PokecDalvik Cache, vrtani se v telefonu a jine upravy...

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Gigabyte GSmart ROMA R2

Dalvik Cache, vrtani se v telefonu a jine upravy...

Příspěvek od Sus » stř 20. kvě 2015 13:12:04

Ahoj

Jde mi o to, že Lucky Patcher křičí vlastně (skoro) u včeho, že se mu nepodařilo vytvořit odex a to i když v datech mám 214 MB volno
a (paradoxně) naopak Dalvik cache když dám v Es Exploreru vypsat její vlastnosti, tak soubory zabírají "o několik kB víc, než je její velikost" :neane:
(nechce se mi hledat jestli jsou v EXT také nějaké "clustery" a je to tedy vypsané číslo tedy možné, ale úplně plná asi bude každopádně...)

Viděl jsem návod na přesunutí Dalvik na SD kartu, ale nemám možnost pracovat s SD kartou jinde než v telefonu,
navíc jen 16GB už je mi "poněkud těsná" (a větší SD si teď bohužel asi ještě dlouho dovolit koupit nebudu moct)
a taky nevím, jestli by telefon v případě třeba nečitelnosti té SD karty (jednou po rebootu jsem už SD nečitelnou měl)
vůbec naběhl - existuje tedy prosím nějaké (bezpečnější) řešení, anebo ta přeplněná Dalvik opravdu vůbec ničemu nevadí ???
(po jejím vymazání se po reebootu zase hned zaplní úplně stejně) Děkuju ...

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 198
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Přeplněná Dalvik cache

Příspěvek od ludekbrno » stř 20. kvě 2015 13:16:00

Nepoužívej prasárny typu Lucky Patcher a nebudeš mít takové problémy...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » stř 20. kvě 2015 13:21:47

Dík, ale na to jsem se neptal - je tu prosím někdo kdo tomu rozumí víc ???

Děkuju ...

Cleric
Kyborg
Reputace: 107
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia 1
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Příspěvek od Cleric » stř 20. kvě 2015 13:53:51

Dalvik je behove prostředí, kde se ti otevíraj aplikace. Tudíž plná musí být. Tím že ji vymažeš si ničím ne pomůžeš a telefon ji stejně zaplní. A to hned při prvním startu.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 198
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 20. kvě 2015 14:48:23

Sus:

Možná ses na to neptal, ale je to fakt. Když nebudeš používat takovou prasáckou aplikaci, nebudeš mít zmiňovaný problém.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

kodyak
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: samsung XCover2 v4.1.2. ROOTed stock ROM

Příspěvek od kodyak » stř 20. kvě 2015 15:24:31

placena verze Link2SD umi Dalvic cache presunout na kartu selektivne.Udela na ten soubor odkaz.Problem je,ze se musi karta rozedelit na dva oddily aby to jelo.Vyhodou toho reseni by zase bylo,ze kdyz tam nedas vsechno z toho co tam mas,tak ti telefon alespon najede kdyz se neco stane s kartou..

Nebyt Lucky Patcheru,tak nemuzu instalovat aplikace z GP kdyz mam interni ulozste 1GB a nainstalovano 3,5GB aplikaci.Takze preci jen k necemu je..

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » stř 20. kvě 2015 17:29:40

Cleric a Kodyak - díky, jo to vím že je to "běhové prostředí" a i že se po tom startu obnovuje, ale zkusil jsem (úplně) smazat jestli tam třeba nezůstalo "omylem" něco třeba i z už dávno odinstalovaných programů, když jsem občas potřeboval třeba třeba i někde venku obnovit backup jen narychlo ze stock recovery, která nepředpokládám že by si i Dalvik zállohovala (i když při letmém pohledu jsem v té Dalvik žádné "nenainstalované programy" neviděl) a abych tedy měl jistotu, že jsem tak ušetřil ušetřil "každý MB" když už je to až tolik plné ...

Hlavní problém bude asi to, že mám nainstalovaných 174 aplikací (které samozřejmě nepoužívám pořád, ale některé se mi nechce stále obnovovat, (když na ně mám i přehledně" zástupce na "plochách" ve složkách GO launcheru atd.) a ještě dalších (nakonfigurovaných) 254 aplikací mám zálohovaných na SD kartě Titanium Backupem, takže že jsou tak v podstatě po obnovení taky nakonfigurované "ihned k použití", jenom "trochu hůř po ruce" ...
No ale jde o těch 174 "aktivně nainstalovaných" aplikací, tak to se obávám že třeba jen s tolika aplikacemi na tu Dalvik zkrátka nepočítali a doufám že tedy ničemu nevadí když je takto "úplně plná" ???
(mám 1GB RAM a běžně polovinu volnou, takže nějaké "sekání" jak si někdo stěžuje jsem zatím ještě ani nepoznal a kvůli Dalvik si zatím jiný program "nestěžoval" a alespoň zatím jsem tedy nezpozoroval že by něčemu vadilo že je tak "přeplněná" ...)

Právě třeba ten Link2SD (i když jej znám) si moc použít netroufám kdybych byl někde venku, něco se stalo s SD kartou a třeba telefon nechtěl naběhnout a momentálně má pro případ průšvihu na té SD jak recovery backup (když potřebuju obnovit hodně ryhle všechno) ještě se stock ROM a na "detaily" ten Titanium Backup, takže na průšvihy "vždy připraven", ale s tou Dalvik na SD už mi to přijde tak trochu "nevyzpytalelné" a dokud to vadí jen Lucky Patcheru, tak myslím že by to bylo zbytečné riziko přesouvat, ale až v případě (pozorovatelných) problémů i z jiných programů bych o tom už samozřejmě uvažoval - no hlavně jsem se chtěl tedy informovat jestli tam plná Dalvik opravdu ničemu nevadí a jestli si ji Android taky uvolňuje "sám podle potřeby", protože to tak přinejmenším zatím vypadá ...

http://web.quick.cz/vs165/TMP/GSmart_01.jpg
http://web.quick.cz/vs165/TMP/GSmart_05_Site.jpg
Mám 6 obrazovek (system, sítě, multimedia, nastavení, turistika atd.) že na jednu obrazovku se to nevejde a proto těch 174 aplikací nainstalovaných trvale abych nemusel vytvářet i rychle zástupce - obávám se tedy že u té Dalvik asi jen nepočítali s tolika (trvale) nainstalovanými aplikacemi ...

Nevím jak jste přišli na to, že Lucky Patcher způsobuje nějaké problémy - používám jej od loňského března co jsem kupoval telefon (je to můj první Android), umí toho opravdu mnohem víc (třeba i integrovat aktualizace systémový aplikací jako Titanium) a i plno dalších užitečných funkcí, mám v něm aktivovaný i xposed a za celou dobu ani jeden problém.
Jen jsou ty hlášky přímo v něm trochu "otravné", tak mne zajímalo jestli se jim dá předejít a zkrátka mi nejde do hlavy jak nemůže mít v 214MB místo na odexy a to i když je případně předem ten odex smazaný a "přeplněné" Dalvik jsem si všiml při té příležitosti, tak jsem jen chtěl vědět, jestli to nemůže souviset ...
Naposledy upravil(a) Sus dne stř 20. kvě 2015 17:46:44, celkem upraveno 1 x.

