Pokecochrana dát pred prípadným stratením telefonu

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
jano101
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: nokia Samsung

ochrana dát pred prípadným stratením telefonu

Příspěvek od jano101 » stř 24. pro 2014 10:59:48

Ahojte dovolím si požotiť takúto otázku a to hned z dvoch strán.

ak si uvedomíte aké mašiny sú dnes smartfony a hlavne nehovoriac kolko dát a súkromných vecí sa v nich nachádza počnus fotkami videami dokukmentami končiac účtami mailom dropboxom diskom fb a čo ja viem ešte čím tak strata takéhoto zariadenia nie je len tak!!!

To znamená že pri strate (čo teda nie je nič nemožné :) vás nie len že bude bolieť strata ako HW zariadenia (nie lacná záležitosť) ale aj ten fakt že k akým dátam sa môže prípadný nálezca dostať.

No a tu sa teda opýtam na vaše skúsenosti ako sa brániť aké používate programi na naprípklad dialkové zablokovanie telefonu alebo vymazanie poprípade úplné znefunkčnenie aparátu?

Pohlad 1.
teraz zistíte že ste stratil telefon a teraz čo? ako ho na dialku zablokovať ? pomocou SMS asi najrýchlejšie pokial ho následný nálezca ešte nestihne vypnúť alebo netom mailom -poprípade že si ho opať nájdete ako ho obnoviť :)

Pohlad 2.
Vy ste ten čo našiel telefon ( čo sa hocikumu zvás môže stať) určite ho nepôjdete dať na políciu ale sú dve možnosti buď vypátrate majitela a ponúknete mu ho alebo a to je ten dotaz či si ho môžete nechať resp. aké úkony urobiť aby ste sa nemuseli báť že vás jedného dňa príde niekto navštíviť:)

Teda k tejto otázke ak by na najdutom telefone bola nejaká ochrana a vy vyberiete batt sim kartu nepripojíte ho k Wifi a ihned ho resetnete do defaultu potom ostáva kontrola len cez IMEI ?alebo je je to inak ?

privítam nejaké postrehy - vaše skúsenosti

Cleric
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: ochrana dát pred prípadným stratením telefonu

Příspěvek od Cleric » stř 24. pro 2014 11:40:38

Zablokování:
Máš tu spoustu aplikací které toto dokážou. Ať už se jedná o samotný Google, který tuto službu implementoval již do zařízení. Musí se však nastavit. Dále tu máš třeba placenou aplikaci Cerberus, která se dá v Menu s aplikacemi schovat. Telefon se dá pomocí těchto služeb jak prozvonit, vyhledat pomocí GPS a nebo třeba zablokovat či smazat.

Nalezení a co dělat:
Tady je to už obšírnější. Poctivý člověk jej zanese na policii, ale to je podle mě chyba ( ale je to dvousečné ). Lepší řešení je telefon zapnout a projít telefonní seznam a najít nějakou blízkou osobu - třeba mamku. Tu tam má snad každý a kontaktovat.
Nepoctivý člověk se bude snažit telefon smazat a používat, ale tady chlapec narazí. Jelikož v dnešní době je zařízení možné dohledat a zablokovat. Následně je možné jej zkontrolovat podle IMEI a to se nedá jen tak snadno přemazat, jelikož je vázané na základní desku. Tady bych to nerad dále rozebíral a dával návody.

bandit707
Droid
Reputace: 41
Typ mobilu / ROM: SGN10+
Mobil 2 / ROM: SGS7
Tablet: SGN 10.1 (2014)

Příspěvek od bandit707 » stř 24. pro 2014 12:15:20

Ten telefón, čo si našiel, by si mal vrátiť, nielen zo slušnosti, ale aj preto, aby si nebol obvinený z trestného činu.
Ja by som telefón vrátil.
Mne (mojej žene presne) už vrátili.
all no root --> Samsung Galaxy Note 10plus , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini

Autor tohoto vlákna
jano101
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: nokia Samsung

Příspěvek od jano101 » stř 24. pro 2014 12:36:05

Ja som žiaden telefon zatial nenašiel a je nepochybne jasné a správne že telefon treba vrátiť ale sú situácie kedy to nie je jednoduché naporíklad najdeš telefon na dovolenke v zahraničí a podobne.

Pochopitelne ja tu chcem riešiť oba prípady aj ako sa chrániť aj to čo píšem v druhom prípade.
Myslím si že je to aktuálne pre každého z nás.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » stř 24. pro 2014 12:37:35

Tak ideální věc je zašifrovat ten telefon a na lockscreen si napsat adresu. K tomu nějakej trackovací SW (android device manager máš rovnou v telefonu, nicméně existují i lepší alternativy) a k tomu zaplacený mobilní internet.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Wanna debunk?
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“