PokecDHL - nový super poplatek za jakýkoliv balíček přes celnici

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Re: DHL - nový super poplatek za jakýkoliv balíček přes celnici

Příspěvek od unavix » pát 07. lis 2014 22:47:31

To moment. Do nedávná se platil poplatek DHL 180 Kč za zastupování v celním řízení. (doprava se do toho nemotá, tu platil odesílatel. Ve skutečnosti já jako zákazník).
Jenže po novu chtějí těch 180 Kč + minimálně 260 Kč až 2% z ceny poplatek za to, že mě jako zákazníkovi "půjčí" peníze na DPH.
Ale zákazník přeci nemusí tuhle "službu" chtít. Můžou mi napsat mail kde napíšou kolik platím DPH a na jaký účet mám poslat peníze. Jak prachy dorazí tak oni zaplatí státu a přivezou balíček. Řidič ode mě dostane standardních 180 Kč za zastupování v celním řízení a hotovo.
DHL se chová stejně jako spořitelna. Výpis z účtu pouze papírově za poplatek. Elektronicky do mailu pouze když si zákazník zřídí internetové bankovnictví za které platí i když ho nechce. To je stejný jak ten DHL nesmysl.
Jediný řešení je prostě jejich služeb nevyužívat pokud se nechci nechat odírat za "službu" kterou nechci.

@telefon

Bůh odpouští, JÁ NE!

Autor tohoto vlákna
marus
Androiďák!
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Příspěvek od marus » pát 07. lis 2014 22:49:25

Tak z mých zásilek mi průměrně vyšlo poštovné DHL za 14 babek. Minimální poplatek je 260 Kč, což je necelých 12.

Pravda, není to dvojnásobek, ale tady už se bavíme o detailech. Vzhledem k tomu, že jsme na adroidfóru, kde se nejvíc řeší kusové posílání mobilů a tabletů, tak to poštovné většinou není větší.

Navíc, s DPH počítám při každé zásilce. Já mám na to smůlu, posledních 10 zásilek mi 9 zdanili. Ale to je ok, s tím problém nemám.

Pořád tady vysvětluji, co mi na tom vadí, už asi ve třetím postu. A to je to, že v průběhu trvání služby mi ji zdanili.

Ano, můžu je poslat do háje s tím, že to odmítnu zaplatit při převzetí. Asi je to něco bude stát (výjezd kurýra, telefon, čas...) Asi bych se s nimi domluvil, že to převezmu a na místě je poslal do háje...z principu, ať to taky pocítí. Ale to bude plivnutí v moři, navíc na zásilky většinou čekám a situaci by to zkomplikovalo více mi, než jim...

Mohli to udělat tak, že na stránkách budou mít baner, že všechny zásilky od příštího měsíce budou zdaněny. Pak by si každý mohl dle své vůle rozhodnout, jestli jo nebo ne. Ale oni ne...A proto je tu toto téma.

Čím více lidí si to přečte, tím líp
Naposledy upravil(a) marus dne pát 07. lis 2014 23:00:36, celkem upraveno 2 x.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pát 07. lis 2014 22:53:06

marus píše:Super.

Takže svět podle ludkabrno a ceona je takový, že tady máš službu, drž hubu a my ti v průběhu změníme podmínky...
Ano, připadá mi úplně normální, že se v obchodech a službách mění ceny a často i ze dne na den bez předchozího upozornění. Nebo snad tobě posílají ze samoobsluhy Albert informaci, že od zítřka bude máslo stát 35korun místo dnešních 29? Vzpamatuj se, kde to žiješ... DHL je soukromá firma a má právo jako každá jiná, kdykoliv změnit podmínky pro zákazníky, se kterými nemá smluvně stanovené nějaké pevné podmínky.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
marus
Androiďák!

Příspěvek od marus » pát 07. lis 2014 23:00:53

Nečteš, nevíš, nechceš pochopit...

Na příklad by ses měl dívat tak, že vezmeš máslo z regálu, kde je uvedeno 29Kč a než dojdeš k pokladně, aktualizují SW a tam ti naúčtují 35.

A problém nastane v momentu, kdy ty jsi jdeš to máslo vyzvednout, už jsi za něj zaplatil, ale u pokladny tě zastaví se zdviženou dlaní.

