PokecFairphone

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Howard
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: BlackView BV6000
Mobil 2 / ROM: Fairphone 1
Tablet: Nexus 7 wifi 2012
Kontaktovat uživatele:

Fairphone

Příspěvek od Howard » pon 25. lis 2013 19:02:21

Objednal jste někdo? :)

http://www.fairphone.com/

Jak se vám ten telefon líbí? Tady je tech spec:

http://buy-a-phone-start-a-movement.fai ... /en/specs/

BlackView BV6000 Android 7.0

DJ Arctico
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Fairphone FP1

Re: Fairphone

Příspěvek od DJ Arctico » stř 08. říj 2014 23:14:08

Mám, vše funguje v pořádku.
Dá se teda objednat jen přes stránky holandského výrobce v limitované edici, ale je to nejlepší telefon na světě, náhrada za úpadkový iPhone, takže trocha námahy se vyplatí :-)
Mobil dorazil za 9 dnů prostřednictvím GLS.

LivArt
Terminátor
Reputace: 257
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » čtv 09. říj 2014 11:55:56

Jak vyhodit peníze...
310 euro je fakt silně přestřelený.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 09. říj 2014 12:21:02

DJ Arctico píše:Mám, vše funguje v pořádku.
Dá se teda objednat jen přes stránky holandského výrobce v limitované edici, ale je to nejlepší telefon na světě, náhrada za úpadkový iPhone, takže trocha námahy se vyplatí :-)
Mobil dorazil za 9 dnů prostřednictvím GLS.
Hele, to ses fakt zaregistroval tady na fóru jen proto, abys odpověděl na rok starý dotaz a ješte takovou kravinu? To seš dobrej...

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

DJ Arctico
Nové Androidě

Příspěvek od DJ Arctico » pát 10. říj 2014 10:45:49

Proč jsou ostatní mobily levnější? Protože je dělají otroci v Číně a v Africe. Tak a teď to víte!
S nákupem každé další elektroniky se budete vědomě podílet na krvavém byznysu.
https://www.youtube.com/watch?v=wQhlLuBwOtE
Přeji klidné spaní
:rtfm:

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 10. říj 2014 10:53:07

Kristova noho, to je... :-)

Ale jinak jak se říká, "každý svého štěstí strůjcem jest". Víš, svoboda není zadarmo, tu si musí každý vybojovat sám. Pokud nechtějí pracovat jako otroci, musí pro to něco udělat. Tím že si tady někdo koupí jakože férový telefon, tak jim nepomůže vůbec nijak. Naopak je připraví i o ten minimální zdroj příjmu, takže s takovými kecy se běž vycpat.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

DJ Arctico
Nové Androidě

Příspěvek od DJ Arctico » pát 10. říj 2014 10:58:49

Špatně ses vyspal? :D

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 10. říj 2014 12:45:02

Já? Proč? Jen se na rozdíl od tebe nenechám oblbnout hezkými reklamními řečičkami a přemýšlím v širších souvislostech. Ono není všechno jen černobílé, jak si myslíš ;-)

píšu z mobilu

DJ Arctico
Nové Androidě

Příspěvek od DJ Arctico » pát 10. říj 2014 14:31:24

Nejde o to, jestli člověk věří nebo nevěří, je to otázka vkusu.

Levné otrocké telefony jsou, omlouvám se, jak "vykaděné drogy":
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/5 ... asise.html

Na "vykaděnou" elektroniku a další zboží upozorňují hlavně neziskovky.
Člověk v Tísni & Jeden Svět:
http://www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/7
Na Zemi:
http://www.nazemi.cz/elektronika

Nebo třeba v Guardianu mají přímo celou rubriku Modern-day Salvery:
http://www.theguardian.com/global-devel ... y-in-focus

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 10. říj 2014 15:43:44

Já jsem nepsal, že něčemu nevěřím. Jen to, že mi to neovlivníme a svobodu si každý musí vybojovat sám. Doporučuji nepokoušet se tady dál propagovat podobné záležitosti, protože tématem zdejší diskuze není záchrana světa. Řeš si to někde jinde. Tady se řeší telefony a na tom tvém Fairphone není nic výhodného.

píšu z mobilu

MrPedro
Robot
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71

Příspěvek od MrPedro » pát 10. říj 2014 15:52:43

Mam-li si vybrat zda telefon za "rozumnou cenu", ktera pri teto konfiguraci dela cca 100€.
Nebo nechat v rozvojovych zemich umrit deti hladem, protoze nebudou moci finacne prispet rodine a podporit majitele radoby fair firmy, aby si mohl koupit novy tryskac.
Tak volim prvni moznost.
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 10. říj 2014 15:57:35

MrPedro:

Trefils hřebíček na hlavičku :-) Ten Fairphone není žádná charita, ale tvrdý komerce schovaná za "krásný úmysl".

píšu z mobilu

DJ Arctico
Nové Androidě

Příspěvek od DJ Arctico » pát 10. říj 2014 16:49:18

Zatím nikdo Fairphone nezažaloval za podvod a klamání zákazníků, takže to vypadá, že svým zaměstnancům a subdodavatelům opravdu slušně platí, na rozdíl od ostatních výrobců telefonů.
Naposledy upravil(a) DJ Arctico dne pát 10. říj 2014 16:56:40, celkem upraveno 1 x.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 10. říj 2014 16:55:51

Proč by měl někdo Fairphone žalovat za podvod? Nějak nechápu. Však většinu ostatních firem taky nikdo nežaluje (nepočítám patentové spory mezi velkými výrobci, což je už sport :-) ). Vážně, tady se ti agitace nepodaří, jsi na špatném místě.

