PokecHDMI Licensing – zadržené zboží - Varování

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
Unterwassermann
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Elephone Trunk _ Stock ROM Android 5.1.1
Mobil 2 / ROM: Haier Iron Smartwatch

HDMI Licensing – zadržené zboží - Varování

Příspěvek od Unterwassermann » pát 29. lis 2013 10:54:56

Pěkný seznam licencovaných výrobců - http://www.hdmi.org/learningcenter/adop ... nders.aspx

Zdravím všechny androiďáky. Přejdu hned k věci. Celní úřad ČR mi zadržel tablet z Číny – model Freelander PD20. A to z důvodu licencování konektoru HDMI. V dnešní době na licencování dohlíží společnost HDMI Licensing, LLC, dceřiná společnost Silicon Image. Výrobci musejí za integraci HDMI do svých produktů odevzdávat licenční poplatek.

A výrobce Freelander licenční poplatky neodevzdává a tím pádem mi tablet leží na celnici a já jsem v p…..

Stačí aby na výrobku bylo napsáno HDMI a pokud to celníci zadrží musí to dále konzultovat se společností HDMI Licensing. No a pokud zjistí že výrobce neplatí licenční poplatky tak tablet jednoduše zabaví a je vymalováno.

Takhle mi to bylo tlumočeno z celního úřadu. A v poslední době to údajně není ojedinělý případ.

Jdu dál komunikovat a řešit, ale obávám se že tohle nedopadne dobře...

Řešil jste někdo podobný problém? Díky za každou pomoc a radu :help:
Naposledy upravil(a) Unterwassermann dne pát 29. lis 2013 14:09:49, celkem upraveno 1 x.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: HDMI Licensing – zadržené zboží - pomoc

Příspěvek od ramon.dexter » pát 29. lis 2013 11:04:39

Co s tím? Posyp si hlavu popelem a snaž se kupovat tablety od alespoň trošku důvěryhodných značek. Takže nevybírej jenom podle ceny a parametrů. S tímhle neuděláš nic.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Unterwassermann
Stálý androiďák

Re: HDMI Licensing – zadržené zboží - pomoc

Příspěvek od Unterwassermann » pát 29. lis 2013 11:14:55

tablet mel slouzit jen jako navigace, proto takovej levnej stroj. kazdopadne to je celkem nepodstatny. mno kdyz uz nic tak se aspon ostatni androidaci dozvi co se muze prihodit :(

EDIT 1: jdu to resit s prodejcem a uvidim jak se k tomu postavi. je to jeho problem ze prodava "nelicencovanou" znacku. pokud to nezabere tak spor na alikovi, mno a potom hotovo smitec...

a priste uz budu vybirat obezretneji, i kdyz ani to neni zaruka bezproblemoveho obchodu...

EDIT 2: prodejce uz tablet stahnul z nabidky, no jsem zvedav jak tohle dopadne :)

Autor tohoto vlákna
Unterwassermann
Stálý androiďák

Re: HDMI Licensing – zadržené zboží - Varování

Příspěvek od Unterwassermann » pát 06. pro 2013 12:04:12

Takže přišlo vyjádřeni majitele ochranné známky - negativní, zboží bude zlikvidováno. Naskenoval jsem to, tak se můžete podívat co hezkýho píšou.
Spoiler:
001.jpg
001.jpg (524.92 KiB) Zobrazeno 3238 x
002.jpg
002.jpg (425.95 KiB) Zobrazeno 3238 x
003.jpg
003.jpg (596.59 KiB) Zobrazeno 3238 x
Prodejci na alíkovi jsem dal 5 dní na vrácení peněz. Poté to budu řešit přes spor.

Dám vědět jak to celý dopadlo :roll:

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pát 06. pro 2013 12:52:22

Jo, tak to potěší. :-D

Kolik že tahle sranda stála? :-)

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

corve
Androiďák!
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: RN3SE-Gismo-lineageOS13
Tablet: Nexus 7
Rom: SlimRom 4.4.1

Příspěvek od corve » pát 06. pro 2013 13:05:53

a není v tom ještě nějaký háček? Nevstahuje se to pouze na výrobce základní desky v tabletu? Nebo jak to, že např. značka Prestigio v uvedeném seznamu licencovaných výrobců není a třeba Alza nebo CZC jejich tablety vesele prodává a přitom HDMI konektory ty tablety mají. Nebo tablety MyAudio prodávané v Tescu. Tohle celníci nevidí?

