PokeciPhone 4 vs Desire

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

PL113
Droid
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: iPhone 4 vs Desire

Příspěvek od PL113 » pát 18. čer 2010 12:24:12

Jasný, já se jen snažil obhájit proč je tak úspěšný.
To je zajímavá otázka :D mít to doma, tak to vyzkouším...ale tipoval bych, že to prostě začne vyzvánět přes reproduktory a místo hudby jde vyzvánění - ale jak říkám, jenom tipuju.

aws
Androiďák!
Reputace: 1

Příspěvek od aws » pát 18. čer 2010 12:29:35

pl113 to napsal presne jak to je.
proste apple ma to co jinde nenajdete a na to lidi slysi. jasne taky jsou lide co se o to zajimaji vyznajise atd. ale kde je zbytek lidstva co proste vedi ze kdyz si koupi iP tak budou mit all in one. to je velka skoda androida ze tohle zatim neni mozne. me osobne by se libilo mit v telefonu napriklad muziku pichnout si to v aute v praci doma popripade a pustit si to. prohlizet si fotky atd proste je to jen pohodli cloveka. Na druhou stranu co asi nikdy neprekousnu je omezeni ktere ma a asi bude mit naporad takze je to proste volba a kazdy se musi sam rozhodnout k cemu se prikloni.
samsung galaxy S JPC + root + no lagfix
one life to live one love to give

PL113
Droid

Příspěvek od PL113 » pát 18. čer 2010 12:33:13

Prostě tvoje oblíbená hudba stále hraje kde se ti zachce. Nikdy nezapomenu na zážitek s američanem, co přišel v Rakousku na party k věži a hledal slot na svůj iphone a děsně se divil jak to že to tam není.
btw celé to šílenství kolem nového iphone mi připomnělo tohle starší video :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9BnLbv6QYcA&feature=fvsr[/youtube]

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » pát 18. čer 2010 15:36:26

PL113:
Hele, jtoxx má pravdu. Jsou to ovce a ovcemi zůstanou. Všechny tyhle fičury tam sice jsou, ale za všechno se platí. Ceny jsou tam jiné, a i platy. Ty ovce jsou tam však už dávno zadlužené a na tohle prostě nemají peníze. Jenom se víc zadluží. iPhone stojí neskutečné peníze. Sumasumárum je to pro apple ideální takhle:
iPhone 4 20k+
písničky 3-5k
filmy 8-9k
3G 1-20k
sms pár Kč
volání pár Kč
příslušenství 50k
videohovory 1k
-------------------
celkem HODNĚ

Průměrný "čestný" uživatel by tedy měl utratit víc než za malé ojeté auto. To je trošku moc ne?

Proto si myslím že tyhle tzv. "výhody" iPhonu jsou spíš nevýhody. Pro android bude brzy existovat podobné příslušenství, ale mnohem flexibilnější a aspoň o pár (desítek) procent levnější. Android je hlavně mobilní operační systém, né multifunknční švýcarský nůž. A ať říkáte co chcete, furt si myslím že android je řádově mnohem jednodušší než iOS 4 který je plný ptákovin atd.

strycek SAM

Příspěvek od strycek SAM » pát 18. čer 2010 16:09:14

Heh...american prisel do rakouska do meka a rika, dneska hubnu...tak si dal tri bicmac menu a dietni kolu:-D

Je to jak rozcilovat se pro v americe jezdi ty velky nenazrany auta...proc asi? Nekdo tomu rika narodni hrdost, nekdo tomu rika demence, nekdo ovce. Kazdy uvedomelejsi clovek v USA si koupi jiny auto nez amreicky. Stejny je to s jidlem...gumy jedi hambace a stejky a ti co si bud na to hraji nebo jsou "chytrejsi" jedi treba italsky valy. Proste walker texas ranger...ma americky auto, laso , kravu, pistol, kone, hambaca, stejk a motorolu nebo iphone...jo a vytetovanou US vlajku na prdeli, nebo strycka SAMa.

Tim to nechci nejak hanit...osobne mam pocit ze jsem v letech kdy koupit si neco co bere vetsina planety je drsnejsi nez mit neco co ma mega vychytavek a oceni to jen clovek co tomu opravdu rozumi. Naposled jsem to udelal s hodinkam....mam titanovy tissoty, zadna slava, ale svoje to stalo. No a pride dylinak a rekne to vypada jak z hliniku a plastu a je to hrozne lehky...fuuj.

Gil
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z1 Compact 4.4.2
Tablet: ASUS MeMO Pad ME173X
Rom: Stock 4.2.

