PokecDHL - nový super poplatek za jakýkoliv balíček přes celnici

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

web.pavlik
Stálý androiďák
Reputace: 0

Re: DHL - nový super poplatek za jakýkoliv balíček přes celnici

Příspěvek od web.pavlik » stř 12. lis 2014 22:07:18

Stále nerozumíte co píši... Je jedno kdy a co bude kde napsáno, ale vždy Vám to projde bez celního řízení. Tracking normální vypadá jinak a je tam napsáno např. zásilka uvolněna z celního řízení a je jedno jestli bylo vyměřeno DPH nebo ne.

Hledejte např. na Aliexpress je tam spousta prodejců co využívají DHL nebo Air mail a umí zaslat zboží tak, že nebude doplatek.
Stačí se ptát nebo hledat EU No Tax ...

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 12. lis 2014 22:23:07

Jakékoliv zboží, které jde z číny do EU prochází na vstupu celnicí. To je fakt a nikdo to "neočurá" a už vůbec ne na přání nějakého číňana :-) A jakmile to prochází celnicí, vždycky tam je pravděpodobnost, že bude vyměřeno DPH. Vyhnout se doplatku lze jedině tak, že zboží jde k tobě z nějakého meziskladu v EU. V takovém případě DPH zaplatil už číňan při naskladnění do meziskladu v EU, přičemž bylo vypočteno jen z velkoobchodní ceny a z podstatně nižší ceny dopravy (rozpustí se do velkého počtu telefonů), takže to vyměřené DPH je pak mnohem nižší, než když ho vyměří až tobě z koncové ceny přístroje a plné sazby poštovného. Číňan pak může svoji marži o něco snížit, že tobě pak vyjde cena prakticky jak bez doplatku DPH. Ale neexistuje legální spolehlivý způsob, jak dostat z číny do EU telefon bez celního řízení a zaplacení DPH.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

web.pavlik
Stálý androiďák

Příspěvek od web.pavlik » čtv 13. lis 2014 0:10:06

Tvrzení proti tvrzení, jestli jsi byl v Číně tak by jsi věděl, že je to normální stav, posílají zásilky přes AIR FRANCE :clap: a poté kamkoliv po EU.
Zajdi si v Brně na tržnici na Olomoucké a zeptej se na to a uvidíš, že ti řeknou, že umí dostat do EU zboží bez proclení a tak to umí i prodejci v Číně.

Takových nákupů jsem provedl asi 8 na Aliexpressu a poslední zásilka mi byla dodána tento týden a i přes problémy s DHL a jeich poplatek za celní řízení, kdy momentálně vyměřují DPH na skoro každou zásilku byla zase země odeslání Čína a zase žádné celní řízení.

Kdybych si tyto věci vymýšlel tak je sem asi nebudu psát a dělat ze sebe idiota i když teď mám již na přispívání do fóra ten názor, že opravdu nemá cenu někomu něco radit, když nechce.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 13. lis 2014 7:59:55

To není tvrzení proti tvrzení, ale tvrzení proti celním předpisům EU :-) Legální způsob, jak se vyhnout celnici, neexistuje a je jedno, jakým dopravcem a přes jakou zemi to do ČR jede. Buď na vstupu do EU nebo v cílové zemi musí jít zásilka přes celnici. Kdyby to tak nebylo, nemusely by celnice vůbec existovat :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

|Mio|
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power 3
Mobil 2 / ROM: iNew U3 + Power 2

Příspěvek od |Mio| » čtv 13. lis 2014 11:38:54

@web.pavlik
Nechci te nejak srazet, ale neznam nikoho kdo by z ciny na kseft nedovazel po kontejnerech, nebo vice lidi spolecne, tam rekneme si nejaka Air France nema vyznam, neproclit kontejner spravne a vyhnout se CLU neni problem az na to ze te nakonec chytnou, totez plati tri naslednem kraceni DPH pri prodeji, proto se zakladaji fiktivni firmy na bile kone atd., ale to uz jsme v organizovanem zlocinu a to snad ne.

DHL ma vlastni letecke linky, pokud vyuzivaji volnych kapacit Air France a podobne, tak urcite ne prvoplanove pro expresni zasilky, uz proste proto ze nejblizsi mesto kam leta AirFrance je treba desitky hodin od skladu/logistiky odesilatele.

