PokecDatová schránka

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Míra Mírovatý
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei P8
Kontaktovat uživatele:

Datová schránka

Příspěvek od Míra Mírovatý » pon 31. kvě 2010 12:10:51

Zdravím,

nevím kde se doptata a nic kolem mého dotazu jsem zde nenašel, takže to píšu tady.
K věci: jak mám na desire rozchodit "datovou schránku" ??? Jedná se o schránku jenž je mé firmě přidělena státem a chodí do ní důležité dokumenty. Někdo jistě ví o co jde, někdo asi né ale k podnikání je nutná a nejsem schopen se dostat do doručených dokumentů. Do schránky jako takové to problém není, ale v momentě kdy chci otevřít konkrétní dokument, tak mi to napíše" nepodporovaný operační systém, použijte Windows,Linux,Mac". No tak nějak tuším že nevím jestli to půjde rozchodit. Pokud by jste s tím mněl někdo zkušenosti, budu za ně moc rád. Týká se to webových stránek www.mojedatovaschranka.cz

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Datová schránka

Příspěvek od ramon.dexter » pon 31. kvě 2010 12:43:28

No, vyřešit to nepůjde. Leda že by někdo napsal aplikaci pro přístup.
On je problém v samotný datový schránce - je napsaná tak blbě že se do ní dá dostat jenom s Internet Explorerem. Napiš zřizovateli a uvidíš co ti odpoví.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Míra Mírovatý
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra Mírovatý » pon 31. kvě 2010 13:15:14

Samozřejmě že mně to taky napadlo zeptat se provozovatel, ale až jsem to tu pověsil, takže kdybych tak učinil předtím, tak jsem to tu nemusel tímto dotazem zasírat :lol: Prostě pro mobilní operační systémy, datové schránky nefungují a minimálně půl roku fungovat nebudou, přesto děkujeme za podnět a předám jej dál na vývojové oddělení - bylo mi u provozovatele zděleno. Holt prostě vrchol moderní doby ve státní zprávě je stolní počítač, by mně z nich šlak trefil :yes:

s0uky
Čestný Androiďák
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Příspěvek od s0uky » pon 31. kvě 2010 13:59:36

Co stolni pocitac....kulickove pocitadlo...to na co se da jeste v dnesni dobe narazit na nekterych uradech, to mi hlava nebere...
"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.

LadislavK
Stálý androiďák

Příspěvek od LadislavK » pon 31. kvě 2010 14:10:08

na datovou schranku netreba internet explorer, lezu do ni z firefoxu v linuxu

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 31. kvě 2010 14:13:07

ladislav: tak to je zlepšení, asi jim uživatelé nadávali. Totiž, co jsem naposled slyšel o datových schránkách, nechtěly se bavit s ničím jiným než s IE.

Jirka125
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Twitter: @jirkovo

Příspěvek od Jirka125 » pon 31. kvě 2010 14:21:06

Sdělení provozovatele mě rozesmálo :lol:
Už vidím jak v 602 pracují na mobilním 602 XML filleru, ještě na doplňku pro mobilní prohlížeč a celé to optimalizují pro hafo mobilních prohlížečů a OS.
Nevím jaký je stav teď s 602 XML fillerem pro linux, ale na dlouhou dobu to páni ze 602 vyřešili tak, že linuxová verze nebyla nic jiného než Windows verze spouštěná pod WINE.

b00lean
Stálý androiďák

Příspěvek od b00lean » sob 12. čer 2010 21:10:58

Míra Mírovatý píše:Zdravím,

nevím kde se doptata a nic kolem mého dotazu jsem zde nenašel, takže to píšu tady.
K věci: jak mám na desire rozchodit "datovou schránku" ??? Jedná se o schránku jenž je mé firmě přidělena státem a chodí do ní důležité dokumenty. Někdo jistě ví o co jde, někdo asi né ale k podnikání je nutná a nejsem schopen se dostat do doručených dokumentů. Do schránky jako takové to problém není, ale v momentě kdy chci otevřít konkrétní dokument, tak mi to napíše" nepodporovaný operační systém, použijte Windows,Linux,Mac". No tak nějak tuším že nevím jestli to půjde rozchodit. Pokud by jste s tím mněl někdo zkušenosti, budu za ně moc rád. Týká se to webových stránek http://www.mojedatovaschranka.cz
Ahoj,
Na Marketu je nová aplikace Datové schránky, na Desire jsem to nezkoušel, ale měla by chodit.