Příspěvek od Gil » pát 18. čer 2010 16:17:41

Dany0 píše:PL113:
Hele, jtoxx má pravdu. Jsou to ovce a ovcemi zůstanou. Všechny tyhle fičury tam sice jsou, ale za všechno se platí. Ceny jsou tam jiné, a i platy. Ty ovce jsou tam však už dávno zadlužené a na tohle prostě nemají peníze. Jenom se víc zadluží. iPhone stojí neskutečné peníze. Sumasumárum je to pro apple ideální takhle:
iPhone 4 20k+
písničky 3-5k
filmy 8-9k
3G 1-20k
sms pár Kč
volání pár Kč
příslušenství 50k
videohovory 1k
Průměrný "čestný" uživatel by tedy měl utratit víc než za malé ojeté auto. To je trošku moc ne?Proto si myslím že tyhle tzv. "výhody" iPhonu jsou spíš nevýhody. Pro android bude brzy existovat podobné příslušenství, ale mnohem flexibilnější a aspoň o pár ( operační systém, né multifunknční švýcarský nůž.
To ze zadluzeni americanu souvisejici s pouzivanim iPhonu myslis vazne? Tusis vubec,ze americana stoji iPhone 200dolaru??? To co pises jsou total bludy od zacatku az do konce

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » pát 18. čer 2010 16:22:20

Souhlas, ty udaje jsou vycucany z prstu. Mam znameho v Kanade a ma cca $2500 (coz je takovy lepsi prumerny plat) ... a ted si vem, ze z toho da 800 za bydleni cca 300 za pojisteni a tak 400 za jidlo ... zbytek je jeho. Takze nakej song iTunes za par centu, nebo iPhone za $200 fakt neni moc vydaj. (Jasne Kanada neni USA, ale jako priklad to staci)
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

PL113
Droid

Příspěvek od PL113 » pát 18. čer 2010 16:55:26

Aneb Dany0 :D co příspěvek, to perla. O člověku který druhého nazývá ovcí, aniž by nějak hlouběji viděl do podstaty problému, si myslím svoje. Dál už ani nemá cenu nic psát :lol:
to strycek SAM - ono je dneska spíš modernější nazývat apple uživatele ovcemi.

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » pát 18. čer 2010 21:11:45

strycek SAM píše:Heh...american prisel do rakouska do meka a rika, dneska hubnu...tak si dal tri bicmac menu a dietni kolu:-D

Je to jak rozcilovat se pro v americe jezdi ty velky nenazrany auta...proc asi? Nekdo tomu rika narodni hrdost, nekdo tomu rika demence, nekdo ovce. Kazdy uvedomelejsi clovek v USA si koupi jiny auto nez amreicky. Stejny je to s jidlem...gumy jedi hambace a stejky a ti co si bud na to hraji nebo jsou "chytrejsi" jedi treba italsky valy. Proste walker texas ranger...ma americky auto, laso , kravu, pistol, kone, hambaca, stejk a motorolu nebo iphone...jo a vytetovanou US vlajku na prdeli, nebo strycka SAMa.

Tim to nechci nejak hanit...osobne mam pocit ze jsem v letech kdy koupit si neco co bere vetsina planety je drsnejsi nez mit neco co ma mega vychytavek a oceni to jen clovek co tomu opravdu rozumi. Naposled jsem to udelal s hodinkam....mam titanovy tissoty, zadna slava, ale svoje to stalo. No a pride dylinak a rekne to vypada jak z hliniku a plastu a je to hrozne lehky...fuuj.
najdi mi v americe normálního člověka :D Android rozhodně není hračka jen pro ty co tomu rozumí. Je to levnější a hodně výkonný kompromis mezi iPhonem a blackberry. Od iPhone 4 jsem očekával hodně, stejně jako od Windows 7, Ubuntu 10.04, WiMax, HD digitálního vysílání atd. Zklamal. Hodně. A nejen mě. Dostal dávku adrenalinu, ale ostatní smartphony prostě nedohání. A věř mi, po nějaké době jsem zjistil že android je mnohem jednodušší než iChytrák. Možná se někomu bude zdát že android je těžký na "přizpůsobování", ale on je to spíš takový papoušek. :yes: haha
Gil píše:To ze zadluzeni americanu souvisejici s pouzivanim iPhonu myslis vazne? Tusis vubec,ze americana stoji iPhone 200dolaru??? To co pises jsou total bludy od zacatku az do konce
Ano 3G. Pokud jsi ale čet správně tak jsem psal o iPhone 4, a globálně. Jaksi jsem zapomněl naznačit že odbočuju od tématu, pardon :) V USA 1-20 tisíc za 3G nezaplatíš.
PL113 píše:Aneb Dany0 :D co příspěvek, to perla. O člověku který druhého nazývá ovcí, aniž by nějak hlouběji viděl do podstaty problému, si myslím svoje. Dál už ani nemá cenu nic psát :lol:
to strycek SAM - ono je dneska spíš modernější nazývat apple uživatele ovcemi.
tebe mám v ignoru už dlouho, nějak mi nejde do hlavy proč furt mačkám "zobrazit příspěvek"...

