PokecJaký datový tarif používáte ??

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
Alias75
Androiďák!
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Jaký datový tarif používáte ??

Příspěvek od Alias75 » úte 03. bře 2009 8:56:58

Ahoj .
Zajímalo jaký kdo používá datový tarif a jestli se mu zdá dostatečný nebo naopak naprosto nedostačující.
Ideální by byl formát :
Operátor : T-Mobile
Název : Surf a Mail
FUP : 100MB/měsíčně
Cena : 236,-
Učtování : 0,06 Kč APN Internet Za připojení např ICQ , SKYP jinak data neomezeně.
Podle mého je to pro telefon tohoto typu G1 docela špatný.Prohlížení webu přes Web n Walk nebo například Operu nebo vestavění prohlížeč v G1 je serfování neomezené.Jinak ICQ , Skype , stahování map a podobné to vše je placené. Výše napsaným tarifem.

Největší životní moudro:Vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .

HTC Wildfire, 2.3.3, CyanogenMod 7.0.0, ADW Launcher 1.3.6

unavensluncem
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Rom: 4.0.3
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký datový tarif používáte ??

Příspěvek od unavensluncem » úte 03. bře 2009 9:14:09

Operator: Vodafone
Nazev: Vodafone internet zdarma (6mesicu)
FUP: 100MB/mesic
cena: 0,-Kc =)
uctovani: zadne
Podle meho nazoru ideaaaalni tarif, skoda ze jen na pul roku a nekdy je docela pomaly, ale ja jsem spokojen...
US HTC Dream - SuperE 1.0.2

PePa

Příspěvek od PePa » úte 03. bře 2009 9:14:16

Ahoj, používám datový tarif Surf & Mail za 237Kč. Nebylo mi jasné na které služby v mobilu se tarif vztahuje, a co se platí navíc. A tak jsem se ptal ve dvou prodejnách t-mobile v brně. V každé mi řekli něco jiného a bylo vidět, že sami neví. Vesměs tvrdili, že se tarif vztahuje jen na Browser a Mail, jinak všechno ostatní se platí zvlášť. Někde mi řekli, že by se to mohlo vztahovat i na synchronizaci kalendáře. Někde tvrdili, že co je nad 100MB se platí, jinde, že ne. Tak jsem poslal maila přímo do t-mobile s dotazem. Trvalo jim to týden a odepsali mi že:
- pokud dosáhnete 100MB sníží se rychlost na 16kb, ale neplatíte nic navíc.
- do tarifu jsou zahrnuty i další služby nainstalované v telefonu, jako mapy, market, synchronizace kalendáře a kontaktů. Takže i za tyto služby se neplatí nic navíc.
- jediné co nevím, jestli se platí za služby doinstalované, jako třeba Skype (zapomněl jsem se zeptat).

Tato zpráva mě dost potěšila, ikdyž radši budu první měsíc obezřetný. Snad někomu toto info pomůže.

Autor tohoto vlákna
Alias75
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alias75 » úte 03. bře 2009 10:09:05

PePa píše: - jediné co nevím, jestli se platí za služby doinstalované, jako třeba Skype (zapomněl jsem se zeptat).
Dnes jsem volal na technickou podporu a mapy jako takové se údajně platí.Dále se platí ICQ a Skype.To jsou věci , které jsem chtěl konkrétně vědět.Dále se platí vše co nepřistupuje na internet přes některý z prolížečů.Konkrétně technik mluvil o Web n Wallk a Opeře.Na můj dotaz přidal i vestavění prohlížeč v G1.Podle mne jaký koliv prohlížeč.Ty informace jsou dost protichůdné.Veškeré info vztahuji k tarifu Surf a Mail , který jsem právě změnil na Internet+.K té G1 je to asi u T-Mobile idealní , i když ne nejlevnější možnost.

