PokecKradeny telefon galaxy s4

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Zamčeno

Autor tohoto vlákna
tomas89
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy s4

Kradeny telefon galaxy s4

Příspěvek od tomas89 » stř 12. bře 2014 17:55:25

zdravim mám takovej problem koupil jsem si s4 se zarucakem od O2 s veškerym příslušn ruky ale cca po týdnu mi to nahlasilo že je kradenej. Co ted mám dělat? nechci o telefon prijit:-( a mám zablokovanou i sim kartu? volal sem tomu o koho sem to koupil a rekl ze to nejak vyresi pokud ne jdu na policii. A htel jsem se zeptat seberou mi ten tel? a dostanu nejak enize zpět? dekuji

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Re: Kradeny telefon galaxy s4

Příspěvek od Cleric » stř 12. bře 2014 18:04:18

O telefon přijdeš a peníze na 90% už neuvidíš.

Sent from yuga

aldabubo
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » stř 12. bře 2014 18:13:37

Záleží, jak jsi koupil. Pokud třeba přes Aukro , řešit musíš přes Aukro. Pokud z ruky do ruky, tak vyzvat prodávajícího k vrácení peněz a pokud nebude reagovat hned s poklonami a omluvami, tak policie a trestní oznámení.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Autor tohoto vlákna
tomas89
Stálý androiďák

Příspěvek od tomas89 » stř 12. bře 2014 18:15:30

rikal ze telefon koupil od nekoho ale uz nevi od koho. že se to pokusí zjistit. ale telefon mám přes 3 týdy a až ted se bloknul. Já se bojim, aby jsem z toho neměl problem já

EDIT by jumbo78:
Nezneužívej citaci! Přečti si prosím laskavě pravidla fóra a dodržuj je!

aldabubo
Moderátor
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » stř 12. bře 2014 18:25:12

Jediné řešení přijatelné pro tebe je vrácení peněz. Nazdar. On si to měl taky prověřit. Tečka.
P.S. necituj příspěvky.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 12. bře 2014 18:48:03

tomas89:

Problém z toho mít budeš, pokud ho co nejdříve neodneseš na policii, protože prokazatelně víš, že je kradený. Bohužel to, žes za něj zaplatil, tě nezbavuje povinnosti ho odevzdat. Takže co nejdří e na policii, tam ho odevzdáš a rovnou podáš trestní oznámení na toho, co ti to prodal. Současně ho vyzveš k vrácení peněz. Ty jeho povídačky, že to koupil od někoho neznámého, to je jen zdržovací taktika. Takže na nic nečekej. Policii ať si to vysvětluje sám.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » stř 12. bře 2014 20:01:25

Ale houby, pokud mas zarucni list O2 a IMEI na nem se shoduje, tak tim nejspis i prokazes, ze je tvuj. Policie ho sice zajisti pro ucely trestniho rizeni, ale potom rozhodne, komu ho vyda a necha ho zase odblokovat. Muze ho klidne vydat tobe, pokud budes mit v ruce orig. krabici a zarucni list, na kterych bude imei. Nekdo mohl klidne nahlasit policii odcizeny mobil a mohlo dojit k chybe pri prepisovani jeho imei, podle ktereho operatori odcizene mobily blokuji. A nebo mel stejne imei. Mobily se obycejne nekradou zaroven i se zarucnim listem nebo krabici nebo nabijeckou.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 12. bře 2014 20:32:35

Ale houby, policie neblokuje telefony jen tak na požádání. Původní majitel musel prokázat, že byl jeho, takže tady není co řešit. Když telefon neodevzdá sám, policie mu ho zabaví a ještě s ostudou.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
tomas89
Stálý androiďák

Příspěvek od tomas89 » stř 12. bře 2014 20:54:04

tak od koho sem ho kopil s nim jsem mluvil ale ten ho koupil od nekoho jineho. Nebyl to čech. Byli sme u nej a ten rekl že to koupil od někoho. Takže když to nahlasím tak budou vymáhat penize od toho co jsem ho koupil? a ten to pak musí vymáhat dal ne? samozrějmně že ho odnesu. 5ekl mi že v patek bude mít peníze tak nvm zda počkat do pátku nebo zítra na policii

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 12. bře 2014 21:03:11

Každopádně tě bude kontaktovat policie (předpokládám, žes dal do telefonu svoji SIM). Takže je lepší udělat to sám.

