PokecJak stáhnout instalačku z google play do PC

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
code
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Note 4
Kontaktovat uživatele:

Jak stáhnout instalačku z google play do PC

Příspěvek od code » pát 11. říj 2013 16:40:51

Vím, že dřív se přes nějaké utility dalo stahovat z webu google play přímo instalačky apk do telefonu, rád bych věděl zdali to ještě nějakou cestou jde.

Díky za odpověď.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: US5

Re: Jak stáhnout instalačku z google play do PC

Příspěvek od dvzd » pát 11. říj 2013 16:48:43

V nadpisu se ptáš na stáhnutí do PC a v textu se ptáš na stažení do telefonu. Každopádně tím že si ji nainstaluješ do telefonu, tak tam budeš mít i její instalačku a lze ji pak vypreparovat z telefonu do PC třeba přes program MyPhoneExplorer, alespoň mě to přes něj v minulosti šlo, je tam něco jako volba "záloha aplikací".
http://www.fjsoft.at/en/downloads.php

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pát 11. říj 2013 18:11:39

Zajímalo by mě, k čemu to potřebuješ...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » pát 11. říj 2013 18:29:46

Popripade to můžeš vypreparovat I přes airdroid.

Don_alex: na co asi, aby mohl warezit :D, ale na to je třeba mnohem víc než vypreparovat instalacka, ale na to přijde sám.
@tablet    
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » pát 11. říj 2013 18:56:02

Tak hodně štěstí, tady mu s warezením ale nikdo nepomůže.. :D

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

dvzd

Příspěvek od dvzd » pát 11. říj 2013 20:50:53

Varezit? Co když si chce jen zálohovat aplikace, které jsou ještě k tomu free? Popř. je pak instalovat na jiné zařízení, kde nemá Google Play? :lol:

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pát 11. říj 2013 20:52:25

Pokud to Google nepovoluje, je to warez.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

dvzd

Příspěvek od dvzd » pát 11. říj 2013 21:04:55

Warezování free aplikací? To snad nemyslíš vážně. :lol:
Jsou autoři, kteří sami umožňují stáhnutí svých aplikací i mimo Google Play, i když je šíří přes Google Play také.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » pát 11. říj 2013 21:42:42

Ve své podstatě to tak prostě je. I když jsou to free aplikace, pořád se na ně vztahují nějaké licenční podmínky... Free neznamená, že si s nimi můžeš nakládat dle svého uvážení. ;)

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » pát 11. říj 2013 21:47:48

Pokud to umožňuje autor, je to v pořádku (viz např. BetterBatteryStats). Jestliže to neumožňuje, jakekoli obcházení a získávání aplikací je porušení podmínek. Tečka.

(­)
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

LivArt
Terminátor
Reputace: 257
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pát 11. říj 2013 22:08:09

Teď se bude dvzd vymlouvat na to, jak to v podmínkách není. Jenže ono to tam ani bejt nemusí, protože /system je standardně nepřístupný.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

JirkaH76
Robot
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Příspěvek od JirkaH76 » pát 11. říj 2013 22:13:11

Nebo nema pristup k wifi a datum. Tak jsem to nejakou dobu resil ja.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 11. říj 2013 22:39:09

dvzd píše:Warezování free aplikací? To snad nemyslíš vážně. :lol:
Jsou autoři, kteří sami umožňují stáhnutí svých aplikací i mimo Google Play, i když je šíří přes Google Play také.
Samozřejmě, že myslím. Autor si sám stanovuje, kde, jak a za jakých podmínek lze aplikaci získat. Pokud ji dá volně ke stažení na svůj web, je legální si ji stáhnout. Pokud ji dá jen na Play, je jediná legální cesta instalace do přístroje přes Play a jakýkoliv jiný způsob legální není. Chápu ale, že je zbytečné to vykládat někomu, kdo neuznává duševní vlastnictví a právo autora si stanovit, za jakých podmínek se bude šířit a užívat.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