Mishack píše:Souhlas, ty udaje jsou vycucany z prstu.
jj jsou :) ale hlavní myšlenka byla nastínit kolik si na jednom uživateli apple vydělá ;)
Mishack píše:Mam znameho v Kanade a ma cca $2500 (coz je takovy lepsi prumerny plat) ... a ted si vem, ze z toho da 800 za bydleni cca 300 za pojisteni a tak 400 za jidlo ... zbytek je jeho. Takze nakej song iTunes za par centu, nebo iPhone za $200 fakt neni moc vydaj. (Jasne Kanada neni USA, ale jako priklad to staci)
známý co vydělává 50 tisíc v kanadě? kolik z toho je dotace od královny? :lol:

Gil
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z1 Compact 4.4.2
Tablet: ASUS MeMO Pad ME173X
Rom: Stock 4.2.

Příspěvek od Gil » pát 18. čer 2010 23:31:41

Ty o tom nevíš opravdu nic, ani ty nejzákladnější informace

Edit: já vůl reaguji na 13-letý děti už se to nebude opakovat

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » sob 19. čer 2010 1:20:04

Zalez 14-postovej trolle :D

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » sob 19. čer 2010 1:22:02

Dany0 píše:
Mishack píše:Souhlas, ty udaje jsou vycucany z prstu.
jj jsou :) ale hlavní myšlenka byla nastínit kolik si na jednom uživateli apple vydělá ;)
Na jednom uzivateli to nevim, ale za posledni dva roky Apple vydelal na AppStoru cca $430mio
Dany0 píše:
Mishack píše:Mam znameho v Kanade a ma cca $2500 (coz je takovy lepsi prumerny plat) ... a ted si vem, ze z toho da 800 za bydleni cca 300 za pojisteni a tak 400 za jidlo ... zbytek je jeho. Takze nakej song iTunes za par centu, nebo iPhone za $200 fakt neni moc vydaj. (Jasne Kanada neni USA, ale jako priklad to staci)
známý co vydělává 50 tisíc v kanadě? kolik z toho je dotace od královny? :lol:
Jen tak btw... neni to 50k ale cca 40k (jsou to kanadske dolary) a vzhledem k tomu, ze ma ve svem oboru praxi cca 30let, tak je to vcelku prumerny plat. Ale pokud mas jine informace od nekoho z prvni ruky... Nerikam, ze je statisticky vzorek typickeho kanadana, jen jsem ho uvedl jako priklad.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » sob 19. čer 2010 2:09:38

Mishack píše: Na jednom uzivateli to nevim, ale za posledni dva roky Apple vydelal na AppStoru cca $430mio
Jj plus nějaké ty licence a profit. Vydělá na tom hodně a hlavně si namastí kapsy poskytovatel služeb. Ty pak jako majitel toho přístroje vyděláš ostatním dokonce víc než jsi zaplatil.
Mishack píše: Jen tak btw... neni to 50k ale cca 40k (jsou to kanadske dolary) a vzhledem k tomu, ze ma ve svem oboru praxi cca 30let, tak je to vcelku prumerny plat. Ale pokud mas jine informace od nekoho z prvni ruky... Nerikam, ze je statisticky vzorek typickeho kanadana, jen jsem ho uvedl jako priklad.
Napsal jsem na Google 2500 CAD a vyhodil mi přesně 50.000,- CZK. Jako příklad OK, byl jsem poučen, dík.

TMa24
Droid
Typ mobilu / ROM: Nexus 5x
Twitter: necromanderSM
Rom: stock
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TMa24 » sob 19. čer 2010 5:58:35

Riesite tu to ze iPhone ma dobru kompabilitu s technikou, ze hockde pripojis iPhona a hra. No neviem. V aute mam usb vstup na domacom kine taktiez a vobec nepouzivam moznost prehravat to z mobilu ale da sa to. Radsej si to vypalim na Cd alebo na volny kluc. Ked si predstavim ze by som nusel s iPhonom vlacit nejaky kabel tak to si radsej ku klucom pripnem usb a mam pokoj.

