PokecDalvik Cache, vrtani se v telefonu a jine upravy...

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Re: Přeplněná Dalvik cache

Příspěvek od don_alex » sob 23. kvě 2015 22:02:36

Mno, sleduji, ale nečtu. :-D
Klidně si pánové pokecejte, jen si prosim zůstaňte v tomto vlákně. Už dávno jste sice hodně hodně OT, ale když už jste to stihli takhle rozjet, aniž by kdokoli z moderátorů zasáhl, tak už nemá cenu toto téma jakkoli regulovat.. Samozřejmě pravidla slušného chování platí stále... :-D

:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Gigabyte GSmart ROMA R2

Příspěvek od Sus » ned 24. kvě 2015 2:21:27

No je to "malinko" O.T., ale já myslím že tohle téma (ohledně Dalviku) asi stejně nikoho moc nezajímá, takže doufejme, že to moderátorům nebude vadit ... ;-)

Dívám se je to opravdu nový GO na tom obrázku ??? Já měl ty ikonky u posledního EX i Z dole ...
http://web.quick.cz/vs165/TMP/GSmart_03_Drawer.jpg
Jenom nemůžu dát víc řádků ikon než 4 protože třeba ten widget baterie (až vpravo dole) potom nemá vidět ten odhadovaný čas výdrže, ale teď je tam zrovna vidět čas nabíjení, které mám signalizované ve stavovém řádku tou červenou barvou ...
http://web.quick.cz/vs165/TMP/GSmart_05_Site.jpg
Mám to přebarvené tím GravityBoxem, o jiné aplikaci nevím a zrovna u těch hodin jde (snad nelžu) měnit ta barva bohužel asi jen při tom nabíjení.
Ikonka WiFi je taky přebarvená (šedá se mi nelíbila) a ta rychlost stahování vedle je taky z GravityBoxu.
U baterky se mi líbí víc to samotné číslo a navíc bylo zajímavé že když tam byla (jakékoliv) ikona, tak to zatěžovalo v klidu CPU na 10% což jsem "v rámci tunění" samozřejmě nemohl nechat a právě kvůli výdrži baterky se mi líbí víc když je to jenom kolem 1% ...

Já Hangauts nepoužíval (a ani nic podobného), tak šel pryč a na SMS mi stačí ta vestavěná aplikace, protože se 2 SIM by navíc i jiná možná mohla dělat problémy ...

DPI jsem taky měl změněné, ale na 4" telefonu (ten mi víc vyhovuje do brašničky na kolo, ale i na běžky a vlastně i normálně do kapsy) byla už dost malá písmenka - paradoxně to opravilo ty překryté nápisy z GravityBoxu http://web.quick.cz/vs165/TMP/GSmart_02_GravitiBox.jpg
ale bohužel klávesnice swiftkey tak byla "větší než obrazovka" (takže nebyla vidět celá) a ta mi zatím vyhovuje ze všech klávesnic nejlépe ...

Já měl rád ty WM2003, ale nové Phone už nechci když z toho udělali tak uzavřený systém že tam jde instalovat jen ze Store, iPhone jsem ještě (kromě fotek) ani neviděl, ale co jsem četl právě o tom ovládání a že by se nedal tak tunit a přizpůsobit jako právě Android, tak mně ani trochu neláká.
No vlastně mně neláká ani novější android než můj 4.2.2 který mi naprosto vyhovuje (a Lollipop materiál atd, se mi nelíbí vůbc a zatím z něj ani nic nepostrádám dokud jsou ještě pořád aplikace i pro můj starší Android), navíc si teď asi ještě dlouho nový telefon koupit moc nebudu (už dlouho nemůžu sehnat práci) a tak si neumím představit až jednou budu muset na ten novější android přejít už třeba kvůli mým oblíbeným navigačním programům které (tuším) pro Lollipop neexistují a nevím jestli někdy budou existovat...

S tím Link2SD počítám že se mu asi v budoucnu opravdu nevyhnu, tak přemýšlím jestli jej nevyzkoušet - doufám že když se s ním něco namontuje, tak to jde zase potom i vrátit do původního stavu pokud si to rozmyslím a nebo z nějakého důvodu to nebude vyhovovat...
Folder Mount jsem už měl taky nainstalovaný, ale zatím nezkoušel, jen jsem si jej prohlížel a když tedy pomocí Link2SD to jde (zřejmě) jen na tu SD, tak není lepší používat rovnou ten Folder Mount, anebo má oproti Link2SD nějaké nevýhody ???