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » stř 20. kvě 2015 17:39:27

Tamto není nové vlákno - tady jsem se ptal jestli něčemu vadí ta plná Dalvik i když to (kromě těch "kosmetických" hlášek v tom Lucky Patcheru) nikde jjinde nepozoruju a ty hlášky se tam netýkají Dalvik, ale odexů na které je místa "až dost"...

A v tom druhém vlákně jsem se ptal co (přesně) dělá to "odexování systémových souborů" (když tak nikde žádné uvolněné místo nepozoruju) a nechtěl jsem to míchat s tímto vláknem, takže jsem se tam ptal úplně na něco JINÉHO a už se teď tu odpověď (z uzamčeného vlákna) asi opravdu nedozvím ... :facepalm: :no:

Jumbo78
Terminátor
Reputace: 270
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » stř 20. kvě 2015 17:44:45

A to nemůžeš použít jedno vlákno na více dotazů? (A třeba ho přejmenovat)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » stř 20. kvě 2015 17:51:10

Nechtěl jsem to míchat, už tak je tady trochu "guláš" tím, že jsem se ptal proč Lucky Patcher "nemá místo" na odexy když má 214 MB volného místa a jestli s tím může ta plná Dalvik souviset, anebo dokonce vadit i něčemu jinému i když to (zatím) nijak nepozoruji ...

No a tamten duhý dotaz se týká něčeho jiného, takže opravdu nevím jak udělat nadpis, aby mi bylo zodpovězeno na oba dotazy, když tohle téma se týká něčeho jiného ... :-(

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » stř 20. kvě 2015 19:47:19

když se to s tim Link2SD udela s rozvahou,tak by mel telefon nastartovat (nechat uvnitř ten GO Launcher,superuser,link2SD,treba ES file manager atd,at se to da v pripade nejakeho problemu opravit).Jen si nejsem jisty jak se pak třeba zbavíš odkazu co vytvori,v pripade ze by jsi chtěl zase vse dat dohromady.Ony linky se vytvareji a rusi pomoci prikazu mount a musí se to napsat presne.Na druhou stranu když by jsi poridil třeba novou kartu,udelal na ni podobny oddil 2 jako na te vadne/stare,tak by po spusteni Link2SD a obnoveni nastaveni toho mountu oddilu mělo asi vse fungovat nejak normalne.Ale to nemam vyzkousene.Vychazim jen z toho jak s tim pracuje linux na kterem to vse jede..

Odex by ti mel uvolnit místo v ulozisti,protoze to prejde do ROM casti.Ono je dobře po takove operaci restartovat,protoze to muze spatne ukazovat místo v ulozisti.

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » stř 20. kvě 2015 20:27:19

Díky - no zatím se tomu Link2SD snažím vyhýbat (dokud jej zatím nepotřebuji opravdu nutně) právě proto, že by se to mohlo (v případě že by telefon třeba někde venku a tedy mimo dosah počítače nechtěl dokonce ani naběhnout) "špatně vracet" do původního stavu a to i když zálohuju i komplet data z R2 recovery (custom si dát netroufám kdyby ještě vyšla aktualizace ROM tak ať je čím nahrát a navíc jsem dlouho bez práce, tak si nemůžu dovolit telefon umrtvit a nandroid záloha zřejmě bez custom recovery nejde obnovit komplet aby se nemuselo začínat nahráváním ROM a jejím pracném čištění od "nepotřebných blbostí") a protože nemám žádnou čtečku karet, tak nemám ani na čem udělat na SD ten EXT oddíl - na FAT32 mám tedy vlastně úplně vše, co je potřeba k oživení nenabíhajícího telefonu, včetně té stock ROM po zkušenosti když jsem to neměl na kartu jak nahrát, nakonec mne doma zachránilo ADB, tak to mám už raději pro ten pocit jistoty na té SD kartě opravdu vše potřebné k oživení telefonu a tu SD samozřejmě zálohuju komplet do počítače včetně ".android_secure" ...
Akorát co "trochu naštve" že to zálohuju do počítače přes Sambu (ať zbytečně neničím konektor), ale právě ".android_secure" asi jinak než přes USB přečíst nejde, anebo se na něj dá nějak dostat i tou Sambou ???

Ten Lucky se po tom odexování systémových souborů i sám okamžitě restartuje,ale pořád netuším které soubory to z toho úložiště odexuje, protože od aplikací jsou ty odexy pořád ve stejném adresáři s těmi aplikacemi a kam by se tedy měly ty odexy přesunout do té ROM ???
Nikde totiž nic v té ROM nevidím, tak mám trochu podezření jestli to vůbec funguje (když i místo v úložišti potom zůstalo i hned poprvé stejné) a nevím tedy jak to ověřit a kde (a od čeho) ty "přesunuté odexy" vlastně hledat - nevíš prosím ??? Děkuju ...

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » stř 20. kvě 2015 21:30:38

Už jsem to tím dlouhým psaním bohužel "tak trochu znepřehlednil", takže tedy ještě své 2 hlavní dotazy (raději) shrnu:

1) Co může způsobovat že ten Lucky Patcher často píše "nedostatek místa v úložišti k vytvoření odexu" a to i když je tam 214 MB volno a i tehdy, když starší odex neexistuje ???

2) Když se použije to "uvolnění místa v úložišti odexováním systémových souborů", tak odkud kam (přesně) a co (konkrétně) to přesouvá, aby se to místo v úložišti uvolnilo ???

Tak snad už je to (alespoň trochu) přehlednější a ještě jednou děkuju ... ;)

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » stř 20. kvě 2015 22:04:48

Jo uz asi vim co potrebujes vedet.

Ty 4GB Flash pameti na data je rozdeleno do oddilu (casti).Takze to není jako jeden prostor,ale několik mencich (nevim jestli jsi u pocitace videl nekdy rozdeleny harddisk na dva,nebo tri dily).Nejvetsi jsou /systém , /cache , /data. Systém je to cemu se říká ROM.V tom je samotny android. Dalvic cache je pod /data/dalvic cache,takze je to pod oddílem kam se ti ukladaji nainstalovane programy a data od nich.Odex se uklada pod /system/app ,který je v jinem oddilu,konkretne systemu.No a to co ti to pise ukazuje na to,ze v tom oddilu systemu uz nemas zadne místo a proto ti to nejde odexovat.. Jde na to kouknout aplikaci Disk info.Ten ti ukaze uplne všechny oddily (u me je jich 16) a ukaze kolik je v kazdem ještě mista,tak si vsimni kolik toho zbylo v oddilu /system

josr
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Lenovo A850 - VibeIU 1415 V2
Tablet: PMP 5880D - 4.1.1. AOSP by Cherbet97

Příspěvek od josr » stř 20. kvě 2015 22:19:45

Odexovanim systemove aplikace se aplikace rozdeli na dve casti s koncovkou .apk a .odex. Tim se usetri misto v pameti protoze Dalvik cache zabere min mista. Odexovana systemova aplikace ale zabere vic mista v rom nez deodexovana( jen .apk, odex sloucen s aplikaci ) a to je mozna tvuj problem, asi mas plnou rom.