@telefon    

PL113
Droid

Příspěvek od PL113 » sob 19. čer 2010 8:07:10

Dany0 - co dodat...zjevně každý žijeme v jiném světě. Já si tě do ignore listu nedám, páč mě tvoje příspěvky prostě baví! Se 69 příspěvkama jsi docela frajer. Souhlasím s Gil a ty jsi akorát dokázal kolik ti je tou reakcí na něho...dále už na tebe nebudu reagovat.
TMa24 - viděl jsi vůbec to video co jsem sem dával na kterém je ukázáno jak to je řešené? Žádné kabely, prostě frkneš jako do kolíbky a hraješ! Tobě přijde jednodušší nahrávat na usb klíčenku přes pc každou chvíli novou hudbu anebo připojit iphone k itunes, který ti sám sesynchronizuje novou hudbu (aniž bys musel mačkat něco jako kopírovat) a ty máš jistotu, že pak si můžeš kdekoli pustit svoji nejnovější hudbu bez nějakejch kabelů/usb kllíčenek.

PS: aby nedošlo k mýlce, nejsem nějaký zastánce apple (ano vadí mi také to milionkrát omílané - mass storage, itunes, nemožnost customizace apod.), ale člověk co zná půlku informací (viz to že někteří ani nevědí co všechno se v usa dá s iphone dělat a přesto ho pomlouvají) a přes svoji zabedněnost nevidí výhody, které přináší iphone pro řadové američany (výpočet Dany0 je totálně mimo, protože zjevně netuší jaké ceny jsou v usa oproti našim), by si měl rozšířit obzory.
Spoustu věcí má apple vyřešených lépe (čti jednodušeji) a nechápu proč je nutné je považovat za nevýhody. Ono se to blbě chápe z Čech, když je tu dostupná tak polovina toho, co se může dělat s iphonem v usa.

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » sob 19. čer 2010 10:56:19

Zase jsem to zmáčkl... nejde Ho nějak smazat? Nebo aspoň to tlačítko
?

Dirtas
Stálý androiďák

Příspěvek od Dirtas » sob 19. čer 2010 11:23:13

Zajímalo by mě proč slovo Apple/iPhone/iPad/.... vždycky rozjede téměř krvavou diskuzi. Vždyť je to produkt jako každý jiný.

Vyčítat Applu jeho filosofii mi příjde jako vyčítat ThinkPadům to, jak vypadají. Zkrátka je to něco, co je dané. Konstanta. Nevyhovuje? Fajn, tak nekoupim a du se kouknout jinam. Vyhovuje? Fajn, koupím a užívám si.

Proč to takle nefunguje? Proč lidi, kterým to vyhovuje jsou automaticky ovce? Skoro mi přijde, že ti, kteří jsou proti filosofii Applu nemají žádný pádný argument a tak jim nezbývá nic jiného, než urážet, aby měli pocit, že dělají alespoň něco k záchraně lidstva před Apple stylem. Nemám nic proti argumentům typu "nemá to mass storage" "je to příšerně uzavřený systém" "cena je u nás nehorázně vysoká". Ale proč nadávat lidem, kterým tyto vlastnosti nevadí? Proč je neustále přesvědčovat, že jinde je lépe a že jsou hloupí, pokud je neposlechnou?
Téměř 2 roky jsem používal iPhone 3G, nicméně prodlužoval jsem smlouvu a chtěl jsem zkusit Androida tzn. HTC Desire. Nemohu říct, že jsem nespokojen, to vůbec. Nicméně vzhledem k milionu řečí jak moc je Android lepší než iOS jsem čekal, že budu téměř osvícen a najednou pochopím jak je iOS ničemný a nepoužitelný. Mno ale bohužel to se nekoná. System je to kvalitní, líbí se mi, jsem spokojen, avšak nikoliv uchvácen, jak jsem očekával.

Takže můj osobní názor na srovnání iPhone 4 a Desire je následující: 1. Pokud jsou důležité peníze, tak vzít Desire. Pokud ne, tak: 2. Pokud iPhone postrádá důležité funkce, bez kterých se člověk neobejde, tak vzít Desire. Pokud ne, tak: 3. Rozhodnout se podle toho, který z telefonů je vám hezčí (A to už by u mě vyhrál iPhone 4).
See you space cowboy...