KRoman47
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia E4g
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade-CM10.1 KonstaKANG
Tablet: ASUS MeMO Pad 7 ME176CX
Tablet 2 / ROM: Prestigio MultiPad 5870C

Příspěvek od KRoman47 » pát 11. říj 2013 23:27:22

Tady snad ani nejde o uznávání/neuznávání duševního vlastnictví, jakože tu je někdo *****. Když je to free a holt nějaký přístroj např. nemá Google Play, tak pochybuji, že by se autor jakkoliv rozčiloval, že si ho tam člověk nainstaluje ze zálohovaného APK a případně bude zobrazovat reklamy, za které ještě autor dostane peníze. Toto myšlení je fakt zhouba, chápu, že jsou lidé, kteří nechápou styl myšlení, že někdo může být i rád, že se jeho tvorba šíří, je oblíbená apod.

Mimo to, přes Titanium backup si ručně zálohuji APK i z toho důvodu, když autor provede aktualizaci, která má nějaké chyby, aplikace přestane fungovat, ukončí kompatibilitu na přístroji, na kterém byla aplikace zakoupena, takže už si ji z GP člověk nestáhne. Případně že autor stáhne zakoupenou aplikaci úplně z GP, například Pro Evolution Soccery, lidi nakoupili a pak lup, hra za kilo byla fuč a nevím o ničem jako o náhradě. Takže by se lidi taky mohli nějak bránit, nevidím důvod, proč by všechny otěže měly mít v rukou jen vydavatelé typu EA, Konami, atd. Ochrana spotřebitele!
Sony Xperia E4g - stock 4.4.4
ASUS MeMO Pad 7 ME176CX - stock 4.4.2
Prestigio Multipad PMP5870C - stock 4.1.1 ROOT, CWM, SD swap
Prestigio MultiReader PER5274B - ROOT, CWM, SD swap

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 12. říj 2013 2:37:18

Přesně tak. Jakmile si někdo stáhne aplikaci z Google Play do mobilu (ať už je freee nebo za ní zaplatil), tak je ta aplikace jeho (ta jedna licence) a může si ji klidně zálohovat do PC, může ji klidně nainstalovat do jiného svého zařízení ručně, akorát nemůže free aplikace prodávat (také kdo by je kupoval, když je může mít zdarma že ???), zakoupenou aplikaci prodat klidně může, když ji sám přestane užívat, vždyť si za ni zaplatil a stal se tedy jejím vlastníkem. Prodat může samozřejmě jen tu jednu licenci, kterou si zaplatil. Google Play ho nemůže nijak omezovat, spotřebitelé mají v ČR svá zákonná práva, která nemůžou být omezována nějakými ustanoveními licenčních smluv. Vlastnické právo je právo dané Ústavou ČR (prostřednictvím LZPS), což je pro nás předpis nejvyšší právní síly. Google Play má spoustu ustanovení svých licenčních podmínek v rozporu s našimi zákony, tato protiprávní ustanovení jsou pro nás neplatná a nemusíme se na ně nijak ohlížet a nemusíme se jimi nechávat nijak omezovat.

Wotan
Droid
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy NEXUS
Tablet: Nexus 7
Rom: SLIMbean (GN aj N7)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wotan » sob 12. říj 2013 6:15:57

Pokiaľ ide o neplatnosť konkrétnych ujednaní nejakej zmluvy tak treba povedať, že zmluvná strana nemôže relevantne konštatovať neplatnosť z titulu rozporu so zákonom. Musí to povedať príslušný orgán a to je súd (či už normálny alebo rozhodcovský) avšak Nemo iudex sine actore, čiže kým nikto nič nežaluje zmluva de iure platí bez ohľadu na rozpor, či súlad.
Zároveň je na mieste podotknúť, že v prípade absolútnej neplatnosti právneho úkonu (zmluvy) nie je možná konvalidácia a strany sú spravidla povinné vrátiť si už poskytnuté plnenie...
Taktiež si nemyslím, že keď autor nerieši iný spôsob šírenia app ako gPlay, že to automaticky znamená, že má voči tomu výhrady.