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » čtv 21. kvě 2015 1:13:05

kodyak a josr - díky, přesně o tohle mi jde ...

V Systemu mám volných 80M a systémové odexy jsou (samozřejmě) taky právě v něm, takže ten Lucky Patcher (pokud jsem dobře pochopil) tím že ty systémové aplikace odexuje, tak ony už potom nevyužívají Dalvik a právě tím se uvolní víc místa v partition Data ???

Volných 80M (v Systému) se mi zdá celkem dost i kdybych potřeboval odexovat systémovou aplikaci, ale ta hláška Lucky Patcheru bývá právě u aplikací uživatelských, takže nevím, proč těm by na odex nemělo stačit momentálně volných 217M v Datech a to často i u poměrně malých aplikací a nepřepokládám , že by si ten odex některá aplikace vytvářela větší než 217M (i když jak vidím tak některé aplikace mají odex větší než samotnou aplikaci), anebo i to je možné, že by tolik odexů potřebovalo víc než 217MB ???
A to i když je předchozí odex smazaný, ale Lucky Patcher určitě nebude tak hloupý aby ty starší odexy (pokud tedy zrovna existují), nedokázal smazat anebo přepsat, anebo že by potřeboval při tom vytváření odexu Lucky Patcher tolik místa jenom pro nějaké "tmp" soubory a právě proto mu ani těch 217MB (občas) nestačí ???

Dalvik je předpokládám opravdu "fyzicky" v těch Datech a ne na zvláštní partition a v těch Datech jenom namontovaný...
Když v Es File Manageru zobrazím vlastnosti Dalviku, tak je tam vidět velikost 325,58MB a použito 326,19MB (177 souborů) takže asi jsem se spletl že je Dalvik "přeplněná", ale EXT tedy (zřejmě) používá taky nějaké clustery, takže to 2. číslo zřejmě ukazuje je skutečně obsazenou velikost a i Dalvik by tedy měl mít ještě těch 217MB volno a s místem v Dalviku tedy zatím ještě opravdu problém nemám (jak jsem si původně asi špatně vysvětlil ty velkosti zobrazené v ES File manageru) ???

Ty uživatelské apliace mají samozřejmě odexy normálně v Data/App takže opravdu 217MB pro ně volných a i kdyby to bylo těch 80MB (ze systemu) tak se mi na ně zdá místa docela dost, anebo je to už opravdu málo když mu to (docela často) nestačí a píše že místo toho použije právě Dalvik, což mne mate, když tam by toho místa měl mít (teoreticky) stejně pokud se obojí (a tedy odex i Dalvik) vytváří na partition Data???

josr - když je systémová aplikace odexovaná, tak to tedy znamená že místo Dalviku používá jen ten odex a právě tím šetří to místo (v Dalviku a tedy partition Data), anebo jsem to pochopil špatně ???
Mám v systému volných těch 80MB (a něco málo by se ještě smazat anebo přesunout do Dat dalo), tak nevím jestli je to možné deodexovat a to stačí smazat ty odexy, anebo se to dělá jinak a hlavně smí se právě tahle ROM vůbec deodexovat, anebo by to tomu Lucky Patcheru pro to odexování (uživatelských) apliací nejspíš ani nepomohlo, když se to asi opravdu týká jen partition Data ???

Tak doufám že jsem nic důležitého nevynechal a "včil mudrujte" ... ;) :) Díky ...

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » čtv 21. kvě 2015 6:01:21

Sus: S tim ODEXem mas pravdu v tom smeru ze to pak nedela uz nic v Dalvik.Ale vypada to,ze Lucky Patcher ma asi nejakou chybu když ani při 80MB mista to neudela.Zkus jinou aplikaci.Osobne jsem zkousel na to Titanium Backup,ale výsledek byl brick,takze jsem musel zase prehrat ROM a jiny neznam co by to umel.On ODEX zase tak velky nebude.Staci se podivat na ty co uz tam jsou.Mam u sebe treba AccuweatherWidget_Main.apk s 4.06MB a ODEX k nemu ma 0.51MB..

EDIT: mi to nedalo a zkusil jsem presunout aplikaci do systemu a udelal ji i ODEX pres Lucky Patcher.Vse probehlo v poradku,ale zustal tam soubor DEX v /data/Dalvik-cache.Ten jsem smazl rucne a OK.Takze Lucky Patcher v tomhle smeru funguje.Mam v ROM 150MB mista..

josr
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Lenovo A850 - VibeIU 1415 V2
Tablet: PMP 5880D - 4.1.1. AOSP by Cherbet97

Příspěvek od josr » čtv 21. kvě 2015 9:03:31

U systemovych aplikaci ma smysl odexovat, protoze se .odex presune z data do systemu. Ale u uzivatelske aplikace, ktera je nainstalovana v data/app se odexem misto v data neuvolni, protoze se .odex jen presune z data/Dalvik cache do data/app .

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » čtv 21. kvě 2015 9:48:51

josr: kdyz tam presunes i tu aplikaci samotnou,tak je z toho systemova aplikace...

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » čtv 21. kvě 2015 12:36:08

Taky mám pocit, jestli v tom Lucky Patcheru spíš není jenom nějaká chyba, protože tu hlášku u nedostatku místa pro odex někdy napíše i u aplikací opravdu malinkých a u velkých aplikací jej někdy naopak vytvoří úplně bez problému ...

Titanium Backup mi za tím ještě nic "zlého" neprovedl, ale "jenom" se právě třeba při přesouvání aktualizací systémových aplikací občas "kousl", což třeba u takových "Služeb Google Play" apod. je celkem nepříjemné - Lucky patcher tohle dělá zcela spolehlivě a (i když je to samozřejmě trochu riskantnější) tak to mám nastaveno tak, že tu aktualizaci přesune (přes Xposed modul) na pozadí tak, že si toho ani nevšimnu právě abych šetřil místem v Datech, když mám nainstalováno tolik aplikací (které používám sice ne pořád, ale za častěji než aby vyplatily vždy obnovovat z Titanium zálohy) ...

