PokecCo je Android

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1749
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Reputace: 279
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Co je Android

Příspěvek od Supík » úte 23. zář 2008 16:28:46

Android je otevřený operační systém pro mobilní telefony. Součástí je middleware a vývojový kit SDK pro snadný vývoj aplikací.
Obrázek

Za Androidem oficiálně stojí Open Handset Alliance (OHA), jejímiž členy je cca třicet společností, mezi nimiž je i Google. Ale ani oficiální informace na stránkách OHA, uvádějící, že členové OHA společně vyvinuli Adroid jako otevřený operační systém pro mobilní telefony, není tak docela pravdivá. Pro pořádek se tedy vraťme na počátek:

Společnost Android založil už v roce 2003 Andy Rubin spolu s dalšími lidmi, například s Chrisem Whitem a Andym McFaddem. Systém tedy prošel dlouhým vývojem. Hlavním posunem pro urychlení a zkvalitnění vývoje byl vstup Google. Google v roce 2005 koupil společnost Android a tím se stal hlavním tahounem vývoje noveho OS.
Vztah mezi společností Android, Google a OHA je asi takovýto: Google převedl práva pod křídla OHA v rámci open source licence Apache V2. Je ale jasné, že vůdčí silou ve vývoji Androidu je nadále původní jádro firmy Android a samotný Google. I přes to je často právě Google pro veřejnost představován jako "vynálezce" Androida.

Vlastnosti:
Application framework umožňuje používání a správu aplikací
Dalvik virtual machine Virtuální stroj optimalizovaný pro mobilní zařízení
Integrovaný inet prohlížeč založený na open source WebKit enginu.
Optimalizovanou grafiku Používá vlastní knihovny pro 2D grafiku, 3D grafiku založenou na OpenGL ES 1.0 specifikaci (nevyžaduje hardwarovou akceleraci)
SQLite pro ukládání strukturovaných dat (sql)
Mediální podpora pro běžné audio, video, a další obrazové formáty (MPEG4, H.264, MP3, AAC, AMR, JPG, PNG, GIF)
Bluetooth, EDGE, 3G a WiFi
Fotoaparát, GPS, kompas a akcelerometr

Android obsahuje sadu C/C++ knihoven používaných různými komponentami Android systému. Následuje výpis některých knihoven:

System C library - od BSD odvozené standardní C systémové C knihovny (libc), uzpůsobené pro kapesní linuxová řešení
Media Libraries - knihovny jsou založeny na technologii PacketVideo OpenCORE; knihovny zajišťují podporu pro přehrávání a nahrávání mnoha populárních audio a video formátů, obsahuje podporu pro MPEG4, H.264, MP3, AAC, AMR, JPG, and PNG
LibWebCore - moderní web browser engine
SGL - 2D grafický engine
3D libraries - an implementace 3D grafiky založené na OpenGL ES 1.0 APIs; knihovny používají HW akcelaraci (pokud je HW dostupný)
FreeType - bitmapové a vektorové vykreslování písma
SQLite - silný a úsporný relační databázový stroj k dispozici pro všechny aplikace


Android je založen na jádře linuxu verze 2.6. Toto jádro je využito pro základní systémové služby, jako je bezpečnost, správa paměti, řízení sítě, správu ovladačů. Jádro rovněž slouží jako vrstva mezi hardwarem a softwarem.


zdroj: http://code.google.com/android/what-is-android.html


Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík


Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host