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 12. říj 2013 7:05:12

Spotřebitelskou smlouvu si smluvní strany mohou klidně vykládat po svém, pokud se jedné straně výklad druhé strany nelíbí, respektivě se jí zdá, že druhá srana sjednanou smlouvu porušuje, může druhou stranu žalovat u soudu, aby soud určitl správný výklad smlouvy a rozhodl o náhradě škody. V ČR je ale dáno přímo zákonem, že
1) ujednání spotřebitelských smluv se nemohou odchýlit od zákona v neprospěch spotřebitele,
2) spotřebitel se nemůže svých zákonných práv vzdát ani když na protizákonnou smlouvu dobrovolně přistoupí,
3) v pochybnostech při výkladu spotřebitelské smlouvy platí ten výklad, který je pro spotřebitele příznivější,
4) každý může neoprávněný zásah do svého práva přiměřeným způsobem sám odvrátit, tedy nemusí čekat na rozhodnutí soudu, může jednat ihned.
Občan ČR se samozřejmě i jako spotřebitel má chovat podle zákona ČR a nemusí se přitom nějakou protiprávní smlouvou nechat omezovat na svých zákonných právech a čekat přitom na výklad soudu.

§ 55 Občanského zákoníku
(1) Smluvní ujednání spotřebitelských smluv se nemohou odchýlit od
zákona v neprospěch spotřebitele. Spotřebitel se zejména nemůže vzdát
práv, které mu zákon poskytuje, nebo jinak zhoršit své smluvní
postavení.
(2) Ujednání ve spotřebitelských smlouvách podle § 56 jsou neplatná.
(3) V pochybnostech o významu spotřebitelských smluv platí výklad pro
spotřebitele příznivější.

§ 6 Občanského zákoníku
Jestliže hrozí neoprávněný zásah do práva bezprostředně, může ten, kdo
je takto ohrožen, přiměřeným způsobem zásah sám odvrátit.
Naposledy upravil(a) dvzd dne sob 12. říj 2013 7:13:33, celkem upraveno 1 x.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » sob 12. říj 2013 7:11:40

dvzd: To je všechno moc hezký. Ale vzhledem k tomu, že warezením free aplikace nevznikne žádná objektivní škoda, tak se to k soudu ani nedostane, takže se zákony máš smůlu a musíš se řídit licencí. Můžeš s tím nesouhlasit, můžeš protestovat, ale to je všechno co můžeš dělat. Nebo taky vůbec nemusíš používat androidí telefony. Jen si nemysli, že google tohle nemá ošetřený - jeho právní oddělení bude asi v právu zběhlejší než místní troll.

Ale buď tak laskav a přestaň si hrát na kolovrátek. Nepíšeš sem vůbec nic novýho. Neustále sem postuješ nějaký citace ze zákonů, který si evidentně vykládáš podle svýho.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 12. říj 2013 7:17:07

Mě zase s tím svým warezem připadáte jako kolovrátek. Všechno co nepovolí veliký Bůh Google je automaticky warez. :lol:

KRoman47
Androiďák!

Příspěvek od KRoman47 » sob 12. říj 2013 9:03:22

Nebudu konkrétní, ale holt některým se to těžko vysvětluje. Někteří jsou schopní jít až tak do absurdna, že by Androidforum mělo být označeno za zločinecké doupě a všichni registrovaní uživatelé by měli být okamžitě trestně stíháni. No jen se podívejte, kolik je tu návodů na root, flashování neoficiálních ROM, dokonce ne jen Android ale i Firefox OS, Ubuntu Touch atd. To vše je určitě porušování licencí, ten nejhorší zločin, někdo by si jej dokázal vyložit třeba i z Bible. TV Noha by o tom určitě natočila pěknou reportáž, kde by všichni byli v ilustračních závěrech vyobrazeni, jak doma sedí v kuklách a na rukou mají rukavice kvůli otiskům prstů... =)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » sob 12. říj 2013 9:07:28

No podívej se, rootnutím telefonu přijdeš pouze o záruku, kterou ti výrobce poskytuje. To je pouze tvoje věc.