Pochlub se nam teda s tema tvejma 8 mi prodejci co to takhle umi zaridit, my toho take radi vyuzijeme, nez nekdo z celni spravy v zemich unie dojde k zaveru ze je tento unik nutno potirat.
Naposledy upravil(a) |Mio| dne čtv 13. lis 2014 20:18:26, celkem upraveno 1 x.

japop
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Inew v3
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP700

Příspěvek od japop » čtv 13. lis 2014 19:48:00

JJ taky rád přivítám prodejce na aliexpresu, kteří to umí, také bych seznam chtěl .......

mello4
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nemam mobil s Androidem
Tablet: Ainol Novo 7 Aurora II

Příspěvek od mello4 » stř 03. pro 2014 19:29:36

Připojím i svou zkušenost s novým poplatkem. S DHL mám smlouvu přes 2 roky a balíky mi chodí skoro denně. Přesto se mě DHL neobtěžovalo informovat o změně podmínek. Když jsem se dotazoval na poplatek na infolince, operátorky naprosto neznali jejich obchodní podmínky a prvních 14 dní dělali, že o žádném poplatku netuší. Dodnes navíc nic netuší ani o platbě inkasem. Na emailu mě úspěšně 14 dní ignorují. Nakonec jsem si vše musel zjistit sám.

Požádal jsem tedy o to, že chci posílat peníze inkasem, k tomu prý ovšem potřebuji zákaznické číslo, které má smlouva nemá. Protože však balíky pouze přijímám a neodesílám, zákaznické číslo nedostanu. Inkasem tedy platit nepůjde, bankovním převodem také ne a kreditem také ne. Jediná možnost je cash řidičovi.

Když k tomu přičtu, že celní deklaranti jsou pravděpodobně negramotní, protože 8 z 10 balíku proclí s jinou cenou než jaká je uvedena na faktuře (reálnou cenou), nebo že mi velmi často přijde faktura na částku totálně vycucanou z prstu, která naprosto nesedí s deklarovanou a celníkem akceptovanou cenou... Navíc každou reklamaci proclení musím 20x urgovat a možná po 1,5 - 2 letech mi reklamaci dokončí a peníze vrátí. Takto mám v reklamacích cca 60 tis. Řidiči stále u sebe nevozí platební terminál, neustále po mě chtějí abych platit třeba 4000 Kč za balík v hotovosti.

Jejich nová záruka je jen další výmysl za ty poslední 2 roky, který mě stál peníze. Prostě je čas na změnu, DHL si mě evidentně neváží, odteď posílám výhradně rychlejším UPS, u kterého není proclení problém, smlouvu u nich mám přes rok a navíc ho má můj dodavatel raději.

P.S.: Nedivte se při nákupu v českém eshopu, že to máme všechno drahé, prostě v této republice neustále někdo háže podnikatelům klacky pod nohy a ti to samozřejmě nedělají kvůli svému dobrému srdci a sklonům se považovat za Ježíška.

miladis
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: inew v3 plus

Příspěvek od miladis » pon 29. pro 2014 21:11:40

Toto je odpověď DHL na moji ztížnost:
Především je mi líto, že k této situaci došlo. Hlavním důvodem je, předpokládám, nedostatečná informovanost ze strany naší společnosti vůči zákazníkovi. Při zavedení poplatku se společnost DHL Express snažila informovat zákazníky sdělením prostřednictvím internetových stránek. Bohužel DHL Express nedisponuje žádnou databází příjemců, aby sdělení mohlo být účinnější a ani z provozního hlediska toto zajistit nelze.

I přesto se omlouvám za tuto nedokonalost. Cílem DHL Express je expresní služba včetně expresního celního řízení na straně odesílatele i na straně příjemce a to v souladu s přepravními podmínkami. Abychom mohli poskytovat expresní služby, musí mít naše společnost vázané určíté finance ve statních zárukách, v tomto případě u Celní Správy. To je hlavní důvod zavedení poplatku “záruka DHL za celní řízení“ pro poslední skupinu zákazníků, zákazníků platících v hotovosti.
Není pravda, že by DHL o něčem informovala. O poplatku jsem se dozvěděl až při předání kurýrem. Před tím jsem s nimi 3 x telefonoval. Clo jsem neplatil cena zásilky byla 130 euro. Žasnu, že se tady najdou lidé, kteří s tím souhlasí. Příště si dobře rozmyslím jestli použiji DHL. Jsou neseriozní.

