PokecVyplatí se koupit T-Mobile G1

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
abcdefuck

Vyplatí se koupit T-Mobile G1

Příspěvek od abcdefuck » ned 08. bře 2009 13:45:52

Ahoj všem! Měl bych několik otázek kolem T-Mobile G1 (aka HTC Dream). Mám možnost tento telefon zakoupit za 7 499 Kč. Bohužel o platformě Android toho moc nevím a zatím jsem spíše četl že je hrozně nedodělaná. Třeba bluetooth neumí posílat soubory, nenatáčí video, prohlížeč neumí reload a podobně..

A teď otázky:

1. Dá se čekat v nějaké blízké době (měsíc- dva) že se toto zlepší, například vyjde aktualizace?
2. Až vyjde verze Android 2.0, nebo 3.0, půjde tato verze nahrát do do G1?
3. Chystá se nějaký velký update, který by přidal nové funkce a vychytal mouchy?
4. Neměl bych s koupí počkat třeba na G2 a novější?

RedDragCZ
Stálý androiďák
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se koupit T-Mobile G1

Příspěvek od RedDragCZ » ned 08. bře 2009 16:06:37

abcdefuck píše:že je hrozně nedodělaná.
Hrozně, to je dost relativní a subjektivní. Ve většině bežných věcí je dle mého už celkem funkční a stabilní.
abcdefuck píše:Třeba bluetooth neumí posílat soubory, nenatáčí video
Obojí jsou plánované featury a můžeme doufat, že se jich snad už brzo dočkáme ...
abcdefuck píše:prohlížeč neumí reload a podobně..
Zajímalo by mě, kdy jsi na to přišel. Nativně integrovaný browser to zvládá, Steel to zvládá, zvládá to i Opera Mini.
abcdefuck píše:1. Dá se čekat v nějaké blízké době (měsíc- dva) že se toto zlepší, například vyjde aktualizace?
Taková větší aktualizace "Cupcake", která měla dost nedostatků řešit, byla očekávána již před relativně dlouhou dobou (viz různá témata zde na fóru), těžko říct, jak to s ním nakonec bude ...
abcdefuck píše:2. Až vyjde verze Android 2.0, nebo 3.0, půjde tato verze nahrát do do G1?
Co se týče oficiální cesty to závisí na T-Mobilu, který má aktualizace G1čky pod palcem. Tak jako tak, až daná verze vyjde, si ale myslím, že se nějaká cesta jak to tam nahrát najde.
abcdefuck píše:3. Chystá se nějaký velký update, který by přidal nové funkce a vychytal mouchy?
Viz ten výše zmíněný Cupcake. Na netu a fórech se toho o něm už napsaly tuny, stačí hledat.
abcdefuck píše:4. Neměl bych s koupí počkat třeba na G2 a novější?
V tomhle ti příliš neporadím, je to tak víceméně dost otázka osobních preferencí.

kalion
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG V10

Příspěvek od kalion » ned 08. bře 2009 17:12:11

RedDragCZ píše:
abcdefuck píše:4. Neměl bych s koupí počkat třeba na G2 a novější?
V tomhle ti příliš neporadím, je to tak víceméně dost otázka osobních preferencí.
Ohledně G1 a G2. Vizuelně jsou si podobné..zásadní rozdíl je že G1 má hardwarovou klávesnici, kdežto G2 jí mít nebude.. G2 narozdíl od G1 by měl mít audio vstup 3,5 jack a o něco lepší baterii. Baterie by byla fajn, Pro mě osobně audio vstup 3,5 není podstatný. Hardwarová klávesnice je pro mě ale v celku zásadní... zkoušel jsem psát na Iphonu a nesedlo mi to...

Autor tohoto vlákna
abcdefuck

Příspěvek od abcdefuck » ned 08. bře 2009 17:16:48

Díky za odpovědi.. Hardwarová klávesnice je pro mě docelaa důležitá věc. Proto tedy G1čku koupím.. Budu také doufat, že už brzy vyjde "cupcake"

firedragon
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire + Ascend G300 s ofiko ROM+ROOT
Tablet: Acer Iconia A500 s ofiko ICS
Rom: ICS for Desire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od firedragon » ned 08. bře 2009 17:57:57

