PokecJaký datový tarif používáte ??

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

petrme
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: G1

Re: Jaký datový tarif používáte ??

Příspěvek od petrme » stř 15. dub 2009 19:15:05

Tohle je ale "zábavná" diskuze...

Vždyť tu máme konkurenci, tak proč nepřejdete k Vodafone nebo O2?

U konkurence stojí datové tarify +/- stejně a nemusíte řešit jaké porty používáte pro stahování dat. Navíc tito operátoři už alespoň začali se stavěním 3G sítě, T-Mobile o ní jen mluví.

Tak proč proboha T-Mobile? :no:

d.f.h
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od d.f.h » stř 15. dub 2009 19:23:21

garman406 píše:Ten argument už tady zazněl! Ten TVUJ "Surf-mail" je na prohlížení stránek přes "Web-and-walk" a "Opera-mini" a jím podobné prohlížeče! A můžeš pracovat s emailem!
To je ale vše! Ostatní datový přenosy platíš! S mym bejvalym LG KU990 sem měl ten samej problém! Aktivovanej Surf-and-mail a když sem pracoval s nějakou aplikací potřebující net,tak sem cáloval! Tak se zkus někde informovat,třeba zavolej "operátorovi" a nech se přepojit na nějakého "technika".Snad ti to konečně vysvětlí! :help:
OT: Ty vykřičníky, to je nějaká forma poruchy osobnosti? Nebo na všechny řveš i v reálu? To by totiž spoustu věcí vysvětlovalo...
T-Mobile G1 bílý - říkám mu Kryťák :-)
Zajímá vás Blu-ray, HDTV a vysoké rozlišení v domácí elektronice? HDmag.cz je tu pro vás!

Yamanouchi
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yamanouchi » stř 15. dub 2009 19:32:10

Tady to ale vře, trochu klidu by to chtělo. Škoda, že není 2SIM Android telefon, to bych měl pěkně vyřešený. Použil bych T-Mobile na smsky a předplacenku O2 na 3G internet za 160Kč. Neřešil bych pak porty a FUP.
Miluji a žeru Jablíčka.
HTC Desire + 8GB

Young B
Nové Androidě

Příspěvek od Young B » stř 15. dub 2009 20:04:00

Fakt moc děkuju za ty emoce co do toho tady dáváte, je v tom cejtit to srdíčko, ale poradí někdo lamě prosim :rtfm: :help: :DD
Young B píše:na sto procent lame dotaz roku ale jelikoz sem se svoji d750 mimo hru :lol: a chystam se na g1 s tim, ze mam o2, zajima me, jestli mi bude stacit ten tarif kdy mam internet na prvni 3 mesice zdarma a pak za 150 Kč mesicne? Nebo si budu muset objednat nejakej drazsi internet od o2? Diky moc ;)

nevimator
Stálý androiďák

Příspěvek od nevimator » stř 15. dub 2009 20:09:34

tak pls radu ... MEEBO co je normalne z marketu na jakem protokolu faka ??? ja mam surf+mail ... budu tza to platit dodatecne?? dikec
G1 Black Rooted
Spl : Death SPL
Radio : 2.22.23.02
SD : 8gb
ROM : Biffmod 2.1.0

matata
Robot
Typ mobilu / ROM: GNEXUS

Příspěvek od matata » stř 15. dub 2009 20:23:29

Meebo samozrejme v ramci surfmail zdarma (dokonce by na meebo stacil I surf+ za 100,- ale je tam dup jen 50mb)

nevimator
Stálý androiďák

Příspěvek od nevimator » stř 15. dub 2009 20:31:26

ba ale ja myslim ten co se stahne z marketu ne na www.meebo.com ... www.meebo.com je me jasny ze je zadara ... ale u toho y marketu sem si nebyl jistej .. vyhoda je ze se neodhlasi pri zhasnuti displaye a tak ...
G1 Black Rooted
Spl : Death SPL
Radio : 2.22.23.02
SD : 8gb
ROM : Biffmod 2.1.0

halm
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Google Nexus S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od halm » stř 15. dub 2009 20:49:49