No já si nadávám že jsem nevzal raději SD 32GB ale jen 16 ale potřeboval jsem nutně nový telefon, protože na můj 12 let starý Siemens C35i se někdy podařilo dovolat až na 5. pokus (ještě nepodporoval extended pásmo a tvářil se jako obsazený i když obsazený nebyl, což není zrovna dobré právě když člověk shání práci...), mám tam hlavně mapy, ale i právě ty zálohy včetně ROM pro případ průšvihu, takže mám volno asi 3GB kam se nevejde už ani ten nandroid backup který by se hodil právě na tu "vyčištěnou ROM" - ROM Tolbox jsem měla taky nainstalovaný jen "na zkoumání", ale netroufl si použít (když jsem navíc bez práce...), tak to to budu muset ještě omrknout, protože sice se snažím nebricknout teklefon často, ale když už se to stane, tak by se určitě hodila obnova rovnou té vyčištěné ROM ...
Mně nepotěšili s tou SD kartou že mi ji objednávali přes Internet rovnou v obchodě kde jsem kupoval mobil (ty jjim zrovna taky akorát došly, musel jsem vybírat "kompromis kvůli ceně" a ten Roma R2 mi vloni celkem vyhovoval), no ale řekl jsem prodavači že chci kartu s adaptérem (ale on objednal bez něj, tak jsem možná měl i reklamovat) právě aby se karta kdybych jednou koupil větší dala použít i ve foťáku, anebo ten foťák použít alespoň jako "čtečku karet" abych na tu kartu mohl zapisovat i z počítače mimo mobil.
To jsem potřeboval právě když jsem mobil bricknul a neměl jak na kartu nahrát ROM (zachránilo mne nakonec ADB, pokud vím tak mám jen jeden boot oddíl) a od té doby už raději tu ROM na SD nechávám, i když na 16GB hartě taky "nepříjemně zabírá místo" ...

O té Sambě v ES vím a zkoušel jsem (když jsem z mobilu potřeboval přístupné složky z PC), ale vyhovuje mi víc program Samba Filesharing 140525 - ten mám spuštěný trvale a na whitelistu jen swou domácí wifi, v mobilu to skoro nic nezabírá a potřebuju to doma často, takže se to vlastně připojí skoro samo a hlavně rychle - škoda že to ale umí připojit jen interní a externí kartu a nejdou třeba rovnou ta Data atd. ...

Tak jsem tento krát začal psát "román" až v noci a koukám že bych pomálu měl jít spát, protože jinak to za chvíli už ani nebude mít cenu ... :-D

kodyak
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: samsung XCover2 v4.1.2. ROOTed stock ROM

Příspěvek od kodyak » ned 24. kvě 2015 8:00:11

don_alex: mozna bych pozadal o presunuti vlakna do Pokecu a prejmenovani na Dalvik Cache,vrtani se v telefonu a jine upravy.Teda jestli s tim Sus bude souhlasit.Lepe by to vystihlo co tu probirame...

Sus:
Dival jsem se,ze je skoro 1200 precteni,takze asi zajima.Trosku se tu rozepiseme a uvidime s cim nekdo prispeje (uvital bych navrhy na reseni toho linku Dalvik-cache pres update).

Ten Go Launcher je verze 5.02. Proto se ti to zda zvlastni.Ten ukazatel stranek se da volit kde ma byt,jestli nahore nebo dole a ty ikonky dole jsem vypnul,nebot me tocili.Ted to mam misto tlacitka zpet,protoze kdyz na to tuknu,jsem na zakladni plose.

Taky honim kazde procento na usetreni baterie.Strasne pomohlo Greenify.To spadly ukazatele zatizeni (ty modre pruhy microCPU) na tretinu az ctvrtinu.Dosahl jsem toho ze jsem jednou mobil nepouzival protoze jsem mel jine veci na praci a dostal jsem se 50% baterie za 4dny chodu,coz je u vetsiny lidi utopie.Teoreticky by slo udelat tyden v tomhle rezimu.Nevic mi setri baterku Smart Screen OFF (vypnuti obrazovky bez zamceni po zakryti senzoru priblizeni).Ten mi setri asi nejvic,protoze kdyz nekomu pisu na nejakem tom Facebooku nebo Talku,tak napisu,polozim na displej a kdyz zvednu,tak se rozsviti bez zamku a muzu zase psat.Kdyz to clovek udela 100x,tak je to poznat..

Zkus Go SMS.Kdyz se te aplikaci utne firewallem pristup na internet tak je vyborna a mela by umet i dve SIM.Umi hlavne prebarvit (idealni na slunci v cernobile kombinaci barev),menit pismo,z bublin udelat radky (vice mista na pismena),jde nastavit extra zvuk na SMS (normalne sprazene se systemovym zvukem) a hlavne umi cestinu prelozit na bez hackove a bezcarkove SMS,takze to setri penize a lidem na druhem konci co maji horsi zarizeni i nervy z mencich SMS co jim nepreplni jejich starecka.Pouzivam Swiftkey taky,takze jsem resil jak si nezaprasit databazi bezkackovymi slovy.Tohle je reseni..

