PokecSpráva kontaktů offline na PC

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Rezen
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500

Správa kontaktů offline na PC

Příspěvek od Rezen » čtv 09. led 2014 12:15:37

Zdravím, je možné, že už se to v některém fóru probíralo/probírá. Ale nedohledal jsem se vysledku. O co jde: V telefonu teď mám zdojené i trojité kontakty, díky tomu, že jsem měl kontakty jak v telefonu, tak i na gmailu, navíc se k tomu přimíchá něco z FB. . . . existuje nejaký "univerzál", kde bych načetl všechny kontakty, ručně je vyčistil či spároval a sloučil, vyexportoval např. do noveho *vcf a nahrál zpět do telefonu? budu rád za každou radu. Ručně v telefonu je to dost opruz, řekl bych. . .

Ještě ke kontaktům, pořád Android nedokáže přřadit ke kontaktu i narozeniny. . . nějaká rada? nemyslím tím zprávu typu použij zvlášť kalendář atd. jde mi o kompletní správu kontaktu, kde bude vše - od tel. čisla, adresy, emailu atd. až po ony narozeniny. Stary "hloupy" S40 na Nokia to uměl a Android ne? To je smutné. . .

rEz

Szalooth
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P stock

Re: Správa kontaktů offline na PC

Příspěvek od Szalooth » čtv 09. led 2014 12:17:22

Zkus sekci Kontakty na Gmailu.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 09. led 2014 12:18:57

Vyhoď si kontakty z facebooku a s pomocí webu gmailu>kontakty si udělej v kontaktech pořádek a pak už tam proboha nenapojuj facebook.

Jak "neumí přiřadit kontaktu narozeniny"? Umí, u svých kontaktů narozeniny mám. Nemáš náhodou na mysli to, že by tě to automaticky upozorňovalo?
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » čtv 09. led 2014 12:27:20

Rezen píše:Ještě ke kontaktům, pořád Android nedokáže přřadit ke kontaktu i narozeniny. . . nějaká rada? nemyslím tím zprávu typu použij zvlášť kalendář atd. jde mi o kompletní správu kontaktu, kde bude vše - od tel. čisla, adresy, emailu atd. až po ony narozeniny. Stary "hloupy" S40 na Nokia to uměl a Android ne? To je smutné
Tohle všechno ke kontaktům přiřadit samozřejmě lze. Musíš si jen kliknout na rozšířené možnosti..
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
Rezen
Stálý androiďák

Příspěvek od Rezen » čtv 09. led 2014 12:43:15

To je prave ono - v hlavicce/predmetu pisi OFFLINE, ale vsichni me odkazujete na google. . . . ad narozeniny - u kontaktu se sice doberu az k "Ostatni", ale zadna kolonka/pole na doplnění narozenin, aby se nasledovně integrovaly i do kalendáře - nic takového. Proto to provázání s FB, kde se mi narozeniny do kalendáře dostaly.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 09. led 2014 13:35:44

No můžeš to dělat s pomocí třeba MyPhoneExplorer, ale je to celkem krok zpátky. Zeptám se tě: Proč offline?

K integraci do kalendáře - tak nějak ti nedchází, že v androidu není nic jako globální kalendář. Pokud máš v telefonu víc aplikací kalendář, do jaký se ti to má synchronizovat? Do všech? Do nějaký náhodně vybraný? Do nějaký od výrobce? Co když používáš jinou?
Prostě, chceš funkčnost, která takhle nefunguje a srovnáváš to s nesrovnatelným.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » čtv 09. led 2014 13:42:05

Jen pro zajímavost. Nevím, jestli je to na každým telefonu jinak (pochybuji), ale kolonka "Narozeniny" tam je. Musíš si zvolit "další pole" a tam "událost". Možná to bude trochu jinak, ale pochybuju, že by na některých telefonech tato položka vůbec nebyla.

@phablet

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
Rezen
Stálý androiďák

Příspěvek od Rezen » čtv 09. led 2014 14:05:43

Ad narozeniny - fakt na mem SE RAY, ICS zadne pole s "Udalosti" nebo podobne neni. Jen "Ostatni" a tam nabizi jen web a internet hovor. Jinak nic dalsiho.

Ad kalendář - díky Androidu se da přece takřka každá app nastavit či provazat - nevidim duvod, proc by ve volbach kontaktu/narozenin neslo zap/vyp integraci do app kalendare. Ale budiz, problem zaznamu ke kontaktu me to nevyresi. Proc offline? Abych mohl napr. na notasu klidne zeditovat, zalohovat, menit atd. bez potreby pripojeni - staci drat usb propojeni ci BT s telefonem.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 09. led 2014 15:31:48

Jak sám vidíš, nemáš tam položku "narozeniny", tak se ti nemá co propojit. Bohužel, tohle Sony podělalo. Defaultní android samozřejmě narozeniny u kontaktu umějí. Ty máš Sony, tedy i upravenej android.

A k editaci: editovat můžeš i na webu. Zálohovat si to můžeš do PC. Pořád nevidím, kde je výhoda offline editace - na webu googlu to máš zálohovaný asi 5 kroků zpátky, takže i když nějakej kontakt nedopatřením smažeš, dá se to zachránit. Tohle ti poskytuje offline záloha? Tedy pokud vypustím možnost, že bych si přidělával práci ruční tvorbou pěti různých zálohovaných databází s kontakty a jejich neustálou synchronizací s mohilem tak, aby bylo všechno aktuální. To bych pak nedělal nic jinýho.

Autor tohoto vlákna
Rezen
Stálý androiďák

Příspěvek od Rezen » pát 10. led 2014 10:53:34

To ramon.dexter – jasne ze vim, ze SONY upravilo system. Ale nenapadlo by me, ze by takovou zakladni vec, jako jsou narozeniny uplne vyradilo z moznosti kontaktu. A prave z toho duvodu jsem propojil kontakty i s FB, ten jako jediny - doposud - dokazal integrovat narozeniny do kalendare v telefonu.

Co se tyce editace kontaktu - kazdy mame sve preference a duvody. Ja treba chci mit moznost a pristup k editaci, zmenam atd. kdykoliv a ne jen kdyz musim byt pripojen na web. Tot vse. Proto jsem tez do hlavicky tema napsal offline. Jen me zajimalo, Jestli existuje provereny a pohodlny editor. I tak diky za rady.

don_alex
Administrátor

Příspěvek od don_alex » pát 10. led 2014 11:53:01

Pak tedy ano - MyPhoneExplorer je v tomto asi nejlepší volnou.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“