PokecHDMI Licensing – zadržené zboží - Varování

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: HDMI Licensing – zadržené zboží - Varování

Příspěvek od ludekbrno » čtv 26. pro 2013 22:19:20

Je mi to jasné, moc sledují bulvár :-) Kdyby republika fungovala tak, jak to vypadá v médiích, dávno bych se odstěhoval někam do afriky a byl bych na tom líp :-)

píšu z mobilu

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Mirda86
Moderátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Příspěvek od Mirda86 » čtv 26. pro 2013 22:25:11

Zdenpok : Tak to si pekne naivni.Prej pomaze na hodinu.U nas holcina natocila urednicka (kterej mel kolaudovat jeji barak ) jak si natvrdo rika o uplatek a vis co se stalo?Nic krome nejakyho flastra.Rekl ze pokud pujde on tak vytahne vse co ma na ostatni(na MU).A vesele si uraduje dal.

Zdenpok
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Příspěvek od Zdenpok » čtv 26. pro 2013 22:28:39

Co s tím má společného MU? Pokud jsi svědkem trestného činu, je tvou povinností ohlásit ho na Policii ČR.

@telefon

dufko
Droid
Reputace: 55
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » čtv 26. pro 2013 22:30:08

Mirda čo to trepeš, ty sprostý divák novy! Tak život nefunguje!

:)

odoslané z mobilu

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » čtv 26. pro 2013 22:35:48

Zdenpok : Statni zamestnanec jako statni zamestnanec.Trestnej cin to byl.Dostal jen flastra a jede se dal.Video kolovalo po netu ale u soudu by udajne neuspelo.Zajimave.Pokud by nic neudelal tak by prece nedostal flastra.Zameteno uspesne.

Zdenpok
Androiďák!

Příspěvek od Zdenpok » čtv 26. pro 2013 22:45:31

Tak jasně, sviňárny se dějí, o tom není pochyb, jen jde o to, nebrat to jako samozřejmost, i 10 % zkorumpovanejch je hrozně moc, pořád je ale 90% stísněných.

@telefon

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » čtv 26. pro 2013 22:49:29

Nerikam ze je to samozrejmost.Jen ze kdyz je v tom zamotano vic lidi tak se dokaze zamest pod koberec i trestnej cin.Coz zadost o uplatek je.
Ja sem se osobne nekolikrat o zadost o uplatek setkal.Bylo to ale neprimo a vzdy na dopravnim inspektoriatu...o urychleni prepisu atd..

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » čtv 26. pro 2013 23:22:43

Tohle fakt nemá smysl, naivkové si dál budou snít svůj sladký sen..
Btw, bulvár nečtu, tv noha též nesleduji. Nicméně moc dobře z vlastní zkušenosti a zkušenosti svých blízkých vím, jak to v jakékoli státní instituci chodí. To je prostě fakt, který mi nikdo nevyvrátí. Neříkám, že jsou takoví všichni, to ne, ale bohužel to tak funguje a v hodně velké míře.

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Zdenpok
Androiďák!

Příspěvek od Zdenpok » pát 27. pro 2013 8:09:46

To bude tím, že následuješ TV Noha :-) Smysl to nemá, ale sorry, na tak blbou větu musím reagovat. Ty víš ze zkušenosti svých blízkých, jak to chodí v JAKÉKOLI státní instituci?

@telefon

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 27. pro 2013 10:34:39

don_alex & dufko:

Mám pocit, že vůbec nečtete, co píšu :-) Já od začátku tvrdím, že je mi jasné, že jsou mezi celníky, stejně jako mezi ostatními úředníky a stejně jako mezi zbytkem obyvatelstva, podrazáci. O tom samozřejmě nemám nejmenší pochybnost. V čem se ale zásadně neshodnem, je jejich množství, kde vy předpokládáte nadpoloviční počet nepoctivů. Pokud se vás dvou zeptám, jestli kradete, tak určitě odpovíte, že ne. A já vám to budu věřit, protože předpokládám, že jste normální poctiví chlapi od rodin a šance, že narazím na podrazáky zrovna u vás dvou, je malá, stejně jako mezi lidmi, se kterými se v životě potkávám. A teď mi zkuste vysvětlit, proč si myslíte, že zrovna u celníků nenarazíte ve většině případů na stejně poctivého chlapa od rodiny, který taky nekrade? Osobní zkušenost do toho fakt nepleťte, protože jste se za svůj život neměli šanci setkat s významnějším počtem celníků a už vůbec ne prozkoumat jejich práci, aby to něco vypovídalo o skutečném poměru mezi poctivci a nepoctivci (zase ta nemilosrdná statistika :lol: ). Nemůžu si pomoct, ale pokud člověk není od narození naprostý pesimista, tak takový pocit nemohl získat jinde, než v médiích nebo musí být totální smolař, že čistě náhodou chodí od jednoho podrazáka ke druhému. Ne pánové, pokud není nadpoloviční poměr podrazáků v celé společnosti, není principiálně možné, aby byl u celníků. Ten poměr může být v nejhorším případě podobný. Já nejsem nadměrně důvěřivý, to ani omylem, dokonce se považuju spíš za pesimistu, ale když vidím, že v běžném životě narážím na podrazáky jen minimálně, tak mě nenapadá jediný důvod, proč by to mezi celníky a obecně úředníky mělo být jinak. A mé zkušenost z úřadů mi to potvrzují, byť vlastní zkušenosti v tomto nedávám váhu, s tolika úředníky jsem zatím nejednal. Teď se opravdu pokuste vysvětlit, proč si myslíte opak, jinak to vážně budu brát jen jako hospodské plkání nebo hůř "podle sebe soudím tebe".

