Pokecviry, vybílení účtu

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
yhuzh
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: galaxy duo

viry, vybílení účtu

Příspěvek od yhuzh » čtv 12. bře 2015 19:00:20

Tak mě tak napadlo, moje maminka začala používat android mobil, nějakou Čínu či co, není podstatný. Věc je v tom, že jakožto nepolíbená technikou (předtím mobil vysouvací od Samsungu ještě na Javě) všemožně stahuje různé appky do mobilu a chystá si tam dát i app svojí banky. Takže moje otázka, jestli se http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bez ... -ucty.html tenhle článek dá brát nějak vážně. Všeobecně (jako celkově Google play a všelijaké aplikace od schéma hodin s 3 staženími nebo VLC player s xxx) i konkrétně (v článku se píše o fejk Seznam aplikaci) a věřím tomu, že by na tu aplikaci klikla, když by jí to vyzvalo ke stažení. Takže mám se nějak bát a trochu to řešit? Popř. nějaká prevence?

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: viry, vybílení účtu

Příspěvek od ludekbrno » čtv 12. bře 2015 19:32:46

Žádná prevence neexistuje. Pokud někdo instaluje každou kravinu, kterou mu někdo nabídne, tak je jen otázkou času, kdy narazí na něco takového. V tomto případě je asi jedniná možnost "hloupý" telefon bez možnosti instalace aplikací. Případně zvolit jiný systém, než android, třeba WP, který je vzhledem k malému rozšíření mezi lidmi nezajímavý pro útočníky.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“