PokecJak vypnout přenos dat? + nadávání na google

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
fyssik
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend Y300

Jak vypnout přenos dat? + nadávání na google

Příspěvek od fyssik » stř 18. zář 2013 0:33:16

Musím říct že nic horšího než android jsem ještě neviděl... a může za to google... Založte si u nás účet, využívejte e-mail, kalendář, úložiště, vytvářejte dokumenty, vyhledávejte, sledujte videa, přidejte se na sociální síť, plaťte přes nás a to vše zdarma. Suma sumárum mi vychází, že mají mé jméno, osobní údaje, přístup k poště, vědí kdy co dělám, mají přístup do mých souborů, vědí co mě zajímá, mají číslo karty a mohou strhávat a nově nejspíš mají i údaje o volání a sms, jestli né rovnou záznamy. Když jim na centrálu pošlu ještě číslo spodního prádla budou o mě vědět úplně všechno. Zkrátka vážně pochybuju o tom, že tahle firma žije z reklamy, Vzhledem k tomu že databáze a zvláště takhle podrobné jsou cenná věc.

No nic... smířil jsem se, že budu sledován, ale pro jistotu vypnul synchronizaci a jakékoli aktualizace, aby se telefon bez mého zásahu nikam nepřipojoval.
Vypnul jsem také data na pozadí, kvůli čemu mám na obrazovce varování a nelze se ho zbavit jinak než zapnutím dat na pozadí a vyrazil na služební cestu do země která je podle operátora za hranicí vesmíru. Při začátku konference jsem na horní liště chtěl vypnout zvuky a omylem jsem zmáčknul mobilní data (přenosy na pozadí zůstaly i nadále zakázány, telefon by se tak neměl připojovat pokud to sám nezapnu. (nebo se mýlím)). Po návratu mě čekalo nemilé překvapení, milý android si ačkoli to měl zakázané na pozadí stáhl 15MB. Jak už jsem psal byl jsem za hranící vesmíru a tak se na účtě oběvila pětimístná sumička (nedělám si prdel).

Jak mám zakázat datový přenos na pozadí nejen aplikacím ale i systému. Ten zákazu očividně nedbá.

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Re: Jak vypnout přenos dat? + nadávání na google

Příspěvek od Cleric » stř 18. zář 2013 5:05:49

Tak to prodej a kup si Nokii 3330

Odesláno z Maguro

urys
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5 [LRX21O]
Mobil 2 / ROM: Huawei Ascend P6
Tablet: Ainol Novo Legend 7
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od urys » stř 18. zář 2013 5:20:01

V zahranici jsem byl nekolikrat, pravda, nebylo to na konci vesmiru, ale zpravidla jen v EU a jednou za velikou louzi, ale bez povoleneho datoveho roamingu se mi neprenesl ani bajt.
Spoiler:
Obrázek

tap tap ...
--
LG Nexus 5 16GB

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » stř 18. zář 2013 5:42:27

1 - sám si napsal že sis data zapnul sám, tudíž Tvoje chyba.
2 - pokud chceš mít 100%.jistotu, změn název APN aby si telefon nemohl cucnout ani kilo. (je to 5 vteřin práce )
3 - nechceš li být sledován, kup si Nokii 3310.

Odesláno z mého čajna aparátu
Bůh odpouští, JÁ NE!

dizzy2012
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: ZTE V987

Příspěvek od dizzy2012 » stř 18. zář 2013 6:25:25

Asi tak jak říká unavix - je to jenom tvoje vlastní blbost a za blbost se platí.

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 18. zář 2013 6:46:42

Ad služby Google: IMHO normálně uvažující člověk si o produktu, který kupuje, nejdříve něco zjistí. Nebo sis při výběru mobilu hodil korunou? Pak si ale nestěžuj. Mimo to - vždy mas možnost volby. Nebo na tebe někdo mířil zbraní?

Ad platby: Denně platí pres Google desítky milionů lidí po celém světě. Takže ver, ze pokud by si Google něco "vesele strhaval", tak by to vyšlo najevo rychlostí blesku. To si prostě ta společnost nemůže dovolit.

Edit:
Nevím kde se bere ta utkvělá představa, že uprostřed Googlu sedí zaměstnanci a ručně prochází jeden tvuj email za druhým a zkoumají, kdy ma dědeček doktora nebo kdy jdeš s maminkou na oběd.
Jsou to algoritmy, které emaily analyzují, hledají klíčová slova a nechápou jakýkoli širší kontext. Mimo to je to totiž jediný způsob, jak spolehlivě identifikovat a separovat spam. Křišťálové magické koule se totiž příliš neosvědčily. I když s nimi, dle výsledků, např. Seznam hojně experimentuje.
A pokud si myslíš, ze jiné placené služby maily takto nezpracovávají, tak to už není paranoia, ale obyčejná naivita.

Samozřejmě souhlasím, ze určitá míra zdravé paranoi je důležitá. Kor v dnešní době. Ale tyhle nářky prostě nechápu. Není to povinnost mít android ani používat služby Google. Nikdo te nenutí. Zvol si jinou společnost/službu, která je pro tebe důvěryhodnejsi.

(­)
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Wotan
Droid
Typ mobilu / ROM: Galaxy NEXUS
Tablet: Nexus 7
Rom: SLIMbean (GN aj N7)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wotan » stř 18. zář 2013 13:47:49

Ja len stručne na margo sledovania. Akýkoľvek silový rezort všetky tieto údaje o tebe má, resp. ak by chcel tak má a ty od nich nemáš nič!!! Google ti za to poskytuje komplexný balík služieb.

Immortel
Bludišták Žvejk / málem troll
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: THL W100
Mobil 2 / ROM: ASUS Zenfone 2 (2/16)
Rom: CM13

Příspěvek od Immortel » stř 18. zář 2013 15:58:48

Bych to trochu zkrátil; jestli nechceš být sledován, nekupuj si ani tu 3310, odpluj někam na ostrůvek kde budeš sám s opičkama, tam si pěstuj banány a chytej ryby. Budeš sám svým pánem a lidstvo o tobě bude vědět minimálně (ano, díky družicím nebudeš v suchu nikde).
Android je o tom, že si můžeš nastavit co chceš a jak to chceš, tudíž, za svoje činy si můžeš sám.
Nechápu smysl tohohle topicu.

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pát 20. zář 2013 13:40:58

fyssik píše:Když jim na centrálu pošlu ještě číslo spodního prádla budou o mě vědět úplně všechno.
To byla první věc, kterou si na tebe zjistili. Sám Larry Page vydal nařízení, že nesmí na této planetě být jediný uživatel Androidu, o kterém by Google nevěděl, jakou velikost spodního prádla má. Prý to bylo pro Sergeye k narozeninám, které měl před měsícem. :D :D
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Odpovědět

Zpět na „Pokec“