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pát 06. pro 2013 13:56:52

Já bych to viděl tak, že licenční poplatek by měl běžně platit už výrobce čipu obsluhujícího rozhraní HDMI. A výrobce koncového zařízení poplatek platí tím, že musí nakoupit čipy, jejichž výrobce už licenční poplatek zaplatil a je tak už obsažen v ceně čipu. Nezdá se mi, že by ten poplatek měl platit samostatně ten, kdo vlastně jen na trhu nakoupí potřebné součástky a poskládá z nich hotový přístroj. Takto to musí být administrativně jednodušší a vyloučilo by to možnost vyhnutí se poplatku. Jedině že by na trhu existovala i možnost koupit ony čipy bez zaplacených poplatků s tím, že si je má zaplatit až výrobce koncových zařízení a může si při tom nasmlouvat s poskytovatelem licence výhodnější ceny při velkých sériích. A Freelander na to asi "zapomněl" :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Unterwassermann
Stálý androiďák

Příspěvek od Unterwassermann » pát 06. pro 2013 14:54:21

don_alex: celá tahle sranda stála 2500 kaček

jinak jsem otevřel na alikovi spor ihned, tak uvidíme co se bude dít dál. s tímhle nemám zkušenosti...

a v pondeli jeste skocim do banky :idea:

Jsou některé platební metody bezpečnější než jiné? Co když mi obchodník předem zaplacené zboží nedodá?
Úhrada zboží kreditní či debetní platební kartou může zákazníkovi poskytovat zvýšenou ochranu pro případ nedodání zboží. Pokud Vám není zboží zaplacené kartou dodáno, můžete se obrátit na svou banku a požádat o vrácení platby formou tzv. chargebacku. V rámci českého práva neexistuje na provedení chargebacku vůči bance právní nárok, obvykle však banky vycházejí svým klientům vstříc a na základě pravidel karetních asociací vrácení platby zprostředkují. Podobná je zvýšená ochrana u některých platebních systémů (např. Paypal).

sethxp
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Omate TrueSmart Watch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sethxp » pát 06. pro 2013 19:47:20

Prestigio ani treba Sencor ty tablety nevyrabeji, u sencoru jde dohledat vyrobce co vyraby vsechny jejich kousky a oni si tam pak akorat doplnuji znacku.

Stejne jako projektor Acer K330 prodava i Qumi, Optoma a dalsi, jen v trochu jine "krabicce" a prebrandovanym sw. Takze tam bude poplatek platit realny vyrobce.
http://www.seth.cz/ - odblokování , S-OFF , servis
Odblokování, SW, oprava brick přes JTAG, záchrana dat ze všech MTK = i mrtvých, odblokování gesta, pinu... bez ztráty dat, odstranění Google reset FRP ochrany..

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » pát 06. pro 2013 20:15:03

Vtipné - kvůli licenčnímu poplatku za pár korun (pokud ještě platí toto:
http://www.honza.info/pocitace/nestesti ... take-hdmi/
tak 80 haléřů) budou ničit relativně drahý tablet a otravovat toho, kdo si ten tablet koupil.

sethxp
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Omate TrueSmart Watch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sethxp » pát 06. pro 2013 20:21:08

Ono jenze to je poplatek za hdmi, poplatek za video kodeky, poplatek za poplatek... A pak kdyz se to secte dohromady tak se to cine vyplati na to sra..t
http://www.seth.cz/ - odblokování , S-OFF , servis
Odblokování, SW, oprava brick přes JTAG, záchrana dat ze všech MTK = i mrtvých, odblokování gesta, pinu... bez ztráty dat, odstranění Google reset FRP ochrany..

jakub.cr
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: xpro

Příspěvek od jakub.cr » stř 11. pro 2013 12:06:02

Tady jde hlavně o to, že se jedná o toto:

Výrobce neplatí licenci a dá si na zařízení HDMI konektor na nad něj napíše HDMI. Toto je ten problém, použil ochranou známku "HDMI", na kterou nemá firma nárok a hned se to řeší tak jak je to nahoře.

Osobně z mých dostupných informací, mají teď prodejci mega problém - Celé kamiony tabletů atd.. :x

mello4
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nemam mobil s Androidem
Tablet: Ainol Novo 7 Aurora II

Příspěvek od mello4 » ned 15. pro 2013 23:31:31

Bohužel mám stejnou zkušenost, zadrželi mi tablety Ainol, podle firmy HDMI Licensing jde o padělek, takže bude zboží zničeno. Samozřejmě, že tyto tablety velcí prodejci prodávají vesele dál. Společnost Satomar říká, že je oficiální dodavatel pro ČR, tablety dodává například Alze, CZC, T.S.Bohemia apod., myslel jsem že oficiální dodavatel to má vyřešené...