Young B píše:Fakt moc děkuju za ty emoce co do toho tady dáváte, je v tom cejtit to srdíčko, ale poradí někdo lamě prosim :rtfm: :help: :DD
Young B píše:na sto procent lame dotaz roku ale jelikoz sem se svoji d750 mimo hru :lol: a chystam se na g1 s tim, ze mam o2, zajima me, jestli mi bude stacit ten tarif kdy mam internet na prvni 3 mesice zdarma a pak za 150 Kč mesicne? Nebo si budu muset objednat nejakej drazsi internet od o2? Diky moc ;)
Taky mám G1 teprve objednanou a čekám ji každým dnem. Mám 6měsíců zkušenost s tarifem Internet v mobilu od O2 na dosluhujícím SE W950i. Jelikož mám předplacenku, platím, 160,- Kč měsíčně (40,- Kč/ týden). Počítám s tím, že na G1 to pojede bez problémů dál. Jediná nevýhoda je FUP, která u mě činí 150MB/měsíc (respektive 37,5MB týdně). Po překročení to spadne na špatně použitelných 16kb/s. Veliká výhoda je, že nemusíš hlídat žádné porty a protokoly, máš v tom všechno. V práci a doma mám WiFi, takže mi to poslouží pouze na pokrytí mimo tyto místa a tento účel to bude stačit.

kaish
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: G1+LG Optimus Me
Tablet: Asus TF101

Příspěvek od kaish » stř 15. dub 2009 21:17:28

petrme píše:Tohle je ale "zábavná" diskuze...

Vždyť tu máme konkurenci, tak proč nepřejdete k Vodafone nebo O2?

U konkurence stojí datové tarify +/- stejně a nemusíte řešit jaké porty používáte pro stahování dat. Navíc tito operátoři už alespoň začali se stavěním 3G sítě, T-Mobile o ní jen mluví.

Tak proč proboha T-Mobile? :no:
myslim,že se tady spousta lidí k nim uvázala,aby měli levnější g1;)
bohužel ani vodafone,ani o2 nemaj "zdarma" volání a zprávy na t-mobile za asi dvě stovky/měsíc.takhle platim 4kila měsíčně,jinak by to bylo v řádu tisícovek,protože každej den volám příteli do zahraničí a voláme tak hodinu.a i základní tarif mi naprosto stačí-bav se-a něco podobnýho jsem nikde zatím nenašla.to jen k tomu dotazu..právě proto mě to hodně zajmalo jak je to se surf&mail..ale až mi v srpnu vyprší smlouva,tak se chystám jim říct,že chci zrušit smlouvu,protože maj drahej net a budu doufat,že mi ten internet+ zlevní aspoň na rok,jestli ne,jsem v háji :DD
jinak taky souhlasim s tim,že by bylo mnohem lepší,aby byla g1 2sim :( to by řešilo spoustu věcí
ale trošku to uklidněte:)gratuluju těm,kterým stačí surf&mail.
a vůbec..jak poznám,přez kterej port jaká aplikace jde?? :DD

matata
Robot

Příspěvek od matata » stř 15. dub 2009 21:44:51

Za meebo se neplati...

matata
Robot

Příspěvek od matata » stř 15. dub 2009 21:48:07

Proste aplikace na Android (stejne jako na iPhone) funguji asi nasledovne(reknu to laicky): Misto toho aby vam rekli jdete na stranku napr. android.meebo.com a tam se prihlaste.... tak radsi udelaj aplikaci kterou jednim tuknutim spustite a pripojite se ale berte to proste tak ze to co mate na obrazovce je defakto prohlizes ktery zobrazuje stranku a data v apk meebo. (ono to tak uplne neni presne, ale pro jen pro predstavu to snad staci...)

