PokecBezpečnost e-mailu

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
rm8989
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power 3S

Bezpečnost e-mailu

Příspěvek od rm8989 » úte 22. říj 2013 18:59:49

James píše: bych zmínil i bezpečnostní riziko - zadávat heslo ke svému primárnímu emailu kamkoli mimo oficiální aplikaci je vždy riziko..
Gmail čte poštu i bez hesla, takže to je jedno... Kdo chce bezpečnost, má email jinde, než na šmíráckém gmailu.
@telefon    

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: K-9 Email klient

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. říj 2013 20:42:15

Co to je za blbost, že gmail čte poštu i bez hesla? Ba to přišels jak?

Myslíš, že nějaký malý poskytovatel bude mít servery lépe zabezpečené, než google? Naivko :lol:

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
rm8989
Stálý androiďák

Příspěvek od rm8989 » úte 22. říj 2013 22:22:58

Jak jsem na to přišel? Prostým selským rozumem. Kdyby ti robot nečetl poštu, jak by asi jinak cílil reklamy, třídil spamy. Ostatně google se tím ani netají. Navíc poskytuje data americké NSA. O tom je mnoho článků na internetu, stačí pohledat. Pokud si někdo myslí, že mu nějaká firma poskytne několik GB diskového prostoru zdarma, je dost naivní. Prostě něco za něco.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. říj 2013 22:40:02

Bohužel ti ale selský rozum neposkytl ze správných vstupních údajů správné závěry a navíc nemáš všechny vstupní údaje :-) Ano, robot čte maily a na základě jejich obsahu ti poskytuje odpovídající reklamu. Můžeš mi prozradit, jak ti kontextová reklama ohrožuje bezpečnost? ;-)

Ano, také je pravda, že NSA může číst tvé maily, stejně jako bys je měl u jakéhokoliv jiného většího poskytovatele. Nicméně jsi možná v těch článcích nepostřehl zásadní věc, že těch dat je tak neskutečné množství, že je čte zase jen robot a naprostou většinu zase musí zahodit, protože nemá kapacitu, aby uchoval všechno. Teprve ta nepatrná část mailů, které obsahují kombinaci různých kritérií se může dostat na monitor živému člověku, ten posoudí, jestli představuješ riziko a když ne, což je opět naprostá většina, letí maily zase do koše, protože není kapacita na skladování Nebo máš pocit, že NSA si bude archivovat maily tvé milenky? Nebo jak to ohrožuje bezpečnost?

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
rm8989
Stálý androiďák

Příspěvek od rm8989 » úte 22. říj 2013 23:04:21

Z podstaty je email korespondenční lístek, který může číst po cestě kdokoli. Pokud nepoužívám šifrování. Já neříkal, že google ohrožuje moji bezpečnost, jen nemám rád šmíráky, to je vše. Mimochodem, reagoval jsem původně na zadávání hesla do jiného klienta. Lidi by si měli uvědomit skutečnost, že email jako takový prostě není nijak zabezpečený kanál. Takže jestli dávám heslo do takového či makového klienta je úplně šumák. Spíš maličká firma nebude mít prostředky a kapacity na to, aby se vrtala v cizích mailech.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 22. říj 2013 23:30:24

To ano, mail nikdy nebyl a není formou bezpečné komunikace. Přesně jak píšeš, je to otevřený korespondenční lístek, který si může přečíst každý, přes jehož síť mail teče. Jinak k té bezpečnosti, u google se nemusím bát, že se do jeho serverů nabourá každý trouba s notebookem, který si hraje na hackera nebo že se mi uložená data ztratí, protože úložiště má zálohována na více místech po světě. U malé, nepříliš finančně úspěšné firmy se serverem ve sklepě se budu o bezpečnost i zálohu dat bát podstatně více. Navíc to cůbec nezaručuje, že se data nedostanou k NSA, protože roboty NSA monitorují takřka veškerý internetový provoz a podezřelé věci se k nim dostanou odkudkoliv, snad kromě číny a podobých zemí, které cenzurují přímo své hlavní přístupové uzly do internetu. Jinak osobně samozřejmě taky nemám rád šmírování, ale beru to po praktické stránce. Prostě nečekám, že se zrovna můj mail z těch miliard tekoucích internetem bude někdo číst. Jednak neobsahují nic, co by roboty mohly vyhodnotit podezřele a i kdyby náhodou ano, tak tam nic zajímavého nenajde ani ten živý člověk. Ale ta pravděpodobnost bude na úrovni pravděpodobnosti výhry jackpotu sportky :-) Takže to pouštím za hlavu, stačí mi, že o tom riziku vím a nebudu se kvůli tomu zbytečně připravovat o možnost využívat sofistikované služby od google, které mi hodně usnadňují práci.

P.S. jen pro zajímavost, jaký mail používáš? ;-)

píšu z mobilu

Pedro1
Droid
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Příspěvek od Pedro1 » stř 23. říj 2013 18:20:40

Zdravim,
jak "gmail cte postu i bez hesla"? Ja gmail nepouzivam, tak nevim, ale pokud jsi pouzivas google play, tak gmail uz zadne heslo nepotrebuje, protoze je prihlasenej. Takze gmail potrebuje k pristupu do mailu heslo, jako kazda jina sluzba.