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » sob 19. čer 2010 12:56:13

Tady jde o to že někteří prostě chtějí aby ostatní věděli že existuje lepší alternativa. Tady se vede diskuze o tom jestli je HTC Desire ona lepší alternativa pro iPhone 4. Podle mě desire vyhrává po H/W i S/W stránce, po designové už sice ne ale co :D

cryingfreeman
Droid

Příspěvek od cryingfreeman » sob 19. čer 2010 13:52:41

tak po hw stranke práve ani moc nevyhráva, po designové sa mi práve Desire páči viac(ale to je subjektívne)
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

Dirtas
Stálý androiďák

Příspěvek od Dirtas » sob 19. čer 2010 14:15:06

Co se týče rychlosti, tak mi nepříjde Desire nějak výrazně rychlejší oproti 3G a přitom 3G je 2 generace stary iPhone, ktery je minimalně 2x pomalejší, než iPhone 4. Takže je sice hezké, že po HW stránce je Desire "trhač asfaltu", ale pokud to není náležitě využito operačním systémem (aplikacemi), tak je to k ničemu.

Kvalitu konstrukce bych prozatím neřešil a počkal, jestli jim to zase nebude někde praskat/přehřívat se.

Podle prvních reálných ohlasů na baterii vydrží iPhone 4 rozhodně déle, než Desire.

Displeje si netroufnu porovnávat(IPS proti AMOLED), snad jen, že Desire je na slunci nečitelné při auto jasu. A nastavovat jas pokaždé, když přejdu ze slunce do místnosti mi přijde nechutné. Na druhou stranu AMOLED, případně SUPER AMOLED má rozhodně mnohem hezčí černou barvu a nižší spotřebu (dáno technologií).

Chybějící slot na micro SDHC mi nepřijde jako velká nevýhoda vzhledem k integrované kapacitě. Přecijen na 32gb micro SDHC jsem snad při výběru své karty pro Desire ani nenarazil.

O SW se bavit nebudu. Někomu vyhovuje/stačí, někomu nevyhovuje/nestačí. Dle mého není chyba, že je takto vytvořený, protože je takto vytvořený cíleně a vzhledem k počtu prodaných kusů lidé netouží mít všechno možné nastavitelné/upravovatelné a nechtějí trávit hodiny času projížděním všemožných nastavení.

Pokud tvrdíš, že Desire vyhrává jak po HW, tak SW stránce, tak bych prosil reálné, technicky přesné argumenty a né "podle mě......"
Podle tebe může vyhrávat jedině kvůli subjektivnímu názoru/preferencím.
See you space cowboy...

wlcik
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Příspěvek od wlcik » sob 19. čer 2010 15:23:04

No uz se to tu zacina nepekne zvrhavat...

Kazdopadne si take trochu prisadim.

Presel jsem na Desire z iPhone 3GS ktery mi jeste lezi doma. Mam tedy moznost porovnavat. Desire mi prijde znatelne rychlejsi nez iPhone 3GS co se tyce rychlosti spousteni aplikaci. Nechapu jak tudiz muze byt pomalejsi nez starsi model iPhone 3G :D
Na druhou stranu musim priznat ze hry se zatim na mem Desire neohraly zadne, treba je tedy mozne ze je iPhone rychlejsi alespon v tomto.
U iPhone je vsechno velmi jednoduche, uzivatel se de facto nemusi o nic starat, pokud tedy nespadne cas od casu do nektere z chybicek jako je napriklad rozdilny stav podcastu v iTunes a telefonu, v dusledku cehoz se iPhone nesynchronizuje vubec. To se vsak nedeje porad a zminuju to jen proto aby bylo jasno ze ani Steve neni neomylny. Vetsinu casu vse funguje tak jak ma, v krasnem barevnem kabatku, rychle a spolehlive. AppStore funguje bezvadne, najde se spousta aplikaci ktere jsou "v akci" za necele EURo... Vse se automaticky zalohuje a synchronizuje bleskovou rychlosti po pripojeni k iTunes. Clovek ma k dispozici obrovskou kapacitu a temer jisty fakt ze po nasledujici 2 roky bude mit aktualni system se vsemi novinkami se kterymi Steve prijde. Par slovy - ono to proste funguje, je to bezproblemove a rychle.
Ke konci sveho souziti s iPhone jsem vsak uz zjistil ze z vetsiny zakoupenych her (nastesti v akci) v podstate nic moc nehraju, protoze telefon pri hrani docela zere a ja chtel s telefonem rano sundanym z nabijecky vydrzet v nejlepsim pripade do druheho dne rano (nutno rict ze jsem na noc muse zapinat Airplane mod, behem noci zvladnul iPhone ve standby zkonzumovat okolo 20% energie), a hry solidne navysuji spotrebu. Zjistil jsem, ze iPhone uz vlastne pouzivam jen na postu, par SMS, volani, Twitter a hledani spojeni MHD a vlaku. Kdyz jsem doma na iPhone zapnul WiFi (ktera se mimochodem zvladla pripojit za pouhe 2 sec) v zajmu vyssi rychlosti pripojeni a i uspory energie, iPhone ji vehementne odstavoval, prestoze by mela nizsi spotrebu nez EDGE.