Já z toho systému vymazal všechen "balast" (např. Google Chrome, Google Plus atd.) co opravdu nepoužívám, místo toho tam mám třeba "amtithefty" atd. (jen doufám, že je nikdy nebudu potřebovat) a zkrátka ty aplikace mezi Daty a Systémem přesouvám podle potřeby (kdyby náhodou někde docházelo místo) a které opravdu nemusí být "za každou cenu" právě v tom systému, jako třeba Youtube atd. i když je tam předinstaloval výrobce - každopádně těch volných 80MB v Systemu i 216MB v Datech se mi zatím zdá dost a zkoušet mazat ty odexy ze systému (aby to tedy potom vůbec naběhlo) asi taky zbytečné, když počítám že by mi to potom (zřejmě) o to víc zaplnilo Dalvik a tím tedy právě ta Data ???

Takže tím že jsem dal v Lucky odexovat všechny systémové bylo potřeba potom ještě smazat i právě tu Dalvik (tedy tak jak jsem to udělal, když jsem tam nechtěl hledat a mazat ty systémové odexy po jednom), čím by se ale teoreticky měly smazat i právě patchy aplikací pro které neměl Lucky místo na ten odex - no bohužel momentálně nevím kterých aplikací se to týká, tak až mi to u nějaké zase zařve že není místo, tak budu muset schválně smazat ten její dex soubor z Dalviku, protože to by mne opravdu zajímalo, jestli smazáním právě Dalviku se potom odstraní i ty (některé) patche aplikací ...

No ale zkrátka mně ten Lucky s tou celkem častou hláškou o nedostatku místa pro odexy (ne systémových, ale normálních uživatelských aplikací) jak se říká "irituje" a rád bych tedy věděl v čem je problém, že někdy dá přednost tomu Dalviku (a varuje že ta změna tak nemusí vydržet trvale) když (a podle všeho) opravdu není důvod, proč by i na ty odexy neměl mít místo ... :(

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » čtv 21. kvě 2015 12:48:37

Sus: zatim jsem nenarazil na problem.Mozna ze casem jak tam toho budu cpat vic aplikaci.. Jinak hezky umi Dalvik slozku promazat funkce z Link2SD.Pozna co je tam zbytecne..

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » čtv 21. kvě 2015 13:43:13

No právě - samozřejmě jsem si vědomý, že tam těch aplikací už mám "trochu moc" (a některé opravdu nepoužívám až tak často - třeba informace o s něhu a horskou službu jen v zimě na běžky atd.) a není problém je obnovit z Titanium Backupu (kde mám ten opravdu málokdy používaný zbytek aplikací), ale nechce se mi potom zase vytvářet všechny ty zástupce do složek GO Luncheru atd. (kde mám ty různé plochy sloužící k různým účelům abych aplikace nemusel hledat na draweru anebo dokonce u některých už vzpomínat jak se vlastně jmenují), tak to raději nechávám nainstalované - samozřejmě mám deaktivované všechny zbytečné "atostarty" ať to zbytečně nežere RAM a ani baterku, ale jestli už to nemůže dělat právě takové problémy jako to dělá třeba teď tomu Lucky Patcheru, že (jen v určitých situacích) třeba už může být třeba právě toho místa někde opravdu málo ...

Link2SD mám jako jednu z těch aplikací jen zazálohovaných Titanium Backupem na té SD právě jen pro ty případy, kdybych je už mohl opravdu potřebovat (když i na Internet teď bohužel můžu tak nanejvýš z WIFi zdarma), tak to jsem nevěděl že umí i tohle a díky - to se může hodit ...

Něco podobného (aby to poznalo "co tam už nepatří") by se mi moc hodilo i na ".AndroidSecure"), protože mám podezření, že už na té (ne moc velké SD 16GB) mám taky něco navíc (třeba v jednom názvu vidím Badoo, které jsem kdysi jen zkoušel a to šlo pryč, protože nemám rád šmíráky, baterkožrouty a řešit co tomu musím všechno sebrat za práva, autostarty, notifikace a pod. aby to neotravovalo, když v případě potřeby stačí obyčejný FireFox ...) právě jak jsem taky samozřejmě telefon občas bricknul (anebo měl naštěstí jen jednou po bootu nečitelnou právě tu SD a musel ji znovu nakopírovat z PC zálohy), ale z těch názvů (když je tam těch aplikací tolik) se špatně poznává co k čemu patří ještě právě při tolika nainstalovaných aplikacích (jak jsem zkoušel smazat všechno a obnovit z Titanium Backupu jen potřebné aplikace, tak některé nechodily a musely se stejně ještě přes to jednou přeinstalovat), tak by se moc hodila nějaká utilita která když už by to "přebytečné" neuměla smazat, tak alespoň vypsat ...

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » čtv 21. kvě 2015 14:02:57

Sus: koukam ze premyslime dost podobne a doknce taky pouzivam Go Launcher :D S tim cistenim od nepotrebnych dat me tu asi ted ukamenuji (viz jedno vlakno kde jsem se trosku vic rozepsal o AVG) , ale zrovna tohle umi tolik zatracovany Clean Master.Alespon jsem to v nem zahledl,ze mi hlasil tyhle slozky..

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » pát 22. kvě 2015 10:09:38

Kodyak - asi opravdu přemýšlíme podobně a i já za to bývám "kamenovaný" a nikomu se nelíbí třeba ani vzhled mých Windows, ale mně na vzhledu nezáleží, hlavně na funkčnosti a rychlosti a tak už právě proto "mučím" i Windows 10 abych věděl co si "nechají líbit", protože s tou Nabídkou start mi tam opravdu zrovna "radost neudělali".... :lol:

http://web.quick.cz/vs165/TMP/W10Muj.png
http://web.quick.cz/vs165/TMP/W10Puv.png

I já totiž navíc používám kromě třeba SD Maidu i ten "zatracovaný" Clean Master, no ale nějak nevím jak jsem se díval jak je velký, tak jestli mi tak nezabírá, víc než vyčistí , i když jej mám samozřejmě na SD kartě... :-)
Používám jej vlastně jen na čistění souborů a všechny ty "blbosti navíc" (co asi zabírají tolik místa) v něm mám povypínané a samozřejmě kontroluju co maže a když chce něco mazat "omylem", tak to hned hodím na blacklist - někdy vyčistí docela dost a používám jej hlavně z pohodlnosti, ale kdyby někdo znal nějakou náhradu která by uměla čistit (jenom) ty soubory a stejně důkladně, ale nebyla tak zbytečně veliká (ani SD maid některé z těch souborů co CM nenajde), tak by se vůbec nezlobil a díky tedy předem ... ;)

Jinak jsem si všiml v Titanium Backupu že umí tu Dalvik taky jen "pročistit" tedy asi stejně jako ten Link2SD a potom je tam ještě Integrace Dalvik do stystému, ale to si moc neumím představit jak funguje (jestli se to namontuje právě do systému jako RW složka ?) a zkoušet si to netroufám, protože bez custom recovery by mne čekalo nahrávání ROM a potom to její pracné čištění až v telefonu (škoda, že to nejde smazat už v tom ZIPu, aby se to nemuselo pokaždé čistit až v telefonu, zkoušel jsem to, ale asi to má nějaké kontrolní součty či co a odmítlo to už pročištěné nahrávat) a i po rychlé obnově z toho recovery *.backupu potom ještě musím některé programy stejně obnovit i z Titanium (jen pokud se nahrává i ROM to rozhodí a nenačítá některé ikony v tom GO Luncheru a ani jeho backup to nevyřeší, jinak ten *.backup stačí).