garman406
Stálý androiďák

Příspěvek od garman406 » čtv 16. dub 2009 0:14:59

d.f.h píše:
garman406 píše:Ten argument už tady zazněl! Ten TVUJ "Surf-mail" je na prohlížení stránek přes "Web-and-walk" a "Opera-mini" a jím podobné prohlížeče! A můžeš pracovat s emailem!
To je ale vše! Ostatní datový přenosy platíš! S mym bejvalym LG KU990 sem měl ten samej problém! Aktivovanej Surf-and-mail a když sem pracoval s nějakou aplikací potřebující net,tak sem cáloval! Tak se zkus někde informovat,třeba zavolej "operátorovi" a nech se přepojit na nějakého "technika".Snad ti to konečně vysvětlí! :help:
OT: Ty vykřičníky, to je nějaká forma poruchy osobnosti? Nebo na všechny řveš i v reálu? To by totiž spoustu věcí vysvětlovalo...
Hmm....tak teď si to vážně rošťípnul.... :lol:

garman406
Stálý androiďák

Příspěvek od garman406 » čtv 16. dub 2009 0:23:30

matata píše:
garman406 píše: Ten argument už tady zazněl! Ten TVUJ "Surf-mail" je na prohlížení stránek přes "Web-and-walk" a "Opera-mini" a jím podobné prohlížeče! A můžeš pracovat s emailem!
Proboha Garmane... mas ve vsem pravdu ale to je pro telefon LG!!!!!!!!!!!!!
Zapomente na vsechno co platilo pro stary telefony, TOHLE JE ANDROID.
O.K.
LG sem vytáhnul jen jako příklad.....já teď ale vycházim z toho,co mě "několikrát" řekl operátor + zaměstnanec na prodejně T-Mobilu.A to samé sem se dočet na netu.Nevim,proč by mě T-Mobile okrádal a účtoval by mě něco,na co sem měl nárok v rámci Surf-and-mail.Ano,může se to stát,ale když sem volal operátorovi a řešil sem tohle vyúčtování,tak mě řek opět to samé,co sem tu už psal.U T-Mobilu sem vedenej v Platinové péči,tj. něco jako vážený zákazník,tak proč by mě takhle okrádali a násladně mě to takhle zdůvodnili?

kaish
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: G1+LG Optimus Me
Tablet: Asus TF101

Příspěvek od kaish » čtv 16. dub 2009 1:12:13

garman406 píše: O.K.
LG sem vytáhnul jen jako příklad.....já teď ale vycházim z toho,co mě "několikrát" řekl operátor + zaměstnanec na prodejně T-Mobilu.A to samé sem se dočet na netu.Nevim,proč by mě T-Mobile okrádal a účtoval by mě něco,na co sem měl nárok v rámci Surf-and-mail.Ano,může se to stát,ale když sem volal operátorovi a řešil sem tohle vyúčtování,tak mě řek opět to samé,co sem tu už psal.U T-Mobilu sem vedenej v Platinové péči,tj. něco jako vážený zákazník,tak proč by mě takhle okrádali a násladně mě to takhle zdůvodnili?
pokud tedy vycházím z předpokladu,že tě neokradli,tak proč by těm některým zde dávali něco zadarmo?neboť neplatili ani korunu navíc a využívali ty aplikace,o kterých t-mobile tvrdí,že jsou zpoplatněné.tam prostě něco nehraje,to je jasný :evil:

Jaros.mil
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: Jarosmil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaros.mil » čtv 16. dub 2009 8:52:29

Nevím jak jste ten problém s Surfem vymysleli ale trošku vám pomůžu páč tomu trošku rozumím. TM kdysi dávno vydalo tři internetová zvýhodnění S+ S&M+ a I+.... V rámci prvních dvou měli všichni jejich uživatelé zdarma operu mini,wnw, další data měli za zvýhodněnou cenu přičemž S&M+ měl navíc 30MB zdrama(jakýchkoli), a uplně zadarmo komunikaci přes protokol POP,SMTP a IMAP..... I+ měl zdarma úplně všechno a pokud se nepletu tak původně jen 1GB FUP......

Postupem času došlo k drastické změně (Konec roku 2007 pokud umím počítat)
I+ byl navýšen na současné 2GB (myslím si ale že o něco pozdějc než následující)
S+ dostal 50MB FUP
S&M+ dostal 100FUP
kouzlo bylo ovšem v tom že toto fup nefungoval stejně jako u starého S&M ale jinak..... Dřív byla v rámci 30MB účtovaná veškerá komunikace přes mobilní telefon, tedy i připojení přes NTB..... Dnes je v rámci FUP strhávána pouze komunikace, která je povolená ..... tzn. prohlížeče, kalsické stránky + stahovaní dat, ... něco jako ntb, ICQ, Skype a další vám to už nesežere protože toto jsou data fungující přes jiné porty, (a dokonce i když je nastavíte na tvrdo přes proty které máte zadarmo tak vám to funguje jen občas) takže si je zaplatíte stejně jako kdybyste balíček neměli .....