Muj prechod zpet k Androidu byl nahly. Priznam se ze jeste ve vlaku jsem zpytoval svedomi jestli nebyl unahleny. Ale Desire me zacal pomalu ale jiste dostavat. Po velkem padlu se konecne prijemne drzi v ruce, a je prijemny na omak. Zadne ostre hrany v okoli displeje, reproduktoru a konektoru. Velky displej... Zadavani znaku ma iPhone vyreseno v portrait modu stale lepe, ale v landscape ziskava navrch Desire, je to lahudka. Ke vsem aplikacim ktere jsem na iPhone pouzival jsem nasel alternativu, a zatim vse zdarma. Diky PUSH jsem stale v kontaktu s okolim, a prijde mi ze to funguje tak nejak lepe nez Google Sync na iPhone (taktez push pres Googli exchange server). Opet objevuji jake je prima mit telefon se standardnim konektorem, kdyz si doma zapomenu nabijecku, vzdy se najde nekdo kdo ma alespon microUSB kabel. Hudbu, dokumenty apod. prenasim do telefonu pres mass storage...
Co me trochu mrzi je nemoznost kupovat jednoduchou cestou aplikace, preci jen se najdou takove k nimz neexistuje free alternativa odpovidajici kvality. To vsak resi root a market enabler...
Velmi mne ohromila vydrz - vsak take mi odberatele na Twitteru mozna zazivali krusne chvilky kdyz jsem se pomerne casto rozplyval nad tim jak dlouho mi Desire vydrzel. Pri pobytu doma zapinam WiFi, mimo domov pouzivam EDGE. Desire nechavam neustale on-line, a presto mam jistotu ze jej rano nenaleznu vybity ci ze me "venku" necha na holickach.
Celkove jsem s Desire velmi spokojeny a s vyvojem jaky Android OS nabral taktez. Je mi jasne ze u Desire treba nevydrzim na stalo a za necely rok budu mit nutkani poohlizet se po jinych telefonech, ale je mi jasne ze na vrcholu seznamu budou stroje s Androidem...

Dirtas
Stálý androiďák

Příspěvek od Dirtas » sob 19. čer 2010 15:45:14

/Dreaming on
Já bych byl štastnej, kdyby byl iPhone 4 s Androidem za cenu Desire :yes:
/Dreaming off

EDIT:
"Nechapu jak tudiz muze byt pomalejsi nez starsi model iPhone 3G" - Nepsal jsem, že je pomalejší, ale že mi nepřišel výrazně rychlejší, než 3G.
Na druhou stranu. Používal jsem 3G téměř v restore stavu a také jen na volání/sms/email/internet. Ale možná se mi to jen zdálo a máš pravdu :) Je fakt, že Desire je krásně rychlé ve všem.

Rozhodně koupě Desire nelituji a věřím, že mi 2 roky vydrží jako do teď 3G.
See you space cowboy...

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » sob 19. čer 2010 16:40:01

wlcik:
Za takové info bych platil :D Moh by jsis udělat blog o tom všem vyprávět! :lol:

Mishack
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » sob 19. čer 2010 17:03:42

Dany0 píše:Napsal jsem na Google 2500 CAD a vyhodil mi přesně 50.000,- CZK. ...
Mas pravdu, omlouvam se. Situace v Mexickem zalivu pravdepodobne hnula s kurzem CAD. Nedavno byl jeste za cca 16,80 Kč ...
wlcik píše:No uz se to tu zacina nepekne zvrhavat...
Proc zvrhavat? Normalne diskutujeme, ne? :)
wlcik píše:Kdyz jsem doma na iPhone zapnul WiFi (ktera se mimochodem zvladla pripojit za pouhe 2 sec) v zajmu ...
Kdyz mi prisel Nexus a ja nastavil prvni (moji) WiFi, tak se taky pripojil bleskove (3, 4 sec), ale s tim, jak se postupne seznam siti rozrustal, tak se navysoval cas potrebny k pripojeni. Obcas se mi stane, ze to moji sit jako "nevidi" a musim vlezt do nastaveni --> wifi, najit moji sit a dat "Change password" a OK ... a v tu ranu jsem online. Zvlastni. Uz jsem to tu s nekym taky resil, ma ten samej problem. Mozna je to tim, ze pri kazdym pripojeni k novy siti, si tu danou sit rovnou zapamatuje. Obcas to clovek pak zapomene vymazat a pak tam vznika binec (= trva dyl, nez to zpracuje). Nebylo by spatne mit tlacitka "Pripojit" a "Pripojit a zapamatovat" ...
wlcik píše:...ale je mi jasne ze na vrcholu seznamu budou stroje s Androidem...
Taky bych to tak videl.

