Pokeceshop Q-Elektro.cz, podezřele nízké ceny, máte zkušenost?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
veyron
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SE W715-SX ion-nokia n97 mini
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 3G

eshop Q-Elektro.cz, podezřele nízké ceny, máte zkušenost?

Příspěvek od veyron » pát 13. pro 2013 19:04:39

Pri hledani eshopu, kde bych se poohlizela po novem mobilu mi z niceho nic padl do oka eshop q-elektro.cz.. a ted kdyz jsem videla ty ceny tak si rikam, ze asi uz mi zacina hrabat :o Jde mi o primarne o mobil, takze jsem si vsimla toho, ze vetsinu u nich maji v nabidce velmi pod normalni cenovou hladinou (napr. iPhone 4 myslim okolo 6k). Jinak v nabidce maji i dalsi elektroniku. V kontaktech maji uvedenou i prodejnu v Praze na Zizkove (bohuzel nejsem z Prahy, ani z blizkosti, jinak bych to hned ověřila osobne 8-) ).. No kazdopadne, jaky nazor mate vy, respektive, nejake zkusenosti? Pomohlo by mi to a myslim ze i ostatnim od pripadneho podvodu ;)

Pawol
Androiďák!
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Re: eshop Q-Elektro.cz, podezřele nízké ceny, máte zkušenost

Příspěvek od Pawol » pát 13. pro 2013 20:14:38

Už jen to, že první je vidět cena bez DPH a celková až po rozkliknutí......, no nevím, docela to smrdí

paulgaugin
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Příspěvek od paulgaugin » pát 13. pro 2013 20:15:33

Na internetu je recenzí docela dost http://obchody.heureka.cz/electro-cz/recenze/?f=5

Autor tohoto vlákna
veyron
Nové Androidě

Příspěvek od veyron » pát 13. pro 2013 21:12:30

paulgaugin píše:Na internetu je recenzí docela dost http://obchody.heureka.cz/electro-cz/recenze/?f=5
O ale nejsou recenze primo k tomuto obchodu, tedy k http://www.q-elektro.cz , nebo uz blbnu? :) :P
Pawol píše:Už jen to, že první je vidět cena bez DPH a celková až po rozkliknutí......, no nevím, docela to smrdí
no to DPH mi taky nesedi.. a i tak, sony xperia Z s DPH za nejakych 6, 6k.. nevim nevim :?

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pát 13. pro 2013 21:51:33

Jak může někdo skočit na tak průhledný trik? To je na první pohled jasný podvod. Žádný shop nemá zázračný zdroj výrobků, aby mohl prodávat elektroniku za téměř poloviční ceny. Na toto zboží je minimální marže a za ty ceny nedostane to zboží od výrobce ani velkoobchod, natož nějaký bezvýznamný shop. Vsadím se, že když se jich někdo zeptá na dobírku, dostane milion výmluv, proč zrovna teď není možno zaslat zboží na dobírku a je možná jen platba předem na účet nebo kartou. Těchto podvodných shopů se poslední dobou vyrojilo hromada. Takže pozor na to, u neznámého shopu nepřistupovat na jiný způsob platby, než dobírkou!

Spolehlivým poznávacím znakem těchto podvodných shopů s elektronikou je cena, která je u veškerého zboží shodně na úrovni cca 60% ceny stejných výrobků v normálních shopech (např. Alza atd.)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
veyron
Nové Androidě

Příspěvek od veyron » sob 14. pro 2013 14:27:09

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 14. pro 2013 15:25:20

Zbytečný odkaz, je to na 100% podvod. Přestaň se tím zabývat, je to ztráta času.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

irena.p
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC

Příspěvek od irena.p » čtv 19. pro 2013 8:21:19

Zdravím všechny a pokud chcete mít hezké vánoce nenakupujte v e shopu q-electro. Je to podvod. Vlastně už mají bloklé stránky a byla jsem nucena nahlásit vše na policii. Bohužel peníze asi neuvidím. A to jsem si firmu pokoušela trochu oťuknout. Jo není nad drzost lidí. Tak jak říkám nic nekupovat. Irena