Vypravěč
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vypravěč » úte 03. bře 2009 10:11:58

Operátor : T-Mobile
Název : Internet +
FUP : 2 GB/měsíčně
Cena : 475,-

A právě proto jsem levnější tarif okamžitě zavrhl, přeci jen, nikdo nikdy neví, co se mu bude hodit, já čas od času používám i Maps, takže bych se asi nedoplatil, takhle spokojenost.

MrPedro
Robot
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71

Příspěvek od MrPedro » úte 03. bře 2009 10:27:29

Vodafone
internetdomobilu
0,- / 177,-
fup 100MB - potom snizeni rychlosti
v cene jsou VSECHNA data bez omezeni
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.

PePa

Příspěvek od PePa » úte 03. bře 2009 10:35:14

Podle mě u t-mobile sami nevědí co se platí a co ne, protože ten telefon se tady prodává teprve měsíc. Tři dotazy, tři různé odpovědi. Nicméně mi v oficiálním mailu od t-mobile došlo, že služby, které jsou součástí mobilu se v rámci surf & mail neplatí navíc, je tam podepsanej nějakej jejich manager. A to je myslím v případě účtu vyššího než 237 Kč docela dobrý argument pro reklamaci. Přesně ale budu moci říct až příští týden, kdy mi dojde vyúčtování.

Autor tohoto vlákna
Alias75
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alias75 » úte 03. bře 2009 10:45:00

Ok tak to jsem zvědavý.Napiš jk to tedy bylo.Já už to nezjistím.

jordan
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite

Příspěvek od jordan » úte 03. bře 2009 11:21:00

Internet+.
Po týdnu používání mám využita asi 2% z 2GB.

Janius Pavlicius

Příspěvek od Janius Pavlicius » úte 03. bře 2009 19:27:34

G1 jsem získal při prodloužení smlouvy u T-Mobile za symbolickou cenu 5. února 2009 a ihned jsem jí začal používat a byl to docela horor, ne protože by byl smartfone g1 špatný a složitý, ale protože téměř všichni asistenti zmíněného operátora neměli ani tušení, co klientům prodávají, co ten telefon umí a hlavně nebyli schopni říci základní informaci, že g1 bez plnohodnotného internetu je téměř nepoužitelná. Několik dní několikrát denně jsem řešil g1 s asistentem operátora a pokaždé mi bylo sděleno něco jiného, navíc jsem byl šokován jednou asistentkou, abych jí o g1 něco řekl, že oni jdou na školení tohoto telefonu až příští týden, další asistentka mě dorazila, když mi řekla, že předemnou řešila klienta, který dostal g1 od manželky, přes mapy se koukl do Chorvatska a za cenu této služby (říkala něco o necelých 10 000Kč.) by tam dojel autem, říkala to celkem pobaveně. Dobré rady, kromě té, abych nepoužíval GPS, abych se finančně nezničil, jsem se nedočkal. Asi čtvrtý den jsem se dovolal informovanější asistence a aktivoval jsem si tarif Internet+ za akční cenu 475,- poskytovanou k těmto telefonům a většině kapesních počítačů. Nechci spekulovat o tom, zda to celé neinformování byl úmysl či nezvládnutá prodejní kampaň, ale možná se dost klientů bude po obdržení vyúčtování divit, kolik mají zaplatit, za pár kouknutí na internet. G1 komunikuje s internetem neustále, nemusíte na ní ani šáhnout a data jedou. Samozřejmě, že se to dá zablokovat, ale na to jak a kde musíte přijít. T-Mobile sice tvrdí, že technická data pro g1 jsou neúčtována, ale věřte tomu! Měl jsem štěstí, že před používáním g1 jsem měl aktivní internetový tarif surfmail, který pokryl mé začátky s g1, ale pro pohodové používání tohoto smartfonu je nedostatečný, tedy pro ty z nás, co nechtějí řešit, jestli mohou toto či ono nebo kouknou do mapy či si pustit videa na juťub. Takžem, co se týká G1 u T-Mobile je jediná možnost a to tarifní internetové zvýhodnění Internet+ za zvýhodněnou cenu cca 475,-( Jo a pozor, tento tarif za tuto cenu není možné po dobu 12měsíců zrušit!)

