Pokecreklamace-odstoupení od smlouvy

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ka1985
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung wavy y

reklamace-odstoupení od smlouvy

Příspěvek od ka1985 » ned 15. čer 2014 14:40:42

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu zkušenější. Byla jsem reklamovat telefon s těmito vadami:
1) telefon se samovolně restartuje/najede hned do hlavního menu - hlavně při zapnutí a připojení k wifi při aktivním internetu
2) špatně reagující dotykový displej - při příchozím hovoru nelze přejet po liště signalující hovor.
3) občas reaguje špatně boční talčítko vyp./zap., musí se mačkat opakovaně
4) dále i při plném signálu často nelze vytočit tel. číslo nebo poslat sms a tel. bývá velmi často nedostupný... přitom je signál plný..musí se restartovat
5) dále často při hovoru druhá strana skoro neslyší, špatný zvuk
Po 14 dnech jsem si šla vyzvednout telefon do prordejny, kde mi napsali do servisního listu, že byl proveden komletní test a analýza přístroje, kde byla zjištěna pouze vada restartování přístroje. Ostatní vady se neprojevily (dotykové ovládání, volání, audio a zap. tlačítko). Z tohoto důvodu byla provedena oprava zařízení výměnou vadného dílu swap produktu. SW je v souladu s parametry výrobce. přístroj byl po provedené opravě řádně otestován.
Použité náhradní díly vč. vyúčtování - systémová deska.
Reklamaci jsem nepřijala z důvodu, že cituji:
zákazník trvá na tom, že uvedené výše uvedené závady (kromě bodu 1) stále v přístroji i po opravě přetrvávají Výměna systémové desky na níže uvedené závady neměla vliv a vady dle vyjádření zákazníka stále přetrvávají.
Četla jsem hodně diskusí na téma britex, ale dle mého názoru výměna systémové desky je na tolik závažná oprava, že by při této opravě - telefon se samovolně restartuje/najede hned do hlavního menu - hlavně při zapnutí a připojení k wifi při aktivním internetu - stačilo přehrát software, a né měnit systémovou (základovou desku), IMEI na protokolu zůstalo stejné jako původní. je možné se chtěl britex vyhnout odstoupení od smlouvy?
Děkuji za odpověď.

Telefon jsem kupovala 31.10.2012. Jenže nevím, jak se dohadovat s prodejcem, který mi řekl, že klidně můžu využít soudního.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: reklamace-odstoupení od smlouvy

Příspěvek od ramon.dexter » ned 15. čer 2014 18:05:33

Tak tohle opravdu nemá smysl. A navíc, pokud půjdeš k soudu, prohraješ to. Fakt nesmysl.

2) Může být klidně způsobeno slabým HW telefonu. Wave Y je poravdu hloupej vtip, takovej telefon se nikdy neměl dostat na trh. Ten HW má co dělat, aby vůbec spustil android samotnej.

3) To tlačítko se opotřebovává. Je to mikrospínač. Může se projevit - nemusí se projevit.

4) Těžko říct čím to je. Ale opět, nemusí se to projevit vždy.

5) Nenavlhnul ti telefon?

Shrnutí:
Kašli na reklamaci, stejně jako na odstupování od smlouvy. Prostě sis koupila mizernej přístroj se slabým HW. Žaloba na prodejce nic neřeší, protože za tebou uvedený vady prodejce nemůže. Klidně si zkus žalovat Samsung, ale rovnou ti napíšu, že prohraješ. Navíc, telefon je dva roky starej, tak bych být tebou spíš podíval po něčem novějším. A hlavně, proboha, nevybírej to nejlevnější na trhu - aby sis nekoupila nějakej podobnej průser, jako je Wave Y.

Prodejce ti doporučil soud, protože je jasný, že ho prohraješ, takže zaplatíš náklady za soud. A ty jsou mnohem vyšší, než je hodnota Wave Y.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » ned 15. čer 2014 18:20:09

Udivuje mě proč si to dávala do servisu když se v tom vyznáš líp než oni. Swap se dělá běžně. A to že se Tobě zdá že telefon má více vad nemusí ve skutečnosti tak být. Vše může způsobovat jediná věc.
Nicméně pokud si myslíš že na to máš tak do toho soudu jdi :o)

tap G two
Bůh odpouští, JÁ NE!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » ned 15. čer 2014 18:32:54

ka1985:

Víš co to je základní deska??? To je celý telefon mimo baterie a displeje. Takže je dost nepravděpodobné, že by to neodstranilo závady ;-) Mohla zůstat pouze závada dotyku, ale ta se snad dá jednoduše reklamačnímu technikovi předvést, pokud tam opravdu je. Tak nevymýšlej blbosti a nejprve telefon pořádně otestuj.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

roy100
Droid
Reputace: 64
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » ned 15. čer 2014 22:35:55

To Ramon: Wave Y má opravdu problém rozjet Android, protože origo jede na Badě. :DD Nicméně souhlasím, že některé popisované "závady" jdou na vrub slabého HW a přístroj po výměně desky je potřeba otestovat v reálu, nevidím v tom problém ověřit vše při přebírání ze servisu.