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » pon 29. pro 2014 21:48:39

Na druhou stranu, ted mi proclili zasilku tak, ze pri stejne hodnote zbozi jsem platil stejne, tedy proste snizili tabulkove hodnoty zbozi tak, ze mene dostane stat a oni vydelaji ten poplatek, pokud by to melo tento vicemene nulovy dopad na ciloveho zakaznika, tak by to bylo bez problemu.

Ale porad si myslim, ze jako prijemce bych jim minimalne musel udelit souhlas se zastupovanim v celnim rizeni, ten souhlas chce i statni CP. Kdyz bude mit nekdo takovou pivku, ze to dozene k soudu je jiste ze vyhraje, protoze neni objednavatelem sluzby a jako pasivni prijemce nikdy nikde neodsouhlasil zadne podminky ani poplatky.

Andreas Baader
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: ZOPO

Příspěvek od Andreas Baader » pon 29. pro 2014 21:49:52

Problem je, ze cinske eshopy maji v nabidce rychle prepravy vetsinou pouze DHL. Pokud uz je v nabidce i FedEx nebo UPC, jsou vetsinou tito prepravci o dost drazssi. Takze moc na vyber pri nakupu z Ciny a expresnim dodani neni.

Dialynne
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: ZTE Z5S NX503A

Příspěvek od Dialynne » čtv 08. led 2015 10:28:06

Tak dnes mi kurýr oznámil, že DHL zvýšilo poplatek za tzv. "Záruku celního řízení" na minimální částku 490 Kč! To je super kšeft, DPH u tohoto balíčku bylo 316 Kč!

Autor tohoto vlákna
marus
Androiďák!
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Příspěvek od marus » čtv 08. led 2015 10:28:49

Hustý

pk76
Robot
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Mi Note 2 128GB Global
Mobil 2 / ROM: LG G2
Tablet: Nexus 7 II
Rom: MIUI

Příspěvek od pk76 » čtv 08. led 2015 10:41:25

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » čtv 08. led 2015 11:31:43

Řešení je jediné - neposílat nic přes DHL. Nebudou mít kšeft a budou muset zlevnit. Tedy zrušit tyhle nesmyslný poplatky. Německá ekonomika jde do řiti, německé firmy prodělávají díky sankcím proti Rusku tak se to snaží vyždímat jinde.
Avšak tohle je jejich problém a jejich přiblblých politiků které si volí. Kdo si co uvaří tak si taky sežere.
Už delší dobu posílám přes poštu a nemám problém.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » čtv 08. led 2015 12:43:45

:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » čtv 08. led 2015 12:48:44

Jo viděl sem. Ovšem stejné chování sem viděl i u řidičů jiných přepravců.
Pokud by to člověk chtěl mít na sto pro tak by si pro to musel jezdit sám.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!

evamilan
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Haier W910

Příspěvek od evamilan » pát 09. led 2015 1:27:46

mello4
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nemam mobil s Androidem
Tablet: Ainol Novo 7 Aurora II

Příspěvek od mello4 » pát 23. led 2015 4:50:22

Nakonec jsem ukecal svého dodavatele a ten mi posílá balíky UPS. Chodí mi balíky denně, většinou po 1-2 kusech zboží v balíku (kvůli rychlosti), takže ten poplatek se mi opravdu prodražil.

DHL se mnou odmítá jakkoliv rozumně komunikovat, když už mi něco napíší, tak je to jen hromada marketingových keců a výmluv. A to s nimi jednám z pozice OSVČ, a nebo právnické osoby. Dokonce nejsou ani schopni po roce vybavit řidiče co ke mě jezdí platebním terminálem (když už nejsou ochotní si to strhávat inkasem, nebo mi dávat faktury), mají prý na depu jen jeden a kvůli mě ho vozit nebudou. Já zase kvůli nim nechci u sebe mít tak velkou hotovost.

A co opravdu považuji za drzost, že musím 9 z 10 celních řízení reklamovat. Přijde zboží v hodnotě 120 USD, kurz je 23,5 Kč, oni mi vypočítají DPH 819 Kč místo 593 Kč. Po týdnu obdržím omluvný email, že to byla asi nějaká chyba v PC, že neví jak se to stalo, a že mi rozdíl vrátí. Po roce čekání stále není reklamace vyřešená.

Neplatím náhodou ten poplatek 490 Kč za tuto kvalitní službu? Něco takového v těch marketingových kecech bylo.
Opravdu profesionální s spolehlivý partner!