Řeči o vzpamatováni si nech pro sebe a místo kde ty žiješ...

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 07. lis 2014 23:16:47

marus:

Klidně bych se vsadil, že to není problém DHL, ale prodejců v číně, kteří si neaktualizovali svoji cenu poštovného na základě změn DHL. Nebudeš snad tvrdit, že DHL převzali zásilku k přepravě a na konci ti pak najednou naúčtovali poplatek :-) Takže brečíš na špatném hrobě. Pokud ti číňan umožnil objednat přepravu za určitých podmínek, přestože ceny DHL se zvýšili, je to jeho blbost a měl by zvýšený náklad zaplatit ze svého. DHL opravdu není povinen obesílat každého prodejce, že třeba za měsíc změní cenové podmínky, to si prostě musí pohlídat odesílatel. Já když budu nabízet ve svém e-shopu přepravu za určitou cenu a nevšimnu si, že pošta mezi tím změnila cenu, tak prostě všem lidem, kteří si stihnou objednat v mezidobí, než zareaguju a změním svoji cenu přepravy, ten rozdíl budu muset zadotovat ze svého. Je čistě můj problém, abych měl ceny přepravy aktuální.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

roy100
Droid
Reputace: 64
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » sob 08. lis 2014 0:41:36

Jsi úplně mimo, nevíš co píšeš, jak by Číňan měl vědět o výpalném které začalo DHL Česko účtovat jako tzv. celní záruku po vzoru české pošty. BTW, když ti jde balík by post free taky vysolíš v případě smůly 180 za zatupování v celním řízení. Rozhodně není fér, že DHL tohle zavedlo ze dne na den a na webovkách to mají pěkně schované. No a háček je právě v tom, že jednou zkasírují Číňany a tady ještě jednou příjemce. Jo tak se dělá business.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » sob 08. lis 2014 5:53:46

Mě by zajímala jedna věc, jestli budu těch 260 Kč DHL platit i v případě, že zásilka projde celním řízením bez doměření daně? Přišla už někomu po 1.11.2014 taková zásilka?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 08. lis 2014 7:21:58

roy100:

Nutí tě někdo ten poplatek platit? Nemůžeš si celní řízení vyřídit osobně a bez poplatku DHL, jak to jde u české pošty? Pokud to svěříš dopravci, je logické, že si to nechá zaplatit. A nějak netuším, jak si představuješ, že by tě DHL mělo předem upozornit. DHL asi těžko mohlo předem upozornit všechny potenciální adresáty zásilek z číny, že si od nějaké doby nechají za celní řízení zaplatit. Nebo to měli veřejně šířit prostřednictvím televizní reklamy? :-) Zajímalo by mě, jak to podle vás asi mělo DHL udělat? Že to mají na webu schované? Asi mají důležitější informace na úvodní stranu, než aby tam dávali zrovna toto. Zásadní je, že to tam mají a dá se to najít.

A ano, bussines se skutečně dělá tak, že si necháš zaplatit za provedené služby i se ziskem.

Edit: jinak OK, já samozřejmě chápu, že je to nepříjemné překvapení, když někdo tu službu používal roky za určitých podmínek, ale každá firma občas podmínky mění a v některých případech prostě z principu není možné nějak výrazně na změnu upozornit předem.

píšu z mobilu

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » sob 08. lis 2014 13:26:19

No vidíš, teď jsi to vyhmátl, nemůžeš se tomu poplatku vyhnout, protože jestli si dobře četl příspěvky postižených, tak jim zazvonil u dveří kurýr a bez možnosti volby je zkasíroval, to mi solidní rozhodně nepřijde.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 08. lis 2014 14:00:38

Tak jsem to pročetl všechno ještě jednou a mám k tomu dva postřehy. Jednak je asi celkem problém zákazníky předem informovat, protože i kdyby to měli uvedeno na úvodní stránce webu, tak běžný zákazník stejně před objednáním zboží v číně nebude koukat na web DHL, jestli tam náhodou není nějaká změna. Na druhou stranu, vzhledem k širokému dopadu změny by DHL mohlo před doručením zásilky (v podstatě hned po jejím převzetí k přepravě) informovat adresáta o tomto poplatku a aspoň symbolicky nabídnout možnost vyhnutí se poplatku osobním vyřízením celních procedur.

píšu z mobilu

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » sob 08. lis 2014 14:39:30

No problém je trochu v tom, že DHL nenabízí ani symbolickou možnost se tomu poplatku vyhnout, pokud někdo víte jak postupovat, sem s tím.