Je tedy možné že někteří z vás mají starou verzi, která jim zůstala z dob kdy balíček fungoval jinak, a někteří z vás mají verzi novou..... ICQ jde nově využívat přes TM aplikaci, kterou najdete na stránkách, potom ho máte, pokud si platíte některý z balíčku zadarmo ...... (na půl roku)

Pokud budete mít dotazy rád upřesním, kdybych to měl vypsat všechno bylo by to na dlouho

P.S. nevím zda to už někdo všechno nevyklopil, nečetl jsem totiž všechny příspěvky, ale soudě podle těch posledních asi ne....

Jinak já využívám I+ mám ho za polovic, TM už několik let, připojuju se přes mobil i na ntb takže se mi to vyplatí .....
.:. Dell Streak .:. T-mobile .:.

matata
Robot

Příspěvek od matata » čtv 16. dub 2009 9:28:38

Jezisikriste vymaztew nekdo ten jarosum prispevek... Jak si prisel na to ze tomu rozumis.... Co ma prosim datovy tarif spolecnyho c webnwalk nebo operou mini.... takze pres Steel to je taky placeny?? Me fakt pripada ze tady polovina lidi absolutne ani malinko nepremysli...

Jde pouze a jenom o protokol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podle me se to tu akorat deli na tri skupiny lidi.
1) Lidi jako jsem ja ktery si o tom neco zjistili, vedi zhruba jak to funguje (i kdyz za dny IT nejsme) a hlavne Pouzivaji Surfmail, nic navic neplati a jsou spokojeny.
2)Lidi, ktery sou tak podelany, ze si prectou podminky z roku 2007 nebo zavolaj operatorovi, kterej je verte mi skolenej na vsechno,jen ne na G1 a iPhone a uverej blabolum a ani to nevyzkousej :D (pritom Si to muzete zkusit na 1 den aktivovat, v 10h rano se pripojit pres meebo, v 11h pres mapy, ve 12h neco najit v Lokola a druhy den zavolate operatorovi a reknete: Dobry den pane operator, muzu byt tak smely a zeptat se vas, zda se mi vcera uctovali nejaky stazeny nebo odeslany data? Kdyby se vam nahodou uctovali, rekne vam presne v kolik hodin, tim je mozno vyzkouset nejaky novy program. Ale on Vam stejne povi: Ne, pane Vomacko nic se Vam neuctovalo.... protoze ja sem takhle volal petkrat mam G1 dva mesice, neplatil jsem na vic ani halir!!!! Takze hlavne zapomente na blabol nekterych jedincu ze budete pak na fakture doplacet tisice... BLBOST!!! proste si druhy den zavolate s operatorem a on vam rekne zda to bylo vsechno v ramci zvyhodneni nebo ne.

3) treti skupina jsou bohuzel ti, kterym nekdo neco chybne (a nebo ¨popravu nejakou neznamou nejspis warez apk.) nauctoval on to jako hlupak zaplatil a ani nevi za co, pry za stazena data (predstavte si ze mesicne provolate na hovorech cca 1000,- Kc a najednou vam prijde faktura na 3000,- Kč, zavolate na operatora a zeptate se za co to platite a on by vam rekl: No za ty minuty tady, provolany byly tak se musi zaplatit... Komu ste volal? Neee, to nevime, bohuzel ale ty minuty tady sou provolany tak zaplatte. Prujde Vam to normalni, mne ne? Pokud by mi nebyli schopni rict za co presne platim, tak to by meli bohuzel smulu....

