PokecJe root jailbreak a prehravani ROM legalni ?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
prema1214
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: ZTE

Je root jailbreak a prehravani ROM legalni ?

Příspěvek od prema1214 » sob 19. črc 2014 10:45:39

Dobry den, zalozil jsme si servis mobilu a zajima me zda je legalni nabizet jako sluzbu root jailbreak a prehravani romek telefonu ?

LivArt
Terminátor
Reputace: 257
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Re: Je root jailbreak a prehravani ROM legalni ?

Příspěvek od LivArt » sob 19. črc 2014 11:23:47

IMHO ano, jen musíš zákazníka upozornit na to, že je to porušení záručních podmínek přístroje a kvůli tomu mu může být zamítnuta reklamace. Ideální by bylo, kdybys tedy jako servis převzal záruku na ten přístroj.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 19. črc 2014 11:31:27

Já bych to nedělal. Určitě ne jako firma. Blbec si něco vykurví a pak to bude házet na Tebe že se to když si udělal root. A pokud se i tak do toho chceš pustit tak si nejdřív dojdi za právníkem a nech si sepsat vzor smlouvy aby si byl z obliga kdyby něco. A bude určitě.

tap G two
Bůh odpouští, JÁ NE!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 19. črc 2014 12:31:16

Myslím, že by mělo stačit dát zákazníkovi v zakázkovém listu podepsat, že bere na vědomí porušení záručních podmínek výrobce takovým zásahem a že nebude již možné záruku v servisu uplatnit. Není ale žádný důvod, aby kompletní záruku přebíral na sebe. Tu bude držet jen na to, co si u něj zákazník objedná. A mám pocit, že návštěva právníka je v tomto případě vyhazováním peněz. Jednak těžko najde právníka, který přesně pochopí, o co jde a hlavně na tom není nic komplikovaného, co by musel sepisovat právník. Zákazník musí být je prokazatelně seznámen s tím, že telefon pozbyde oficiální záruku (což se doloží podpisem výše uvedeného) a musí se k tomu rozhodnout svobodně. Jinak pokud by zákazník přiběhl za měsíc, že mu blbne displej a že to určitě způsobil root, tak se nic neděje, protože důkazní břemeno v tomto případě bude vždycky na zákazníkovi. On by musel prokázat, že problém souvisí s rootem. Jediné čeho bych se obával, by byla situace, kdy při rootu telefon úplně chcípne a nepůjde ho obnovit. Tam by se zodpovědnosti zbavil těžko. Sice by mohl mít na zakázkovém listě uvedeno, že zákazník bere na sebe riziko znefunkčnění telefonu, ale nejsem si jistý, jestli by se takové ustanovení nedalo napadnout a navíc by to asi odradilo většinu klientů, kdyby něco takového chtěl podepsat. Takže toto je asi jediné riziko, které se dá omezit tím, že bude dělat jen zásahy, u kterých si bude opravdu jistý, že to zvládne. Jinak celkem není čeho se bát.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 19. črc 2014 13:03:56

To máš sice pravdu ale seš v Čechách. A tady je to celé "specifické". Kdyby si viděl co lidi zkouší reklamovat na krámě a jaký mají kecy.

tap G two
Bůh odpouští, JÁ NE!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 19. črc 2014 13:16:34

Já to moc dobře vím, 7 let v servisu mě naučilo, co český zákazník dokáže :-) Nicméně zkoušet může, ale má smůlu. Musí ale počítat s tím, že čas od času se ho bude vyptávat ČOI nebo jiný úřad. U nás takových sporů bylo za ty roky hodně, ale jen v zanedbatelném procentu nakonec servis musel ustupovat a to ještě většinou v rámci dobrého jména. Prostě pokud to kolega vezme poctivě a nechá si to podepsat, nemusí se bát, že by s ním zákazník mohl nějak zásadně vydrbat :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“