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » sob 08. lis 2014 14:57:32

Jak zjistíš že je balík na cestě, tak zavolas na DHL, že si to proclis sám. Až to dorazí na letiště, tak si vyzvednes u DHL na letišti papíry a skocis to na celnici proclit a pak s papirama znovu na DHL a tam ti dají balík. Na celnici to je někdy procedura i na půl dne.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

pRo_lama
Moderátor
Reputace: 326
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pRo_lama » sob 08. lis 2014 15:01:48

Pokiaľ viem, tak oni vždy volajú a pýtajú sa ťa, že či chceš aby ťa zastupovali, alebo si to sám vybavíš. Aj mne tak volali.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2

Tomáš Kubec
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » sob 08. lis 2014 15:05:03

Tady to je automaticky.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » sob 08. lis 2014 17:27:34

Ono je DHL ještě pořád na letišti? Jsem tady četl, ze se kamsi přestěhovali.
@pRo_lama Tak zásilek přes DHL jsem měl za poslední dobu celkem dost a nikdy nevolali, dokonce občas ani nevolají, že to vezou a rovnou zvoní, vzhledem k tomu, že jezdí ve stejnou dobu a že podle trackingu vím, že něco vezou, jsem se s tím dosud nijak netrápil.

Tomáš Kubec
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » sob 08. lis 2014 17:52:56

Je to možný, já tam byl před 4 měsícema. Ale nedokážu si představit kdyby odbavení balíků neprobýhalo na lešti stejně jako u pošty, jelikož tam je celnice.

kubicek10
Stálý androiďák
Reputace: 9
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab 3 7.0

Příspěvek od kubicek10 » sob 08. lis 2014 18:46:30

V pátek mi přišel balíček s telefonem. Zasekl se na celnici(událost při cleni),byl rozkuchaný a stejně jsem nic neplatil. Jestli mi tedy ještě něco nepřijde poštou[WINKING FACE]

kchrz
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: THL W8

Příspěvek od kchrz » stř 12. lis 2014 10:41:09

Já jsem si z Číny nechal poslat asi 4x balíček v hodnotě vždy nad 200 USD. Zatím se mi nestalo, že bych neprošel celnicí, vždy jsem doplácel DPH z fiktivní ceny deklarované čínským obchodem ( 40USD ud Antelife či Pandawill, 60 USD u Coolicool).

Takže jestli tomu dobře rozumím, zaplatím nyní při objednání telefonu/tabletu z Číny
- poštové přes čínský Eshop (12 USD coolicool, 22USD Antelife apod)
- DPH z deklarované částy na balíku - z 40 USD je to asi 180,-, z 60 USD asi 300,-
- pakliže mne odhcytnou celníci, tak DPH he skutečné ceny
- nově poplatek 260,- Kč.

Je to tak?

Autor tohoto vlákna
marus
Androiďák!

Příspěvek od marus » stř 12. lis 2014 10:44:01

Já si myslím, že budeš platit těch 260 v každém případě doplatku DPH, bez ohledu na způsob výpočtu.

|Mio|
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power 3
Mobil 2 / ROM: iNew U3 + Power 2

Příspěvek od |Mio| » stř 12. lis 2014 11:39:28

Jen pro info to DPH se odvadi i ze zaplaceneho postovneho.

Tedy cena z Balicku , pokud celnikum pride nesmyslna tak cena podle tabulek, prictou cenu postovneho a z toho odvedes DPH, no a k tomu jeste poplatek 260 (u vyssich cen 2%) za zastupovani u DHL nebo 180 za zastupovani u CP.

No proste ja jelikoz uz mam bohuzel objednano vyuziju toho ze mam ICO a prepravce smi pri celnim rizeni zastupovat pouze zasilky pro spotrebitele. DHL doruci balicek do vlastniho bezcelniho skladu u TP, formulare uz mam vyplnene, vypsat to podle navodu poprve v zivote mi trvalo cca hodinu, vyrizeni dle pani na podatelne pokud pridu v uredni dny je cca 30 minut.