TAKŽE BYCH VŠEM CO MAJI MOZEK,VADI JIM PLATIT DRAHY INTERNET+ DOPORUCIL, ABY SI NA JEDEN JEDINY DEN AKTIVOVALI SURFMAIL+ A VYZKOUSELI TO... DRUHY DEN ZAVOLATE OPERATOROVI A ON VAM REKNE, ZE TO BYLO VSECHNO VRAMCI SURFMAIL+!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lukin
Nové Androidě

Příspěvek od Lukin » čtv 16. dub 2009 14:05:13

Dámo a pánové,

myslím, že by bylo vhodné tuto diskuzi asi ukončit - doopravdy mě nebaví sledovat urážky od člověka který tomu jako jediný z nás - podle něj úplně tupých hlupců - rozumí.
A jen osobně pro matata - pokud si chceš používat tarif který máš, nech si jej - ostatní kteří mají I+ si jej snad mohou také nechat - osobně mám auto z nižší střední třídy a taky nepotřebuju kupovat Xingxonga někde z asie jen proto, že je levnější - ale podle tebe by měl přeci stačit - taky umí jezdit dopředu a dozadu...

matata
Robot

Příspěvek od matata » čtv 16. dub 2009 14:20:58

Presne tak Lukine mas uplnou pravdu, obe ty auta umi jezdit dopredu i dozadu... i kdyz to jedno lepe a spolehliveji, komfortne a se stalou rychlosti= Internet+ a druhe umi uplne to same akorat ze nekdy ne tak rychle = surfmail+. Bohuzel jsou tu taci kteri tvrdi ze s tim levnejsim autem se da pouze a jenom couvat... kdyby si totiz chtel jet dopredu, tak za to podle nich budes tezce platit...

Lukin
Nové Androidě

Příspěvek od Lukin » čtv 16. dub 2009 15:27:31

nezlob se matata, ale ten člověk, o kterém jsem mluvil (ten který tomu jediný rozumí) to si byl ty...

ale řeknu to jinak - v číslech

S&M+ / Internet+
cena 237kč / 475kč (831kč před slevou) - rozdíl 238kč
FUP 100MB / 2GB - rozdíl 1900MB
rychlost až 512kb/s / 1024kb/s - rozdíl - neznatelný jede to furt stejně...nebydlím v Praze

G1 jsem si pořídil, protože každé 2roky prodlužuju smlouvu a dostávám telefon za "lepší" cenu - tentokrát jsem se rozhodl, že kvůli cestování a více času mimo domov, bych mohl pořídit tendle telefon, kvůli netu, mailu, icq atd...
Jelikož mám tarif 300 a k tomu I+, splňuju za každých podmínek plnění 800 a více (mohl jsem jít i na vyšší, ale nechal jsem si todle - dopíšu pak proč) - díky tomu jsem dostal G1 za 999kč - po roce můžu tarif změnit (zrušit) - plnění již není třeba (normálně je půl roku, u G1 musí být rok) - po použití několika bodů, co mi tam naskakují a které nepoužívám na trapné kšiltovky, trika, batohy a bůhví jaký nesmysly mi byla G1 doručena za 27Kč - slovy dvacetsedum korun!!!
když spočítám ten rozdíl, který, jak ty tvrdíš platím zbytečně, vychází mě G1 na 238 x 12 = 1656Kč
a jelikož plním 800 a víc, můžu klidně po roce přejít na minimální paušál...

Pokud si spočítáš o kolik jsem zaplatil "víc" a porovnáš s cenou nové G1 za 9999kč (myšleno u Tmobile, protože srovnávám její produkty) myslím, že už konečně uznáš že Internet+ NENÍ vždy na HOVNO!!!

A pokud myslíš, že ti S&M+ stačí - prosím, ale držím palce, aby tvé vyúčtování proběhlo v pořádku - netvrdím že ne, ale čert, fízl a moje manželka nikdy nespí!

EDIT: Sem to ale hlupák - ještě jsem zapoměl k těm 1656kč připočítat těch 27Kč co sem platil při doručení.... velmi se omlouvám...
Naposledy upravil(a) Lukin dne čtv 16. dub 2009 16:30:27, celkem upraveno 1 x.