Don:

Ten poslední příspěvek "vím jako to v jakékoliv státní instituci chodí" je jasná ukázka plácání, to snad ani nemůžeš myslet vážně. Evidentně víš o státních institucích prd. Doba zašíváren už dávno skončila, dnes státní úřady zaměstnance drtí často daleko víc, než leckteří soukromníci a za každý průšvih mají padáka nebo půl roku chodí se základem.

Raději to ukončím, už jsem pochopil, z čeho "informace" čerpáte a proč je ve společnosti taková nálada: "Všichni (kromě mě) kradou". Potom se nedivím, že lidi u voleb naivně volí jakési Japonce a STBáky :lol:

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 42
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pát 27. pro 2013 11:02:12

Jak se někdo začíná ohánět statistikou proti obyčejným zkušenostem ostatních, došly mu argumenty.

Sorry, ludku, ale statistika je do jistý míry silně virtuální a tak nějak nereflektuje skutečnost. A skutečnost je taková, že se takhle krade, a to všude. A krade se v malým. Ve velkým kradou ti, kdo na to mají vliv, čili politici. Kradou ale i zaměstnanci. Tak to je, není třeba před tím zavírat oči a všechny okolo sebe nestále nesmyslně přesvědčovat o opaku.

A ludku, o státních institucích nevíš opravdu vůbec nic. Fakt ani netušíš. To že zrovan u vás vypadají, že mají plno práce a nebo i pracují, neznamená, že takový například ministerstva jsou ukázkový příklady zašíváren a flákáren, jaký jsou možný jenom ve státní správě. Klidně mi nevěř, ale vidím to na vlastní oči. A ne, nepletu se.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 27. pro 2013 11:20:19

Bohužel to můžu považovat opět jen za názor jednoho člověka, který jaksi nemůže mít přístup k těm informacím ve větším měřítku. A v tomto případě je statistika prostě podstatně věrohodnější. Nicméně zašívárnám na ministerstvech můžu klidně věřit, ale já mluvím o něčem úplně jiném a to o řadových zaměstnancích řadových úřadů, kam celníci patří. Nikoliv o těch pár nejvyšších úřadnících, ti jsou statisticky bezvýznamní v tom počtu. Tvrdíš, že statistika se používá, když dojdou argumenty. Podle mě je to naopak. Když někdo chce tvrdit něco, co není v principu možné (například že ví, jak to funguje na všech úřadech, přitom je každému jasné, že nemá šanci posoudit práci všech úřadů), tak se začne ohánět osobní zkušeností. Ta je sice fajn, ale má jen velmi omezenou vypovídací schopnost, ne globální. Tam jasně vyhrává statistika.

píšu z mobilu

jezyn
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: HTC M8S

Příspěvek od jezyn » pát 27. pro 2013 11:28:46

Děcka, nechte toho. Nehádejte se. :!:

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » pát 27. pro 2013 11:29:38

Ludek - ja mám zase pocit že ty nevidíš čo píšem. Nečerpám informácie z médií, ale zo života. Určitú dobu som bol v kontakte s daným ľuďmi a prostredím, nie len na profesionálnej úrovni, ale aj kamarátskej - preto viem o vnútre viac ako človek, čo denne chodí na colné úrady vybavovať papiere.

A drobný detail k tomu, prečo je to tam také aké je. Pretože ja alebo ty by sme mohli kradnúť iba v obchode, alebo konkrétnym ľuďom. Okrem toho že vieme že je to nesprávne, daná vec, napríklad tablet, by v obchode chýbala, okradnutá osoba by riešila kde tablet je a kto ho ukradol - krádež je nápadná a hrozí riziko.