bosko23
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bosko23 » čtv 12. bře 2009 15:09:23

Tarif mám Internet + jsem sním spokojenej měcíčne za 800kč + tarif + co provolám a propíšu tarif mám 1200kč G1 jsem získal za 1kč prodlužoval jsem smlouvu :)

800kč se zdá hodně ale vzhledem k tomu že data u mě jen lítaj :DD tak je ten tarif pro mě ideální když jsem ho neměl tak jsem myslel že se za ty data nedoplatím ICQ INTERNET GPS MAPY atd
T-MOBILE G1 8GB MICRO SD white , ACER ASPIRE 5930G XP + UBUNTU HARDY + T-Mobile 4G tarif premium + T-Mobile internet +

GameEs
Stálý androiďák

Příspěvek od GameEs » čtv 12. bře 2009 17:22:16

MrPedro píše:Vodafone
internetdomobilu
0,- / 177,-
fup 100MB - potom snizeni rychlosti
v cene jsou VSECHNA data bez omezeni
taky tak

manik.luke
Androiďák!

Příspěvek od manik.luke » sob 14. bře 2009 17:05:31

T-mobile
Surf a Mail+
100MB měsíčně?

mluvil sem s operatorem a ten mi rekl ze po stazeni 100MB, klesne rychlost na 16kb/s a nic navíc se neučtuje, je to neomezené surfování

kaish
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: G1+LG Optimus Me
Tablet: Asus TF101

Příspěvek od kaish » stř 18. bře 2009 21:37:56

manik.luke píše:T-mobile
Surf a Mail+
100MB měsíčně?

mluvil sem s operatorem a ten mi rekl ze po stazeni 100MB, klesne rychlost na 16kb/s a nic navíc se neučtuje, je to neomezené surfování
hele,já jsem se v tom trochu hrabala na netu a našla jsem,že prostě za něco platíš(nebylo tam co, myslim) a jediný co ti u tohodle tarifu zaručujou je,že nemůžeš zaplatit víc jak 950,-.už to tady někde dokonce někdo psal.takže buď o tom operator ví houby nebo nevim.je tu někdo,kdo má surf&mail a už platil paušál?mě by to vážně zajmalo kdo má vlastně pravdu,protože až mi zkončí internet zdarma od vodafonu,tak chci nějakej datovej tarif od t-mobile,kterej používám normálně a už mě nebaví mít dvě simky a zas se mi nechce platit 900 za internet+ :(

mYlda
Nové Androidě

Příspěvek od mYlda » stř 18. bře 2009 22:06:10

kaish píše:
manik.luke píše:T-mobile
Surf a Mail+
100MB měsíčně?

hele,já jsem se v tom trochu hrabala na netu a našla jsem,že prostě za něco platíš(nebylo tam co, myslim) a jediný co ti u tohodle tarifu zaručujou je,že nemůžeš zaplatit víc jak 950,-.už to tady někde dokonce někdo psal.takže buď o tom operator ví houby nebo nevim.je tu někdo,kdo má surf&mail a už platil paušál?mě by to vážně zajmalo kdo má vlastně pravdu,protože až mi zkončí internet zdarma od vodafonu,tak chci nějakej datovej tarif od t-mobile,kterej používám normálně a už mě nebaví mít dvě simky a zas se mi nechce platit 900 za internet+ :(
Mam surf and mail tak jsem si to zjistoval hned u zrizeni. Prodejce na pobocce mi rekl, ze se plati akorat za mapy. Jinak je vse v tom FUP 100mb. Pote jsem volal jeste na operatora abych si to overil a tam mi operatorka rekla prvne to, ze se plati jak za mapy tak i za icq apod. S tim jsem se ale nenechal odbyt a seznamil jsem ji s tim, ze jsem si ten tarif vzal s G1 a predpokladal jsem, ze bude v tom FUP vse co telefon nabizi tzn. hlavne google mapy. Slecna se na chvili odpojila a sla mi to zrejme nekam zjistit :mrgreen: po chvilce mi sdelila, ze se teda neplati nic navic a je v tom FUP uplne vse. Takze je videt, ze v tom sami maji dost bordel a nevi co se plati a co ne. Ale sleduju si to na utrate pres muj tmobile a zatim mi to neukazuje zadne platby navic. A pres muj tmobile v sekci internet sleduju i aktualne vycerpany FUP, ktery mi souhlasi i s Nettrafficem v G1.
Ale jistota bude az pri prvnim zuctovani :down:
bělásek géčko numero uno