Jaros.mil
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: Jarosmil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaros.mil » čtv 16. dub 2009 15:37:13

Jen tak malinko zareaguju, ikdyž normálně nemám ve zvyku se dohadovat.... Funkcionalitu sem ve svém příspěvku ani moc nerozváděl, spíš sem reagoval protože sem chtěl zmínit že existují dvě varianty týž zvýhodnění....... Jestli nevěříš hoď mail a pošlu ti prodejní informace, které dostávám....... A co se cen týče ne vždy je I+ za tisíc ..... já ho mám za 400, mimochodem jak sem psal tak se dá i připojit s ntb což mě se vyplatí......... a pokud hodláš dále rozvádět jestli platím moc..... tak zaprvé neplatím, a zadruhé já na to mám ....

a když budu mít na rohlíky za 5 korun tak si je budu kupovat i když budou stejný jak ty co ty kupuješ za 2,5 jen protože chci dát najevo že mám na ten celofán v kterým sou zabalený...........

a zadruhé neplatím moc, živím se optimalizacema a tak si troufám tvrdit, že pro mě je I+ lepší pokud si myslíš opak tak se zkus se svým S&M připojit na plnohodnotný internet a nekontrolavat se přes ntb........ vím že všechno je o protokolech a portech ........ hloupý nejsem i když ty si myslíš opak
.:. Dell Streak .:. T-mobile .:.

matata
Robot

Příspěvek od matata » čtv 16. dub 2009 17:07:38

Zdravim vsechny,

:) mate pravdu, ja jsem prece nikdy nerekl ze I+ je na hovno! I+ je zduraznuju VÝBORNÁ a jediná možná varianta plného, rychleho internetu v mobilu (takrka) bez omezeni...

Bohuzel tech prispevku je tu tolik, ze uz se v tom asi vsichni malinko ztracime... Ja jsem psal uz nekdy na zacatku, ze doma i v kancelari se mi telefon automaticky pripoji k wifi, takze tech 100Mb u surfmail, ktery vlastne vyuzivam jen venku a na cestach, mi staci a to venku opravdu pouzivam vsechno (mapy, icq, net).
Kdo nema doma wifi, tak by se pouze se Surfmail z toho asi zblaznil, protoze tech 100 mb nemuze stacit a to zpomaleni je sileny...

I+ jeste ve spojeni s notebookem = luxus a skvela sluzba.

Jen jsme malinko odbocili od toho o cem sme se tu vlastne od zacatku dohadovali a to, ze se Surfmail+ budu platit za ICQ a jine apk... Nesmysl, za tim si proste stojim, protoze vim, ze to tak je... Vim to proto, ze ty vsechny sluzby pouzivam a na fakture sem nikdy na fakture neplatil ani halir... Jak uz sem rikal, zkuste to a uvidite.

Ja nevim proc mi predhazujete, ze na to nekdo ma nebo nema, verte ze bych na to mel taky, ale sme zase u toho samyho... kupuj si rohliky treba za 20 Kč, ale netvrd ze ty za 2,5 jsou uz ztvrdly...

Lukin
Nové Androidě

Příspěvek od Lukin » čtv 16. dub 2009 18:52:51

to matata: gratuluju a jsem nadšen - škoda, že jsi to nenapsal hned takto

v praze a větších městech jsou místa, kde máš wifi, v práci mají někteří wifi... někdo má wifi i doma - jenže já jsem z vesnice, kde jsem rád, že mám alespoň GPRS - dokonce i v sousedním městě (Letovice) je jen gprs... jedině v okresním městě (Blansko) mám edge...
a i s tím I+ to je rychlost že mi tečou nervy sotva na to kouknu... natož potom kdyby mi klesla kvůli fup klesla pomalost někam k nule...

co se týče toho zbytku (co se platí a neplatí) nechme to už být - a to o těch penězích - nejsem ani chudák ani boháč, ale stejně si koupím to co chci - ne to nejlevnější... než bych si koupil hnusný pivo o pár korun levněji, budu radši na sodovce...

matata
Robot

Příspěvek od matata » čtv 16. dub 2009 19:03:18

Ahoj Lukine, no nezlob se ale ja to takhle psal od zacatku... cely to bylo o tom ze tu spoustu lidi tvrdilo za napr. Za mapz nebo meebo se pri surfmail plati coz neni pravda. Jsem rad ze jsme se nakonec domluvili.

matata
Robot

Příspěvek od matata » čtv 16. dub 2009 19:16:16

Ahoj Lukine, no nezlob se ale ja to takhle psal od zacatku... cely to bylo o tom ze tu spoustu lidi tvrdilo za napr. Za mapz nebo meebo se pri surfmail plati coz neni pravda. Jsem rad ze jsme se nakonec domluvili.