píšu z mobilu

DJ Arctico
Nové Androidě

Příspěvek od DJ Arctico » pát 10. říj 2014 17:51:41

Já neagituju, nehodlám ten foun prodávat, ani tady šířit pravou víru. Zareagoval jsem na dotaz v tomto fóru a pak na vaše reakce. To je diskuse, od toho to fórum přece je. Promiň, že říkám svůj názor a rád už bych to uzavřel. K tvému otazníku za slovem podvod: Všechny telefony se snaží o co nejlepší poměr cena-výkon, takže když ti LG prodá jiné parametry, než slíbil, můžeš podniknout právní kroky k nápravě. Tady tato firma prodává jako hlavní artikl férovost, takže když se ukáže, že neprodávají, co slíbili, tedy férovost, lze proti nim podniknout právní kroky k nápravě. Navíc Fairphone je pod drobnohledem, protože se pustil do kontroverzních a neprobádaných vod. Je úplně první v tomto oboru. Když jsem chtěl vyměnit starou rozmlácenou Nokii, chtěl jsem něco super-moderního a kolegyně, co k nám přešla z Amnesty International, mluvila o šílených podmínkách při výrobě všeho, co se sem dováží z Číny, o sítích proti sebevrahům pod okny dělnických ubytoven, o nemocech, o tom, jak lidi stojí do pasu v nějakých chemikáliích, když do nich něco máčí, o tom, že v Kongu ozbrojenci obsadili plno vesnic a pak její obyvatele nutí těžit minerály do baterií atd. Takže se pro mě stalo hlavní kritérium modernosti "fairtrade". Fairphone je v tomto ohledu naprosto nejzajímavější stroj na světě. Jenom názor...

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 10. říj 2014 18:54:19

Správně, jenom názor :-) Jak jsem už psal, já tomu věřím, informací o tom mám taky dost. Akorát já zastávám názor, že tímto se situace nijak nezlepší, jen se napakuje jeden podnikatel místo jiného, byť se tváří jako sluníčko. A obecně, do afriky proudí desetiletí hromady různé pomoci, ale situace se nijak zásadně nemění. Svoboda a demokracie se nedá importovat zvenčí, tu si musí dotčené národy vybojovat samy. Každá pomoc zvenčí naopak jen prodlužuje agónii takových režimů.

píšu z mobilu

DJ Arctico
Nové Androidě

Příspěvek od DJ Arctico » pon 13. říj 2014 20:23:50

Hola, nedalo mi to, a poslal jsem dotaz do Fairphonu, jaký že mají profit z jednoho telefonu a jestli poskytnou rozpis nákladů. Byl jsem zvědavý, jestli vůbec odpoví a co odpoví. Rozpočet poslali včetně daní (viz link níže) a dodali, že veškerý výdělek z prodeje toho telefonu reinvestují do vývoje a výroby Fairphone 2 (oficiální odhalení v březnu 2015). To, co zdražuje Fairphone oproti ostatním telefonům, je malý počet vyráběných kusů (35000 ks) + položky popsané v tom rozpisu níže.

Fairphone založily tři holandské neziskovky: Waak Society (institut pro umění, společnost a technologie), Action Aid (lidská práva v rozvojových zemích), Schrift-Schrift (reklamka pro neziskovky). Formě podnikání, kterou ustanovily pro Fairphone, se říká Social Enterprise a rozvíjí sociálně ohleduplné ekonomické systémy. Ve Fairphone pracuje okolo 30 zaměstnanců. Fungují s podporou dalších neziskovek.

Takže tam na 99% nebude žádný podnikatel, který se pakuje pomocí sluníčkové reklamy.

Rozpočet na výrobu jednoho Fairphone:
http://www.fairphone.com/wp-content/upl ... pt2013.pdf

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 13. říj 2014 20:30:26

V tom případě je to utopie, která nebufe fungovat. Ať se to někomu líbí nebo ne, tak člověk je v principu stále zvíře a jeho jedinou motivací k vývoji a práci je vlastní prospěch. Každý pokus založený na něčem jiném, je předem odsouzen k nezdaru. Ten přístroj je cenově nekonkurenceschopný a bude se potácet na hranici zániku s minimem prodaných kusů. OK, je to jeden z mála podobných projektů, takže si najde určitou omezenou skupinu zákazníků mezi sluníčkáři, ale to je tak všechno. Nikam dál se to neposune a hlavně to reálně nikde nikomu nepomůže

píšu z mobilu

DJ Arctico
Nové Androidě

Příspěvek od DJ Arctico » pon 13. říj 2014 20:58:01

Každopádně fairtrade obchodů a zboží je čím dál víc.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 13. říj 2014 21:03:56

Akorát o nich není slyšet a díru do světa rozhodně neudělají, to je jistota. Dokud nebudou schopny konkurovat cenově, tak smůla.

píšu z mobilu

DJ Arctico
Nové Androidě

Příspěvek od DJ Arctico » pon 13. říj 2014 21:13:57

Tak přát bychom to těm rozvojovým zemím mohli, tu emancipaci.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 13. říj 2014 22:37:21

A čím, tím že jim sebereme i ten malý těžce vydělaný příjem? Samozřejmě já jim přeju, ať se dostanou z bídy, ale bohužel to opravdu musí zvládnout sami a my tomu nákupem Fairphone fakt nijak nepomůžeme.

píšu z mobilu

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » úte 14. říj 2014 0:17:54

Nechápu proč si někdo kdo chce fér obchod nekoupí Vertu. Třeba teď ten novej Aster je pěknej. Dělá se to růčo a dokonce se ti ten dělník i na to podepíše :)
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

Odpovědět

Zpět na „Pokec“