Jen nevím co se dnes děje a jestli mám něco s tím Lucky Patcherem že mi píše že "nemá připojení k Internetu" (to se mi ještě nikdy nestalo a i když jej mám na firewallu povolený a stejně tak když firewal deaktivuju a i hosts soubor smažu), tak nemůžete prosím někdo zkusit jestli tam funguje třeba ta aktualizace jenom (samotných) patchů a ne tedy celého Lucky Patcheru, anebo jestli něco nedělají se serverem, protože už v tom vrtám dost dlouho a nerad bych třeba zítra zjistil, že měli jenom právě odstavený sever - díky moc ...:-)

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » pát 22. kvě 2015 11:18:18

Clasic Shell je na start ve Windows asi nejlepsi :D Ostatni jsou jen imitace..

Me se na GO Launcheru libi ze ma Menu,ale hlavne ze v tom menu jde delat slozky s aplikacema.Tim se mi cely mobil zprehlednil,kdyz jich tam mam pres 300..

Me ten Titanium schodil system,takze od te doby s nim jen zalohuju a pripadne obnovuju aplikace...

Na mazani cache mi tu doporucili https://play.google.com/store/apps/deta ... he.cleaner,ale maze jen cache,nehleda ten zbytek.

Jeste me napadla jedna krapet silena vec kolem uvolneni mista.U me ma oddil CACHE,ktery v podstate system pouziva jen pri update sama sebe, 700MB,tak me napadlo ze jde vlastne udelat odkaz pomoci prikazu mount do tohohle prostoru (ty same odkazy dela Link2SD).V podstate by tam sel prendat Dalvik Cache uplne cely a uvolnilo by se tim dost mista v oddilu DATA.Jen se to musi udelat pres update script androida,protoze za chodu se s tim asi nepujde vyporadat bez zhrouceni systemu.A samozrejme je riziko ze se do podela a bude se muset pak udelat Factory Reset,takze pred manevrem zalohovat uplne vse..

K tomu zipu: Napsal jsem pred vic cca dvemi lety navod jak to cele editovat.Problem je ale v tom ze je potreba mit nejaky linux (v Ubuntu mi to neslo) ve kterem to udelas.Osobne jsem to spachal v SuSe.Tady http://uloz.to/xhFVKAZv/navod-edit-rom-android-txt je ten navod.Je to v podstate navod jak vlozit SU do balicku,ale jde pouzit i na dalsi operace. Misto kde je prikaz CP co kopiruje do XBIN a dalsi radek CHMOD pod nim jsou to misto kde lze provest cokoliv.Dal to uz pak zase zabali do balicku co jde nahrat do telefonu.

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » pát 22. kvě 2015 14:46:00

S Clasic Shellem souhlas - když nemám matlací display a i internetové prohlížeče jsem zvyklý ovládat (z pohodlnosti) na podložce ze starého notebooku vedle postele jenom jednou rukou, tak kdo se má natahovat po klávesnici aby tam využíval nějaké "hledání" které ale i přímo v Clasic Shellu funguje lépe ... :-)
Ten Seamonkey si sám kompiluju do 64 bit abych mohl využít celých 8GB a právě teď mám zrovna otevřených 292 TABů z Facebooku (které se chystám prohlížet samozřejmě postupně) a to bude asi na několik dní - jen člověku přidělávají práci aby si i Firefox a Windows musel vracet do "původního stavu"...
http://web.quick.cz/vs165/TMP/SeaMonkey.png
http://web.quick.cz/vs165/TMP/FireFox.png

Přesně - ty složky mi taky vyhovují a je to pěkně přehledné že mám na jedné obrazovce co potřebuju třeba jen venku při navigaci atd.
http://web.quick.cz/vs165/TMP/GSmart_01.jpg
Už jsem se bál že nikdy nepůjde použít ta "Z" verze jak na začátku zlobila, tak konečně jde, ale pořád má "mouchy", už jsem je nahlásil asi o 3 verze zpět a autor i reagoval, ale ještě pořád to neopravil :-(
Asi tak každé 2 dne se mi objeví místo (hezčích) ROM ikon ty jejich pitomé z "default tématu", někdy to jde opravit že se nastaví ty "základní ikony" nebo jak se to jmenuje, a někdy jen obnovou konfigurace ze zálohy přímo v launcheru, tak už mne to pěkně otravuje a autor neodpověděl jestli (a hde) by se daly ty ošklivé ikony smazat aby se mi pořád samovoně neměnily :-(
No a další nepříjemnost je, že já si s tím právě i kvůli malé kapacitě baterky pracně hraju aby to mělo v klidu co nejmenší spotřebu, takže na základní obrazovce mám zatížený CPU jen na 0 až 3%, ale na draweru je to trvale přes 80% (i jsem napsal autorovi který proces to tak vytěžuje) a kdyby tak šly i ty animace vypnout raději nejlépe úplně - chodí mi to sice plynule, no ale rozčiluje, zkrátka ty animace nemám rád nikde ...

No já se teď pěkně "vytrestal" a od včerejška jsem nespal ... :lol:
Mně to nedalo co se stane když se smažou ty systémové odexy (a zároveň jsem blbec smazal i Dalvik), tak jak to asi jinak mohlo dopadnout ??? :facepalm: :lol:
Taky jsem si měl včas uvědomit že když bez odexů ty systémové aplikace nepoběží, tak při rebootu ani nebude mít co vygenerovat novou Dalvik ... :oops: :neane:
No takže jsem se nevyhl právě nahrání ROM znovu (a tomu ručnímu čištění) ale měl jsem smůlu že většinou vše napravil ten backup z recovery (pokud se nepřinstalovávala i ROM), ale tentokrát nenačítalo něktré ikony na tom mém "roztříděném" GO Launcheru, takže dávková obnova z Titania, při té mi došlo místo (najednou byla obrovská Dalvik a nevím jestli tam snad nebyly soubory "duplicitně"), tak pomohlo její vymazání, potom se mi nedařilo rozchodit (hodně důležitou Sambu) a ještě zlobil SVOX, tak to už chodí, ale nevím proč mi odmítá stahovat ty aktualizace ten Lucky Patcher, hrál jsem si s tím takovou dobu a nic - nezkoušel si prosím jestli Ti to funguje, anebo to není náhodou na tom jejich serveru ???