Lollipop:rekl bych to tak,ze ted mas tohle,budes to mit dlouho a kdyz uz po letech koupis jiny,tak stejne budes hledat alternativy na polovinu veci.S tim bych si starosti nedelal,kdyz v te dobe bude uz mozna Android v6.x :-D

Link2SD a Folder Mount jsou dva naprosto odlisne pristupy k veci.Oba sice pouzivaji prikaz MOUNT,ale kazdy s jinym prepinacem.Link2SD dela odkazy v souborovem systemu na "tvrdo" a dela jen to co je pod /data,ale Folder Mount dela neco jako "ducha" zvolene slozky,takze se pouziva na data interni pameti,ktere jsou jako virtualni souborovy system a je to utvoreno jen do restartu systemu.Oboji dohromady uvolni vnitrni pamet.Jen zrovna ten Folder Mount se me hodne nazlobil,tak pouzivam aplikaci co mi spusti script.Ve scripru mam pak radky jako "su -c mount -o bind /storage/extSdCard/Android /sdcard/Android".Takle vypada prikaz co ten Folder Mount pouzije pro tu svoji funkci.Vcera jsem krapet patral kde Link2SD udelal pripojku sdext2 oddilu pro svoje linky na kartu a nasel jsem v /system/bin/ soubor debuggerd.V tom to mountem napoji do systemu.Takze si tam behem dneska pridam na konec spousteni toho sveho scriptu a nebudu muset cekat az mi ho aplikace spusti..

Kartu jsem koupil rovnou Samsung zlatou 32GB (u me bohuzel maximum kapacity).Ma 65MB/s cteni a kdyz jsem nastrkal pomoci Link2SD aplikace na kartu,tak mi mobil dost vyrazne ozil.Ona totiz ta interni pamet ma ume prenos jen 6.3MB/s a tak jsem nacitani urychlil jen takle 10x.Meril jsem to i nejakou aplikaci a ta mi nahlasila tyhle hodnoty,takze CPU s takovou rychlosti opravdu umi.Hlavne je to znat u her co maji nekolik stovek MB dat.Takze na karte urcite nesetrit.Co tak vidavam co maji lidi problemy,tak s neznackovymi kartami,ktere jsou silene pomale (neni vyjimkou ze tam maji i Class 4) a ruzne jim vypadavaji atd..

S tou Sambou zkus opacny pristup.Kopiruj si data pres ES do pocitace.Tim muzes kopirovat co chces a nebezi ti navic nic..

EDIT: lidi dostal jsem napad. Když se prida na konec souboru /system/bin/debuggerd radek "su -c mount -o bind /storage/extSdCard /data/media" bez tech uvozovek,tak to ještě před startem frameworku (proste samotného androida) udela docasny odkaz na externi SD kartu a tim dojde k tomu ze externi karta nahradi docasne interni (bolístka hlavne samsungu,kde sdcard0 je interni a extSdCard je externi pamet) a tim padem budou všechny aplikace všechno ukládat na externi kartu.Kdyz dojde k jeji poruse,tak ji staci vytahnout ven,prikaz mount proběhne s chybou a bude tam zase zpet interni a pobezi to dal..

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » ned 24. kvě 2015 13:42:39

kodyak píše:don_alex: mozna bych pozadal o presunuti vlakna do Pokecu a prejmenovani na Dalvik Cache,vrtani se v telefonu a jine upravy.Teda jestli s tim Sus bude souhlasit.Lepe by to vystihlo co tu probirame...
Nemůžu jinak, než souhlasit. Přesunuto, přejmenováno. :)
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

LivArt
Terminátor
Reputace: 257
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4

Re: Dalvik Cache, vrtani se v telefonu a jine upravy...

Příspěvek od LivArt » ned 24. kvě 2015 13:55:31

Hoši já jsem to jen tak zběžně prolítl, ale máte chuť tom dost hokej, co se týče cache, dalviku a odex soubory. Ty odex soubory jsou právě ta dalvik cache. A odex soubory jsou jen přepočítaný apk.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » ned 24. kvě 2015 14:18:37

LivArt: no dyt jo.Proto jsme resili odex aplikace,protoze se pak uvolni místo na ulozisti..

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » ned 24. kvě 2015 14:30:00

Jenže ve chvíli, kdy to smažeš, tak telefon by neměl co spouštět.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » ned 24. kvě 2015 14:31:50

LivArt: když to bude odexovane v /system/app ,tak to preci není problém smazat z /data/Dalvik-cache ..

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » ned 24. kvě 2015 14:36:53

V /system máš ale jen odexy systémových aplikací a jen ve verzi, v jakých jsou v /system uložené. Ve chvíli, kdy proběhne update, je to v /data.

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » ned 24. kvě 2015 14:38:16

samozrejme.Proto s novou verzi je potřeba to nove APK nahrat do systemu a znovu odexovat..

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » ned 24. kvě 2015 14:44:29

IMHO se ti nový odexy v /system nevytvoří, musel bys je ručně přehazovat.

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » ned 24. kvě 2015 14:46:21

LivArt: a proc si myslis ze jsme se tu bavili o Lucky Patcheru ? Ten umi APK nahrat do systemu a udelat u nej odex umi taky.. Precti si prosim co jsme psali.Melo by to z toho vyplynout ze jsme tohle resili..

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » ned 24. kvě 2015 14:49:04

Klidně ať se to vlákno přesune (hlavně abych věděl kam), už to opravdu nemá s původním tématem nic společného a lepší než kdyby to právě teď někdo locknul a nebo smazal ...