abcdefuck píše:Díky za odpovědi.. Hardwarová klávesnice je pro mě docelaa důležitá věc. Proto tedy G1čku koupím.. Budu také doufat, že už brzy vyjde "cupcake"
Na tvůj původní dotaz ohledně koupi či nekoupi. Jde o to, co od svého telefonu očekáváš - tak a narazil jsem na první problém- G1 nelze považovat za pouhý telefon - je to PDA, tedy kapesní počítač, takže si na něj můžeš teoreticky nainstalovat téměř vše a věř, že s G1 se skutečně dočkáme snad každé blbosti na kterou si člověk vzpomene a pokud ne, tak stačí napsat zde do fóra na návrh nové aplikace a určitě se nějaká hodná duše ujme tvého úkolu, pokud to bude jen trochu možné.
Ale z5 k původnímu tématu. Osobně mám G1 teprve objednanou a už jen pořád pozoruju pošťáka, kdy mi ji donese - snad už zítra či pozítří. Vlastně ještě nemám přístroj ani v ruce a už mám celkem slušnou rámcovou představu, co si doinstalovat a najaké aplikace se třást jak ratlik, než budou konečně hotové. Cupcake by to ale už chtěle a to jen z prostého důvodu češtiny do systému - ne nesuďte mě, anglicky umím celkem dobře, ale u některých výrazů, když člověk prostě neví a hádá, co by to mohlo dělat, se to nemusí vyplatit.
Tak tedy můj názor a už aby byl pracovní tejden, já tu mou G1 už CHCI!!!!! :lol:
HTC Desire, který nahradil mou G1. Loučím se s ní těžko, ale je to tak.
Tak na mobilu jedu na ICS for Desire a Acer Iconia A500 na oficiální ICS

liborse
Stálý androiďák

Příspěvek od liborse » ned 08. bře 2009 18:41:08

G1 má rozhodně potencionál a vůbec všechny další telefony na této platformě. Jistě, má dětské nemoci, ale i přesto si myslím, že je to použitelný stroj. Mno, já ho mám za tisícovku od T-Mobile s Surf&Mail+ a ještě jsem za net kupodivu nedoplácel, ale taky všechny aplikace tahám přes wifi (mno, teď se mi zalíbil imeem, uf, to budou datové přenosy :-D). Prohlížeč je velmi dobře použitelný v místech, kde je wifi, na edge je trochu pomalejší, ale v nouzi se to dá. V takovém případě šáhnu po Opeře mini, ale ta se ovládá poněkud hůře, zkusím i alternativy, pokud jsou. Největší slabinou G1 bude asi její interní paměť, už mi tam místo párkrát došlo a tak jsem musel něco odinstalovat, je ale fakt, že si tam zkouším všechno možné. Některé aplikace mají jen pár kB a některé MB, ovšem ty jsou většinou ty nejpoužitelnější. Osobně doufám, že se vývojáři z Googlu umoudří a nechají možnost instalovat i na kartu (šak ono by to šlo ošetřit, aby si to uživatelé nekopírovali jo a rootovanou verzi nemám a nechci ;) ). Krom toho by se taky hodily nějaké "ofisy", prohlížet placenou aplikací jen doc mi opravdu nestačí. Zachraňuje to trochu prográmek DroidWiki, kde můžete dokumenty upravovat ve stylu wiki.

Mými dalšími oblíbenými prográmky jsou Greed na příjem RSS kanálů, Gmail, Obrázky, Shazam na rozpoznávání názvů písniček (funguje výborně), Klaxon (vylepšený budík, pak nějaká klávesnice (Soft Keyboard, ale zalíbila se mi i ta od DroidSans, ale neumí diakritiku, obě mají výhody a nevýhody). Rozhodně se mi hodí i kecálek, donedávna byla situace taková, že to šlo pouze přes program Meebo (od stejnojmenné služby), ale nyní už mám na Jabber (ano, nepoužívám ICQ a děkuji, nechci) Jabiru od českého programátora ZeTa - prográmek je každý den lepší a už nyní se s ním dá rozumně chatovat. Doporučuji navštívit diskuzi na jabberu, viz. android-google.cz mám dojem. Mno, taky nemohu zapomenout na Astrid, který mi dělá pořádek v úkolech a má pokročilé nastavení a možnost synchronizace s netem (ovšem to probíhá poměrně dlouho na můj vkus, i pár vteřin), Zajímavé jsou i aplikace SMS Zadarmo (opravdu funguje, jen si dejte pozor na to, jakého má operátora číslo, kterému píšete) a Lokola (hledání objektů v okolí, v češtině). Ale pořád to není vše, výbornou aplikací jsou Useful Switchers (vypínání a zapínání různých nastavení z jednoho místa), pak rozhodně mapy (+latitude), na focení pak používám poněkud lepší aplikaci na focení SnapPhoto. Z blbinek třeba speed0 na měření rychlosti pomocí GPS (jediná funkční aplikace, co jsem zatím našel. Mno, nejsou to všechny prográmky, co používám, ale jsou to asi ty nejzajímavější, na které jsem si zrovna vzpomněl. Vlastně ještě AndFTP, BlueBrush na kreslení, Barcode Scanner, Bubble (vodováha), skvělý discover, díky kterému mohu nahrávat soubory do telefonu přes wifi, Picasa, Save MMS, 3D demo (na machrování) či třeba Youtube atd...

Z her jsou pro mě zajímavé třebaLabyrinth Lite, PapiJump, Snake, Sokoban, SuGoDu Solitaire, Coloroid, PilotLines, Bonsai Blast (slušná návykovka s krásnou grafikou) a mnoho dalších.

Mno, je vidět, že Android to rozjíždí na plno, jsem zvědav na každou novou aplikaci, baví mě to.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“