Autor tohoto vlákna
rm8989
Stálý androiďák

Příspěvek od rm8989 » stř 23. říj 2013 19:53:35

To: ludekbrno
Ano, ale jsem zastáncem názoru, že jako dobrý zámek odradí většinu zájemců o můj byt, tak zneužití emailu nehodlám nikomu usnadňovat. To není paranoia, jen snaha o zachování zbytků soukromí. Emailu nesvěřuji žádné důležité a osobní informace. Používal jsem deset let email svého providera, s kterým jsem zjara skončil, zatím ještě mail funguje, ale hledám náhradu.
Já bych to utnul, polemika hezká, ale sem se moc nehodí a další by byla na knihu.....Ono možná něco bude na tom, že "blahoslavení chudí duchem"... kdo o problematice nemá ponětí, nemá ani tyhle starosti. Samozřejmě že se tím až tak netrápím, to bych se musel zbláznit, ale proč nosit někomu nebo někam svá data na zlatém podnosu. Prostě udělám, co je v mých silách a možnostech.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 23. říj 2013 20:53:28

Problém je, že pokud chceš používat e-mail, tak kromě silného šifrování (které ale naopak spíš přitáhne pozornost) nemáš žádnou alternativu. Domnívat se, že mail tvého poskytovatele je odolnější vůči sledování NSA je přinejmenším naivní a navíc k tomu přistupuje fakt, že servery providera nebudou zcela jistě zabezpečené na úrovni zabezpečení google vůči jiným typům útoků, než je sledování NSA. Takže si buď jistý, že si tím nijak nepomůžeš a tvůj pocit jistoty je jen falešný. NSA se nepotřebuje vloupávat do serverů providera, protože všechny tvé maily putují veřejným internetem v otevřené podobě. A jelikož NSA musí být jasné, že zájmové osoby nebudou riskovat využívání amerických internetových služeb, tak se rozhodně nespoléhají na přístup skrze ně.

Netuším, proč používáš frázi "blahoslavení, chudí duchem..." a kdo o problematice nemá ponětí? Já o tom ponětí mám a to větší, než malé :-) O tom, že NSA špehuje celý internet a má přístup i do amerických internetových služeb jsem byl přesvědčen už dávno. Přesto jsem po zralých úvahách došel k názoru, že využíváním jiných lokálních služeb si v bezpečnosti nepomůžu a jen se zbytečně připravím o technicky vyspělé možnosti. Takže já jsem si dobře vědom, jak to je a podle toho e-mail používám.

píšu z mobilu

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Re: Bezpečnost e-mailu

Příspěvek od don_alex » čtv 24. říj 2013 12:52:56

Tohle je diskuze do Pokecu, s K-9 to nemá nic společného. ;)

Přesunuto.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
rm8989
Stálý androiďák

Příspěvek od rm8989 » pát 25. říj 2013 8:09:32

Tím jsem myslel lidi, kteří jsou spokojeni jak jim to Velký Bratr naservíroval, vesele nahrávají všechno možné i nemožné někam do neznáma. Mě je jedno jak má zabezpečený servery provider nebo kdokoli jiný, protože na nich nic nemám a nikdy jsem neměl a nic nikam nenahrávám. Pokud chci přátelům ukázat fotky z dovolený, přinesu je na flešce. Já nikde nepsal o vloupání do serverů. Je ale hodně velká pravděpodobnost, že pokud jsou umístěny v lokální síti, tak data neputují přes oceán a zase zpátky, ale nejkratší cestou. Falešný pocit určitě nemám, o žádných jistotách neříkám, jen to, že nebudu šmírování usnadňovat. To je jako s tím zámkem, taky nemám jistotu, že nepřijde zloděj s krumpáčem nebo semtexem. Obyčejné pobudy to odradí a radši vykradou souseda, který má papundeklové dveře s FABkou v bakelitovém štítku.
Těch pár mailů mám u sebe doma a už jsem psal, že nepoužívám na nic důležitého. V čem je gogle tak technicky vyspělý u emailu? POP3 případně IMAP snad umí každá emailová služba, na tom není co vylepšovat.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 25. říj 2013 10:07:28

Která služba kromě gmailu má aplikaci pro android, kde se okamžitě push zprávou dozvíš o novem mailu? Která ti umožní synchronizaci kontaktů s telefonem a možností omylem smazaný kontakt obnovit, která umí přebírat maily ze ostatních schránek a současně odesílat pod jejich adresou... To je prostě hromada možností, které sice částečně nahradí i jiné služby, ale ne takto perfektně propojené. Ano, máš asi pravdu, že když pošleš mail Frantovi do sousední vesnice s pomocí lokálních poskytovatelů, tak to asi nepůjde přes servery v USA. Myslíš ale, že NSA nemá v každé zemi prostřednictvím poboček USA firem přístup i k lokálním sítím? ;-) Neni nic snadnějšího. Ale jak už jsem psal, nejde o to, jak tomu zabránit, tomu se nevyhneš ani ty. Jde o to zamyslet se, jaká je možnost, že zrovna tvůj mail z těch miliard nějaký robot NSA vyhodnotí jako podezřelý a zobrazí ho někomu na monitoru. Vzhledem k tomu poměru množství je v praxi nulová. Rozdíl v použití google služeb nebo lokálního providera je také nulová, protože NSA má přístup k celemu internetu v západních zemích, to si buď jistý a není žádný rozdíl, jestli využiješ služby google nebo ne. Proto považuju za zbytečné se v tomto omezovat. Nicméně samozřejmě počítám s tím, že mail není bezpečný (bez ohledu zda používám služby google nebo ne) a podle toho s ním zacházím.

píšu z mobilu

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » pát 25. říj 2013 11:23:06

ludekbrno píše:Nicméně samozřejmě počítám s tím, že mail není bezpečný (bez ohledu zda používám služby google nebo ne) a podle toho s ním zacházím.
+1 :yes:
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Odpovědět

Zpět na „Pokec“