Aha, no ten 5.02 jsem kdysi taky používal, ale už si jej moc nepamatuju a ty ikony mně tam dole pěkně "iritovaly" od té doby co je dali dolů "napevno" když je zaprvé vůbec nepoužívám a ještě mi potom dělalo problém se na první pokus strefit do toho scroolbaru pro posouvání obrazovek když už jich mám 10 a právě scroolbarem se dalo okmažitě strefit do té, co jsem právě potřeboval, tak alespoň že ve verzi Z dali scroolbar nahoru, ale vyhovovalo by mi to spíš opačně a tedy scroolbar dole a i kony buď nahoru, anebo raději odstranit úplně a místo nich jen (malé) menu vpravo nahoře - no chtít mohu co chci, autoři si to bohužel představují úplně jinak a nevím co je vedlo k té "domršené" verzi "Z" jestli snad museli začí "od začátku" třeba kvůli Lollipopu, anebo kdo ví když už ta verze EX 5.15 byla skoro bez chyb ...

Greenify mám taky a kromě toho že běží automaticky ještě i když kliknu na hodiny, tak "greenifikuje" okamžitě právě ty aplikace co by nemělo smysl killnout (to co opavdu běžet nemusí rovnou po použití killnu ať se třeba Firefox nesnaží zbytečně synchronizovat atd. v době kdy jej nepoužívám), taky to nějakou ram uvolní (i bez killnutí) a dlouhým podržením hodin to udělá "Fast Reboot", jinak na uvolňování RAM (používám jej jen "ručně") je šikovný RAM Manager když se mi neche restartovat a hledat apliace (opravdu) vhodné ke killnutí, takže s 1GB RAM mám skoro pořád polovinu volnou a vše chodí tedy krásně plynule a CPU ukazuje (v klidu) 0 až 3%...
Ten monitor vytížení mám spuštěný trvale (ta bílá čísla pod sílou signálu, akorát vlivem snímání obrazovky t zrovna ukázalo 12%) - snažil jsem se přemluvit Geca aby podobný monitor zabudoval do GarvityBoxu abych nemusel mít spuštěný ještě ten monitor, ale bohužel se nepodařilo a mám to zkrátka rád na očích jestli mi něco zbytečně nežere baterku, když mám bohužel jen 1400 mAh tím že jsem si teď nemohl zrovna drahý mobil dovolit, tak jsem byl rád alespoň za 2SIM, 1GB RAM a IPS a aby pokud možno nebyl moc drahý ...
http://web.quick.cz/vs165/TMP/GSmart_01.jpg
Jen je škoda, že třeba počet použitých jader zobrazuje zase jiná aplikace (u té ale bohužel popisy zabírají víc místa), ale při tak malém vytížení se dá předpokládat že CPU opravdu běží jnen na 1 jádro a minimální frekvenci - to mám řízené CPU tunerem pomocí profilů, takže to i samo vypne třeba WiFi když se zhasne obrazovka, synchronicaci to dovolí jen pokud je to na nabíječce anebo hodně nabité baterka, takže se mi o tu minimální spotřebu stará hlavně právě Greenify s CPU tunerem a nenechávám spuštěné žádné (opravdu zbytečné) aplikace ...

Chtěl jsem šetřit hardwarová tlačítka tak jsem jeden čas i odemykal telefon právě zatřesením anebo čidlem přiblížení, ale ta čidla bohužel asi taky dost žerou, takže jenom zamykám "softwarově", bohužel jsem ještě neměl za ten rok čas zkusit jak dlouho to na baterku vydrží, protože jak jsem doma tak v tom pořád "vrtám" (něco instaluju atd., takže musím nabíjet často, nevím jestli si moc "nefandím", ale myslím že kdybych jej používal jen na volání, tak by mohl taky vydržet i týden, protože když nabiju odpoledne, tak 2. den odpoledne (bez používání) je pořád 100% a opravdu je celou dobu v hlubokém spánku, nepožívám žádné facebooky a podobné blbiny užírající RAM a baterku (i na Facebook mi úplně stačí ten FireFox) - no nevím, samotného by mne to zajímalo jak to dlouho na tu baterku vydrží, ale to nevydržím já třeba celý týden do toho "nevrtat" a když jsem třeba ze zahrady přes WiFi na Internetu, každý de kontroluju a instaluju aktualizace a hned zálohuju alespoň Titanium, tak to je jasné, že tohle něco sežere...

Na ty SMS jsem opravdu spokojený, o tom GO SMS jsem uvažoval, ale viděl jak lidi v recenzích nadávali na nejnovější verze (to je poslední dobou snad skoro u všeho jak je ta doba "zjednodušování"...), ale píšu ty SMS opravdu málo, takže u nich žádné "speciality" nepotřebuju ...
Zvuk mám že mi to hlasem oznámí spolu s melodií jen jméno odesílatele (nebo volajícího), obsah SMS raději číst nenechávám aby mne to náhodou "nekompromitovalo", ale dá se že t i ten obsah může přečíst až po zatřesení při zatřesení, což zase zbytečně žere proud to čidlo ...

Češtinu v SMS mám vyřešenu taky GravityBoxem - píšu normálně se SwiftKey i s diakritikou, ale GravityBox tu diakritiku odstraní za SMS před jejím odesláním.
U SwiftKey mně trochu rozčiluje ten slovník, že tam mají některá slova nesprávně rozdělená - asi ne tohle konkrétně, ale je to něco jako že místo "nevolat" to nabízí "ne volat", takže potom taková slova ze slovníku přád mazat, asi ten slovník dělal nějaký "Tatar" ...

