PokecDají se legáně dovážet a prodávat čínské telefony

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
mira1972
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: samsung I8910HD

Dají se legáně dovážet a prodávat čínské telefony

Příspěvek od mira1972 » ned 26. říj 2014 13:01:05

Ahoj všem, chtěl bych legálně dovážet čínské telefony a chci se zeptat, zda s tím někdo nemáte zkušenosti a zda je to možné. Četl jsem , že se jedná o zařízení, která nebyla a schválena k provozu v EU z toho dovozuji, že mi je nemohou propustit do oběhu . V případě, že ano co potřebuji k procelení a jak celý proces probíhá. Na Aukru je spousta prodejců, kteří poskytují dvouleté záruky a prodávají za takové ceny, že musí mít minimální získ a domnívám se, že telefon deklarují s nižší hodnotou a navíc je posílají přímo kupujícím . Ta cena , za kterou to prodávají je nemyslitelná pokud by museli zaplatit plnou DPH , daň ze zisku a sociální a zdravotní pojištění. K tomu pokud poskytují takovou záruku. Při více raklamacích to může být likvidační. Ještě k tomu dávají faktury, o kterých se domnívám , že je nedávají do účetnictví a mají dvojí účetnictví . Tímto jednáním pak deformují ceny slušným a legálním prodejcům. Pravděpodobně bude možné telefony legálně prodávat, když je prodává spousta Eshopů a kamenných obchodů. Děkuji

frydas
Androiďák!
Reputace: 54
Typ mobilu / ROM: LG V10
Mobil 2 / ROM: huaweii p9
Tablet: MIPAD 2
Tablet 2 / ROM: samsung galaxy tab 3 neo

Re: Dají se legáně dovážet a prodávat čínské telefony

Příspěvek od frydas » ned 26. říj 2014 13:36:40

no ano, proč by jsi nemohl... ale jen na těchhle portálech typu aukro, bazos apod. ofiko asi ne... mimo to, hádám, že nikdo z těch překupníků, kteří si od tebe na každým telefonu vezmou od 200-1000kč za to, že za tebe kliknou nákup toho telefonu a pošlou ho na tvoji adresu ti tu záruku nijak řešit nebude, určitě je pár vyjímek, ale ty jak známo potvrzují pravidlo. Podle mě už je trh tak silně přesycenej těmahle překupníkama, že už to moc nemá smysl, pokud nepůjdeš s cenou ještě níž a tudíž budeš mít nižší výdělky.
Každý večer se modlím ke svému oltáři Mitu a MI je jediné náboženství, které vyznávám :D

Odpovědět

Zpět na „Pokec“