Autor tohoto vlákna
Míra Mírovatý
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra Mírovatý » ned 13. čer 2010 9:30:32

Tak jsem ji nainstaloval a nějak rozběhl, super že existuje. Nic méně jako skoro vždy to má někde schovaného "šotka". Provedl jsem nastavení, přihlásil se a dostal jsem se až do seznamu přijatých zpráv. POtud žádný problém, ovšem chtěl jsem zprávu otevřít a tady jsem tvrdě narazil. Napsalo mi to "probíhá komunikace s datovou schránkou" a tam jsem se zasekl. Jedenkrát restart celého mobilu (prostě se sekl, černá obrazovka a žádná reakce na nic), podruhé neustálé "probíhá komunikace s datovou shránkou" a nejde zrušit. Vypnuto edge a stále probíhá komunikace a nereaguje na žádný povel. Jinak mobil funguje v pořádku ale aplikace stále komunikuje s ......... Takže celkem zatím rozpaky, no snad to ještě frajeři odladí, neboť si nejsem vědom že bych něco dělal blbě. Má s tím někdo již větší skušenosti???? Třeba fakt něco dělám blbě :lol:

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » ned 13. čer 2010 17:38:56

Míra Mírovatý píše:Tak jsem ji nainstaloval a nějak rozběhl, super že existuje. Nic méně jako skoro vždy to má někde schovaného "šotka". Provedl jsem nastavení, přihlásil se a dostal jsem se až do seznamu přijatých zpráv. POtud žádný problém, ovšem chtěl jsem zprávu otevřít a tady jsem tvrdě narazil. Napsalo mi to "probíhá komunikace s datovou schránkou" a tam jsem se zasekl. Jedenkrát restart celého mobilu (prostě se sekl, černá obrazovka a žádná reakce na nic), podruhé neustálé "probíhá komunikace s datovou shránkou" a nejde zrušit. Vypnuto edge a stále probíhá komunikace a nereaguje na žádný povel. Jinak mobil funguje v pořádku ale aplikace stále komunikuje s ......... Takže celkem zatím rozpaky, no snad to ještě frajeři odladí, neboť si nejsem vědom že bych něco dělal blbě. Má s tím někdo již větší skušenosti???? Třeba fakt něco dělám blbě :lol:
Ahoj,
Jakou verzi mas nainstalovanou? 1.4? Pouzivas to v portrait ci lanscape modu? Co mas za verzi android a co za typ telefonu?

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » ned 13. čer 2010 17:41:49

Návštěvník píše:
Míra Mírovatý píše:Tak jsem ji nainstaloval a nějak rozběhl, super že existuje. Nic méně jako skoro vždy to má někde schovaného "šotka". Provedl jsem nastavení, přihlásil se a dostal jsem se až do seznamu přijatých zpráv. POtud žádný problém, ovšem chtěl jsem zprávu otevřít a tady jsem tvrdě narazil. Napsalo mi to "probíhá komunikace s datovou schránkou" a tam jsem se zasekl. Jedenkrát restart celého mobilu (prostě se sekl, černá obrazovka a žádná reakce na nic), podruhé neustálé "probíhá komunikace s datovou shránkou" a nejde zrušit. Vypnuto edge a stále probíhá komunikace a nereaguje na žádný povel. Jinak mobil funguje v pořádku ale aplikace stále komunikuje s ......... Takže celkem zatím rozpaky, no snad to ještě frajeři odladí, neboť si nejsem vědom že bych něco dělal blbě. Má s tím někdo již větší skušenosti???? Třeba fakt něco dělám blbě :lol:
Ahoj,
Jakou verzi mas nainstalovanou? 1.4? Pouzivas to v portrait ci lanscape modu? Co mas za verzi android a co za typ telefonu?
Muzes se skusit podivat pres web kolik mega ma priloha u te zpravy kterou ses pokusil otevrit?