No ale mělo to výhodu, že teď mám v systému volno 172MB (a ještě jsem tam narval Youtube který tam byl původně, samozřejmě nejnovější) a v Datech mám volno 257MB, tak to je mi záhada, myslím že jsem obnovil úplně vše co tam bylo, no tak to se asi uvidí časem... :DD

Jen cache umí mazat hned několik aplikací co mám nainstalováno, jde to třeba z Es Task Manageru, GO Task Manageru,Android Assistantu a dalších, tak škoda že není něco co maže tak důkladně i to ostatní jako právě ten CM ...

Teoreticky by to mohlo fungovat jak jsi to vymyslel s tou Dalvik do Cache, ale prakticky se mi do toho právě teď, co jsem musel dělat tu kompletní obnovu (a ještě nevím proč odmítá stahovat ten Lucky Patcher aktualizace) ale ani trochu nechce ...

Já tu měl na virtuálu nějaký čas Red Hat a potom právě ten Ubuntu, ale vůbec jsem to nepoužíval, tak jsem to smazal úplně - škoda, mohl jsem to překonvertovat v Trueimage do TIB a zazálohovat jako to dělám teď s těmi W10 - kvůli těm zipům se přiznám že jsem tochu líný to znovu instalovat (když nevím jestli se mi to opravdu podaří ten "vyčištěný zip" udělat, no ale hodil by se, když se stane taková "malá kalamita" (jako se mi stala dnes), tak to dá docela práci "odsvinit" až v tom telefonu ...
Ale mrknu na to a schovám si ten návod kdyby byla nálada - díky ...

Ještě mne tak napadá s tím Lucky Patcherem jestli jsem nemohl odsvinit omylem i něco navíc co k tomu stahování on potřebuje, ale nic mne nenapadá co by to mohlo být ...
Mně snad trefí grrrr - hrál jsem si s tím kromě té samby atd. skoro celou noc, teď jsem to chtěl zkusit abych Ti (přesně) opsal tu chybovou hlášku a ještě kovůli tomu píšu takovej "román" a ono už to funguje - no nezabil bys je, když se mi doteď nestalo že by to stahování někdy nefungovalo ??? :facepalm:

Taky pěkný, teď se mi to nedaří odeslat tady že tam mám víc jak 10 smajlíků a abych je tedˇ hledal a mazal - kdo jen tohle vymyslel ???

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » pát 22. kvě 2015 18:42:37

Tak všechno zlé je k něčemu dobré a tedy i když je někdo tak blbej, jako třeba právě já včera a získal jsem tím alespoň 164MB v systému a 260MB místa v Datech což se docela hodí ... :-)
(Hodně zabírala "Aplikace Google" a vypadá že zatím ničemu nechybí - mám takové tušení že je to na hledání, ale i třeba diktování textů? atd. což nevyužívám a to místo se bude hodit na něco užitečnějšího a kdyby to něčemu chybělo, tak to můžu obnovit kdykoliv...)

No ale (možná) už jsem přišel na tu záhadu s tím "nedostatkem místa pro odexy" - vypadá že to dělá (asi jen) u aplikací instalovaných na SD kartě a protože ta složka .Androidsecure je na tu kartu mapovaná, tak do ní zřejmě ani ten Lucky Patcher nemá právo zapisovat a na ta práva si tam sahat netroufám, protože nevím jestli by to v případě průšvihu šlo taky opravit jen přeinstací ROM a kdyby nešlo, tak by to mohl být malér opravdu pořádnej ...

Tu SD katu zálohuju (i právě s těmi všemi zálohami a soubory "pro případ průšvihu") do počítače jen synchronizací pomocí robocopy (aby to přes WiFi a Sambu netrvalo tak dlouho) a dost mi tedy vadí, že právě kvůli .Androidsecure musím občas připojit přes USB, což nedělám (kvůli šetření konektoru) tak často jako přes tu Sambu a nemám jej tak vždy v té záloze zcela aktuální ...
No ale zjistil jsem, že v té namontované složce ty asec soubory Es FIle Managerem normálně vidím, jen když je chci označit (ke zkopírování na SD aby tam byly přístupné tou Sambou) hromadně, tak mi to potvora označí jen některé a hned se to zase "odoznačí" a vybírat je po jednom se mi zrovna nechce, tak nevím jestli je to chyba Es Manageru, anebo budu muset obnovit a zkusit ještě třeba Total Commander a zase to bude zbytečně zabrané místo, kterým se snažím šetřit ... :-(

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » pát 22. kvě 2015 22:33:43

Si napsal primo roman za tech par hodin :-D

Muzu rict,ze opravdu hodne lidi uvita normalni start menu,takze Clasic Shell lidi vazne miluji..

Akorat rovnou rikam ze pouzivam Go Launcher verzi 5.02.On ty dalsi totiz tvurce krapet domrvil,tak jsem zustal na tehle a spokojenost.Nejak jsem u tehle verze nenarazil na zadnou chybu :-D Mam to rozdelene na dve plochy,kde prvni obsahuje to co pouzivam nejvice s co nejmencimi ikonami,aby se tam toho veslo hodne a v druhe mam navigaci vsecho druhu.Pak v menu rozdelene do kategorii zbytek.Pri tom mnozstvi aplikaci se to vazne jinak neda.Se mi to pred tydnem "vysypalo" ze slozek kvuli obnove ROM (po tom co Link2CD zase obnovil mount druheho oddilu karty) a malem jsem si sedrel prst jen kdyz jsem neco mezi strankami menu hledal.Daval jsem to do slozek cca tri hodiny. Nechapu jak muze nekdo pouzivat iPhone..

S temi odexy-chybama se clovek uci.Ja se snazil za kazdou cenu naistalovat Xposed a zborilo mi to system..

S mazanim cache: umi to i Go Laucher,co jsem nevedel,dokud jsem se v nem pred par dny nezacal stourat.Ale je fakt ze to umi vazne dost programu.Jeste by to chtelo neco co by mazalo samotnym aplikacim databazove soubory reklam.Clean Master mi to kdysi delal,ale ted uz je asi jiny system reklam a zase to neumi.Tak to obcas smaznu u aplikace rucne.Dany soubor zacina pismeny AD a ma koncovku DB,takze se daji dost lehce ve slozce dat aplikace poznat..

Link Dalvik: Tak jestli pouzivas Link2SD ve vetsi mire,tak ten napad asi neupotrebis,ale asi tu nekteri lide budou co by to uvitali.Ale Link2SD umi presunout i DEX soubory,kdyz je zaplaceny.Dobre na tom reseni je to,ze je mozne teoreticky provest tu upravu i bez ROOTa pres ten update,coz by pomohlo tem co maji jeste zaruku.On se do tech mist totiz ani servisak nedostane,aby to pripadne zkontroloval a kdyz nahodou da smazat CACHE pres Recovery menu,tak se ty DEX soubory udelaji znovu.Takze inspirace pro mistni odborniky,kdyby chteli pomoct..

