Pokec[Anketa] Pouzivate na svojom PC Linux ?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Aky OS pouzivate na svojom PC?

vyhradne Linux
16
25%
primarne Linux, obcas Windows
10
16%
primarne Windows, obcas Linux
17
27%
vyhrandne Windows
21
33%
pouzivam Mac OS/X :~)
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 64

Autor tohoto vlákna
vlk
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: xperia z2

[Anketa] Pouzivate na svojom PC Linux ?

Příspěvek od vlk » sob 28. úno 2009 22:00:36

Len tak ma napadla otazka ze kolko Android uzivatelov funguje na Linuxe :)
(ja som cisto Linuxovy)

gotreg
Nové Androidě
Reputace: 0

Re: [Anketa] Pouzivate na svojom PC Linux ?

Příspěvek od gotreg » sob 28. úno 2009 22:31:48

výhradně Windows (tedy od doby, co MS DOS přestal být IN) ... já potřebuju systém, který všechno udělá za mě :-)
(tedy až do verze XP, jehoVista je tak přemoudřelý, že ho nenainstaluji ani za zlaté prase)

RedDragCZ
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RedDragCZ » ned 01. bře 2009 1:50:13

Na desktopu primárně Windows (v současné době Vista) - minimálně kvůli vývoji Win32 aplikací a hraní her pro mě prakticky nutnost (ne že bych byl nespokojen), na notebooku a některých dalších zařízeních pak openSuse. :)

ge0rge
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ge0rge » ned 01. bře 2009 7:46:00

linux je fajn, udělal jsem s ním nedávno zkušenost na notebooku. Ubuntu Linux 8.10, je to hodne povedeny os, a myslim si ze je to system ktery rozhodne umi predcit ocekavani. Nativne fungovali obvykle nastroje bez potizi, bezna prace s pocitacem je v linuxu perfektne zvladnuta ... a dokonce v nem bezely i windows aplikace po doinstalovani WINE (da se pak nainstalovat a spustit treba i takovy windowsovsky warcraft 3) .... ubuntu ma podobne jako android repozitare , instalace a deinstalace aplikaci je snad jeste jednodussi nez na windows. Jen vyberete balicek z repozitare, podobne jako na androidu.
Ubuntu uz ma podobne jako vista akcelerovane 3d prostredi, ale kupodivu v pripade linuxu ta akcelerace opravdu snizuje naroky, ne naopak ... takze proc vlastne pouzivam windows xp ? ... je to kvuli malickostem, na linuxu mi treba chybi google earth velmi prakticky nastroj, google jej jeste neportoval (pravda nenapadlo me jej vyzkouset pod wine, snad by to melo jit) ... tusim ze narazim jakmile vstoupim na stranku vyzadujici nejaky specificky plugin (ne snad ze bych je byl ochotny instalovat s cistym svedomim i v prostredi windows), ovladace pro specificka zarizeni byvaji problem (velkoplosny skener contex v mem pripade). Je to sice obecne velmi okrajovy problem ale pro majitele treba takoveho nestastneho draheho krapu uz preci jen presahne mez zanedbatelnosti. Cili duvodem proc linux neni primarni, je proste jen ten pocit ze slape perfektne a spolehlive na 99,9% ale s tim 0,1% na ktere mohu narazit mi pak nikdo nepomuze a i znalejsi jen pokrci rameny. Tedy jen to je ten duvod. Jinak samozrejme jsem si jisty ze pouzivani linuxu na desktopu je v pohode, je to naprosto realne, skutecne si myslim ze jde jen o zvyk a nejakou odvahu jit do zmeny. Vlastne je to docela luxusní OS. Takový MACOS X má vlastne velmi podobné vlastnosti a uzivatele si jej obvykle nemohou vynachválit.