Error

Příspěvek od Error » ned 20. čer 2010 0:06:25

No ja mam pocit( ciste opravdu subjektivni) ze je to taky tak trosku kdo je jaka generace.
Nekteri co jsi prosli od c64 pres veskery 2,3,486...od s3 virge pres rivu...od dosu pres win 3.11...od stunsu pres nfs1....od vytacenyho spojeni a napstru kde se stahovala jedna mp3 kterou prehraval winamp klidne hodinu..... Tak tato generace si koupi jakykoliv produkt od applu malokdy. Neznam nikoho kdo si prosel od acatelu pres siemens (s ipaqem spojeny pres irda) ze by si proste koupil iphone. Iphone si koupi clovek ktery kdyz poprve sedl k pc tak uz tam mel net a rychlost stahnuti 5mega velkyho souboru byla tak minutu jinak zacal nadavat co to je za kram

Takovy blby nazor...nefakuju apple ani jejich uzivatele. Jen mi prijdou takovy hmhm co si dnes stahnu z itunes a co si prohlidnu na webu a vsechno je tak pekny a funkcni a kdyz se neco stane tak v podstate nevim co s tim.

totalne subjektivni, ale kdo vi ten vi

Autor tohoto vlákna
Dany0
Stálý androiďák

Příspěvek od Dany0 » ned 20. čer 2010 0:25:24

Já jsem tak napůl, zažil jsem rivu i stunts, alcatel i dial-up, Pentium II i staré office na disketách, první norton i staré IE a netscape navigator, shockwave player i staré yahoo, midtown a motocross madness, milióny shareware(i viry) i freeware klasiky, lemmings i warez blogy(počkat to zas tak dávno nebylo....) eurotel i paegas, iPaq i Windows 95, iPhone jsem kdysi měl rád i když nikdy neměl v ruce, teď mi upřímně leze krkem. Kam mě zařadíte? :)

Dirtas
Stálý androiďák

Příspěvek od Dirtas » ned 20. čer 2010 8:58:31

Error napsal: "Iphone si koupi clovek ktery kdyz poprve sedl k pc tak uz tam mel net a rychlost stahnuti 5mega velkyho souboru byla tak minutu jinak zacal nadavat co to je za kram"

S tím si dovolím nesouhlasit. Naopak. Člověk, který strávil půlku dětství laděním/instalováním/čtením manuálů/atd..., může chtít změnu. Něco, na čem naopak neudělá ani ťuk a ono to funguje samo.

Předem se omlouvám: V následujících odstavcích budu srovnávat Windows a iOS, což bych neměl, ale jako příklad si to snad můžu dovolit.

Dám příklad z nedávné minulosti. Potřeboval jsem na novém NB nastavit Eduroam. Říkal jsem si, že to nemůže být tak těžké, nicméně jsem se krutě spletl. Na NB s win7 mi uvedení do provozu trvalo pomalu týden vzhledem k tomu, že mi OFICIÁLNÍ THINKPAD aplikace pro wifi odstřelovala nějakou část protokolu pro připojení. Dejme tomu, že jsem na tom strávil nějakých 15 hodin čistého času.
A teď v kontrastu: Po nějaké době, když jsem se psychicky vzpamatoval, jsem si řekl, že bych mohl zkusit eduroam nastavit na iPhone. Nedovedete si představit, jak jsem byl udiven, když se mě jednoduše iPhone zeptal na login/pass a nic víc. (Žádná metoda připojení/žádný Cesnet CA/žádný radius). Řekl jsem si, co to je za kravinu, vyplnil jsem to a telefon hodil znuděně na pásek a šel jsem na blok. K mému údivu při kontrole času, se na mě už vesele usmívala ikonka wifi a vše fungovalo.