Autor tohoto vlákna
Míra Mírovatý
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra Mírovatý » pon 14. čer 2010 11:49:31

Mobil HTC Desire, android 2.1, jakou verzi používám netuším (stáhnuto z marketu) a to další nevím moc o čem je řeč :lol: :cry: :lol:

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 14. čer 2010 13:46:05

míra: takže si vezmeme do ruky slovník a hledáme překlad výrazů "portrait" a "landscape" a zamyslíme se co by to asi mohlo znamenat ve vztahu k mobilům. A ne, neni vtipný že něco neznáš nebo nevíš. To je spíš k pláči.

Jirka125
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka125 » pon 14. čer 2010 14:22:07

to ramon.dexter: nechci se tě dotknout, ale takovéhle příspěvky akorát kur*í rozjeté vlákno v diskuzi a zadělává to na flame. Kdekoliv se objeví takto mířený příspěvek (nemyslím tvůj), tak se rovnou celá diskuze může zamknout, protože člověk nečte nic jiného, než hádky.

Diskuze by měli být k věci a ne tady diskutujícího shazovat před ostatními. A osobně si myslím, že příspěvek Míry je mnohem hodnotnější než tvůj - kdybys mu tu termilogii osvětlil, tak tě to vyjde úplně nastejno, jako napsat ten tvůj příspěvek.

portrait = displej nastojato
lanscape = displej naležato
verze aplikace = v aplikaci menu/About

Nic proti tobě, ale moderátor by měl zvlášť dbát na pravidla fóra (v tomto případě bod čtyři). ;)

Jirka125
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka125 » pon 14. čer 2010 15:07:33

Před použitím této aplikace bych si nejprve položil otázku:
Vím přesně, co se děje s mými přihlašovacími údaji do datové schránky v této aplikaci?
Vím, kdo stojí za touto aplikací?
Vím přesně, co aplikace dělá s daty uloženými v této aplikaci?
Vím, že když ztratím telefon, moje citlivé údaje v této aplikaci jsou dobře chráněny?

Je zapotřebí si uvědomit, že této aplikaci svěřujete obzvlášť citlivé údaje (asi stejně citlivé údaje jako internetové bankovnictví). K datové schránce se asi taky nebudete přihlašovat na PC v internetové kavárně, kdy nevíte, jestli tam není nainstalovaný nějaký keylogger apod.

Samozřejmě může být v aplikaci všechno v pořádku. Na druhou stranu tomu "Návštěvníkovi" (což bude asi programátor) nestojí ani za to, aby se zaregistroval na tomto fóru.

Autor tohoto vlákna
Míra Mírovatý
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra Mírovatý » pon 14. čer 2010 15:45:09

Jirka125 píše:to ramon.dexter: nechci se tě dotknout, ale takovéhle příspěvky akorát kur*í rozjeté vlákno v diskuzi a zadělává to na flame. Kdekoliv se objeví takto mířený příspěvek (nemyslím tvůj), tak se rovnou celá diskuze může zamknout, protože člověk nečte nic jiného, než hádky.

Diskuze by měli být k věci a ne tady diskutujícího shazovat před ostatními. A osobně si myslím, že příspěvek Míry je mnohem hodnotnější než tvůj - kdybys mu tu termilogii osvětlil, tak tě to vyjde úplně nastejno, jako napsat ten tvůj příspěvek.

Nic proti tobě, ale moderátor by měl zvlášť dbát na pravidla fóra (v tomto případě bod čtyři). ;)

V drtivé většině případů používám nastojato tedy portrait. Co se týče příloh jenž jsem zkoušel otevřít, tak mněly od 0,7 do 3,6 mega a výsledek byl ve všech případech stejný (zkoušel jsem otevřít 5 ks příloh). Dnes před chvíli nainstalovaná aktualizace a vše šlape, verze tedy 1.4. přílohy otevřu bez problému, takže spokojenost.