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » sob 24. led 2015 16:02:52

Teď jsem si obědnal nějaký materiál za 206USD s DHL na Německou adresu, mám to na hranice 10 minut a depo je v Pirně, sice když sem tam volal byli trochu v rozpacích, neb v Německu se něco jako osobní odběr moc nenosí, ale nakonec jsem je ukecal. Dokonce mi nabídli přeposlání na poštu do Bad-Gottleuba abych to měl blíž (zdarma). Něco ušetřím na DPH, neb v německu je 19% a kolega co tam žije mi tvrdí, že za proclení zásilek z USA a Indie mu nikdy nic neúčtovali, tak jsem zvědav.

Autor tohoto vlákna
marus
Androiďák!
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Příspěvek od marus » sob 24. led 2015 16:42:55

No mě by teda vůbec nepřekvapilo, kdyby ten vydřidušský poplatek byl jen u nás.

kchrz
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: THL W8

Příspěvek od kchrz » sob 24. led 2015 23:28:07

To by mne taky zajímalo, jak proclívá DHL v Německu, jestli z fiktivní ceny na balíku, nebo jestli budou chtít fakturu, jako Česká pošta. Máte někdo zkušenosti?

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » ned 25. led 2015 11:42:31

Ty dva balíky co mu dosli v prosinci z Indie a USA byli procleny na uvedeny ceny na baliku, coz teda muj posledni v cechach z Ciny taky.
Ale mam pocit, ze u toho u USA byla i faktura/jiny doklad.

kchrz
Stálý androiďák

Příspěvek od kchrz » ned 25. led 2015 13:13:55

Ve výsledku není největší nepřítel DHL, ale momentální kurz dolaru.

|Mio|
Robot

Příspěvek od |Mio| » ned 25. led 2015 13:22:21

Njn, ale Cinani proti tomu taky snizuji ceny, protoze je dolar silnejsi i k Juanu.

Takže zatím dobrý.

Ono když mi DHL proclí tak, ze i s jeho poplatkem platim uplne stejne jako za obdobne zbozi predtim, jen odvedou min statu a hodne sobe, tak to ve vysledku nevadi, ale kdyz to procli blbe, nadsadi nesmyslnou cenu zbozi a jeste si prisadej poplatek ve stejne vysi jako cena zbozi to vyslovene nastve a ta nasledujici nekonecna reklamace je peklo.

Ale muzeme s tim celkem snadno bojovat, najdeme podobneho jeste normalniho prepravce a hromadne budem zadat prodejce o podporu zasilani pres nej. Cinani jsou hodne flexibilni, nechaj se ukecat i pri jedine objednavce, az dosahnou desitek az stovek zasilek a tim dobre ceny budeme spokojeny vsichni.

dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: US5

Příspěvek od dvzd » ned 25. led 2015 15:05:20

Ale zadny takovy rychly prepravce neni, nebo je jeste drazsi, ne?

unavix
Kyborg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » ned 25. led 2015 15:18:56

Relativně slušně co se týče rychlosti je na tom FedEx. Ale poplatky mají vyšší než DHL. Údajně dobré je UPS a TNT. Ale zkoušet se mi to nechce. Jak už sem psal kdysi. DHL sem dal vale a nechávám si posílat věci přes poštu. V průměru mezi 13 - 18 dny mám věci doma. Je potřeba s tou delší dodací dobou počítat a objednávat včas.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!

dvzd

Příspěvek od dvzd » ned 25. led 2015 15:27:58

Jenze u posty pry neprochazi cena deklarovana na baliku a za zprostredkovani celniho rizeni maji take poplatek.
Naposledy upravil(a) dvzd dne ned 25. led 2015 15:30:43, celkem upraveno 1 x.

kchrz
Stálý androiďák

Příspěvek od kchrz » ned 25. led 2015 15:30:14

Ne, Česká pošta požaduje fakturu, výpis z paypal nebo jiný doklad.
Mně se vždy vyplatilo objednat třeba 3 mobily, poštovné rozdělit a doufat, že deklarovana cena bude DHL stačit

dvzd

Příspěvek od dvzd » ned 25. led 2015 15:31:57

Jak to myslis postovne rozdelit?

kchrz
Stálý androiďák

Příspěvek od kchrz » ned 25. led 2015 15:37:26

Většinou jsem objednaval sobě jeden a něco kolegům v práci, pak to v celku jde.

Nicméně na příspěvek výše, neřekl bych, že Čína zlevňuje. Střední třída mobilů stojí furt stejně, kolem 200 usd. Jenže loni bylo 200 usd cca 3800, teď necelých 5k

Odpovědět

Zpět na „Pokec“