bosko23
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bosko23 » stř 18. bře 2009 22:15:38

:) tak já mám ten internet + a platím jen těch 900 kč nic víc mužu tam viset 2č hodin dene a nic víc jedine levnější variantu třeba

Balíček Twist Surf+
Užijte si internet naplno!Surfujte z mobilu po webu i WAPu bez omezení

Po celý týden si můžete užívat neomezený internet rychlostí až 236,8 kb/s prostřednictvím EDGE/GPRS, a to jen za 39 korun.
Týdenní paušál 39 Kč

Aktivujte si balíček do 30.6.2009 a první dva týdny jej budete moci využívat zdarma.

http://t-mobile.cz/Web/Residential/Inte ... dneni.aspx ;)
T-MOBILE G1 8GB MICRO SD white , ACER ASPIRE 5930G XP + UBUNTU HARDY + T-Mobile 4G tarif premium + T-Mobile internet +

HentaiRush
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP5503DUO
Tablet: Prestigio PMP810TF3GBS

Příspěvek od HentaiRush » stř 18. bře 2009 23:22:37

Sakra to jste mě potěšili, mám ten "Surf&Mail" a jestli v tom mají opravdu takovej bordel, no potěž..

Mě říkal týpek v prodejně, že budu za internet platit tu pevnou cenu paušálu, nic víc.. jestli to pravda není, tak asi půjdu reklamovat, protože jestli mě dezinformuje do xichtu tak to je fakt na pár facek a na napsání stížnosti. Jdu ušmudlat mail na vedení t-mobile...
Slave of great Prestigio.

kaish
Stálý androiďák

Příspěvek od kaish » stř 18. bře 2009 23:50:38

tak prostě našla tohle:
Nejlepší řešení pro vás je Internet v mobilu se Surf&Mail+

Pro časté brouzdání na internetu s mobilním telefonem v ruce je nejvhodnější řešení Internet v mobilu s aktivovaným internetovým zvýhodněním Surf&Mail+. Za 199 Kč měsíčně (236,81 Kč včetně DPH) získáte 10 MB zdarma pro stahování dat. S tímto zvýhodněním Vás také nebudeme omezovat: můžete stahovat i velké soubory a díky garanci maximální útraty nikdy nezaplatíte více jak 799 Kč za měsíc (950,81 Kč včetně DPH a ceny měsíčního poplatku).
ale jak tak koukám,že tam je jen 10 MB,tak třeba to je hodně starý.ale každopádně pokud by mi jasně řekli,že je všechno zdarma,jen se sníží po 100MB rychlost a platila bych víc,tak bych si na ně pěkně došlápla,bejt váma.a hlavně dejte vědět jak dopadlo vyúčtování:)

HentaiRush
Androiďák!

Příspěvek od HentaiRush » čtv 19. bře 2009 0:18:27

Mě bylo u prodejce řečeno, že cena je pevná a jen se sníží rychlost při překročení FUP.. Uvidím zítra, jestli dojde odpověď...