Linux si muzes nainstalovat i do VirtualBoxu.Pres sit si pak budes tahat soubory sem a tam,nebo napojis flashku pres USB ktere se da dovnitr napojit.Takze by to nemel byt az takovy problem.Upravy se pak daji velmi dobre delat v Might Night Commanderu a je to velmi pohodlne.Jen se tam nedaji editovat takle soubory init (init.rc a dalsi).Ty jsou v BOOT a ten je delany zase jinak...

S tim odsvinovanim bacha.Kdyz nevis na co to slouzi,tak to nemaz.Na XDA je seznam nutnych aplikaci co musi v zarizeni byt,tak se podivej co nechat.Bohuzel odkaz nemam..

Co se tyce toho Lucky Patcheru a toho problemu s linkovanymi vecmi na SD kartu,tak u me to problemy nedela.Mozna ze jsi mel trosku rozvrtanou ROM.

U toho ES File- zjistil jsem ze s ROOTem zvladne vsechno (neumi linkovat).Jestli mu to nejde,tak to jina aplikace taky nezvladne.Jen jsem nepochopil co chces vlastne mazat.Neukazuje ti ES nahodou u toho co nejde smazat na ikonce takovou malou sipku vlevo dole ? Pokud ano,tak to neni smazatelne,protoze to je odkaz v souborovem systemu a to se maze prikazem MOUNT s hromadou parametru..

Kdo vymyslel tech 10 smajliku max ? Se clovek ani nemuze poradne rozepsat :-D

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » sob 23. kvě 2015 15:28:09

No občas se mi stane, že něco napíšu "trochu delší" a potom ani nevím jestli to někdo má chuť tak dlouhé číst ... :lol:

Já měl poslední Go Launer 5.15 a když vydali (bez varování ) tu první "Z" verzi tak jsem přímo zuřil a chudák kdo už se nedokázal vrátit k EX.
Taky jsem tu na to založil téma (ale nikdo neragoval) a dlouho váhal jestli ten Z riskovat znovu, když mu (pro mně nepochopitelně) dávalo tolik lidí 5 hvězdiček.
Když jsem jej poprvé nainstaloval, místo mé tapety tam byla jeho, všechny složky pryč a ještě dělal potom problémy s odstraněním a vrácením té EX 5.15
Teď v dubnu jsem našel odvahu to zkusit znovu, tak už se to zase naštěstí podobá starému dobrému EX, no ale má ty zmíněné mouchy že mi tak jednou za dva dny samovolně vnurí některé své hnusné ikony, ten CPU (jen na draweru) pořád přes 60% a ve včerejší verzi ještě přibylo že kdy dám do složky novou ikonu, přesunu kam chci, zamknu a odemknu telefon, tak ta ikonka je ve složce až na konci - no doufám že ty chyby ještě časem vychytají a nebudu se muset vracet, protože ten EX jsem ještě po každém restartu telefonu musel restartovat taky aby si překreslil ikonky v docku od aplikací co jsou na SD, jinak tam byly jen ti "zeleni androidi" - no ale to byla chyba jen po restartu a ty 3 chyby v tom "Z" co se projevují častěji mne tedy zatím "iritují" o něco víc ...
Jo a ještě mi u toho EX vadilo na draweru že jsem měl problém se strefit do toho "posuvníku" dole na draweru který jsem používal s tolika aplikacemi skoro pořád a jen tam překážely ty ikony které vlastně nepoužívám vůbec, tak alespoň to v tom Z konečně vyřešili rozuměji, ale bohužel už to zase neumí vybírat jen ty aplikace začínající určitým písmenem, takže akorát tak na nějaké to číslo nahoře přibližně kliknout a potom už se stejně na danou stránku "naposouvat" ...
http://web.quick.cz/vs165/TMP/GSmart_03_Drawer.jpg

Gez Xposed si to vůbec nedokážu představit, hlavně bez Graviti boxu (kde mám plno různých "hotkey" na tlačítkách jako menu s nejpoužívanějšími aplikacemi, killnutí aktivní apliace, fullscreen a další, ale i třeba na stavovém řádku přímo plynulé stmívání obrazovky, fast reboot, grenify, zvukové profily a další), no bez toho už bych byl jako bez rukou a zrovna teď jak jsem udělal tu blbost s těmi odexy jsam zjistil že s tím bez toho Graviti boxu než jsem jej tam vrátil už skoro ani neumím pracovat, anebo tedy se všechno musí dělat mnohem složitěji když ty "hotkeye" atd. schází...

Mazání cache jsem si v GO nevšiml, moc ty jeho další funkce nepoužívám, tak na to mrknu jestli to má i ten Z, ale právě proto mám rád ten CM (i přesto že je sám tak velký) protože právě najde i ty různé "reklamní cache" atd. ...
No já byl s tím rootem kaskadér, už dlouho nemůžu sehnat práci, ale byla to jedna z prvních věcí co jsem (na mém úplně prvním androidu) udělal i když vím že jde bohužel o tu záruku.
Jako naschvál jsem si až po týdnu všiml že foťák dělá na fotkách čáru (zřejmě něco přímo na čipu), ale měl jsem štěstí, tentokrát ten root naštěstí nezkoumali a vyměnily v mobilu jen ten foťák. Potřeboval jsem mobil i jako náhradu už dosluhujícího PDA s WM 2003 ale neuměl jsem si představit "uzavřený systém" kam bych si nemohl nahrát opravdu vše co potřebuji (třeba navigace iGO, Garmin anebo OziExplorer by mi chyběly, i když místo Oziho je teď samozřejmě lepší Locus) a hlavn by mi vadilo když bych to nemohl takto "tunit jako starou škodovku" - sfra bojím se ty smajlíky přidávat aby mi to na konci zase nevynadalo ...

Ten Link2SD jsem si zatím právě vyzkoušet netroufl abych si zbytečně "nekoplikoval život" dokud se mi zatím na vše daří nějak volné místo najít anebo vytvořit, ale časem se mu nejspíš stejně nevyhnu - zrovna přemýšlím že by možná stálo za to jestli by s ním nešel nalinkovat třeba profil firefoxu na SD který zabírá opravdu hodně místa, no ale vyhovuje mi že se mi synchronizují záložky s SeaMonkey co používám na PC

Jo v tom VirtualBoxu jsem ten Linux měl, ten VirtulalBox mi taky na všechno vyhovuje nejvíc a momentálně v něm zkouším třeba právě ty W10 abych zjistil co si potom doufám že i ostrá verze "nechá líbit", protože opravdu nejsem "masochista", abych si zvykal na ovládání které mi ale ani trochu nevyhovuje ...

Ne né ROM jsem doufám rozvrtanou neměl a dělá to i teď, ale jen jsem si nevšiml u kterých aplikací to dělá (protože to dělá bez ohledu na jejich velikost), tak to budu muset sledovat, ale mám podezření že to dělají jen ty na SD kartě kam je "jako na potvoru" ty co nemusí být nutně přímo v telefonu samozřejmě instaluju většinou ...