me2d09
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Kaiser
Twitter: me2d09

Příspěvek od me2d09 » čtv 16. dub 2009 22:40:27

Tak G1 mám asi týden a nezávisle na tomhle fóru jsem zjišťoval jak komunikuje s internetem. Jelikož je tu ve fóru spoustu polopravd, pokusím se uvést na pravou míru:
Jaros.mil má pravdu v tom, že dříve byli jiné Surf+ a Surf+Mail tarify. Mám ten tarif na jedné SIMce pořád a proto popíšu jak funguje:
Starý Surf+ - zadarmo neomezeně komunikace POUZE přes prohlížeš opera mini (resp. jeho brandovanou odnož Web'n'walk). Opera mini komunikuje s internetem pomocí proxy serveru a to právě T-Mobile filtroval. Veškerá ostatní komunikace byla placená. Na svou dobu revoluční tarif.
Starý Surf+Mail - krom výše uvedeného ještě zadarmo veškerá komunikace přes porty 25, 110, 143 (tedy SMTP, POP3, IMAP). Nově přibyla Exchange komunikace (port 443, myslím). Navíc je 10MB zdarma na JAKOUKOLI komunikaci.
připomínám - uvedené tarify již nelze znovu aktivovat, jen zůstávají těm, kdo je stále mají.

Aktuální tarify
Tady má vesměs pravdu matata, jen prosím rozlišujte slova protokol a port. T-Mobile nerozpoznává protokoly ale porty. A třeba ICQ komunikuje pomocí protokolu OSCAR, který může běžet i na portu 80, což je port běžný pro HTTP protokol.
Takže shrnuji:
Aktuální Surf+ - zdarma komunikace přes porty 80, 443 (tedy protokoly HTTP, HTTPS, ale i ICQ nastavené na port 80, někdy Skype (skype pro PC určitě otevírá i jiné porty, nevím jak to dělá skype pro Android), dále pak aplikace Google Maps (data si stahuje po protokolu HTTP přes port 80), stahování aplikací z Marketu (také port 80) a mraky jiných aplikací). Rovněž všechny Ajaxové stránky (meebo, mibbit,...) komunikují pouze přes port 80 a jsou tedy v rámci tarifu zdarma.
Aktuální Surf+Mail - navíc zdarma komunikace přes porty 25, 110, 143, vyšší FUP.

Zcela nově v rámci Surf+ a Surf+Mail je nyní zadarmo komunikace přes program Instant Messaging. Tato J2ME aplikace však zatím nejde do G1 nainstalovat...

Oproti jiným operátorům (Vodafone, O2) má t-mobile výhodu, že aktualizace firmware G1 jsou zadarmo vždy (i když nemáte žádné inetové zvýhodnění) a nezapočítávají se do FUP.

Tolik fakta ověřená u technika T-Mobile na lince pro významné zákazníky. Věřte nebo ne, ale chovají se tam k zákazníkům opravdu jinak.

K problematice portů: existuje spoustu aplikací, které nekomunikují přes výše zmíněné porty a tak by měly být zpoplatněny: IRC, remote desktop, obecně instant messaging, různé Push služby (třeba u Iphone).
U T-Mobile však pozoruji jednu zajímavou věc: na G1 jsem používal aplikaci AndroidIRC, která prokazatelně komunikovala přes port 6667 a měla by být v rámci Surf+Mail placená. Žádná data však naúčtována nebyla (a ani technik neví proč). Takže z toho usuzuji že v tom mají teď na t-mobilu guláš, resp. povolují další porty ale mlčí o tom.

Každopádně doporučuji - pokud máte Surf+ nebo Surf+Mail a začnete používat nějakou novou aplikaci u které předpokládáte komunikaci i jinde než port 80 (třeba nový ICQ klient), zavolejte tak za jeden den po použití aplikace na T-Mobile, ať se vám kouknou do vyúčtování a řeknou, jestli nemáte neúčtovaná nějaké data. Ignorujte veškeré řeči operátorek T-Mobilu typu: použití GPS je placené, prohlížení mailu přes seznam.cz je v rámci Surf+ placené atp.