PePa
Nové Androidě

Příspěvek od PePa » pát 20. bře 2009 9:18:04

Tak mi došla včera první faktura za tarif surf&mail, a je na ní 0 Kč. T-mobile má momentálně nějakou akci na propagaci mobilního internetu. Na faktuře je rozlišen tarif a stažené kB navíc. Vypadá to, že v tomto tarifu budou zahrnuty veškeré přenosy které jsou z G1 realizovány. Používal jsem andnav2, skype, mapy, vnc, ftp, market a řadu dalších aplikací a přesto u je na faktuře u kB stažených navíc nula. Takže dobrá zpráva. Ale 100% jistotu budu mít až za měsíc. Podle Netcounteru jsem za měsíc přes GPRS stáhl kolem 80MB, takže je tento tarif pro přiměřené surfování dostatečný.

HentaiRush
Androiďák!

Příspěvek od HentaiRush » pát 20. bře 2009 14:56:36

Přišla odpověď..

Kód: Vybrat vše

Vazeny pane ********,

zasilame Vam odpoved na e-mailovou zpravu ze dne 18. brezna 2009.

Balicek Surf and Mail+ opravdu nekryje veskery datovy provoz v mobilnim telefonu. Pro plnohodnotne vyuzivani internetu v mobilu je urceno datove zvyhodneni Internet + (mesicne 699 bez DPH), ve Vasem pripade v ramci promo akce lze zaktivovat za polovicni cenu do 30. cervna 2009.

Balicek Surf and Mail+ je urcen primarne pro surfovani a cteni posty v mobilnim telefonu. Zakaznici tedy mohou bez obav vyuzivat Web´n ´walku, Opery mini, Safari apod. - surfovani na beznych protokolech (HTTP, HTTPS) a stahovani posty (IMAP, POP3, SMTP). Tento provoz je zdarma v ramci mesicniho pausalu a jedine omezeni je FUP limit 100 MB.

Sluzby zpoplatnene nad ramec balicku Surf and mail+ :
Dle ceniku GPRS jsou zpoplatneny - protokoly Instant messagingu (napr. ICQ, MSN, Jimm), VoIP (napr. SKYPE) a P2P (napr. eDonkey, iTunes).

Pro telefon T-Mobile G1 bych Vam osobne doporucila datove zvyhodneni Internet+, se kterym mate jistotu, ze se vam nebude uctovat vubec nic navic. Zalezi na tom, jakym zpusobem planujete internet v mobilu vyuzivat. Je mozne, ze Vam bude balicek Surf and mail+ stacit.

S pozdravem a pranim prijemneho dne

Katerina Pickova
Zakaznicke centrum T-Mobile
e: Koukám, že "code" je na tomhle fóru v šílený barvě.. v případě nečitelnosti a tak, mi to dyžtak modi upravte, dík.. :)

Petres_CZ
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Lg G4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petres_CZ » pát 20. bře 2009 15:03:33

Mám Internet+ za 479Kč/měsíc
LG V30

manik.luke
Androiďák!

Příspěvek od manik.luke » pát 20. bře 2009 18:21:51

takže za icq budu platit? se po** ne?

kaish
Stálý androiďák

Příspěvek od kaish » pát 20. bře 2009 18:35:40

já si myslim,že by si na t-mobile měli dát facku.jeden tvrdí tohle,druhej tamto.každopádně bude asi směrodatnej ten mejl od nich.

HentaiRush
Androiďák!

Příspěvek od HentaiRush » pát 20. bře 2009 18:42:59

manik.luke píše:takže za icq budu platit? se po** ne?
Moje prvotní reakce.. :x

Ještě jsem jim napsal, jak jsou účtovaný mapy.. Ještě asi zmením smlouvu na Internet+, když je za polovic.. jinak je to fakt na pěst...

manik.luke
Androiďák!

