PokecClo a DPH při objednávce ze zahraničí

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
PozitronCZ
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: I9192
Tablet: N8000

Clo a DPH při objednávce ze zahraničí

Příspěvek od PozitronCZ » pon 07. dub 2014 14:54:34

Přemýšlím že bych si něco nechal poslat ze zámoří (za nějakých 65 dolarů - cca 1300 korun), ale trochu mám zmatek v těch celních procedurách. Trochu jsem na to koukal a chápu to dobře, že i když bude na balíku deklarovaná reálná cena a všechny ostatní náležitosti, tak to stejně zůstane trčet v Praze a buď mi to pošta nechá vyřídít za 180 korun nebo si tam budu muset dojet ale stejně budu muset zaplatit ještě dalších 96 korun "za uložení ve skladu", plus samozřejmě vyměřenou daň. Jestli je to tak tak mi to přijde jako systém dost napřeshubu. Pochopil bych to u balíku kde ta uvedená cena nebude odpovídat obsahu a celníci budou chtít další doklady nebo to bylo něco hodně velkého a drahého ale u takovéhle celkem malé zásilky to by byl nějaký problém kdyby celníci rovnou vypočítali DPH a poslali mi to na dobírku? Asi byl protože by se na tom pošta nemohla napakovat. Šmejdi. Nehledě na uživatelsou přívětivost takovéhleho způsobu.
:evil:

paulgaugin
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo A789

Re: Clo a DPH při objednávce ze zahraničí

Příspěvek od paulgaugin » pon 07. dub 2014 22:33:30

Záleží na rozhodnutí celníka. Pokud to nebude podezřelé, pošta vám zásilku doručí a zaplatíte už poště.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“