HAdam tedy ze cas kdy linux presvedci, ze je vhodny k pouziti rozhodne prijde, driv nebo pozdeji z nej nekdo chytry ten potencial vytezi ... mozna k tomu da impuls nejaka varianta androida pro notebooky, nebo predevsim netbooky ... kdo vi.

bassaq
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Note 8
Tablet: Ipad mini 4

Příspěvek od bassaq » ned 01. bře 2009 9:05:19

firemni notas - widle, servery vyhradne linux/solaris a na eee kerem mam skoro furt po ruce linux :)

Autor tohoto vlákna
vlk
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: xperia z2

Příspěvek od vlk » ned 01. bře 2009 9:15:38

ge0rge píše:l... na linuxu mi treba chybi google earth velmi prakticky nastroj, google jej jeste neportoval...
tak o jednu malickost menej, pretoze gooogle earthe je normalne nativne podporovany pre linux (sam ho pouzivam) a to snadu uz od prvej verzie co kedy vysiel, len sa nenachadza v linuxovych repozitaroch, je potrebne pracne ist na stranku earth.google.com, stiahnut instalatora a spustit.

ohladne pluginov pre prehliadace funguju asi vsetky okrem activeX, co je riadna zbytocnost podla mna :)

zo scannerom ti velmi neporadim, ale mozno by mohla existovat nejaka moznost ako ho vyuzit, neviem.

k ovladacom plati aj ine pravidlo, a to ze mnoho low-end hardware ktore funguje problematicky vo windows, pre nekvalitu ovladacov v linuxe funguje! nikdy sa tam nestretnete s hlaskou po pripojeni nejakeho noveho zariadenia ze "pocitac sa musi restartovat" a podobne, pretoze v pripade podporovaneho hardware (ktoreho je skutocne obrovske kvantum - niekolko mozno aj 100 nasobne vacsie ako to co podporuje zakladna instalacia windows XP) to funguje skutocne sposobom "plug and play" narozdiel v pripade windows sa to vola "plug and PRAY" :)

ved skuste zobrat nejaky laptop a nainstalujte naneho hole windowsXP a spocitajte si co vsetko nefunguje (wifi, casto sietovka, grafika, usb-cka, ......) potom musite browsat po vyrobcoch a stahovat a instalovat ovladace a rozculovat sa ze jak niektore veci vedia byt komplikovane. v pripade linuxu je to skutocne opak... pretoze funguje vacsinou vsetko, problemom su asi najcastejsie nejake exoticke zariadenia.

Behemoth
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 2.2

Příspěvek od Behemoth » ned 01. bře 2009 9:19:37

Na ntbk XP, na netbooku Windows 7 ale aktualne hodne koketuju s Haiku. Na linux na desktopu po tisici plus jedne zkousce, HW a distribuci uz nemam cas ani silu, bohate mi staci to co zazivam dnes a denne se servery. Anyway, pokud by Android plne podporoval HW meho Amilo Mini a 3G kartu Option, nepremyslel bych ani vterinu.
Widerstand ist zwecklos, alle ihre bytes sind zu uns gehoeren.

HTC Desire

bassaq
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Note 8
Tablet: Ipad mini 4

Příspěvek od bassaq » ned 01. bře 2009 9:23:52

ja koukal ze na eee 1000h rozbehali androida se vsim HW... tohle eee mam a a pokud bude k dispozici nejaka image nebo postup, zkusim to :)

shmoula
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SGS II
Twitter: shmoula
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shmoula » ned 01. bře 2009 10:57:43

Pouzivam vyhradne linux. Na domacim ntb nemam nic jineho (14 dni zpatky jsem daval widle do haje, protoze mi jen zabiraly misto), na firemnim ntb mam widle i linuch, ale pracuju pod linuchem, widle tam mam jen kvuli photoshopu. Kdyz jsem mel jeste domaci desktop, taky tam frcel linux - a letos tesne pred prazdninama budu slavit kulaty (desetilety) vyroci, kdy jedu nativne na Linuchu ;)
Navykovac - zatocte se svymi spatnymi navyky a naucte se nove!!

Lonki

Příspěvek od Lonki » ned 01. bře 2009 14:37:01

Primarne pouzivam notebook s linuxem. Na starem PC, ktere zapnu opravdu jednou za uhersky rok mam Windows 2000.
Linux pouzivam vyhradne tak rok. Nic mi tu nechybi, HW vsechen slape jak ma, az na scaner, ktery moc casto nepouzivam, takz to resim pomoci VirtualBoxu s WindowsXP :) ale to je tak jednou za 3 mesice na skenovani par stran dokumentu. Strasne se mi tu libi a setri cas konzola, protoze nejsem clovek co potrebuje na kazdy program GUI. Jiz davno jsem zjistil, ze je to efektivnejsi u nekterych programu :). Notebook pouzivam prevazne na programovani v Jave, Cecku a modelovani v Blenderu. Dale na sledovani filmu, poslouchani hudby, prohlizeni fotek, skype a IM a surfovani na netu.