Jo jo s Lolipopem (anebo jetště něčím horším) vím že se budu muset časem smířit, ale teď (bez práce) asi ještě dlouho nový telefon nehrozí a to je potom to úplně nejhorší hledat právě alternativy za oblíbené programy ...

Díky za vysvětlení rozdílů mezi Link2SD a Folder Mountem, jak jsem je zatím nezkoušel, tak jsem měl za to že dělají vlastně to samé a jak vidím tak to není pravda a jsem tedy rád, že už v tom alespoň mám jasno ...

No já pravě jen že bohužel nemám (a pořád nemůžu sehnat) práci jsem vzal SD jen 16GB (a myslel že bude stačit když v PDA jsem míval jen 4GB, ale doba poročila...) - to že mi v krámě objednali bez toho adapéru mrzí (nechtěl jsem platit ještě poštovné když ten ROMA R2 co jsem viděl v letáku mi za ty peníze vyhovoval), ale jinak to byla naštěstí skoro stejná AData Class 10 jako jsem chtěl a to že s tím adaptérem (který by se hodil abych potom mohl kartu použít i jinde kdybych jednou koupil přecejen novou) stála skoro stejně, tak to samozřejmě zamrzelo ...

Tu Sambu potřebuju opravdu právě takto, protože když se změní jen málo souborů (třeba po zálohování nejnovějších aplikací Titaniem), tak kopírování přes WiFi je opravdu pomalé a proto používám v PC právě robocopy aby to kopírovalo opravdu jen soubory co se na SD kartě změnily ...

Ten asec nevím proč ES těch 147 souborů označí a vzápětí sám odznačí a ručně se mi je vybírat nechce, ale teď jsem zkusil z telefonu do sdílené složky v PC kopírovat celou tu složku (/mnt/secure/asec) tak to zatím běží, ale rychlost 1.05 MB/s a hrozí to 20-ti minutami, no ale i tak je to pohodlnější než používat ten USB (co odpojí kartu a potom je někdy lepší telefon i restartovat, i když programy co jim odpojení karty vadí samozřejmě nechávám instalované v telefonu)

Asi se budeš smát, ale já už se v telefonu bojím tak triviální věci jako editovat konfigurační soubory :lol:
Potřeboval jsem opravdu takovou "hloupost" - jenom přepsat pár znaků něco kvůli GPS a už nevím ani co to bylo za soubor, ale že by to mohlo brickout telefon mne tedy opravdu nenapadlo.
Potom jsem o tom tak přemýšlel jestli se nedá věřit těm editorům (to je mi záhada jak používají a detekují ty různé kódové stránky, protože každý se chová úplně jinak) tak jestli to ten soubor neuložilo třeba právě v jiné kódové stránce, no ale zjistit co se vlastně se nedalo, protože nezbylo nic jiného než nahrát ROM ...

To by mne taky zajímalo, ten můj ROMA R2 když se brickne, tak je jen černá obrazovka a telefon vibruje když se zmáčkne jakékoliv tlačítko a jak se dostat do safe modu jsem všude našel jen jak to jde až ze spuštěného telefonu, což je mi platné "jak mrtvému zimník" a nejde to řešit jinak než právě nahráním té ROM (asi přes ADB to zřejmě vyřešit v této fázi nepůjde?) - existuje na tuhle situaci vůbec i nějaké "bezbolestnější" řešení než právě nahrávání té (a navíc zasviněné) ROM ????

Jo a jinak jsem byl natěšený že zkusím zazálohovat tu "odsviněnou" ROM, ale ROM Toolbox chtěl ještě ROM Managera který nabízel jen nahrání custom recovery (jak rád bych TVRP, ale v mé nynější situaci si na to opravdu netroufám a hlavně nevím jestli by šla zpět i původní recovery, kdybych ji potřeboval nutně, kterou se dají zálohovat tak nanejvýš ta data), anebo ten ROM Toolbox umí tu ROM (a i třeba právě recovery a pak ji taky zpětně nahrát místo třeba TVRP) i bez té custom recovery ???

EDIT: Teď jsem se lekl, měl jsem román rozepsaný a při odesílání mi to napsalo že "odesílaný formulář je neplatný" když jsem nevěděl že už bylo přesunuto - no ještě že jsem ten text měl ve schránce, opravdu bych nechtěl psát znovu ... :lol:

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » ned 24. kvě 2015 14:58:20

No ale podle mne se ty (systémové) odexy v sytému opravdu smazat nesmí, protože pokud jsou tam, tak předpokládám že v Dalviku nejsou (a ani už se nemají jak vytvořit když se systém nemá jak spustit) jako jsem takovou pitomost vyzkoušel právě já a znovu už opravdu zkoušet nechci ... :lol:

(zkoušel jsem to, že jsem myslel že uvolním víc místa v systému, které by se dalo využít třeba i právě na další původně nesystémové aplikace, ale "trochu nedomyslel"...)

