 14. zář 2013 12:56:43

No já si myslím právě, že čistý Android v Nexusech je v podstatě to samý jako iOS v iphonech. A musím říct, že N4 se mi vůbec neseká, hlavně od 4.3 jsem nezažil žádný zaseknutí v menu apod. A fakt myslíte, že Apple dělá lepší hardware? Kvalitnější asi jo, ale ve výkonu jsem si vždy myslel, že hodně ztrácí oproti těm nejlepším mašinám jako N4, S3, S4, HTC One... Nevím no.

Fatal_Soldier
Droid
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: SGS7
Rom: Nougat official

Příspěvek od Fatal_Soldier » sob 14. zář 2013 13:29:00

Hlavně mi přijde nesmyslné srovnávat, jako někdo výše, iP 5S s N4, v prvé řadě by to mělo být srovnání modelů vyskytujících se v obdobném čase, tedy iP5 vs. N4 a iP5S vs. N5. Srovnávat něco, co má přijít teprve na trh s něčím, co je na trhu skoro rok je totální nesmysl.
SGS7 Nougat official
POUŽÍVEJTE HLEDÁNÍ, vše už tu de facto někde je.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 14. zář 2013 15:43:25

Mesiáš:

Jak to myslíš, že čistý android je skoro jako iOS? Plynulostí nebo funkčností? :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Mesiáš
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Příspěvek od Mesiáš » sob 14. zář 2013 16:33:09

No prostě takhle to dělím já: Apple-iphone-ios, Google-nexus-android, Google-samsung, htc,...-upraveny, "znehodnoceny" android. Tudíž čistý android je to samy jako ios, plynuly a funkční jako ios. A samozřejmě android je otevřeny systém, proto beru jako číslo 1 nexusy. Nebo myslíte, ze se pletu?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 14. zář 2013 18:34:32

Hlavní rozdíl mezi androidem v nexusu a samsungu je ten, že některé aplikace pro doplňkové služby, jako SMS, kalendář, launcher atd. nepoužije samsung nebo jiný výrobce aplikace od google, ale nahradí je vlastními aplikacemi. Ale neznamená to znehodnocení, je to jen nehrazení jedněch aplikací nějakými jinými. Navíc ty aplikace od výrobců obvykle bývají funkčně bohatší. Samotný android je v podstatě stejný. A zásadní rozdíl proti iPhone je v tom, že si můžeš zvolit hardware i softwarovou výbavu.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » sob 14. zář 2013 18:53:32

Mesias ma urcite na mysli i graficke nadstavby jako TW nebo Sense(do kterych patri samozrejme i ty aplikace)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 14. zář 2013 19:41:16

To je pravda, ale řekl bych, že ty nadstavby jsou v podstatě jen launcher + nějaké drobné úpravy a dají se z velké části vypnout nebo nahradit.

píšu z mobilu

Mirda86
Moderátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » sob 14. zář 2013 20:23:56

Jako jo.Ale treba u toho TW je to slozitejsi.Ten je prolezlej hodne hluboko a vypnout jen tak nejde.Pokud se nepletu tak jedina moznost je nahodit jinou "cistejsi" romku.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 14. zář 2013 20:37:13

Však to je nakonec taky možnost, pokud někdo chce čistý android, má možnost si ho sehnat prakticky do každého rozšířenějšího androidu :-)

píšu z mobilu

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » ned 15. zář 2013 16:38:44

ludku, jenže my se tady bavíme o továrním stavu. Prostě to, co si koupíš od výrobce. Teď na chvíli zapomeň na to, že si to můžeš vyměnit.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 15. zář 2013 16:48:43

To je jasné, jenže android přímo počítá s tím, že si ho každý vyladí podle potřeby. Málokdo ho bude dlouhodobě používat ve stavu, jak ho vybalí :-)

píšu z mobilu

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » ned 15. zář 2013 17:06:53

To je opět naprostej nesmysl a značný nepochopení situace.
Možná by ses tomu divil, ale mezi mými přáteli jsem jedinej, kdo se v mobilu nějak víc hrabe. Ostatní o to absolutně nemají zájem, i když jsem jim vysvětloval i ukazoval, že to nic není. Nemají zájem.
90% všech uživatelů ten mobil koupí a používá. Maximálně si nahradí aplikace, ale do ROM se většina lidí nehrabe. Nesuď podle situace na fóru. Sem přijde právě těch 10% uživatelů, kteří se musejí v něčem vrtat.

A musím říct, že i mě už to vrtání se přestává bavit. Teď používám CM10.1 (od verze RC2) a tak nějak se mi už nechce se v tom vrtat. Jenom povyšuju verzi ROM, ale nic víc. Rozhodně už mě nebaví nějaký testování nových ROM a podobně. Spíš přicházím k tomu, že chci, aby to fungovalo. Když to funguje dobře, nemám důvod se v tom hrabat.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 15. zář 2013 18:16:24

Já jsem taky nemyslel vrtání v ROM, ale právě to nahrazování aplikací ;-) V iOS si nenahradí ani blbou aplikaci klávesnice, SMS, mailu... nemluvě o launcheru. U androidu to je otázka pár mimut na Play a telefon je úplně jiný a hodně mladších uživatelů aspoň tyto jednoduché úpravy dělá.

píšu z mobilu

Odpovědět

Zpět na „Pokec“