Pokecomezeni dat pouze na 3G

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ulthar
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi red mi note 3

omezeni dat pouze na 3G

Příspěvek od ulthar » stř 28. led 2015 10:08:13

Ahoj Androidaci,

nevim presne do jake sekce muj dotaz patri, tak to hodim sem. Chtel jsem se zeptat jestli se da nastavit omezeni mobilnich dat pouze na nejaky urcity protokol. Vim, ze se nejak daji 3G site vypnou uplne, pak data bezi jenom na Edge. To je v mem pripade nevyhovujici. Edge je moc pomaly. Jde mi o to, ze bych rad donutil muj telefon at vyjedna jednu protokol - napriklad 3G, protoze v mistech kde poustim mobilni data mi telefon neustale prepina ruzne rezimy (3G, HSDPA, HSDPA+) a diky tomu ty mobilni data padaji.

Diky za tipy a nazory.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: omezeni dat pouze na 3G

Příspěvek od ramon.dexter » stř 28. led 2015 11:30:16

Přepni si mobil pouze do 3G a je to. Nastavení > mobilní sítě > preferovaný typ sítě. Ale pozor funguje to tak že pokud má lepší signál z 2G, připojí se na 2G i v případě, že mu budeš preferovat 3G.

Ne, "nějak" to nejde.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 28. led 2015 15:25:46

ulthar:

To si představuješ jak hurvínek válku :-) Všechno protokoly, co píšeš, spadají pod 3G a konkrétní režim je daný tím, co zvládá telefon, ale taky konkrétní vysílač operátora. Takže nemůžeš napevno nastavit nějaký režim, protože některé vysílače operátora by ho nemusely umět. No a hlavně 3G není ani zdaleka všude. Jinak pozor, to že ti přeskakuje indikace mezi 3G a H ještě neznamená, že se reálně něco přepíná. Mě třeba trvale indikuje 3G a jen v okamžiku přenosu dat se zobrazí H nebo H+. Takže si toho nevšímej, stejně to nemůžeš nijak ovlivnit. A jestli ti vypadávají data, tak je problém jinde.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
ulthar
Nové Androidě

Příspěvek od ulthar » čtv 29. led 2015 12:37:56

Uznavam uplne nerozumim tem technologiim, ktere to fyzicky realizuji, ale nevidim duvod,ale z principu, proc by mel byt problem vynutit nejaky druh datoveho pripojeni? Pokud, rekneme, budu chtit vynutit pouze "3G" (pridavam uvozovky, protoze nevim jaky protokol/technologie se v tom komercnim nazvu 3G pouziva, ale zarizeni to tak oznacuji - nemluvim o 3G jako o 3rd Gen. dat.site, ale o 3G oznaceni, ktere si telefon vyjedna), tak vsechny ostatni rezimy se proste nebudou vyjednavat. Je mi uplne jedno jestli je dostupne H nebo H+. Ja chci proste vynutit "3G".
Jak pises, ze telefon to nemusi umet, dovolim si tvrdit, ze drtiva vetsina pristroju na trhu tuhle technologii/protokol umi ("3G").
V pripade vysilace je to vec jina a pocitam s tim, ze pokud dana vynucena technologie nebude dostupna v danem miste, tak se proste nepripojim. Nejde mi o globalni pouzivani. Mam odzkousene, ze na mistech, kde pouzivam mobilni data je dana technologie dostupna. Co me sere je to neustale vyjednavani jinych rychlosti, coz zpusobuje vypadky dat. prenosu.
To ze ti telefon indikuje 3G dokud nezacnes delat nejaky datovy prenos je celkem logicke, protoze az v momente kdy zasles pozadavek na nejaky datovy prenos se ta linka "refreshne" a vyjedna si podle dostupnosti technologii.

brm
Androiďák!
Reputace: 18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ 64GB
Mobil 2 / ROM: OnePlus 3 64GB
Tablet: Huawei MediaPad M2 10 16GB 5.1.1

Příspěvek od brm » čtv 29. led 2015 13:18:03

Súčasné bežné mobily dokážu rozlišovať siete (umožňujú Ti ručne nastaviť) 2G, 3G, 4G, ale už nedokážu rozlíšiť jednotlivé "podsiete" v rámci jednej generácie. Môžeš si zvoliť, že chceš iba 2G, ale nemôžeš si zvoliť, či chceš čisté 2G (GPRS) alebo 2.5G (EDGE). To isté platí aj o 3G - čiže či chceš 3G alebo 3.5G (HSDPA). Ak si zvolíš 3G, mobil si už bude sám prepínať medzi 3G a HSDPA v závislosti od dostupného signálu a podobne - ale neprepne Ti do EDGE (2G) ani do LTE (4G).

Samozrejme, mobil podporuje aj kombinácie týchto režimov, že 2G+3G alebo 2G+3G+4G.

Toľko moje doterajšie skúsenosti, snáď som to pochopil správne... :)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 29. led 2015 13:25:17

Pochop, že 3G žádná konkrétní technologie není! Je to souhrnné označení sítí třetí generace, kam patří UMTS, HDSPA, HSUPA... (nevím jestli jsem ty zkratky napsal přesně :-)) a nelze mezi nimi volit, ani to nelze ovlivnit žádnou aplikací, protože to je mimo kontrolu androidu, řeší si to sám GSM modul. Ty můžeš maximálně volit mezi sítěmi 2G (klasické GSM na 900/1800) s přenosem GPRS nebo EDGE a 3G, viz. výše. A znovu opakuji, že výpadky dat to rozhodně nezpůsobuje!!! Výpadky někdy způsobuje přechod mezi 2G a 3G, což je zcela odlišný systém, ale přepínání mezi různými módy 3G. To jsi opravdu první, kdo něco takového píše :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
ulthar
Nové Androidě

Příspěvek od ulthar » čtv 29. led 2015 14:39:50

okay, diky za vysvetleni. Ze zvedavosti jsem si zacal cist neco o tech pouzivanych technologiich a v podstate jsem se docetl to same co tu pisete. Jedine co me napada, co muze v danych mistech (konkretne to jsou 2 mista, na kterych ty data pouzivam) zpusobovat ty vypadky je, ze jsem na rozhrani 2 BTSek a telefon mezi nimi prepina.

PanAndroid
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S5

Příspěvek od PanAndroid » pát 30. led 2015 7:24:48

GPRS a EDGE by měly už hodit do starýho železa :) Minimum by mělo být 3G a optimum 4G/LTE :palec:

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 30. led 2015 8:28:42

PanAndroid:

Myslím, že bude potřeba tě nahlásit moderátorům. Celé fórum jen plácáš zcela nehodnotnými příspěvky, zato ale vytrvale rozšiřuješ odkazy na nesouvisející weby v podpisu. Tedy typický diskuzní SPAM.

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pát 30. led 2015 11:39:29

Už je to v řešení...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Odpovědět

Zpět na „Pokec“