PokecKompletní sledování mobilu

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
rm8989
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power 3S

Kompletní sledování mobilu

Příspěvek od rm8989 » čtv 01. kvě 2014 10:35:27

Rád bych věděl, co všechno a čím lze zjistit o konkrétním mobilu. Mám na mysli např. polohu (stačí podle BTS) instalované programy, stav paměti, baterie. Případně jak tomu zabránit, mimo vypnutí dat. Zaměstnavatel vyhrožuje, že bude služební mobily takto šmírovat. Nelíbí se mi hlavně ta poloha, především mimo pracovní dobu. Vypnutí telefonu se mi jeví jako poslední možnost.
Musí na to být nějaký konkrétní šmírovací a logovací program, nebo to lze zajistit běžnými systémovými nástroji? Asi by se dalo zjistit, kam se ukládají příslušné logy, jenže to nepůjde bez rootu. Ten tam pochopitelně není.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kompletní sledování mobilu

Příspěvek od ludekbrno » čtv 01. kvě 2014 10:46:03

Polohu zjistit může buď přímo od operátora, k tomu nepotřebuje do telefonu nic instalovat. Nebo přes android, k tomu potřebuje, aby telefon byl přihlášen na jeho google účet a nebo specializovanou aplikací, na to by ale potřeboval root, jinak bys tam tu aplikaci viděl. Takže nastávají tři základní otázky:

1) SIM je od zaměstnavatele?

2) mobil je od zaměstnavatele a měl možnost v něm dělat změny, než jsi ho dostal?

3) je v něm aktivní google účet patřící zaměstnavateli?

Po zodpovězení můžeme pokračovat v bádání :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

dufko
Droid
Reputace: 55
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » čtv 01. kvě 2014 11:50:48

Stačia na to aj google mapy so zapnutou históriou polohy.
Prípadne aplikácie podobné sygic family.

Je to od zamestnávateľa normálna vec, teraz už majú v aute skoro všetci gps záznamové zariadenie, aby sa vedelo kde firemné auto práve je + história jázd.
Takmer v každej firme máš kamery.
Sledovaný mobil je len zrnko piesku.

Zamestnávateľ ti dáva peniaze, má právo kontroly.

Mať taký mobil ja, zapnem ho až po príchode do práce, vypnem pred odchodom z práce - bez debaty a kompromisu.

A do súkromného mobilu si nič firemné nedám.

odoslané z mobilu

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 01. kvě 2014 12:50:40

Tak tak, služební mobil prostě nechat v práci v šufleti, do soukromí ho netahat. Trvá zaměstnavatel na tom, aby zaměstnanec byl na služebním telefonu i mimo pracovní dobu? Ok, ať dá jednorázově peníze a já si za ně sám pořídím dualsim a paušálně mi dá peníze na tarif (pořídím sám vlastní služební SIM, kterou při ukončení zaměstnání na zaměstnavatele převedu) + odměnu za držení telefonní pohotovosti. Ale rozhodně bych netahal domů zaměstnavatelův telefon ani SIM, nad kterými nemám plnou kontrolu. Tečka, jinak si zaměstnavatel může trhnout.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
rm8989
Stálý androiďák

Příspěvek od rm8989 » ned 04. kvě 2014 18:07:46

Dřív jsem se sem nedostal. Měl by tam být "firemní účet" na tom obchodu, ale když si naintstaluju dejme tomu Total Commander z karty, tak se neobjeví v obchodu, nebo jo?
Jistě, SIM i mobil je zaměstnavatele a možnost dělat změny určitě měl. Ještě ten mobil nemám, ale hrozí, že ho dostanu:( Zatím přišel papír s tím co tam má být.
Na jednu stranu chápu, že zaměstnavatel má obavy, aby tam lidi neinstalovali kdejakou kravinu (vidím na firemních pc, co dokážou lamy) a chce se nějak zabezpečit, ale my pokročilejší nic nezkazíme ;)
Jde nějak zjistit, jestli třeba zruším zámek displeje, který je vyžadováno mít aktivní? Potřebuju mobilem hlavně volat a to většinou rychle a ne si hrát s přiblblým zámkem, stejně tak PIN simkarty.
Mno, jak tu píše kolega, vidím to tak, že při odchodu ze služby foun vypnu a basta. Nejsem majetek zaměstnavatele a do který hospody nebo ke který ženský jdu po práci, po tom nikomu nic není.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 04. kvě 2014 19:26:07

To je jediné rozumné, spolehlivé a korektní řešení. Pokud telefon i SIM je od zaměstnavatele, tak je možné prakticky všechno, takže bych s tím preventivně počítal. Jednoduše ho vypínej nebo nechávej v práci.

píšu z mobilu

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » ned 04. kvě 2014 20:46:02

A prečo chceš dať na firemný mobil TC?
Na pokročilého užívateľa sa hraj na svojom mobile.

Ja mať zamestnanca, ktorý si svojvoľne zruší zámok mobilu (a má v mobile citlivé informácie), považoval by som to za rovnaké porušenie disciplíny ako nechávať otvorený trezor vo firme....