K ctihodnému občanu panu ramonu.dextrovi - hádat se s ním nebudu, je to jeho "osobitý styl" dělat s lidí voly (mnohokrát jsem tady na foru narazil na jeho né zrovna kamarádské odpovědi tohoto typu) i když se ti dotyční snaží sžít s něčím novým a né z mého pohledu úplně jednoduchým systémem, ale toho už jeden nepředělá. Na jednu stranu má zřejmě pravdu že člověk by za jistých okolností mohl vyvinout více snahy s hledáním, na druhou stranu když už z něho toho vola udělá, tak by v druhém odstavci mohl napsat třeba právě ty vysvětlivky, mněla by ta připomínka potom aspoň šmrnc a nemusel by si jeden myslet že on je pan dokonalý a ostatní jsme ..... Bohužel né každý se v tomto oboru orientuje jako třeba ramon a neškodilo by třeba používat více naší rodnou řeč, tedy jazyk český (vždyť drtivá většina anglických výrazů má český smysluplný překlad), pak by třeba některé příspěvky nemusely ani vznikat. Samozřejmě je mi jasné že k tomuto oboru patří i dozajista specifický slovník, ale přeci to tu není výsostné fórum velmi zdatných odborníků, ale i občanů, kteří tomu nerozumí ale jsou tohoto velkými příznivci a fandy a tito se zase třeba velmi dobře orientuji v jiných oborech. Nic méně Tvá poznámka byla terfná :yes:

K těm otázkám jenž by si jeden mněl položit o této aplikaci, to je pravda na zamyšlenou, z téhle strany mně to bohužel nenapadlo se podívat. Obvzvlášť v kontextu s tím že jak jsem psal výše, na můj dotaz na provozovatele datových schránek mi bylo zděleno, že aplikace pro mobilní telefony není a asi hned tak nebude. To teď jeden neví co s tím, buď provozovatel neví co se u nich děje, nebo jsou tak ďábelsky rychlí že jen co se jeden zeptal tak to dali dohromady :lol: .

Má tedy někdo odvahu tuto aplikaci v klidu používat???????

Děkuji Ti tedy Jiří za snahu pomoci mi vyřešit můj problém a mněj se ;)

Jirka125
Stálý androiďák

Příspěvek od Jirka125 » pon 14. čer 2010 16:45:21

No tato aplikace je vytvorem firmy treti strany a nema nic spolecneho s provozovatelem datovek. Mimochodem na androidmarketu pod aplikaci najdes, kdo za aplikaci stoji.

Ty pro svuj klid si muzes zmenit heslo k datovce a aplikaci muzes zacit pouzivat, az budes mit vice informaci.

b00lean
Stálý androiďák

Příspěvek od b00lean » pon 14. čer 2010 19:17:53

Jirka125 píše:Před použitím této aplikace bych si nejprve položil otázku:
Vím přesně, co se děje s mými přihlašovacími údaji do datové schránky v této aplikaci?
Vím, kdo stojí za touto aplikací?
Vím přesně, co aplikace dělá s daty uloženými v této aplikaci?
Vím, že když ztratím telefon, moje citlivé údaje v této aplikaci jsou dobře chráněny?

Je zapotřebí si uvědomit, že této aplikaci svěřujete obzvlášť citlivé údaje (asi stejně citlivé údaje jako internetové bankovnictví). K datové schránce se asi taky nebudete přihlašovat na PC v internetové kavárně, kdy nevíte, jestli tam není nainstalovaný nějaký keylogger apod.

Samozřejmě může být v aplikaci všechno v pořádku. Na druhou stranu tomu "Návštěvníkovi" (což bude asi programátor) nestojí ani za to, aby se zaregistroval na tomto fóru.
Ahoj,
Za aplikací stojím já. Tedy firma APK SOFT s.r.o. viz Android Market.
Zaregistorvaný jsem. Akorat když jsem předtím na tento thread odpovídal tak jsem nebyl. Omlouvám se tedy za tuto neprůhlednost.

Thread k aplikaci jako takové naleznete zde: http://androidforum.cz/nova-aplikace-da ... t5200.html

Aplikaci jsem původně vyvinul pro sebe, abych nemusel kontrolovat schránku na webu každý týden jako pako :)
Problém s nedůvěrou uživatelů jsem si neuvědomoval až do momentu kdy mne na to upozornil jeden uživatelů na zminovaném threadu a teď i tady.