Jedna věc jsou free aplikace. Technicky vzato nejde o warez, ale chráníme se. Nikdy nevíš, kterej autor nás může chtít popotahovat.

Ale pokud tady zveřejníš placenou aplikaci, máš smůlu. To je prostě krádež, ať si tady kdo chce co chce říká.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 12. říj 2013 9:14:21

KRoman47:
To je právě nesmyslné srovnání. Android je totiž na rozdíl od většiny aplikací šířený jako open source, takže úpravy systému, rootování, ROM a podobně, je zcela legální. Aplikace už ale open source nejsou (ani ty free) a autor má právo si stanovit podmínky používání i šíření. Cokoliv jiného je porušením těchto podmínek a tudíž nelegální. Je to jednoduché a pochopitelné :-)

EDIT:
dvzd píše:Mě zase s tím svým warezem připadáte jako kolovrátek. Všechno co nepovolí veliký Bůh Google je automaticky warez. :lol:
Tvůj zásadní problém je v tom, že nechápeš rozdíl mezi spotřebním zbožím a autorským dílem. Ano, když si koupíš fén na vlasy, můžeš ho používat k zatloukání hřebíků, protože sis koupil ten jeden fyzický kus fénu a můžeš s ním dělat co chceš. S aplikací si nekupuješ fyzický kus něčeho, ale pouze právo používat daný software za podmínek daných licencí. Totéž platí třeba o hudbě, taky když si koupíš jeden kus CD, nemůžeš si s hudbou na něm dělat co chceš, jako třeba hrát ji z okna a podobně. Dokud toto nepochopíš, jsou tvé příspěvky jen zbytečným opotřebováváním klávesnice.

A když už jsme u toho, nákupem v Play dobrovolně přistupuješ ke smlouvě o používání, což je v tomto případě licenční ujednání. A co jedině může způsobit neplatnost uzavřené smlouvy? Jedině to, že by byla v rozporu se zákonem. V rozporu s jakým zakonem jsou ty licenční podmínky?

píšu z mobilu

KRoman47
Androiďák!

Příspěvek od KRoman47 » sob 12. říj 2013 9:29:12

@ludekbrno: Tady ale nejde vůbec o open source, ano máš zdrojový kód, s jeho zveřejňováním můžeš provádět úpravy, kompilovat ho a nahrávat si ho do nějakého zařízení. Ale už rootovaní je provádění exploitu, takže de fakto crackování/prolamování do OS, který má zřejmě zase někdo licencovaný a dovybavený svými aplikacemi apod., jako třeba Samsung a TouchWiz.
A ano snadno pochopitelné, ale jak pro koho. Autor bezplatné aplikace sám třeba nedisponuje tolika prostředky, aby aplikaci dokázal podpořit dostatečně rozsáhlou kompatibilitou na GP, nemá prostě prostředky aplikaci vyzkoušet na všem a když mu vydělává třeba zobrazovaná reklama, tak se určitě zlobit nebude a spíš bude rád, že jsou lidé potěšení jeho prací. Neřeším to z pohledu nějakých licencí, ale selského rozumu a pohledu autorů takovýchto free aplikací. To že ji nešíří všude a pro všechny nemusí být jejich záměr, ale nedostatek prostředků k tomu.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 12. říj 2013 12:09:29