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » ned 24. kvě 2015 15:03:05

Však kdybyste si ty ROMky deodexovali nebo nahráli něco deodexovanýho a neřešili hovadiny, které stejně neovlivníte (dalvik), máte po problému. Nebo si kupte telefony s pořádnou pamětí.

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » ned 24. kvě 2015 16:52:39

To se řekne telefony s pořádnou pamětí když už 4,5 roku nemůžu sehnat (vůbec žádnou) práci a zatím mně nevzali ani na rozvážení pošty (protože mi na to chyběla praxe), anebo alespoň rovnat plechovky do supermarketu a ještě si ze mně dělali legraci, že jsem pro ně "až moc dobrý" (to že jim vadil spíš můj věk oni neřeknou), ale to tu samozřejmě rozebírat nebudeme ... :-(

Musím tedy být rád i za telefon co mám a nemůžu si jej teď zrovna dovolit ho "uspat", takže je to něco jako "tunit starou škodovku" a i to vlastní tunění potom jednomu přináší radost ... ;) :DD

Deodexovat nevím jestli tahle ROM jde - musel bych pohledat jak se to dělá a doufám, že to nemá jiné nevýhody než jen hodně pomalé to úplně první spuštění ...

Moc se mi líbí tohle - alespoň na to pročištění současné ROM
http://www.svetandroida.cz/upecte-si-vl ... vod-201205
Ale ten Android Kitchen na tom odkazu není (tak nevím jestli se dá vygooglit ten správný i jinde) a hlavně když jsem zkusil instalovat Cygwin, tak to vypadalo že se to opravdu chytá stahovat nejmíň desítky GB, tak mně to odradilo a jestli nakonec není pohodlnější tu ROM čistit vždy v tom telefonu, protože se zase přece jen nebrickne až tak často ... :|

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » ned 24. kvě 2015 17:13:03

LivArt: Dalvik presouvam pomoci Link2SD na SD kartu,takze me to nepali.Ale nechapu proc pises at to deodexujeme.Tim se preci zabere vnitrni uloziste.To co pises je nesmysl.. Kdyz se ti nase telefony nelibi,tak se pomazli s tim svym a doufej ze ti nezmokne.Ten muj je treba vodotesny a relativne maly,protoze potrebuju vodeodolnost kterou hodne vyuzivam.Jasne,na trhu je uz asi mesic Xcover3,ale u toho sveho mam misto vyresene upravami,CPU s vetsim vykonem nepotrebuju a LCD je stejny,takze proc utracet za dalsi telefon ? Pockam na Xcover4.. Nad Xiomi jsem uz hodnekrat uvazoval,ale u me by neprezil tyden.. Proste tu probirame ruzne moznosti uprav,vlakno uz ma i podle toho jmeno a podle poctu precteni to lidi z fora i dost zajima.Takze se neco malo dozvi,majitele tehle malopametovych zarizeni vedi jake maji moznosti a vsichni jsou spokojeni..

Sus:
Kdyby jsi chtel verze Go Launcheru a Go SMS co mam,tak ti je muzu nekam ulozit (Go SMS mam v5.47).Souhlas s tim ze nektere aplikace tvurci jen domrsi jak se to snazi vylepsovat.Proto si kazdou verzi zalohuju a kdyz to domrsi,tak nahraju starsi a tu uz pak neaktualizuji.Opravdu hodne se mi tohle vyplatilo u Skype,kdyz Microsoft to zacal hodne predelavat a porad mi novejsi verze ruzne padali a nebo nesli pripojit.Tak jsem si tam dal na nekolik mesicu posledni stabilni verzi a vyreseno..

Vidim ze se opravdu hodne snazis o snizeni spotreby.Ja se uz smiril s kazdodennim nabijenim,protoze mi sviti za den displej cca 3h,takze je jasne ze mi to vyzere baterku celkem hodne.S temi CPU profily trosku experimentuju taky,ale kdyz to pribrzdim,tak mi to zase pomalu reaguje a tim padem to musi dele svitit.Takze je to pak krapet kontraproduktivni.Ale jeste budu zkouset.Samsung ma uz v ROM zabudovane setreni a to podle vseho funguje moc dobre..

U Swift Key bych rekl,ze vzali anglicky slovnik a preloziliho na cesky.Diky tomu to obcas nabizi takle blbe.Ale staci to slovo jednou opravit a on ho priste nabizi tak jak jsi ho opravil a po nekolikatem pouziti dokonce jako vychozi.Automaticke doplnovani mam vyple od zacatku,protoze to doplnovalo blbosti..

U toho Link2SD jsem to napsal spatne.Nepouziva prikaz mount,ale prikaz ln.Tak to ted opravuju kdyz jsem si to uvedomil.Ona kombinace obou resi problem u vsech co maji od vyrobce malou pamet.Uzivatel tak ma pamet jako s modelem ktery je treba o 2000 drahsi jen kvuli te pameti.Rekl bych ze kvuli tomu i Samsung naprosto odmita zaruku po ROOTu..