Takze to pro me znamena osobni odpovednost za uvedene udaje, rozdil cca 2 dny nez se k balicku dostanu a 2 az tri zastavky na beznych pojizdkach.

Nicmene priste si u prodejce vynutim jiny zpusob expresni prepravy, koukal jsem ze Sveden Post umi za minimalni priplatek express z ciny do 7 dni, krom toho mi pres ne zasilky posledni dobou chodi tak, ze se tvari jako odeslane ze Svedska a CP je propousti okamzite do rozvozu protoze jsou z EU :-) respektive Shengenu. Dost prodejcu nabizi Free Shiping pres Sweden post, takze expres priplatek by mel byt do 10 USD (5 podle VO ceniku SP)

japop
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Inew v3
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP700

Příspěvek od japop » stř 12. lis 2014 17:04:48

Nevíte jak je to v těchto případech "Poplatek se nevztahuje na zákazníky, kteří na základě dohody s DHL Express platí cla, daně a DPH formou předplatného nebo přímým inkasem z účtu." ? To lze dát DHL souhlas, aby si případné DPH strhli z účtu ? Jaký je postup a platí se za to něco, popř, nemá to nějaké omezující podmínky ? Šel by tak obejít ten polatek, aniž bych platil něco jiného ?

LivArt
Terminátor
Reputace: 258
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » stř 12. lis 2014 17:11:17

Pro tebe, jako pro soukromou osobu s občasnými balíčky, ani náhodou.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » stř 12. lis 2014 17:31:49

Jo, to funguje jen pro ramcovou smlouvu na hromadny/dlouhodoby odber sluzeb. Nemate nekdo e-shop / zasilatelstvi a takovou smlouvu? :-)

japop
Nové Androidě

Příspěvek od japop » stř 12. lis 2014 18:21:45

Aha, tak to je na ..... kakánek... :cry:

web.pavlik
Stálý androiďák

Příspěvek od web.pavlik » stř 12. lis 2014 18:52:26

Ještě že je možnost využívat AIR france, služeb DHL přes Německo nebo zásilky odeslané přes Anglii a poté doručeny do ČR, někteří prodejci nabízejí a nemusíte řešit žádné celní procedury.

kchrz
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: THL W8

Příspěvek od kchrz » stř 12. lis 2014 19:37:24

Které prodejce máte na mysli?

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » stř 12. lis 2014 19:53:59

Dost prodejcu,

banggood, chinabuye, minideal, dx ....

Jenze problem je ze v EU / UK / Spain Warehouse jak to pekne nazyvaji nemaji ani 10% nabizeneho zbozi.

web.pavlik
Stálý androiďák

Příspěvek od web.pavlik » stř 12. lis 2014 21:08:00

Smůla, ale ani jedno z toho jsem nemyslel ani žádný warehouse, ale prostě jde zboží z Číny trochu jinou cestou.
Ovšem stačí hledat nebo se poptat prodejců oni již ví co a jak nebo aspoň většina ví.

Doprava z Číny vypadá pak nějak takto např DHL (žádné celní řízení žádný příplatek) >
Obrázek

japop
Nové Androidě

Příspěvek od japop » stř 12. lis 2014 21:43:47

Normální tracking si myslím, prostě to deklarovali tak, aby to nebylo cleno ani účtována dph, aspoň myslím, že to tak je.

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » stř 12. lis 2014 21:58:39

A vzhledem k tomu ze DHL neleta s Asie do Evropy na Ruzyni, tak i ta trasa mi pride uplne normalni / podobna jako u vsech objednavek za posledni 2 roky.

Takze to lze pricist mezi tech cca 20% (zli jazykove tvrdi ze az 40%) zasilek ktere projdou bez procleni laxnosti zamestnance DHL, podobne jako u CP.

Ale to je sportka a nema na to vliv ani odesilatel ani trasa cesty.

Samozrejme rozumne popsane a deklarovane zasilky ktere na rentgenu vypadaji jako to co je napsano na obalu projdou spis, ale jam moc to zase zalezi jen a pouze na tom konkretnim zamestnanci.

A kdyz bude mit nekdo ve vedeni DHL pocit, ze potrebuje vybrat na tomto poplatku vice, tak proste naridi zamestnancum 100% kontrolu.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“