Pokecsamsung galaxy s vs. google nexus one

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
hrubo
Nové Androidě
Reputace: 0

samsung galaxy s vs. google nexus one

Příspěvek od hrubo » sob 19. čer 2010 9:40:17

zdravim, rozhodol som sa v lete kupit mobil a neviem sa rozhodnut. zvazujem samsung galaxy s alebo google nexus one. tu su nejake plusy a minusy ako to vidim ja.

samsung galaxy s:
plusy: pocul som, ze samsung procesor je vykonnejsi ako ten v nexus one, vraj citlivejsi/presnejsi display, swype, podpora prehravania nejakych video formatov, lepsi a vacsi display - 16mil. farieb, normalne tlacitko menu (oproti dotykovemu)
minusy: pomale update-y, nema diodu pri fotaku, telo cele z plastu

nexus one:
plusy: rychle update-y priamo od googlu, prisvetlovacia dioda, extra mikrofon na tlmenie okoliteho hluku, kovovy kryt
minusy: mensia interna pamat, nenataca HD video

zatial asi tolko. budem rad ak budete pisat svoje nazory.
diky

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: samsung galaxy s vs. google nexus one

Příspěvek od PL113 » sob 19. čer 2010 9:58:55

Přesně se rozhoduji jako ty. Rozhodující pro mě bude asi cena v usa, kam zítra odjíždím.
Nexus one dokáže natáčet hd video, ale ještě to není oficiální. Ještě bych dodal že galaxy s nemá žádnou diodu pro zmeškané události. Je to dilema :( galaxy s bude asi dražší, ale zase ten super displej a procesor za to stojí. Nehledě na to, že N1 se v usa může stále ještě objednat přes google shop za 529 dolarů (tedy co jsem se ještě před týdnem díval), ale když ho chceš koupit kdekoli jinde tak se pod 600 dolarů těžko dostaneš. Zřejmě je těch 529 bez daně.
galaxy s:
+ procesor, displej větší a o generaci lepší než N1, interní paměť 8GB/16GB (+ samozřejmě SD karty), (swype považovat za plus nejde, protože se dá použít v jakémkoli androidu, to jenom s tím samsung machruje)
- nemá diodu a žádný trackball (ale když je potřeba, tak se prý na obrazovce objeví šipky pro posouvání kurzoru)
N1:
+ druhý mikrofon, signalizační dioda, okamžitá podpora od Google, dioda u foťáku, kovový kryt kam si můžeš něco nechat napsat
- v podstatě žádná interní paměť, jenom SD karty...a to jsou asi tak všechny mínusy.

Mně z toho jako vítěz vychází Sko, ale jak jsem napsal na začátku, rozhodující bude cena a hlavně osobní setkání.

Autor tohoto vlákna
hrubo
Nové Androidě

Příspěvek od hrubo » sob 19. čer 2010 10:06:00

moje otazky:
-mas nejake skusenosti so samsungami vseobecne? (pocul som fakt strasidelne veci od roznych ludi, na druhej strane vsak majitelia samsungov v mojom okoli su celkom spokojni)
-nebojis sa "plastovosti" samsungu? a taktiez je vraj extremne lahky...

ja prave v lete idem do UK, tak rozmyslam, ze si nieco kupim tam :)

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Příspěvek od d750 » sob 19. čer 2010 10:20:31

Jednoznačně nexus umí vše a má výbornou konstrukci už my spadl párkrát na zem a nemá ani škrábnutí.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » sob 19. čer 2010 10:30:01

hrubo: nemám a plastu se nebojím. Lehkost je pro mě plus.
Ono je zatím dost obtížné ty dva telefony srovnat, protože prostě Sko ještě na trhu není a tady ti nikdo neřekne z jakého důvodu bys podle něho měl brát Sko.
O N1 ti to lidi napíšou, protože ho prostě mají a ví o čem mluví. To zatím o Sku říct nejde, je to zatím takové hádání do neznáma no...

cryingfreeman
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od cryingfreeman » sob 19. čer 2010 11:12:15

mám pôvodny Samsung Galaxy rok, je plastový ale doteraz je ako nový(videl som ako vyzerali G1, Hero, Magic u niektorých po pol roku)

prečo ho chcem vymeniť? mizerný qualcomm procesor a malo RAM(rovnako ako v G1), všetko ostatné super

takže Nexus One má síce viac RAM, ale stále je tam qualcomm, aj keď už o niečo kvalitnejší Snapdragon konkurencia má ARMv7 procesori niekde inde, preto budem asi vyberať zas u Samsungu s jeho Samsung vlastnými komponentnmi a fakt dobrou kvalitou prevedenia(aj keď sa to na prvý pohlad nezdá)
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

delarock
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od delarock » čtv 24. čer 2010 12:55:58

tak ked vsetko dobre pojde tak 28 budem mat galaxy s,mal som aj dlho google nexus one takze napisem sem svoje dojmy.ale prave nexus som dal prec kvoli galaxy s.
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,

Odpovědět

Zpět na „Pokec“