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
tomas89
Stálý androiďák

Příspěvek od tomas89 » stř 12. bře 2014 21:26:59

ano 3 tydny jsem ho normalen pouzival

dvzd

Příspěvek od dvzd » stř 12. bře 2014 23:10:29

Policie tě nejspíš sama kontaktovat nebude, pokud mobil blokuje, tak nepátrá po tom, jaká v něm byla SIM. Kdyby znala totožnost uživatele kradeného mobilu, tak si ho předvolá a vyzve ho k vydání věci, nebude si přidělávat práci blokací a následnou odblokací. Prostě pátrání po mobilu vzdala a nechala ho zablokovat v sítích operátorů v ČR, v zahraničí bude ten mobil normálně fungovat. :lol:

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 13. bře 2014 7:28:13

dvdz, nepiš o čem víš s prominutím ho*no. Policie ho samozřejmě kontaktovat bude, mám to prakticky a několikrát vyzkoušené. Do servisu nám občas donesl někdo kradený telefon a stačilo ho jednou přihlásit do sítě s naší SIM a byla jistota, že se během 1-3 měsíců policie ozve. Operátiři samozřejmě předávají policii informaci o tom, že se blokovaný telefon objevil v síti a jaká v něm byla SIM. A policie potom zjišťuje, čí to byla SIM. To je to nejsnadnější.

píšu z mobilu

dvzd

Příspěvek od dvzd » čtv 13. bře 2014 9:12:21

Já vím, jak to chodí, obyčejná krádež mobilu se neřeší, maximálně se mobil zablokuje v síti českých operátorů, pokud okradený přinese doklad o koupi nebo krabici se záručním listem a bude tam uvedeno IMEI. Však to je většinou pouze přestupek.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 13. bře 2014 10:51:52

Tak to víš opravdu blbě. Znovu opakuju, že se to řeší a mám to prakticky ověřené na několika případech. Naposledy loni, kdy kolega našel v restauraci zapomenutou jakousi dotykovou Nokii (ještě se Symbianem) a byla původním majitelem nahlášena jako ukradená. Kolega ji zkoušel používat, ze začátku fungovala, ale pak se objevila hláška, že telefon je blokován policií ČR. No a do měsíce dostal domů předvolánku k podání vysvětlení. Vzhledem k tomu, že hodnota telefonu už byla pod 5000, předali to na obec a kolega vyfasoval pokutu 1000kč (zřejmě jen zaplatil náklady správního řízení) a byl určen jako viník za neohlášení nálezu. Ale každopádně pokud je ukradený telefon nahlášen a objeví se v české síti, tak policie kontaktuje nového "vlastníka" a předvolá si ho k podání vysvětlení.

píšu z mobilu

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 13. bře 2014 11:22:30

Poprosil bych dvzda, aby tady nerozepisoval ty svý trollovací nesmysly. Děkuji. Nejsme tady na tebe zvědaví, zvlášť když ti tady několik lidí ty tvý nesmysly poměrně úspěšně vyvrací. Jdi si hrát jinam.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

dvzd

Příspěvek od dvzd » čtv 13. bře 2014 18:10:09

Vsak uvidime, jestli dostane zakladatel diskuze predvolani od policie, tak nas o tom bude jiste informovat. Ja jsem presvedcen, ze ne, pise, ze ho pouzival tri tydny a predtim ho mel nekdo jiny, to podle me znamena, ze policie po mesici pripad odlozila a tesne pred odlozenim nechala ten pristroj jeste zablokovat.
tomas89 píše:ano 3 tydny jsem ho normalen pouzival

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 13. bře 2014 18:55:15

dvdz:

Nechci se opakovat, ale po vložení naší servisní SIM nás policie kontaktovala v rozmezí 1-3 měsíce. Policie nemá povinnost to odložit po jednom měsíci, zvlášť když je předpoklad, že se telefon může později v síti objevit. A ten jejich standardní mědíc jaksi není žádná promlčecí lhůta, po které by už nesměli případ řešit.Takže pokud jim operátor i po nějaké době předá informaci, že se kradený telefon objevil v síti, tak i v odloženém případu můžou normálně pokračovat. Samozřejmě ukradený telefon má u nich takřka nulovou priorotu mezi případy, ale pokud dostanou důkazy od operátora na stříbrném podnose ve formě jména nového uživatele nebo alespoň čísla SIM, tak by policie mohla být přímo popotahována za neplnění svých povinností. Navíc tak snadno slíznou smetanu za vyřešený případ prakticky od stolu a jedním člověkem téměř bezpracně, takže by byli hloupí, kdyby to neudělali. Každopádně je ověřené, že to funguje, takže netuším, o co ti jde...

píšu z mobilu

dvzd

Příspěvek od dvzd » čtv 13. bře 2014 19:00:24

No jde o telekomunikacni tajemstvi, ktere neni lehke prolomit. Samozrejme ze ho prolomi pri vrazde nebo loupezi, nebot tam hrozi 8 let odneti svobody, neprolomi ho u obycejne kradeze. Zvlast jestli to je jen prestupek.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 13. bře 2014 19:20:11

Bože, to snad není možný. Chápej, že policie má povinnost se zabývat případy ukradených telefonů, zvlášť pokud to někdo nahlásí jako krádež! V případě Galaxy S4 fakt nejde o přestupek, ale trestnej čin. Hranice přestupku je na 5000,- , což jaksi GS4 nestojí. Pochop, že prostě nemáš pravdu. Takže buď mluv k případu, nebo mlč. Tvoje komentáře tak nijak nečemu neprospívají.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 13. bře 2014 19:23:14

dvdz:

Vzpamatuj se. Telekomunikační tajemství se týká obsahu přenášených zpráv. Tedy na odposlech by potřebovali souhlas soudu. Informace o lokalizaci, volaných číslech, SIM kartách atd. může získat policie mnohem snadněji, pokud nestačí samotná žádost policie, tak žádost státního zástupce zcela jistě. A mimochodem, nevím proč mluvíš o přestupku, máš představu, kolik stojí nový S4? Policie vyšetřuje krádež podle ceny na účtence, což byl i případ mého kolegy. Telefon stál nový 8-10 tisíc, takže zahájili normálně trestní řízení a teprve když se rozhodovalo o trestu, zjistilo se, že reálná hodnota telefonu je díky stáří už mnohem nižší, tak to předali do správního. Opravdu je to ze tvé strany jen zbytečná provokace a trollování, protože v tomto případě to mám ověřeno na vlastní oči. A není to u nějakých kamarádů mých kamarádů, ale přímo kolegů, kde jsem sledoval vývoj případů přímo on-line.

píšu z mobilu

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » čtv 13. bře 2014 19:34:17

Milý trolující příteli, možná by jses mohl dát na ochotnické divadlo. Tvá představení dobře baví. Bohužel v tomto případě se vyjadřuješ k poměrně vážné věci.
Zahraj třeba tenhle hypotetický štěk:
DVZD kupuje mobil > měsíc ho používá > zjistí že je kradenej > zavolá původnímu majiteli a chce po něm peníze za vrácení peněz > původní Majitel/Zloděj/Spolupodílník (zkráceně MZS ) mu je slíbí při osobním setkání (a tím zabrání nahlášení jeho osoby na PČR) > MZS kontaktuje skutečně okradenou osobu (SOO) s tím, že mu vrátí telefon když zaplatí nálezné > MZS a SOO dohodne místo a čas předání (MČP) a > MZS řekne DVZD o MČP > DVZD se dostaví na MČP kde se setká s SOO a PČR > PČR zatýká DVZD > chvilku na něj zkouší hodný/zlý příslušník > DVZD začne chytře povídat o všem možném a zmíní se mimo jiné o svých nákupech TPT > na AF stichne smích a hlahol :)