Kodovani textovych editoru na obycejne textaky neres.Pouziva se vychozi kodovani systemu,alespon u vetsiny tehle textaku,takze neni co na tom zkazit.Jen ten brick muze hrozit.Bohuzel u tveho telefonu nevim jak to tam je resene.Tyhle jsem nemel moznost pitvat.Pitval jsem skoro vzdy Samsungy.Takze ani s tou zalohou ROM ti moc neporadim.U me je to dane.Proste nemuzu.Ale kdyz budu chtit,tak si ji muzu udelat v Linuxu..

Deodex nedelej.Jen ti to zapraskne pak uloziste.Systemova aplikace pobezi i bez odexu,ale udela si to dex soubor v Dalvik.Cygwin jsem na editaci ROM taky zkusil,ale nikam to nevedlo.Bud VirtualBOX,nebo nainstalovat na jinem disku/pocitaci..

A je to jak rikas.Uz neco mame,tak z toho vymackneme co pujde.Ja mam treba auto upravene z 65kW na 90kW a skoro nic me to nestalo.Dokonce se mi zlepsila o neco spotreba.Tak proc utracet za jine,kdyz jsem spokojeny s tim upravenym ?

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » ned 24. kvě 2015 18:11:38

Díky, já ty starší verze taky schovávám (kdyby se náhodou novější nakonec nelíbila) takže mám ještě dokonce i GO 4.17 co měl ještě i ten 2D težim :-)
Třeba s Yutube jsem měl podobnou zkušenost, že některé verze jim na mém telefonu vůbec nevungovaly.
Momentálně nemám nic na přímé stahovaání aplikací (ten downloader co kdysi chodil asi přestal fungovat a teď už jsem na to znovu nic nehledal),
ale stejně ty aplikace napřed instaluju do telefonu, takže potom používám k jejich záloze App Installer a aby to mělo přehlednější jméno tak ještě App Renamer ...

Jo jo, opravdu je to skoro můj "koníček" tu spotřebu snižovat (i když asi dělám věci pro některé lidi taky nepochopitelné, ale vždycky jenom když vím proč je dělám) - ten CPU Tuner je šikovnej že se nemusíš starat o nic (a kdyby opravdu při slabé baterce zpomaloval moc tak se deaktivuje snadno a rychle), ale dá se v něm nastavit při jak nabité baterce to pojede na kolik jader, jakou max. frekvenci, kdy sám vypne automatickou synchronizaci atd., takže není problém najít kompromis aby to zase nezpomalovalo až moc - pokud už má Samsung něco takového zabudované, tak je jasné že je to pro Tebe zcela nezajímavé, ale kdo to v telefonu nemá a ještě v kombinaci právě s Greenify, tak je to docela šikovné ...

Ale leží mi to v hlavě co se tenkrát s tím editováním toho souboru mohlo stát, když změna jednoho parametru týkajícího se opravdu jenom GPS brickla celý telefon a to je jasné, že od té doby už se toho docela bojím, i když některé věci se právě bez editace dělat samozřejmě ani nedají ... :-( :DD

Tu zálohu ROM asi budu muset vzdát, ten můj nynější způsob obnovy funguje (i když s tou zálohovanou ROM by samozřejmě byl mnohem rychlejší), tu TWRP bych hrozně moc chtěl, ale je to teď pro mne velké riziko kdyby se to nepodařilo a dost pravděpodobně by neuměla nahrát ani aktualizaci stávající ROM, pokud by ještě (náhodou) nějaká vyšla a (kupodivu) co ten telefon mám už přes rok, tak za tu dobu vyšly aktualizace 2, což jsem právě u levného čínského telefonu ani nečekal a co kdyby náhodou ještě nějaká vyšla ...
Ta záloha (ROM i recovery) přes Linux počítám že je asi složitá a nevím jestli by u máho telefonu vůbec byla možná, ale tuším že obojí umí i nandroid backup, jen mně zaráželo že ty soubory zálohy ROM i recovery vypadaly stejně a ještě právě.androidsecure ten android zálohoval a vzápětí tu zálohu smazal a šlo to jen když jsem místo mého telefonu nastavil Nexus (autora nandroid backupu jsem kontaktoval, ale nepravil to), ale stejně mi ty zálohy nebyly k ničemu, když bez právě custom recovery asi není možnost jak je nahrát zpátky ...

Jo díky, to máš pravdu že ta deodexace by byla hloupost ...

Ten VirtualBox mám, ale má pocit že to za tolik práce asi opravdu nestojí tu ROM čistit už v tom ZIPu, protože (i když by to bylo určitě šikovnější), ale kdo ví, jestli by třeba nakonec taky potom v telefonu nezlobila ...

