Pokecnefunkční připojení mobilní síť, pomůže jen režim letadlo

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Ipanema
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: pát 04. kvě 2012 5:40:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

nefunkční připojení mobilní síť, pomůže jen režim letadlo

Příspěvek od Ipanema »

Ahoj, stává se Vám nebo stávalo u nějakého telefonu, že se telefon tvářil připojený k mobilní síti (internet v mobilu), ale jako by jen byla ikona na stavové liště, ale tel. nic nestáhnul a internetové aplikace nefungovaly?
Nebo bylo mobilní připojení neaktivní (vypnuté), když jsem ho zapnul, tak se ukázal v menu stav ZAPNUTO, ale data nefungovaly a ani se neukázala ikona na stavové liště.
Oba dva neduhy odstraním tím, že tel. restartuji nebo zapnu a zase vypnu režim letadlo.
Nic jsem do telefonu neinstaloval, pouze jako poslední jsem instaloval Solo Launcher, pak po vyzkoušení kompletně odinstaloval přes menu-nastavení-aplikace. Nevím jestli si to s ním spojit, nyní v telefonu není. Telefon mám dva roky a nikdy jsem toto nepozoroval, až asi v posledních 14ti dnech.
Problém mám jen s mobilním datovým připojením, např s Wi-Fi je vše OK.

Děkuji za radu, zkušenost nebo postřeh.
Mám HTC Sensation XE s ICS 4.0.3
HTC Sensation XE | S-ON | HBOOT 1.29
CyanogenMod 11 KitKat 4.4.4 by Sultanxda
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2530073
Uživatelský avatar
Fatal_Soldier
Droid
Příspěvky: 2047
Registrován: pon 11. říj 2010 12:34:08
Typ mobilu / ROM: SGS7
Rom: Nougat official
Bydliště: Hodonín

Re: nefunkční připojení mobilní síť, pomůže jen režim letadl

Příspěvek od Fatal_Soldier »

Ahoj, kdy naposledy jsi dělal obnovu továrního nastavení? Dost možná by ti to pomohlo :)

@tablet
SGS7 Nougat official
POUŽÍVEJTE HLEDÁNÍ, vše už tu de facto někde je.
Ipanema
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: pát 04. kvě 2012 5:40:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: nefunkční připojení mobilní síť, pomůže jen režim letadl

Příspěvek od Ipanema »

Zatím ještě nikdy. Telefon není rootovaný, když to udělám, tak zase strávím 1/2 dne nastavováním, přizpůsobováním a případnou přeinstalací některých aplikací.
Už jsem nad tím taky přemýšlel, že tohle jsem si říkal, že udělám až jako poslední variantu...
HTC Sensation XE | S-ON | HBOOT 1.29
CyanogenMod 11 KitKat 4.4.4 by Sultanxda
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2530073
Uživatelský avatar
Fatal_Soldier
Droid
Příspěvky: 2047
Registrován: pon 11. říj 2010 12:34:08
Typ mobilu / ROM: SGS7
Rom: Nougat official
Bydliště: Hodonín

Re: nefunkční připojení mobilní síť, pomůže jen režim letadl

Příspěvek od Fatal_Soldier »

No jestli nikdy, tak si troufnu říct, ze ti to určitě pomůže. Pokud ti udělala nějaká app bordel v systému, tak její odinstalací nic nevyřešíš ;) factory resetu se asi nevyhneš.

@phone
SGS7 Nougat official
POUŽÍVEJTE HLEDÁNÍ, vše už tu de facto někde je.
Ipanema
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: pát 04. kvě 2012 5:40:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: nefunkční připojení mobilní síť, pomůže jen režim letadl

Příspěvek od Ipanema »

Děkuji za radu.

Poraď mi ještě prosím, je nějaká šance, že by to "blokovaly" nějaké soubory i z SD karty? Nebo toto se týká nějaké chyby pouze z telefonu.
Zkusím to podle tebe a ozvu se s řešením.
HTC Sensation XE | S-ON | HBOOT 1.29
CyanogenMod 11 KitKat 4.4.4 by Sultanxda
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2530073
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nefunkční připojení mobilní síť, pomůže jen režim letadl

Příspěvek od ludekbrno »

Ne, SD karta to dělat nemůže. Ale můžeš to zkusit bez ní.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: nefunkční připojení mobilní síť, pomůže jen režim letadl

Příspěvek od ramon.dexter »

Ipanema píše:Zatím ještě nikdy. Telefon není rootovaný, když to udělám, tak zase strávím 1/2 dne nastavováním, přizpůsobováním a případnou přeinstalací některých aplikací.
Už jsem nad tím taky přemýšlel, že tohle jsem si říkal, že udělám až jako poslední variantu...

Nesmysl. Poprvé jsi nevěděl co a jak, teď to víš. Takže z půlhodiny bude tak 15 minut.

O aplikacích ani nemluvě - jestli je máš z Play, nainstalují se automaticky (tedy pokud používáš oficiální systémovou zálohu na google účet).
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Ipanema
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: pát 04. kvě 2012 5:40:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3

Re: nefunkční připojení mobilní síť, pomůže jen režim letadl

Příspěvek od Ipanema »

Nevím jak to Google vymyslel se zálohou, ale před hard resetem jsem vše zesynchronizoval s mým Google účtem. Pak uvedl do továrního nastavení telefon a jediné co se mi do něj zpět vrátilo při zapnutí a zadání Google účtu byly kontakty. Nic jiného. Nastavení pošty nebo aplikací o tom jsem si mohl nechat zdát. Na Play jsem měl zachované jen hodnocení aplikací, ale v položce 'moje aplikace' bylo jen základních cca. 10 předinstalovaných. Každou aplikaci jsem si mohl stáhnout znova. Ale... Teď teprve začal kolotoč a orosené čelo. Zkusil jsem prohodit Wi-Fi s mobilním datovým připojením a opět data nefungovaly (před hard resetem jsem zkusil i radu od 'ludekbrno', ale nepomohla). Zapnul jsem je a ikona na stavové liště se neukázala, na internet se nešlo spojit. Co mě napadlo teď? Zformátovat kartu SD. Udělal jsem si její kopii do PC a zformátoval. Po vložení zpět do telefonu a restartu už nyní funguje vše tak jak kdysi a mobilní data jsou 100%ní. Kde bylo potřeba nastavení a nějaké úpravy již dříve nainstalované aplikace (navigace, vyzváněcí profily, ...), to se použilo překopírováním příslušné složky ze zálohy SD karty. SMS zprávy jsem obnovil z SD karty, kam jsem si je před tím zazálohoval.
Takže sice né v kuse, ale z 1/2 dne se stalo 3/4 dne. Každopádně teď už problém zmizel...
HTC Sensation XE | S-ON | HBOOT 1.29
CyanogenMod 11 KitKat 4.4.4 by Sultanxda
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2530073
Odpovědět

Zpět na „Pokec“