PokecPozor na přenos čísla od Vodafonu

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
tele.kom
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG L Fino

Pozor na přenos čísla od Vodafonu

Příspěvek od tele.kom » pon 10. lis 2014 17:23:37

Na začátku srpna jsem Vodafonu zaslal formulář o ukončení smlouvy, oni mi obratem zaslali kód pro převod čísla a (neměnné) datum, kdy budu moci číslo převést. Datum bylo stanoveno na 30.9.2014. Tudíž jsem 30.9.2014 započal proces převodu čísla u svého nového operátora, což trvalo pět dní a od 5.10.2014 jsem už byl šťastným zákazníkem Kaktusu. Vodafonu jsem zaplatil vyúčtování za září a tím pro mě má desetiletá zkušenost s Vodafonem skončila. Nebo jsem si to alespoň myslel. Jaké bylo mé překvapení, když mi na začátku listopadu přišla od Vodafonu SMS s tím, abych se jal zaplatit 449,- Kč za říjen. Říkal jsem si, že je to asi nějaká chyba v systému kterých jsem už u Vodafonu zažil bezpočet, takže jsem jim poslal email ať si to dají do pořádku a dále na to nemyslel.

Dnes mi z péče o zákazníky volala operátorka a sdělila mi, že vskutku musím zaplatit 449,- Kč za měsíc říjen, jelikož mi nové zúčtovací období začíná 4. dnem v měsíci a převod čísla se uskutečnil až 5. den. A ještě měla tu drzost mi říct, že jsem využíval jejich služby a poslal jsem za ten jeden den několik sms. Takže jsem se vydal prostudovat obchodní podmínky kde jsem se dočetl, že "k naúčtování měsíčních paušálů dochází vždy v den zúčtovacího období".

Což znamená, že já jsem jim poslal v srpnu formulář s odstoupením od smlouvy a Vodafone mě z nějakého mě neznámého důvodu, který mi nedokázala vysvětlil ani zákaznická podpora, pořád může účtovat paušální částku 449,- i v říjnu. Když jsem s Vodafonem ten převod řešil, tak to, že pokud se převod čísla neuskuteční do dne kdy mi končí zúčtovací období, budu muset zaplatit celou částku za následující období mi samozřejmě nikdo nesdělil. Já jsem si obchodní podmínky přenosu čísla u Vodafonu četl, ale musíš přiznat, že tohle mě teda při jejich čtení absolutně nenapadlo.

Pro mě to postrádá jakoukoliv logiku, převod čísla započal tři dny před tím, než mi zúčtovací období končilo a místo toho, aby mi Vodafone přestal na konci zúčtovacího období poskytovat služby (s čímž jsem počítal a což jsem i chtěl, proto jsem jim posílal formulář o ukončení smluvy), tak mi dají zaplatit kvůli jednomu dnu, celý měsíční tarif? Co to je tohle doháje za společnost?

Netuším jestli se proti tomu dá nějak bránit, se zákaznickou podporou jsem se dohadoval poměrně dlouho a jediného čeho jsem se dočkal byla arogance, takže snad aspoň tohle někoho zachrání od podobného problému.

tl;dr: Pokud převádíte číslo ke konci zúčtovacího období a převod čísla se protáhne do dalšího zúčtovacího období, Vodafone po vás bude vyžadovat částku za celý další měsíc

syberius
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s3 neo
Tablet: Samsung galaxy note 10.1 N8000
Rom: 4.4.2

Re: Pozor na přenos čísla od Vodafonu

Příspěvek od syberius » pon 10. lis 2014 18:50:36

Ano tak to bohužel je. Mám tutéž zkušenost. Férové by bylo účtovat poměrnou část. Ale je to taková pomsta, že jde člověk ke konkurenci.

Autor tohoto vlákna
tele.kom
Nové Androidě

Příspěvek od tele.kom » pon 10. lis 2014 19:18:28

Pomsta no, alespoň je vidět co je Vodafone za společnost. Jediný co mě na tom těší je to, že i díky mě jim nadále klesá počet zákazníků, Vodafone je skutečně to nejhorší co na českém trhu je tak snad tenhle trend bude pokračovat

syberius
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s3 neo
Tablet: Samsung galaxy note 10.1 N8000
Rom: 4.4.2

Příspěvek od syberius » pon 10. lis 2014 22:24:27

On T-mobile není o nic lepší.

CyberCodeDroid
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T Pro

Příspěvek od CyberCodeDroid » úte 11. lis 2014 8:44:35

A já bohužel mám špatnou zkušenost s O2, když žena přecházela k Vodafone. Ono nelze vrhat stín na celou společnost, když tohle má vždy na svědomí někdo na vysokém postu ;)
Xiaomi Mi 10T Pro
Xiaomi Mi Band 5

LivArt
Terminátor
Reputace: 257
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » úte 11. lis 2014 10:04:56

Když jsem přecházel od Vodafonu k VPN, tak mě ještě speciálně upozornili na to, abych si dal bacha, kdy si to nastavím, protože jinak mi naúčtují celý další měsíc.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

kralovicek
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!

Příspěvek od kralovicek » úte 11. lis 2014 10:29:59

Amon [Ra] píše:A já bohužel mám špatnou zkušenost s O2, když žena přecházela k Vodafone. Ono nelze vrhat stín na celou společnost, když tohle má vždy na svědomí někdo na vysokém postu ;)
sam jsem resil prechod z 02 a v naproste pohode. Naplanovano bylo na knoci zuctovaciho obdoi, rozdil ve dnech byl prepocten pomerove. Je potreba si toto pohlildat a vyrikat predem...

CyberCodeDroid
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T Pro

Příspěvek od CyberCodeDroid » úte 11. lis 2014 10:44:48

kralovicek
Tohle bylo myšleno trošku jinak, vedoucí prodejny použila trošku sprostá slova. Bylo ji totiž přerušeno klábosení na telefonu, které bylo důležitější než obsluha zákazníka :P
Xiaomi Mi 10T Pro
Xiaomi Mi Band 5

kralovicek
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!

Příspěvek od kralovicek » úte 11. lis 2014 10:47:25

aha :) obecně platí, že ředitel fabriky je vrátný a ITáci.

Autor tohoto vlákna
tele.kom
Nové Androidě

Příspěvek od tele.kom » úte 11. lis 2014 11:00:20

Já si ten rozhovor se slečnou na infolince o převodu čísla pamatuji poměrně dobře, protože mi přišlo zvláštní, jak povýšeně a arogantně se se mnou bavila po tom, co zjistila, že přecházím k virtuálnímu operátorovi. Říkal jsem si, že jestli tohle měl být pokus o to, mě u Vodafonu udržet, tak dělá svojí práci opravdu špatně. Žádné jiné informace krom čísla pro převod jsem se od ní nedozvěděl. To, že odcházejícím zákazníkům nezapočítají poměrnou část (jako to má T-mobile i O2), datum nastaví tři dny před koncem zúčtovacího období a nikdo vás na tak zásadní informaci neupozorní mi přijde jako naschvál, nic jiného.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“