Mažu jen to co jsem si jistý že můžu (a zatím jsem se naštěstí nespletl), no ale hůř než nahráním ROM a "novou zkušeností" (jako včera) to skončit nemůže, jen nejhorší jsou právě ty složky s ikonama na Launcheru že některé aplikace jsou tam po obnově z recovery backupu hned funkční a některé (asi taky z SD) mají ty ikonky "nakopnuté", takže jejich přeinstalování anebo ještě obnově z Titanium se stejně vyhnout nedá - jo jo, jak by se hodila custom recovery, ale bojim bojim, protože telefon je taky ještě v záruce a (když bohužel nemůžu sehnat práci) by bylo teď velké riziko z něj udělat "cihlu" ...
Jo, nevíš náhodou - nandroid backupem to zazálohuju v pohodě, ale je mi to k ničemu, že právě bez custom recovery z toho můžu stejně obnovovat asi akorát tak jednotlivé aplikace, anbo to nějak jde obnovit "komplet" právě jako bych obnovoval z té custom recovery ???

Tím ES nepotřebuju mazat, ale právě naopak zálohovat - jde mi o to, že přes Sambu (kterou zálohuju pomocí robocopy do PC celou SD) to tak nevidí i obsah ".androidsecure" které je na tu SD právě jen nalinkované a nejde tedy zazálohovat jinak než pře USB, které používám opravdu nerad oproti té Sambě přes WiFi...
Ty soubory jsem chtěl tím ES označit ke kopírování na tu SD kartu aby je tam právě viděla i ta Samba (anebo by se to dalo nalinkovat na SD do jiné složky ještě jednou aby to ta Samba přímo viděla?), no ale když jsem dal v ES "hromadné označení", tak se všechno označilo, ale vzápětí zase samo "odznačilo, tak nevím jestli mají v ES nějakou chybu a nebo se mu "nelíbil nějaký soubor", ale označovat tolik souborů po jednom by byla větší pakárna než zazálohovat ten .android secure přes to USB přímo z SD karty ...

Tak zase menší "román", smajlíky už jsem raději šetřil, tak doufám že mi teď alespoň toho jednoho ještě dovolí ... :yes:

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » sob 23. kvě 2015 20:37:39

Chut cist je,ale musi ho pritelkyne nechat :-D

Zkousel jsem novy Go Launcher na BlueStacks a moc se mi novejsi verze nezamlouva.Prikladam screeny jak to mam resene.Jiny zpusob pouziti stoji pak moc casu kdyz neco potrebuju pouzit.Poradsi si radim rucne,protoze me pak nebavi casto pouzivane veci hledat,kdyz neco nainstaluju a hne se to ze sveho mista jinam..
http://uloz.to/xoTz2dkU/2015-05-23-20-37-41-png
http://uloz.to/xDi26eX8/2015-05-23-20-38-03-png

Koukal jsem na ten GravityBox a hezka zalezitost.Ale asi jedine co bych z toho opravdu pouzil by byla zmena barev hodin atd.Ty jsou od vyrobce sede a chtel bych bile,aby byly na slunci dobre videt.Nevis nahodou o aplikaci co by menila systemove barvy ?

S tou reklamaci jsi mel stesti.U Samsungu jsou na to hodne haklivi..

To tuneni je snad zaklad.Co slo,to jsem zmenil a jedinou puvodni vec co pouzivam mam snad jen Talk (ne,Hangauts se mi vazne nelibi) a hodiny ktere jsou samotne male a maji dost funkci.Jinak vse jinak,co jsem mohl jsem zmenil,dokonce i DPI jsem si zvedl at je to v menu androida menci.Tohle je asi nejvetsi vyhoda oproti ostatnim.Mel jsem nahrane prostredi jak windows,tak Apple,ale uprimne receno oba pristroje bych zahodil kvuli jejich ovladani.Nedavno jsem testoval novy iPhone spolu s Samsung S6 vedle sebe a nevidel jsem mezi nimi v podstate zadny rozdil.Rychlost stejna,iPhone mel priblbejsi ovladnai a preci jen kdyz uz jsou takle stejni,tak neni problem si tam dohrat treba to prostredi iPhone,kdyz uz by nekdo byl takovy zapalenec do nedojezeneho jablka,nebo ma rad rozkostkovany svet Windows Mobile...

To Link2SD stejne budes casem pouzivat na plno.Kdyz mas zalohovano,tak preci neni problem poridit novou kartu a vse zase obnovit.Jen veci jako jsou aplikace super user,nebo ten Link2SD nedavat na kartu a je to OK.Plna verze Lin2SD samozrejme umi data hodit na tu kartu.Jen ted nevim jestli to neuklada Firefox na "interni kartu",kde Link nefunguje.Tam se to musi resit Folder mountem.

Ony se ty ROM mezi sebou trosku mezi zarizenimi lisi,tak je mozne ze to dela u tebe neplechu.On ten odkaz co dela prikaz mount funguje velmi transparentne a vetsina aplikaci ani netusi ze tam je.To je prave vyhoda tohohle systemu,ze funguje neviditelne.Link2SD to defakto dela idealne.

U tveho telefonu si nejsem jisty tim jak je to presne udelane.Samsung ma dva BOOT oddily a dva Download oddily.V podstate kdyz se mi povede hard brick,tak muzu pouzit JIG (staci strcit u mrtveho telefonu do USB a cekat na vyvolani Downloadu),ktery vyvola ten zalozni Downaloader a vse zase muzu opravit.Prusvih by byl kdyby se smazal i ten.To by se musel pouzit JTAG a obnovit to z bitove zalohy co jsem si pred rokem udelal na cely 4GB prostor a mel bych pak cely telefon v uplne puvodnim stavu vcetne IMEI atd..

Nandroid jsem nepouzival,takze v tomhle neporadim.Obnovuji z Titanium Backup.To se mi tak nejak obnovi vse,krome uprav ROMky primo v telefonu.Na stahnuti ROM tak jak ji ted mas se da pouzit ROM Toolbox,ale ja to treba nesmim pustit,protoze na dost zarizenich Samsung to udela hard brick hned po spusteni a ten muj xcover2 je jednim z tech kde to dela..

Tim androidsecure nejak nevim co myslis.At hledam jak hledam,tak to nenachazim.Jinak ES File manager umi udelat SAMBA i FTP server co jsem si tak vsiml.Jen rychlosti tehle reseni nejsou moc valne.Chtelo by to server primo na linuxu aby to jelo na plne pecky..

Taky ty smajly nejak omezuju.10 je vazne malo :-D By me zajimalo jestli tu nasi diskusi mistni odbornici sleduji,nebo to diky delkam nasich odpovedi uz vzdali :-D

Odpovědět

Zpět na „Pokec“