Co je lepší? Hrát si s každičkým nastavením a přemýšlet co může být špatně, nebo jen vyplnit nutné údaje a doufat, že se zařízení připojí samo? Z nedávného připojování Desire bych řekl, že android je někde na půli cesty mezi Windows a iOS. Připojení Eduroamu mě sice chvíli trápilo, nicméně po manuálním nahrání certifikátu už bylo vše v pořádku a je zde spousta možného nastavení navíc.

Zpět k mé základní myšlence. Buď chci zařízení, se kterým si můžu hrát/ladit jej/různě optimalizovat, typicky Windows (i když Windows 7 jsou perfektně optimalizované a prozatím jsem do nich nešáhl), nebo chci něco, co bude fungovat samo, bez mého zásahu, avšak pokud něco nepude, tak to holt nepude a nic stim nenadělám, typicky vše od Applu.

Rozhodně bych tedy nepovažoval všechny lidi, kteří mají Macbook, či iPhone za amatéry v oboru. Spíš jsou to tací, kteří jsou znaveni filosofií Windows a chtějí něco jednoduchého, nad čím nebudou muset trávit čas pro to, aby zařízení dělalo to, co chtějí.

Nicméně já sám bych si dnes, v době Windows 7 Macbook již nekoupil a co se týče mobilního zařízení, tak android mi vyhovuje. Avšak není to proto, že bych se rád štoural v SW, ale proto, že oba 2 OS (Windows 7, Android) se již blíží jednoduchostí a spolehlivostí Applu a navíc oba nabízejí možnost optimalizace, kterou Apple postrádá.
See you space cowboy...

TMa24
Droid
Typ mobilu / ROM: Nexus 5x
Twitter: necromanderSM
Rom: stock
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TMa24 » ned 20. čer 2010 11:08:47

PL113 píše:TMa24 - viděl jsi vůbec to video co jsem sem dával na kterém je ukázáno jak to je řešené? Žádné kabely, prostě frkneš jako do kolíbky a hraješ! Tobě přijde jednodušší nahrávat na usb klíčenku přes pc každou chvíli novou hudbu anebo připojit iphone k itunes, který ti sám sesynchronizuje novou hudbu (aniž bys musel mačkat něco jako kopírovat) a ty máš jistotu, že pak si můžeš kdekoli pustit svoji nejnovější hudbu bez nějakejch kabelů/usb kllíčenek.
máš pravdu nepozeral som to video, pretože som bol v práci a z mobilu cez tapatalk. ale neskôr som si ho pozrel, musím skonšatovať že som bol tým videom prekvapený. Absolutne sa mi nepáči ako je to riešene. Príde mi to len ako nejaká prezentácia. Ja potrebujem mať telefón vždy k dispozícii a nie ho kdesi vložiť a prehrávať. Zaujímalo by ma či to zariadenie iPhone aj dobíja. Ak nie tak stále vyhráva pre mňa riešenie USB.

michal.siman
Androiďák!

Příspěvek od michal.siman » ned 20. čer 2010 11:17:49

Tak se taky pridam :-)

Je uzivatel a uzivatel. 15ti leta divcina co sedi na komplu na facebooku a ma stale spunty v usich a na zdi plakaty popmusic proste pujde do iphone. Tak to je a android ji nenabidne rozhodne nic vic nebo neco lepsiho nez je jabko.

Ja jako ajtak po tricitce jezdim vsude autem, hudbu tedy neposloucham z telefonu, na fotky mam fotak, na facebook nechodim ani nic podobneho nevyuzivam. Ale vyuzivam gmail.com na 200% jiz nekolik let, vyuzivam kalendar od google. Obcas potrebuju pri svy praci na net a rad s hraju s technickyma hrackama. Pro me byl android jasna volba pocinaje G1tkou.

Jak uz tu nekdo zminil, jabko se propojilo s kde cim. Amerika je sila, kupni sila, takze je jasny, ze kdyz je jabko ze statu tak ze bude nej. Bohuzel pro android. A nebo bohudik. Ja jsem rad ze mam neco co nemuze mit kazdej, jsem rad ze android je pro technoidy a jabko pro pubertaky. Rozhodne bych nerekl ze jde o to KDO nebo CO je lepsi, ale o to KDO a CO potrebuje.
Zařízení: vždycky něco jiného (téměř vždy čína)

Case
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » ned 20. čer 2010 12:10:29

Přijde mi docela zábavné, jak se pořád urputně snažíte najít nějaké "logické" kritérium, podle kterého byste mohli rozdělit lidi na ty, co si iPhone koupí a ty, co si ho nekoupí ;)

Zamčeno

Zpět na „Pokec“