Samozrejme neviem kde a na čom konkrétne robíš, píšem všeobecne, ale keď zamestnávateľ má nejaké bezpečnostné podmienky, vie asi prečo.

odoslané z mobilu

thegrid
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG G2

Příspěvek od thegrid » pon 05. kvě 2014 16:46:19

to dufko:
Hele nejsme v Americe, aby si zaměstnavatel mohl dělat co chce. Žijeme v demokratickém státu a rozhodně zaměstnavatel nemá právo sledovat polohu zaměstnance během jeho volna! Tečka.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » pon 05. kvě 2014 17:36:19

A kde to tvrdím že má?

Ja len tvrdím, že v pracovnej dobe má právo kontroly. Gps v aute, v mobile, kamery atď.

A ďalej tvrdím a radím, že takýto mobil používať iba v pracovnej dobe, aby bolo súkromie chránené....

Takže naozaj neviem prečo si došiel k takému záveru, prečítaj si ešte raz moje príspevky.

odoslané z mobilu

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 05. kvě 2014 17:44:53

Máš naprostou pravdu, ale zakaž mu to :-) Za normální situace by zaměstnanec, který má trochu sebeúcty, poslal zaměstnavatele do háje a šel o dům dál. Jenže spousta lidí je v takové situaci, že drží pusu a krok a nechají se sebou zametat. Stačí se podívat okolo, co jsou lidi schopni dělat za peníze, co jim stačí sotva na nájem. Podle zákonů na to zaměstnavatel samozřejmě nemá právo, ale vzhledem k nevyváženosti postavení zaměstnance a zaměstnavatele to je nevymahatelné. Takže zaměstnanec si musí pomoct aspoň nějak technicky, ideálně nenošením špionážního mobilu mimo zaměstnání :-) Ale to už jsme trochu OT.

píšu z mobilu

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » pon 05. kvě 2014 18:34:13

Zadávateľ nepíše, či je nútený brať si takýto mobil domov. Možno to bude top model a chce ho ako hlavný mobil aj domov - to bude musieť akceptovať nejaké veci...

odoslané z mobilu

Autor tohoto vlákna
rm8989
Stálý androiďák

Příspěvek od rm8989 » čtv 08. kvě 2014 8:49:31

Tak domů určitě. Nemám ho kde v práci nechat. Jenže jsem se vlastně nedozvěděl odpověď na původní otázku. Jestli je technicky možné zjistit instalaci programů. Má to být nějaká xperia. Takže třeba jiný launcher by se hodil. Ty původní bývají hrozné. Doma ho určitě vypnu. Někteří kolegové do teď používají služební na soukromé volání a pak to doplatí. Pokud vím tak jen s tichým souhlasem. Já to tak nechci a nemám.

­

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 08. kvě 2014 8:58:00

Jako myslíš, jestli by zaměstnavatel mohl zjistit, žes nainstaloval třeba launcher? Jistěže mohl a velmi snadno, na to by ani nepotřeboval žádný software, jen by se podíval přes počítač do Play Google. Jedině že by sis do telefonu přidal i vlastní google účet, to aby zjistil, už by musel v telefonu mít nějakou sledovací appku. Každopádně je asi zbytečné to dál řešit. Technické prostředky existují a je jen otázka, jestli je zaměstnavatel využije nebo ne a to tady nezjistíme.

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
rm8989
Stálý androiďák

Příspěvek od rm8989 » čtv 08. kvě 2014 10:42:19

Ale pokud je instalace z karty, ne přes obchod, tak se v něm neobjeví,nebo jo?

Posláno z mobilu

Mich-a-l
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: LG D620r G2 Mini
Mobil 2 / ROM: Samsung S7580 Galaxy Trend Plus
Tablet: ASUS EEE Pad Transformer TF300T

Příspěvek od Mich-a-l » čtv 08. kvě 2014 10:54:38

Tak inštalácia aplikácií a hier z karty už nemá moc ďaleko od warezu. A netuším či by to pomohlo, lebo aplikácie a hry majú väčšinou v sebe zabudovanú automatickú kontrolu (bez tvojho vedomia sa pripoja na google play, aby overili licenciu).

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » čtv 08. kvě 2014 11:16:40

No a hlavne by to bolo ďalšie porušenie bezpečnosti.

Opakujem, neviem nakoľko citlivé údaje v mobile máš, ale zamestnávateľ určite vie prečo chce určité veci.
Ja mať takého zamestnanca šikovníčka, tak letí.

K tomu druhému účtu. Aplikácie nainštalované cez tento účet nebudú vo firemnom vidieť, ale zamestnávateľ si môže mobil hocikedy zobrať na kontrolu a aj amatér uvidí 2 Google účty.

odoslané z mobilu

Autor tohoto vlákna
rm8989
Stálý androiďák

Příspěvek od rm8989 » čtv 08. kvě 2014 13:07:12

Citlivé údaje? Žádný. Čísla si může každý zjistit na firemním webu a těch pár kolegů navíc není taky nic tajného. Mnozí volají soukromě tak jejich čísla moc tajná nejsou.
Naštěstí tvůj zaměstnanec nejsem a nebudu, pořád mi tu píšeš svoje názory, na který jsem se neptal. Mě zajímá technická stránka.

Posláno z mobilu

Odpovědět

Zpět na „Pokec“