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 19. pro 2013 8:50:34

Mě udivuje, jak může někdo jen tak poslat hromadu peněz neznámému shopu. Na ulici by je nikomu cizímu určitě nedali, ale přes internet klidně. Přitom je to úplně to samé, jako kdyby je oslovil na ulici cizí člověk a řekl, "dejte mi 5 tisíc, já vám sem zítra donesu telefon". Kam jste lidi dali mozek...

píšu z mobilu

Fatal_Soldier
Droid
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: SGS7
Rom: Nougat official

Příspěvek od Fatal_Soldier » čtv 19. pro 2013 10:06:52

Asi tak, každej normální člověk by měl nakupovat v ověřeném obchodě. Klidně šedivky, ale prostě ověřený obchod, kde má člověk jistotu, že ho prodejce nepodělá. Osobně vše platím na dobírku, i když si připlácím pár kč. Navíc, když se člověk podívá, že např. Xperii Z tam prodávali za 6000,- tak to prostě smrdí, když šedivky byli tak nějak za 9-11 tis. Nezlobte se, ale tomuhle prostě říkám přirozený výběr v praxi. Pokud chce někdo nadměrně ušetřit, vždycky ho podvedou. Tomu se prostě můžu jen smát :-)
SGS7 Nougat official
POUŽÍVEJTE HLEDÁNÍ, vše už tu de facto někde je.

Placka
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4

Příspěvek od Placka » čtv 19. pro 2013 10:12:35

A to já jsem obchod zase vyzkoušel - objednal jsem zázračně levnou Xperii Z, ale samozřejmě jsem žádné peníze nikam neposílal, zvolil jsem osobní vyzvednutí...přišlo potvrzení o objednávce, potvrzení o tom, že zboží bude během dvou dnů k dispozici - samozřejmě stránky už neexistují, telefon nedostupný. Podvod jsem očekával, takže mě to nijak netrápí, nestálo mě to ani korunu...
KAždopádně když se člověk podívá na komentáře na heuréce nebo dalších stránkách a vidí, kolik lidí vážně poslalo nemalý částky předem, tak to fakt enní špatnej byznys:-). A docela souhlasím - pokud někdo pošle tolik peněz dopředu, lačný po neskutečný slevě, dobře mu tak...prostě přirozená selekce:-)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 19. pro 2013 10:58:37

To je prostě nenažranost, myslet si, že se to dá koupit tak levně. V elektronice je obrovská konkurence, takže marže obchodníků jsou minimální. Když najednou vidím jakýsi bezvýznamný obchod, který má ceny veškerého zboží na cca 60% ceny ve všech ostatních shopech, tak logicky musím přemýšlet, jak může takové ceny dosáhnout, když je nemají ani podstatně větší shopy. Závěr je ten, že tak nízké ceny nedostane ani velkoobchod od výrobce, takže je nesmysl, aby je získal malý neznámý shop. Hlupákům co se na to chytí se dá říct jediné, že za blbost se platí.

píšu z mobilu

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » sob 21. pro 2013 1:22:47

Ač podobná slova nerad volím, pod toto se musím podepsat. Tohle je čirá hloupost zákazníka a ty ztracené peníze velmi dobrým školicím prostředkem pro příště. :-)

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 21. pro 2013 7:05:35

Asi tak, pokud to vezme jako poučení, může mu to příště zachránit mnohem větší peníze při podvodech kolem aut nebo dokonce nemovitostí.

píšu z mobilu

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 21. pro 2013 9:16:54

Tomu se říká adrenalin :DD Tohle je větší vzrůšo jak nákup v číně :thumbup:
Bůh odpouští, JÁ NE!

Odpovědět

Zpět na „Pokec“