Příspěvek od manik.luke » pát 20. bře 2009 18:51:05

nejak sem nepochopil jestli do toho 100MB muzu byt na icq a az pak se to bude platit, nebo se mi to pocita do FUP a aji tak to platim nebo to de upe zvlast a platimto?

edit:tak celkovej download, mapy, obrazky, aplikace dou do limitu ne? je to prenos gprs/edge

kaish
Stálý androiďák

Příspěvek od kaish » pát 20. bře 2009 18:59:37

HentaiRush píše:
Ještě jsem jim napsal, jak jsou účtovaný mapy.. Ještě asi zmením smlouvu na Internet+, když je za polovic.. jinak je to fakt na pěst...
a ty sis kupoval G1 s prodlouženim smlouvy?já totiž ne,takže nevim jestli bych to měla za to pětikilo i já :(

HentaiRush
Androiďák!

Příspěvek od HentaiRush » pát 20. bře 2009 19:56:25

manik.luke píše:nejak sem nepochopil jestli do toho 100MB muzu byt na icq a az pak se to bude platit, nebo se mi to pocita do FUP a aji tak to platim nebo to de upe zvlast a platimto?
já to pochopil tak, že ICQ a ostatní protokoly který se nevztahujou na http a mailový protokoly, se platěj zvlášť..
Takže asi prostě podle názvu "Surf&Mail" se platí všechno vyjma Surfu a Mailu..
kaish píše: a ty sis kupoval G1 s prodlouženim smlouvy?já totiž ne,takže nevim jestli bych to měla za to pětikilo i já :(
Jop, já si tu kupoval klasika 2ročná smlouva.. Jo, Internet+ je zlevněnej pro ty, kteří si koupí mobil k smlouvě.. (mobil musí bejt jeden z těch "akčních".. tzn G1, E77 atd..)

monikag08
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monikag08 » pát 20. bře 2009 21:21:00

Operator: Vodafone
Nazov: Vodafone internet zdarma na 6mesiacov
FUP: 100MB/mesic
cena: 0,-Kc (prvych 6 mesiacov) potom je to nieco do 200 za mesiac myslim

Zatial mi to hravo staci, mam wifi doma aj v praci takze pouzivam len na cestach :-)
:-) Monika :-)

matata
Robot
Typ mobilu / ROM: GNEXUS

Příspěvek od matata » ned 12. dub 2009 17:48:31

Co se tyce t-mobile je to takhle...

Surf + (cca. 100,- Kč/měs.) - FUP 50Mb, pote snizeni rychlosti. Zdarma je protokol http a https. Tzn. cokoliv taha data z jineho protokolu nez http, je uctovano. Ale pozor, na starsich telefonech kde bylo napr icq nebo mapy jako java aplikace tam jeste stahovali data pres jiny protokol nez je http, tzn. ze driv se za to platilo(proto neinformovani prodejci a operatori na infolince hlasi hrozne bludy). Ovsem u telefonu jako je trreba G1 nebo iPhone, jsou uz aplikace zamerne delany tak, ze je vsechno pres http nebo https. I MEEBO NEBO TREBA MAPY GOOGLE. Takze se nemusite bat. 99,9% aplikaci na androida, nebude vyuzivat jineho pripojeni nez je http.

Rozdil mezi Surf+ a Surf mail+, je ze u Sufrmail je zdarma jeste protokol pop3 a imap, ktere jsou urceny na emaily (ale ne na gmail, ten je http), to jen kdybyste pouzivali aplikaci e-mail ve Vasem G1.

Teoreticky by tedy melo Surf+, ovsem ja doporucuji radsi surfmail+, za cca 200,- Kč, protoze fup je 100Mb. Po vycerpani fup je to snizeni opravdu sileny a 50 mb je na telefon typu g1 ta nejspodnejsi hranice. Tech 100 Mb se da uhlidat kdyz nebudete denne na youtube atd...

Odpovědět

Zpět na „Pokec“