Na Aliexpress máte smůlu, tam je sice ochrana proti padělku, ale také se v podmínkách píše, že pokud je zboží zadrženo v cílové destinaci a zničeno, protože neodpovídá místním zákonům, tak je to Vaše smůla...

Nějaký nápad jak z toho ven? Protože tohle celkem zamává s mým rozpočtem...

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » pon 16. pro 2013 5:41:31

Unterwassermann píše:... Stačí aby na výrobku bylo napsáno HDMI a pokud to celníci zadrží musí to dále konzultovat se společností HDMI Licensing. No a pokud zjistí že výrobce neplatí licenční poplatky tak tablet jednoduše zabaví a je vymalováno. ...
Takže problémem není ani tak přítomnost HDMI konektoru, jako spíš přítomnost nápisu HDMI. :mrgreen:
Já bych se pokusil s celním úřadem dohodnout na odstranění toho nápisu.

bquano
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade ZTE V967s ComingSoon

Příspěvek od bquano » pon 16. pro 2013 11:30:11

Tieto problémy sú zatial len s ceskou colnicou? Z akých shopov ste natrafili na tieto problémy? Berú z akýchkoľvek ano?

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 16. pro 2013 11:58:14

bquano: Hele a co kdyby ses obtěžoval si to téma přečíst celý?

bquano
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade ZTE V967s ComingSoon

Příspěvek od bquano » pon 16. pro 2013 15:27:31

ramon.dexter :D
Celé vlákno som si prečítal, toho sa neboj. Pýtal som sa tých ktorí majú takéto skúsenosti. Je jasné že sa to vzťahuje asi na všetky shopy mimo EÚ ktoré posielajú poštou(dhl je mensia sanca ze do toho budu babrat colnici).

Ale išlo mi o to, že mam teraz jeden tablet na ceste do Brna z Banggood.com. Síce to oni preposielajú najprv do Nemecka/Švédska a až potom k tebe. Riešia aj toto colníci?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 16. pro 2013 15:55:45

Samozřejmě, že to řeší celníci. Zboží přicházející do EU vždycky musí projít celním řízením. Otázka jen je, jestli si to řeší dovozce sám v nějaké své pobočce v EU nebo jestli to jen chvíli leží v EU v nějakém bezcelním skladu, potom bys to řešil ty stejným způsobem, jako by to šlo rovnou k tobě. Ono tímto posíláním dochází k velkým ztrátám DPH a někdy i cla, takže se dá předpokládat, že v EU obecně se proti tomu bude čím dál víc bojovat a šance nakoupit z číny bez doplatku DPH bude čím dál menší.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

mello4
Stálý androiďák

Příspěvek od mello4 » stř 18. pro 2013 1:49:39

Balíky otvírají i u DHL, tento měsíc mi ze 14 balíků otevřeli 12, vycucali si tabulkovou cenu za dopravu, nehledíc na přiloženou fakturu, a napálili mi větší DPH, než jsem měl skutečně platit... Tyto Vánoce jsem pravděpodobně Ježíšek já :) 3 balíky z toho šli na kontrolu na padělky (naštěstí dva obsahovali tablety s licencí) a 1 balík šel na kontrolu na drogy :)

U toho zadrženého "padělku" je problém v tom, že výrobce vnitřností (Samsung) licenci hradí, ale tablet je brandovaný jinou značkou. Takže problém je pouze logo na krabici... I když tedy tablet samotný není padělek, pochybuji že mi soud u čínského tabletu dá za pravdu... ani se nebudou snažit ověřovat jak to skutečně je...

paulgaugin
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Příspěvek od paulgaugin » stř 18. pro 2013 6:34:29

Ono by imho stačilo, pokud by se již několik let tak masivně nepodvádělo při celních řízeních a nestalo se z toho něco naprosto normálního a i moderátory zde plně tolerovaného, byť jde o stejné porušení zákona jako warez a spol. Pak by imho nebyl takový problém, aby celník věřil údajům na faktuře.

mello4
Stálý androiďák

Příspěvek od mello4 » pát 20. pro 2013 21:33:06

Tak u mě se to už pohnulo. Logo na krabici je prý prostě problém, takže vše co je uvnitř krabice je považováno za padělek, tzn. i sluchátka, USB kabel, nabíječka... prostě vše i když to nemá nic společného s HDMI (oficiální vyjádření právního zástupce firmy HDMI Licensing) :D