Napadá mne pouze jedno řešení:
1. Přejmenovat aplikaci na "Datové Schránky - Neoficiální verze".
2. Aplikaci vydat jako opensource, takže kdo chce si aplikaci sám zbuilduje. I když většina uživatelů si asi aplikaci nezbuilduje, bude mít aspoň jistotu že kód který zveřejněn byl zkontrolovalo nezávisle na netu několik lidí.

Vydat aplikaci pod opensource chvilku trvá(licence, vyladění buildu), takže kdo chcete tak ještě počkejte.

b00lean
Stálý androiďák

Příspěvek od b00lean » pon 14. čer 2010 19:23:14

Míra Mírovatý píše:
Jirka125 píše:to ramon.dexter: nechci se tě dotknout, ale takovéhle příspěvky akorát kur*í rozjeté vlákno v diskuzi a zadělává to na flame. Kdekoliv se objeví takto mířený příspěvek (nemyslím tvůj), tak se rovnou celá diskuze může zamknout, protože člověk nečte nic jiného, než hádky.

V drtivé většině případů používám nastojato tedy portrait. Co se týče příloh jenž jsem zkoušel otevřít, tak mněly od 0,7 do 3,6 mega a výsledek byl ve všech případech stejný (zkoušel jsem otevřít 5 ks příloh). Dnes před chvíli nainstalovaná aktualizace a vše šlape, verze tedy 1.4. přílohy otevřu bez problému, takže spokojenost.

K ctihodnému občanu panu ramonu.dextrovi - hádat se s ním nebudu, je to jeho "osobitý styl" dělat s lidí voly (mnohokrát jsem tady na foru narazil na jeho né zrovna kamarádské odpovědi tohoto typu) i když se ti dotyční snaží sžít s něčím novým a né z mého pohledu úplně jednoduchým systémem, ale toho už jeden nepředělá. Na jednu stranu má zřejmě pravdu že člověk by za jistých okolností mohl vyvinout více snahy s hledáním, na druhou stranu když už z něho toho vola udělá, tak by v druhém odstavci mohl napsat třeba právě ty vysvětlivky, mněla by ta připomínka potom aspoň šmrnc a nemusel by si jeden myslet že on je pan dokonalý a ostatní jsme ..... Bohužel né každý se v tomto oboru orientuje jako třeba ramon a neškodilo by třeba používat více naší rodnou řeč, tedy jazyk český (vždyť drtivá většina anglických výrazů má český smysluplný překlad), pak by třeba některé příspěvky nemusely ani vznikat. Samozřejmě je mi jasné že k tomuto oboru patří i dozajista specifický slovník, ale přeci to tu není výsostné fórum velmi zdatných odborníků, ale i občanů, kteří tomu nerozumí ale jsou tohoto velkými příznivci a fandy a tito se zase třeba velmi dobře orientuji v jiných oborech. Nic méně Tvá poznámka byla terfná :yes:

K těm otázkám jenž by si jeden mněl položit o této aplikaci, to je pravda na zamyšlenou, z téhle strany mně to bohužel nenapadlo se podívat. Obvzvlášť v kontextu s tím že jak jsem psal výše, na můj dotaz na provozovatele datových schránek mi bylo zděleno, že aplikace pro mobilní telefony není a asi hned tak nebude. To teď jeden neví co s tím, buď provozovatel neví co se u nich děje, nebo jsou tak ďábelsky rychlí že jen co se jeden zeptal tak to dali dohromady :lol: .

Má tedy někdo odvahu tuto aplikaci v klidu používat???????

Děkuji Ti tedy Jiří za snahu pomoci mi vyřešit můj problém a mněj se ;)
Ahoj,
Jsem rád že update pomohl. Omlouvám se, že jsem použil cizí termity, nebyl to záměr.

b00lean
Stálý androiďák

Příspěvek od b00lean » pon 14. čer 2010 19:24:43

Ahoj,
Pokud se vaše dotazy týkají aplikace Datová Schránka pro android od společnosti APK SOFT s.r.o. použijte prosím toto vlákno http://androidforum.cz/nova-aplikace-da ... t5200.html.

Diky

Odpovědět

Zpět na „Pokec“