Autor tohoto vlákna
ka1985
Nové Androidě

Příspěvek od ka1985 » pon 16. čer 2014 8:36:25

Děkuji za odpověď, v tom případě by museli uznat, ale všechny závady, ne? :-)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 16. čer 2014 9:07:43

Proč by měli? Pochop, že ti vyměnili celý telefon kromě baterie a displeje, takže je blbost, aby tam byly stále všechny závady. Navíc při první opravě mohli vyměnit základní desku jen kvůli jediné z těch závad. Nijak jim už nedokážeš, že jich tam mohlo být víc a i kdyby ano, mohly všechny mít společnou příčinu v základní desce a tu ti vyměnili. Takže netuším, o co ti vlastně jde. Jestli sis teď rozmyslela, že se ti telefon nelíbí a chceš vrátit peníze, to máš smůlu, to sis měla rozmyslet před nákupem. No a pokud tam zase máš nějakou závadu, tak to zase normálně reklamuj.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
ka1985
Nové Androidě

Příspěvek od ka1985 » stř 18. čer 2014 18:36:14

[quote="ludekbrno"] Děkuji za odpověď, ale jak je tedy možné, že když vyměnili základovou desku nezměnili IMEI telefonu.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 18. čer 2014 18:50:29

IMEI se dá v servisu snadno přepsat, takže není problém do nové desky nahrát původní IMEI.

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
ka1985
Nové Androidě

Příspěvek od ka1985 » stř 18. čer 2014 18:53:38

Tohle jsem našla od zaměstnance z britexu:
Poněvadž lze například vyměnit home button nebo přímo provést výměnu systémové desky neboli swap. Swap jednotka není nic druhotného či jak zde se uvádí bazarový kus,ale uplně nová jednotka, která je vložena do původního mobilního telefonu nebo v lepším případě se vymění celý telefon (opět se jedná o individuální problém mobilního telefonu).Zpravidla dostáváte nové IMEI přístroje.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 18. čer 2014 19:23:44

Zpravidla neznamená vždy :-) A víš jistě, že máš IMEI stejné?

píšu z mobilu

Gambac
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5
Tablet: Vodafone Smart Tab 4G

Příspěvek od Gambac » stř 18. čer 2014 19:44:51

Jen offtopic: Minulý týden jsem byl na exkurzi v Britexu (Vodafone nas tam poslal pry "za odmenu") a opravdu tam mají takovej kram, kterej umi u Samsungů prehrat IMEI ze stare desky na novou. To jsem se dozvedel na muj dotaz, proc kdyz nam dojde na shop tel. ze servisu a je vymenena deska, tak proc je stejné IMEI ;)

Autor tohoto vlákna
ka1985
Nové Androidě

Příspěvek od ka1985 » čtv 19. čer 2014 5:03:30

ludekbrno píše:Zpravidla neznamená vždy :-) A víš jistě, že máš IMEI stejné?

píšu z mobilu
Vím, psala jsem si ho, a na prodejně jej psali do reklamačního protokolu taky. :-) Když jsem kontrolovala stav reklamace na britexu, je tam stále pod starým IMEI. :-)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 19. čer 2014 7:25:56

Jak potvrdil kolega výše, IMEI lze v servisu snadno změnit. Ono to má i logiku, aby sedělo elektronické IMEI se štítkem pod baterií. Když jsem dělal technika v servisu mobilů Nokia, tak tam jsme tenkrát možnost změny IMEI neměli, takže se musel vždycky přelepit štítek. Ale dnes je jednodušší změnit elektronické IMEI :-)

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
ka1985
Nové Androidě

Příspěvek od ka1985 » stř 23. črc 2014 10:14:17

Dobrý den,

tak na 3x reklamaci, které jsem nepřijala a průvodní dopisem, který jsem zaslala, mi včera přišla sms, že si můžu zajít vyzvednou peníze. :-) Tak i starý telefon s dvouletou zárukou jde reklamovat. :-) jde o to jen vydržet a mít pádné argumenty :-)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 23. črc 2014 16:08:40

Však jasně, záruka platí po celé dva roky včetně možnosti odstoupit od smlouvy, pokud se jedná o skutečné závady a nejsou způsobené uživatelem :-)

píšu z mobilu

Odpovědět

Zpět na „Pokec“