PokecDomácí audiosystém z android tabletu - brainstorming :-)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Juhele
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II N7100
Rom: 4.4.4 Eclipse v8

Domácí audiosystém z android tabletu - brainstorming :-)

Příspěvek od Juhele » pon 30. pro 2013 18:47:04

čauky,
s poslechem hudby doma jsem dospěl do fáze, kdy mi MP3 bohatě stačí, jsem líný vyndavat CD a často se mi nechce zapínat PC kvůli poslechu pár alb... Domácí multimedia centrum nemám a streamovat to bezdrátově se mi nechce. TV tam taky nemám a tudíž nejde použít takové ty multimedia centra s HDD...

Takže jsem dospěl k nápadu, že by se dal vzít nějaký obyčejný 7-palcový tablet, hodit do stojánku nebo držáku na zeď a hrát z něj. Jde mi o pracovnu, která je poměrně malá, takže o výkon nejde, asi bych to napojil na stejný aktivní reprosystém, co mám k PC.

Původně jsem uvažoval o tom vzít ten tablet, co se mi tu válí (7palců, Allwinner A13 1Ghz, 512 MB RAM, asi 4GB úložiště, funkční ale bez baterky) a místo microSD slotu připájet klasický SD slot (u kámoše na pájecí stanici), ale na XDA mne od toho docela zrazovali, tak jsem z Ebaye objednal USB host kabel a zkusil bych to zatím s nějakou 16 nebo 32 GB flashkou...

Zatím jsem si tam nacpal Mort Player a pár alb a kvalita zvuku i ovládání OK. Výhledově bych to asi nějak esteticky poladil a buď to celé nacpal do nějakého pouzdra, nebo možná nahradil flash disk za nějaký notebookový 2,5 palcový HDD s USB redukcí.

Zkoušel jste někdo něco podobného? Co si o tom myslíte? :ugeek:

Philips Fizz > Philips Diga > Sony CMD C-1 > Sony Ericsson K-300i > SE Xperia Pro > Samsung Galaxy Note II

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Domácí audiosystém z android tabletu - brainstorming :-)

Příspěvek od ramon.dexter » úte 31. pro 2013 9:29:21

No, já osobně bych do toho nacpal spíš xbmc, mobil potom můžeš používat jako dálkový ovládání.
Pořídil bych si nějakej tablet s možností extra napájení (ne jenom přes usb) a připojil bych k tomu nějakej disk. Přípasdně, pokud používáš nějakej NAS, to xbmc se k tomu umí připojit.

apliakce:
http://xbmc.org/download/

Dálkovej ovladač:
https://play.google.com/store/apps/deta ... oid.remote
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Juhele
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II N7100
Rom: 4.4.4 Eclipse v8

Re: Domácí audiosystém z android tabletu - brainstorming :-)

Příspěvek od Juhele » úte 31. pro 2013 18:47:31

čauky,
dík za reakci - na XBMC se mrknu. S tím napájením je to tak, že brácha by mi vytáhl ven extra na napájení - buď místo baterie, nebo přes baterii (pro mne vhodnější). NAS nepoužívám, bezdrát bych asi vůbec na tabletu nepoužíval, ale o vestavění NTB HDD v externím boxu a zapojením přes usb uvažuju - měl bych pak k dispozici víc paměti a nemuselo by se to měnit. ;)
Philips Fizz > Philips Diga > Sony CMD C-1 > Sony Ericsson K-300i > SE Xperia Pro > Samsung Galaxy Note II

Odpovědět

Zpět na „Pokec“