Na colnici úradník zadrží tablet. Predáva ho aj Alza, ale kvôli nejakým predpisom ho treba zničiť. Podobný tablet chcel ako darček syn úradníka. Úradník tablet dá zničiť. Všetko je v poriadku. Keďže ale úradník zarába málo, prečo by tablet kúpil v obchode, keď ho môže mať zadarmo a daná vec nebude nikomu chýbať, lebo je oficiálne zničená - na krádež sa nepríde, tovar nikomu nechýba (iba kupcovi, ktorý ale nič nemôže urobiť, ani sa presvedčiť že tablet naozaj zničili)...

Netvrdím že takto "pracuje" 100% colníkov, ale väčšina áno, navzájom sa kryjú, takže riziko úniku informácií a dôkazov je minimálne....noví "čistí" ľudia na úrade buď do systému západnú, alebo z neho odídu lebo na to nemajú žalúdok (tých je ale minimum, pretože argument, že prečo si nezobrať, keď to nikomu chýbať nebude, je silný)

Viem že tomu čo píšem neveríš, ale tvoja virtuálna realita a vymyslená štatistika na tom nezmenia nič.

odoslané z mobilu

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 27. pro 2013 12:05:28

Promiň, ale zkušenost jednoho člověka i kdyby náhodou byla pravdivá, není prostě vypovídající o většinovém stavu. S tím fakt nic nenaděláš. Já jsem s celníky taky ve styku a nikoliv ve vztahu klient - úředník, ale spíš vzdálený kolega a kamarád. Ale jak už jsem psal, nedovolím si na rozdíl od tebe stavět na zkušenosti jednoho člověka (ani své), ale dávám přednost statistice, protože ta při velkých počtech prostě lhát nemůže. Ty vlastně tvrdíš, že příležitost dělá zloděje (což je asi částečně pravda) a že by nadpoloviční většina obyvatel kradla, kdyby k tomu měla příležitost. To máš o sobě dost špatné mínění, protože v tom případě je větší pravděpodobnost, že bys kradl taky (nebo tvé okolí), kdybys mohl, než že bys byl poctivý... Já naštěstí ve svém okolí mám většinu lidí slušných, kteří nekradou a nepodvádí, i kdyby mohli. A proto jaksi nemůžu přijmout tvrzení, že nadpoloviční množství celníků dělá podvody, jsou to totiž normální lidi od rodin, co potkávám na ulici a kteří nekradou, není to žádný speciální výběr jiných lidí. Nicméně samozřejmě ani statistika nevyloučí možnost, že se náhodou na jednom pracovišti nesejde více celníků s poněkud volnější morálkou a svědomím. To se stát může s je možné, žes měl "štěstí" na takovou skupinku. Pořád to ale neřekne vůbec nic o celkovém poměru mezi všemi celníky, ktrých je zcela jistě nesrovnatelně více, než se kterými jsi v užším kontaktu a máš od nich informace.

píšu z mobilu

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pát 27. pro 2013 12:35:26

Naprosto zbytečná debata.

Pro ludka: Děje se to, a ve větší míře, než si myslíš. Sice nekradou všichni, ale mnoho lidí, pokud má možnost, neřeší morální zábrany. A nemysli si, že by to statistika zohlednila. Statistika je něco jako propaganda - sestavuje se tak, jak se někomu hodí.

Pro ostatní: Nechte ho být. Diskuse s ním je zbytečná. Žije ve svém ideálním světě, tak ho nechme. Jednou narazí a pak se bude moc divit. Ale je to jeho věc.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 27. pro 2013 12:42:04

Naprosto zbytečná debata.

Pro ostatní, nechte je být, žijí si ve svém katastrofickém světě, kde nefunguje statistika a všichni kradou :lol:

Chlapci, fakt vám to nezávidím, v takové zemi bych tedy žít nechtěl...

píšu z mobilu

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » pát 27. pro 2013 12:53:51

Ale treba uznať, ten človek musí byť veľmi šťastný, tie tabletky možno ani veľa nestoja :)

odoslané z mobilu

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » pát 27. pro 2013 13:01:11

Delam externe pro ruzne firmy po cele Cr.Vzdycky nejakej ten tyden.Ale nenarazil sem snad na zadnou kde by se nekradlo.Sice to nebylo nic velkeho(spojovaci material,papir do tiskaren a dalsi drobnosti.Zalezelo i o jakou firmu se jednalo).Vetsinou se tim nikdo netajil(vedeli to o sobe vseci) a ani si neuvedomoval ze i kdyz si veme domu jen drobnost je to stejne vlastne kradez.Princip byl stejnej.Ono buhvi jak by se zachoval kdyby mohl vzit neco co ma vetsi cenu...nez jen drobnost ktera se nikdy nedohleda.Nepotkal sem zadnou firmu kde by se tohle nedelo.Tohle si uz ani clovek neuvedomi.A ani se mezi zlodeje nepocita a sam je o tom presvedcenej. :-)
Jeste dodam ze kdybych spocital o kolik lidi tak to jde do tisicu.A ty lidi to o sobe take vedeli.
Je to jen ma osobni zkusenost a nikoho neodsuzuju.At si to prebere kazdej jak chce :-)

