PokecIPS displej - životnost

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
RetroCrew
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC 10 Carbon Grey

IPS displej - životnost

Příspěvek od RetroCrew » stř 11. čer 2014 23:47:21

Chci se zeptat, má IPS displej nějakou životnost stejně jako AMOLED displ...?Někde už jsem se ptal a prý ano ale to se mi nějak nezdá, co říkáte vy?

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: IPS displej - životnost

Příspěvek od ludekbrno » čtv 12. čer 2014 6:51:11

To ti někdo pěkně kecal :-) IPS není samostatná technologie, jako OLED, IPS je jen lepší verze LCD a životnost tam není potřeba vůbec řešit.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Supík
Admin - ten hodnej
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Supík » čtv 12. čer 2014 7:53:39

Potvrzuji. Životnost LCD s LED podsvícením je u všech technologií min o jeden řád lepší než u jakéhokoli OLED. Dokonce si troufnu tvrdit, že nejhorší technologie LCD (nezaměňovat s nejhorším výrobcem!) má min 2x vyšší životnost než techonologicky nejvyspělejší typ OLED. Setkal jsem se již s vysvícenými TN LCD ve výrobě kde několik let svítilo technologick schema stroje a výsledkem byla změna jasu bílé.
U LCD IPS/VA s LED podsvícením je životnost při běžném provozu na mobilním telefonu násobně větší než je morální životnost přístroje.

Pokud tvrdí nějaký "znalec" v prodejně typu OK nebo Planeo opak, tak to je prostě jen podavač co netuší jak věci fungují.
Samozřejmě výrobci OLED vylepšují..bojují hlavně s životností modré barvy. Buď si pomáhají zařazováním bílých pixelů a nebo zvětšují plochu modrých pixelů tak aby postupně jak se ztrácí jas modré se modrá "přižhavovala" a tím byl zachován konstatní jas.

V každém případě platí: Všichni ty mobily a tablety dřív rosekáme než opotřebujeme jejich displeje, tak aby nám to trhalo žíly ;)
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík

Autor tohoto vlákna
RetroCrew
Androiďák!

Příspěvek od RetroCrew » sob 14. čer 2014 16:29:30

No mě šlo o to jestli trpí na vypalování nebo podobný neduhy jako OLED.Často si nechávám zapnutej displej v práci na stole a sleduju LiveSport.U AMOLED je to vražda...

mArtinko5MB
Moderátor
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Meizu m1 note
Mobil 2 / ROM: Galaxy Nexus
Rom: Flyme
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mArtinko5MB » ned 15. čer 2014 12:54:45

Vražda to určite nie je, netreba preháňať. U AMOLED je problém len v tom, že sa opotrebujjú viac ako ostané a platí to iba pre veľmi staré displeje. IPS sa tak neopotrebúva, môžeš byť bez obáv.

ohľadom AMOLED tvrdenia mám osobné skúsenosti, 2 roky mám fon a v noci stále zapojený v dock stanici so zapnutým displejom ako nočné hodiny. To znamená viac ako 3/4 roka zapnutý displej ;) a displej je v 100% stave
Nováčikovia, používajte GOOGLE a Obrázek, pred vytvorením vlákna!

Na súkromné správy typu "Pomoc, pomôž, poraď" v zásade neodpovedám. Na to tu je fórum!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » ned 15. čer 2014 14:41:26

Zkus si vedle něj dát jiný s novým displejem. Už to 100% nebude ;-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
RetroCrew
Androiďák!

Příspěvek od RetroCrew » ned 15. čer 2014 21:42:33

Tak díky za rady ;-)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“