Tak samozřejmě z hlediska selského rozumu může být autorovi úplně jedno, jestli si jeho free aplikaci někdo nainstaluje z Play nebo si ji stáhne ve formě apk. Z hlediska legálnosti to ale jedno není, tam se na zdravý rozum nehraje a zcela chápu provozovatele fóra, že tady nic nelegálního mít nechce. Právo se bohužel skutečně selským rozumem neřídí, viz. pár dní staré rozhodnutí Ústavního soudu, že pouhé zveřejnění odkazu na již veřejně (byť nelegálně) dostupné dílo, je trestné. Toto rozhodnutí bych přirovnal k situaci, kdy někomu řekneš "hele, támhle v sousední ulici stojí hezké BMW", on půjde, ukradne ho a ty budeš potrestán za to, žes mu to řekl. To jen taková odbočka k českému právu :-) Nicméně s exploitováním nemáš tak docela pravdu. Samotný systém, do kterého se "vlamuješ", je totiž skutečně open source a nic nelegálního na tom není (na rozdíl třeba od iOS, který patří Apple). Jediné co by bylo nelegální, jsou úpravy aplikací dodaných výrobcem, viz. třeba Touchwizz, ale nic takového se neděje. Pokud provádíš root, upravuješ jen samotný open source OS a pokud flashuješ, tak jen přestáváš používat aplikace vlastněné výrobcem a nahrazuješ je jinou ROM poskládanou z open source software. Opět nic nelegálního neprovádíš. Tím je taky dáno, že úpravám Androidu se oficiálně a veřejně věnují velké komunity lidí, naopak komunity pro iPhone nebo telefony s WP8 se někde tajně krčí, protože u nich prakticky každá úprava je nelegální.

píšu z mobilu

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » sob 12. říj 2013 12:48:00

Já teda ještě nikdy neslyšel (což neznamená, že se to nemohlo stát) o tom, že by někdy někdo někoho popotahoval za to, že dá někam link na free aplikaci (případně i rovnou někde publikuje apk) - pokud je tedy v nezměněné podobě samozřejmě. Pokud je app na Google Play, tak si ji může stáhnout velmi jednoduše opravdu každý - stačí k tomu Google účet a Google Play. Autorovi to určitě vadit nebude, bude radši, když tu app bude daný člověk používat "neoficiálně" než aby ji nepoužíval vůbec (i když je fakt, že toto by se dalo aspoň částečně říct i o warezení placených app). Google taky nikde v podmínkách (AFAIK) nemá, že aplikace, která je na Google Play, už nesmí být vystavena ani odkazována nikde jinde.
Takže řešit toto už IMHO trošičku hraničí s paranoiou. :-)

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » sob 12. říj 2013 13:29:28

Uvědomujete si, že celá tato diskuze vznikla na "co kdyby si chtěl zálohovat free app" ? Jedna perlička ještě, když jedeš do cizí země kde je dostupná aplikace, která u nás není, ať už free nebo placená, je ti taky porušení licenčních podmínek...

@tablet    
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » sob 12. říj 2013 13:33:34

Téma už dávno není ničím jiným, než pokecem o licenčních podmínkách... Přesouvám

JirkaH76
Robot
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Příspěvek od JirkaH76 » sob 12. říj 2013 13:40:22

Ludekbrno: rad bych videl link na ten nalez ustavniho soudu...

dvzd

Příspěvek od dvzd » sob 12. říj 2013 15:27:28

JirkaH76: Pravděpodobně myslí případ tzv. embedded linků na filmy, na kterých ten pirát vydělával, čímž autorské právo opravdu porušil. Tady je to vysvětlené. Za obdobné linky, na kterých nikdo nevydělává, trestat nejde.
http://www.zive.cz/bleskovky/pripad-lib ... fault.aspx

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 12. říj 2013 15:40:46

JirkaH76 píše:Ludekbrno: rad bych videl link na ten nalez ustavniho soudu...
Viz. odkaz dvdz. Ani se mi tomu nechce věřit. Otázka je, jestli ta stížnost na ÚS nebyla odfláknutá a špatně vyargumentovaná.

píšu z mobilu

Odpovědět

Zpět na „Pokec“