liborse
Stálý androiďák

Příspěvek od liborse » ned 01. bře 2009 16:23:54

Mno, tak aktuálně mám Ubuntu 8.10. Jediné co mě trápí, je 3D akcelerace (ale ta není nic extra ani na WinXP s tímto NTB). Jsem spokojen a Linux používám jak do práce tak i pro zábavu. Jednoduché. Moc se mi líbí, že nemusím shánět programy všude po netu, aktualizace no problém + co tu zaznělo. Prostě pro tvorbu webových stránek naprosto luxusní záležitost. Mám tu i svůj oblíbený editor gedit, ve kterém jsem schopnej psát třeba i céčkové programy a nepotřebuji k tomu nehorázně velké vývojové prostředí (to co máme ve škole je naprosto nehorázný paskvil, který pořádně neumí diakritiku, navíc to přepínání aj-cz klávesnice mě opravdu unavuje, ale to je na jinou diskuzi), na kompilaci mi stačí konzole, prosté. Nádherně se na tom testují PHP skripty, s tímhle jsem měl vždy na Windows problémy, ale taky už je to nějaký ten pátek. Žádný problém s filmy, hry mi stačí ty logické, vlastně mou nejoblíbenější zábavou je vývoj webovek, takže mi nechybí 3D hry, které strašně žerou čas ;). Jinak internet mi jde naprosto bez omezení, mám Firefox a snad ještě nikdy se mi nestalo, že bych narazil na nekompatibilní stránky. Na internet. bankovnictví mám takové, které linux umí, ani jsem nemusel měnit "ústav" ;). Na notebooku mám i WinXP (dost často taky uvažuju, že poletí, ale teď jsem jim dal ještě šanci kvůli modelu Langweilovy mapy - viz. google), na Linuxu mám v emulátoru i Win7, ale tak trochu mi přijde jako upravené KDE na Ubuntu :-D, no, moc jsem to ale netestoval. Když si vezmu, že podobnou funkčnost mám zdarma, tak tohle fakt neřeším, tak leda kvůli zákazníkům. Photoshop naštěstí nepotřebuju a naprosto si vystačím s kvalitním GIMPem a na vektory s Inkscape. Jistě, i linux má své mouchy, ale má jich čímdál tím méně. Jedu na něm už přes 3 roky, do té doby jsem byl naprosto věrný Windows, něco mi tam však chybělo - funkčnost linuxu a to jsem to ani netušil ;).

A nakonec dodám, lidi s Windows respektuji, jen se mi jim těžko vysvětluje, když jim něco nejde (resp. mají zavirovaný počítač atd.), že na linuxu to není problém, berou to pak, jako že jim linux vnucuju. Takže poslední dobou jim říkám, sorry, máš Windows, vyhledej placeného odborníka. ;)

Ještě dodám, že na Linuxu (Ubuntu) jede už celá moje blízká rodina, krom ségry, ta má Vistu, no proč ne. Mámě jsem na stařičký notebook dal minidistribuci Slitaz a jede jí to i na pomalém hw jako blesk, má tam i Firefox a plochu jako ve Win (skoro). Kdybych jí tam měl dát srovnatelně rychlé Windows, musely by to být ME nebo 98SE a to je oproti nejnovějšímu linuxu naprosto praštěné řešení.

s0uky
Čestný Androiďák
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Příspěvek od s0uky » pon 02. bře 2009 10:06:21

Ja osobne pouzivam Windows XP, 2003 server v praci, doma pak XP a Vista. Linux mam na mem webovem serveru a to konkretne distribuci Fedora 8, jsem s timto Linuxem nadmiru spokojen. Nejsem zadny Linuxovy guru, ale to co potrebuju z nej vzdy dostanu, hlavne s pomoci strejdy Googla :D
"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.

Ramus
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: htc EVO 3d
Rom: CM 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramus » pon 09. bře 2009 14:43:48

Osobne používám doma a v práci převážně Wokna a když je cas a nálada tak si zapnu Debian...mam ho asi pul roku a skoro nic jeste neumim... :cry:

GameEs
Stálý androiďák

Příspěvek od GameEs » pon 09. bře 2009 18:21:51

Primárně sem na vistách ale na druhým hdd mám Kubuntu

Odpovědět

Zpět na „Pokec“