Ta diskuze o celnikach se mi moc nelibi a nepocital bych je mezi zlodeje.Vzdyt pokud nejaci nahore rozhodnou o zniceni tabletu a pak si ho veme dom celnik co ho mel fyzicky znicit...tak co?Nikomu skodu nezpusobil a podle me je vetsi zlodej ten co si veme v praci domu papir do tiskarny :-)
Jina situace by byla kdyby si ten tablet vzal ten co o tom zniceni rozhodnul...

carlos999
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iphone 5S
Mobil 2 / ROM: Bluboo Maya Max
Tablet: Sanei 10.1

Příspěvek od carlos999 » pát 27. pro 2013 17:33:41

to už je sado maso,jako,že je ok,že si celník veme věc co měl zničit

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pát 27. pro 2013 17:55:01

On tady někdo píše, že je to ok? My tady pouze píšeme, že se to děje.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 27. pro 2013 19:29:35

Taky tady ani nikdo netvrdil, že se to občas neděje :-) Jen že to rozhodně není běžný standard, že si tak celníci opatřují vánoční dárky, jak si tady někteří myslí.

píšu z mobilu

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » pát 27. pro 2013 23:05:15

drobna ukazka toho ako sa navzajom kryju....je to sice imigracne oddelenie, ale v podstate rovnaka uniformovana cvarga :)

http://smetana.blog.sme.sk/c/345312/Kra ... licie.html

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 27. pro 2013 23:20:25

Sice se opakuju pořád dokola, ale ještě jednou :-)

Já rozhodně netvrdím, že se žádné levárny mezi celníky nedějí. Tak naivní opravdu nejsem. Jen si s dovolením ponechám své přesvědčení, že to není většinový standard.

Už si rozumíme? :-)

píšu z mobilu

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: UF2

Příspěvek od dvzd » sob 28. pro 2013 7:26:13

dufko píše:drobna ukazka toho ako sa navzajom kryju....je to sice imigracne oddelenie, ale v podstate rovnaka uniformovana cvarga :)

http://smetana.blog.sme.sk/c/345312/Kra ... licie.html
Tam je snad vinikem nejaka prekladatelka ne? Tak to nehazej na uniformy. Ti co na ne drze a bez dukazu hazi lecjakou spinu, jim nesahaji ani po kolena. Asi je rodice spatne vychovali. Pred uniformou mas mit respekt, je to autorita a ne objekt pro pomlouvani.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » sob 28. pro 2013 10:14:23

dvzd: Jasný voe, a pro jistotu radši zalézt někam do koutku, když jde uniforma kolem?

ostatní: Dostanete důkaz, že se krade a i tak věříte, že se nekrade? Pánové...to nemá cenu...

Zdenpok
Androiďák!

Příspěvek od Zdenpok » sob 28. pro 2013 10:27:24

ramon.dexter, jsi fakt tak hloupej, nebo to jenom děláš? Kdo tady napsal, že se nekrade?

@telefon

dvzd
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: UF2

Příspěvek od dvzd » sob 28. pro 2013 11:55:29

Tady navíc nikdo nepřinesl žádný důkaz, že celník tablet ukradl, jediné co je v tomto případě jasné, že na krabici tabletu byla v době jeho dovozu do ČR protiprávně uvedena ochranná známka HDMI. To že to celníci zadrželi a zlikvidovali není nic protiprávního. A domýšlet si automaticky, že si ten tablet nechali pro sebe, patrně protože by dotiční domýšlivci tak sami jednali v pozici celníků, to je fakt směšné. To nejsou žádné důkazy o krádeži. :lol:

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 28. pro 2013 13:14:06

Takže se nakonec ukázalo, že veškeré informace o tom, jak všichni úředníci, celníci i policisté kradou, maji kolegové přeci jen z toho bulváru a ještě tady sami na to dávají odkazy. To se fakt povedlo :lol:

píšu z mobilu

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » sob 28. pro 2013 13:38:07

To akože jeden link dokazuje že všetky moje informácie sú z bulváru hej?

V tom prípade si neskutočne primitívny demagóg, nemám sa s tebou ďalej o čom baviť.

Link bol iba ukážka toho, že prehnité je to všade...

dvzd - vinník je prekladateľka, ale článok poukazuje na to, ako dlho polícia nekoná a ako funguje keď sa niečo nechce vyšetriť. To je ešte horšie ako to čo urobila prekladateľka nemyslíš?

odoslané z mobilu

Zamčeno

Zpět na „Pokec“