A na závěr poslední připomínka:
Mám podezření, že synchronizace kontaktů na Androidu probíhá přes protokol IMAP a není tedy v rámci tarifu Surf+ zadarmo. Toto ještě musím ověřit. KAždopádně synchro kontaktů nelze na G1 vypnout a proto je možná tarif Surf+ pro G1 nevhodný (i když byste nepoužívali mail). Každopádně toto ještě vyzkouším a budu informovat.
MDA Vario -> HTC Kaiser -> ?? (Milestone 2 | Desire Z)

matata
Robot

Příspěvek od matata » čtv 16. dub 2009 22:47:19

TO me2d09: DÍKY DÍKY DÍKY!!!!!!!!!!!!!!

Omlouvam se za sve nezl¨nalosti portu a protokolu, jak uz jsem rikal, nejsem zadnej IT :( :)

z Tveho prispevku je konecne videt ze tomu nekdo rozumi opravdu a poradne a jsem samozrejme i rad ze si mi dal v urcitych vecech za pravdu.

Pokud i na tvuj prispevek budeou negativni reakce, tak uz na tohle forum fakt nepachnu... jeste jednou diky za popsani odbornych vyrazu a faktu...

Je to presne tak jak rikas, akorat jsem nemel dostatecne odborne informace (vyrazy pro urcite veci)....
:D :DD :) :oops: :P :roll: :twisted: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

PePa
Nové Androidě

Příspěvek od PePa » pát 17. dub 2009 9:32:10

Před třemi stránkami jsem psal něco podobného jako me2d09, ikdyž méně odborně :). Takže s ním uplně souhlasím. Ještě jedna možnost jak zjistit co je a co není účtováno: na stránkách T-mobile -> Můj T-mobile -> Vyúčtování a platby -> Výdaje pod kontrolou -> Moje útrata tel. číslo. Velmi dobrá služba která má sice cca 8 hodin spoždění, ale umožňuje bezpečně zjistit momentální útratu. I tam lze velmi jednoduše najít důkaz, že má matata či me2d09 pravdu.
Tato diskuze by byla naprosto zbytečná, kdyby t-mobile nebyl banda de...ů a zajistil alespoň základní informace o nové službě kterou prodává. Možná to dělají schválně aby z lidí vytřískali co nejvíce peněz.
Žel nemám možnost mít tarif I+ za poloviční cenu, a měsíční rozdíl 650Kč mezi S&M a I+ je pro mě hodně, takže proto to řeším.

matata
Robot

Příspěvek od matata » pát 17. dub 2009 9:35:17

Presne tak PePo. :-)

Akorat s tou službou moje utrata... nevidis tam myslim kolik je za data a kolik za volani, ale souhlasim s tebou ze poznas kdyz by ti tam najednou naskocilo nejake velke zvyseni...

PePa
Nové Androidě

Příspěvek od PePa » pát 17. dub 2009 9:52:36

matata píše:Presne tak PePo. :-)

Akorat s tou službou moje utrata... nevidis tam myslim kolik je za data a kolik za volani, ale souhlasim s tebou ze poznas kdyz by ti tam najednou naskocilo nejake velke zvyseni...
To tak uplně není, myslím že to z této služby jde zjistit, pokud máš zbývající volné minuty v rámci tarifu. Informace je rozdělena na celkovou útratu a zbývající volné minuty. Uskutečněné hovory se odečítají z volných minut, a nepříčítají se k celkové útratě. Takže pokud ti zbývají volné minuty a přesto ti roste útrata, je to na úkor datových přenosů.

Miro
Nové Androidě

Příspěvek od Miro » pát 17. dub 2009 10:11:12

Tak zdravim ,dnes mi dorazi novy G1 tak mam par dotazu..
Pujdu mi v nem SIMKA od O2?
Kdyz budu mit internetovy tarif od o2 za 150kc mesicne s FUP 150MB, budu za neco platit? Podle o2 webu budu mit kazdou stranku zdarma. Doma mam wifi takze to budu pouzivat na cestach obas mapy, email, icq asi ty 3hod denne, bude tech 150MB staci, nebo si mam priplatit a za 390,-/m mit FUP 500MB? diky za odpoved

Odpovědět

Zpět na „Pokec“