Když jsem prohlásil, že jsem netušil o tom, že tato firma nemá licenci, protože mě samozřejmě ani nenapadlo to zjišťovat u výrobku, který je už 1,5 roku "oficiálně" dovážen do ČR a prodáván největšími českými obchodníky, a že zjednám nápravu aby mi příště nebyl doručován padělek, bylo sděleno, že firma Ainol se nakonec s držitelem ochranné známky dohodla a od 16.12.2013 se již o padělek nejedná. Můj balík byl však zadržen dříve a proto bude zničen. Byrokracie... kdyby to alespoň někam věnovali... :D

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » sob 21. pro 2013 1:32:10

OMG, tohle je ale fakt na hlavu postavený.. :facepalm:

@phablet

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

S.M-A-RT
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone 2 ZE551ML
Tablet: ASUS ZenPad 8.0 Z380C

Příspěvek od S.M-A-RT » sob 21. pro 2013 1:59:49

Jestli by nebylo pro priste lepsi, se domluvit uz s prodejcem aby veskera loga pred odeslanim prelepil, premaloval ci jinym zpusobem odstranil tak aby o hdmi nebyla ani zminka.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » sob 21. pro 2013 14:55:29

mello4 píše: Můj balík byl však zadržen dříve a proto bude zničen. Byrokracie... kdyby to alespoň někam věnovali... :D
No v tomhle případě bych zkusil najít úředníky, u kterých to leží v kanclu a zkusil je normáolně podmáznout. Oni vykážou liknidaci a ty budeš mít, co jsi chtěl.

Tohle není pouze postavený na hlavu. Tohle nemá s jakýmkoli způsobem rozumovýho rozhodování cokoli společnýho.

mello4
Stálý androiďák

Příspěvek od mello4 » úte 24. pro 2013 13:35:18

Tak já nežiju v představě, že by takto malý balík někdo skutečně likvidoval, určitě už tablet leží někomu pod stromečkem, jelikož mi bylo odmítnuto se likvidace zúčastnit, případně obdržet její fotografickou dokumentaci :D
S.M-A-RT píše:Jestli by nebylo pro priste lepsi, se domluvit uz s prodejcem aby veskera loga pred odeslanim prelepil, premaloval ci jinym zpusobem odstranil tak aby o hdmi nebyla ani zminka.
Konkrétně tento model se prodává ve dvou různých baleních, jedno bez veškerých log a druhé, bohužel jak jsem zjistil, s HDMI logem. Pořešil jsem veškeré CE, baterky, obaly a jiné blbiny a ověřovat loga mě už nenapadlo... jak říkám, nenapadlo mě, že oficiální distribuce to mít nebude :)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 24. pro 2013 13:46:48

mello4:

To je jen tvoje naivní představa :-) To fakt nejde, likvidaci nenařizuje a hlavně neprovádí jeden člověk, ale komise. A nemyslím, že by kvůli čínskému křápu celník riskoval vyhození z práce. Neříkám, že celníci nefigurují v různých levárnách, ale to si nechají poněkud lépe zaplatit. Takže tvůj přístroj maximálně ohryzávají krysy na skládce :-)

píšu z mobilu

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 25. pro 2013 11:23:49

ludku, vzhledem k tomu, že sami policajti prodávají zabavený drogy, tak si fakt nedělej iluze, že by ten tablet někdo skutečny fyzicky likvidoval. V našem bordelistánu si to prostě někdo z celníků nechal. Sundej si růžový brýle! Takhle to chodí naprosto běžně a to ve všech institucích. Papírově je to zlikvidovaný a co se s tím děje dál, o to už se nikdo nestará.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » stř 25. pro 2013 11:32:59

Vidím to bohužel úplně stejně. Je víc než jen naivní si myslet, že tablet byl opravdu zničen..

@phablet

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » stř 25. pro 2013 11:51:49

No mně to teda přijde rozhodně lepší než kdyby to fakt zničili, takhle to aspoň někomu poslouží...

dufko
Droid
Reputace: 55
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » stř 25. pro 2013 13:04:18

Lepšie?
Jj nie je nič lepšie ako mať zadarmo darček pre rodinu...

Možno zmeníš názor keď si niečo kúpiš a úradník zadrží. Bude ťa hriať pri srdiečku že colníkov syn má nový mobil :)

odoslané z mobilu

Zamčeno

Zpět na „Pokec“