Prostě a jednoduše: běžný člověk by se zlodějíčkama vyjednávat neměl.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

dvzd

Příspěvek od dvzd » čtv 13. bře 2014 19:47:12

ludekbrno píše:... Policie vyšetřuje krádež podle ceny na účtence, což byl i případ mého kolegy. Telefon stál nový 8-10 tisíc, takže zahájili normálně trestní řízení a teprve když se rozhodovalo o trestu, zjistilo se, že reálná hodnota telefonu je díky stáří už mnohem nižší, tak to předali do správního. ...
Neni pravda, skoda se urcuje dle zakona a ne dle uctenky, zakon nam rika, ze vyse skody je takova, za jakou cenu se odcizena vec v dobe a miste cinu obvykle prodava. Odcizenou veci se mysli ten odcizeny pouzity telefon bez nabijecky a dalsiho prislusenstvi, ktere odcizeno nebylo a ne novy telefon vcetne prislusenstvi. Takze zadna uctenka z obchodu, ale pouze dotaz do nejblizsiho bazaru, ktery da razitko na odborne vyjadreni. To odborne vyjadreni zajisti policie hned na zacatku rizeni a ne az soud pri rozhodovani o trestu.

§ 137 tr. zákoníku
Stanovení výše škody
Při stanovení výše škody se vychází z ceny, za kterou se věc, která byla předmětem útoku, v době a v místě činu obvykle prodává.

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » čtv 13. bře 2014 20:01:36

Prd, odborné vyjádření se zajišťuje až v průběhu vyšetřování, ne na začátku. Navíc, ty můžeš do poučení poškozeného napsat, že žádáš náhradu škody xxx a pokud se policii, popřípadě soudu škoda nezdá, vyžádá se posudek.
Pokud je předpoklad škody nad 5000(při oznámení potenciálního trestného činu), jedná se o trestný čin a vyšetřuje se to jako trestný čin. I v průběhu vyšetřování může dojít kdykoliv změně klasifikace.

Reálná náhrada škody je věc druhá. Zánovní S4 bude mít cenu stanovenou jistě nad 5k...

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Game
Moderátor
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Příspěvek od Game » čtv 13. bře 2014 20:18:11

sry za OT ale dvzd ty si vazne pripad tvoje komentare me dostavaj ty se nech lecit uz ty ses trool jak prase..... Pokud tomu nerozumis tak radci mlc

Datluju Founem 8-)
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 13. bře 2014 20:21:42

dvdz:

Ach jo, jak s dementem. Policie si opravdu nebude najímat znalce na stanovení aktuální hodnoty telefonu a v prvním okamžiku použije informaci z účtenky. Zvlášť, když se jedná o relativně nový telefon s vysokou hodnotou. Navíc policie nebude z ceny ukradeného telefonu okamžitě odečítat cenu nabíječky. Protože majiteli byl ukraden telefon, který tvoří 99% ceny z účtenky a byla mu tedy způsobena prakticky účtenková cena a přesněji se to může řešit v průběhu šetření. Taky je fakt, že policie je povinna zahájit vyšetřování i v případě, že by hodnota byla pod 5 tisíc, správní orgán jaksi nemá prakticky žádné vyšetřovací možnosti, jako třeba odhalení pachatele. Pokud není pachatel známý, tak jeho zjišťování vždycky provádí policie. Teprve potom může pachatele předat do správního řízení. Je samozřejmě nesmysl, že by tě policie mohla rovnou vyhodit jen proto, že škoda není přes 5 tisíc. Píšeš tady prostě totální nesmysly. Je sice fajn, že umíš vyhledávat v zákonech, bohužel jak už se parkrát ukázalo, nedokážeš je aplikovat na reálné záležitosti. Připadáš mi jako student práv, který se teprve šprtá zákony nazpaměť, ale ještě se nedostal k učivu ohledně praktické aplikace těch zákonů...

píšu z mobilu

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » čtv 13. bře 2014 20:29:41

No nic. Pisatel odpověď dostal, nebudeme krmit trolla.

LOCK

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Zamčeno

Zpět na „Pokec“