No já mám Felicii 50kW taky sice jen přečipovanou (i když s ní teď bohužel nemůžu jezdit a ještě mám hrůzu kolik bude stát teď v červnu technická když už bude potřeba nejen nový výfuk, ale asi víc věcí), tak nevím jestli to není jenom "placebo", ale po tom co jsem to tenkrát nechal udělat, tak kromě posunut omezovače otáček se mi tedy alespoň subjektivně zdálo že to táhlo lépe, no ale tyhle "silné" motory, to je samozřejmě před kopcem pořádně rozjet (tak to to celkem jede), ale jak se ty otáčky kvůli někomu ztratí, tak už se to nerozjede :DD
To je zajímavé že když jsem měl služební 1,6 tak to bylo "o něčem jiném" právě na to zrychlení, ale potom už nejela víc než 130 (tachometrových) zatím co ta moje 1,4 50kW jela i 170, no ale to už jsem si na tom podvozku nepřipadal že jedu, ale spíš "letím" a mám v ní palubní počítač, takže na tu spotřebu se v té chvíli raději ani nedívat ... :-D
Jinak po tom přečipování taky spotřeba klesla a když jsem jezdil Litvínov Jeseník, ještě nebylo tolik kruháčů a 50 km/h tak jsem to jezdil i s průměrnou spotřebou 4.9 l/100km - žádná "couračka", zkrátka tachometrových 100km/h (kde to šlo), přes obce jen tak lechtat na 5 65km/h a lehká noha na plynu, ale to už dnes taky dost dobře nejde ...
Takže přesně, vymáčknout i z "levných věcí" co se dá - no a někdo si raději připlatí za iPhone, protože ty Androidy se přece koušou, tedy alespoň tomu, kdo si je zasviní a může mít jak drahý telefon chce... ;)

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » pon 25. kvě 2015 10:12:08

Neco rozumneho na stahnuti aplikace z GP bych uvital taky.Jak ma hra vic 700MB,tak se mi do mobilu nenatahne kvuli datum.A pritom APK soubor ma treba jen 30MB.Tohle u Googla nejak nedomysleli..

Kdyz budes zalohovat aplikace ES File Explorerem,tak ten ke jmenu aplikace jeste pridava jeji verzi,takze nemusis prejmenovavat..

K tomu bricku pri editaci GPS souboru: je mozne ze se ti nejak povedlo zmenit opravneni toho souboru.On se s tim pak system neumi vyrovnat a zustane na tom pri startu viset.V celku problem.Delam to tak,ze si v dane slozce udelam jeste jednu slozku,zedituju,zkontroluju prava jestli jsou ok a pak to z te slozky presunu tam kde to patri..

Tak se na ty zalohy ROM vykasli.To pres ten Linux jsem myslel ze vemes ROM a udelas ty upravy ROM v Linuxu..

Auta tu radsi nebudeme probirat ;-)

Zkusil jsem ted nejnovejsiho Clean Mastera a povolil jsem mu i ROOT prava.No vesmes hromada funkci,ale co jsem pouzil,tak smazani reklam uloznych slozkach dat aplikaci.Vyborne.Mam je omezene firewallem,takze ted nebudou otravovat vubec..

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » pon 25. kvě 2015 11:12:21

Správně nastavenej foldermount a jedeš.

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » pon 25. kvě 2015 11:19:57

LivArt: tipuju ze to byla reakce na to ze nemuzu instalovat veci vetsi nez 700MB z GP ? Mam folder mount na celou slozku Android v sdcard0,ale GP to nepozna. Mas nejake konkretni reseni toho problemu ?

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » pon 25. kvě 2015 11:33:35

Hlavně ty OBB soubory opravdu nedomysleli a to asi jedině až když je k dispozici WiFi ...
I ty aplikace samotné by se někdy hodilo stahovat rovnou, tak nevím jestli už je náhrada za ten downloader co potom přestal fungovat (hlavně přímo i do PC a právě spíš tam by se to hodilo), ale stejně většinou napřed ty aplikace napřed zkouším, jestli je má vůbec cenu schovávat, takže i ta možnost alespoň zálohování stačí ...

Tak jsem ten ES nějak dlouho nezkoumal, to jsem ani nevěděl že jsou tam i takové "blbiny" jako Facebook, ale zrovna třeba do Gogle Play je "tento prohlížeč už nepodporuje".
O tom zálohování aplikací jsem tam tedy ani nevěděl a jak jsem teď zkoušel, tak funguje, že bych si o ty 2 aplikace mohl ušetřit další místo ...
No ale určité výhody přece jen mají - v ES vidím že si to taky naštěstí pamatuje nastavení, aby ty poslední aplikace byly nahoře a nemusel jsem je hledat, tak APK Installer budu moc odinstalovat, protože jej na nic jiného nepoužívám ...
A ten renamer se hodí že už jen mám nastavený do té zálohovací složky Installeru (což půjde i do toho ES) a nastaveno jak přesně chci přejmenovat (což možná umí i ES - nezkoumal jsem zatím), ale občas se stane že mám aplikaci i s úplně nesmyslným názvem (staženou třeba úplně odjinud), takže i tím renamerem je přejmenovaná hned že nemusím nikde zkoumat jak přesně se jmenuje a co je to za verzi ...

S tím oprávněním je to možné, příště se na ta práva budu muset taky zaměřit jestli je to opravdu nezměnilo, no ale ten strach teď už asi bude přetrvávat ... :DD

No on by i ten Linux byl dost práce navíc a ještě když jsi psal že to nejde právě v tom Ubuntu který se mi líbil zatím asi tak nejvíc (že bych si jej potom schoval kdybych ještě na něco potřeboval - možná existuje i něco hezčího, ale kdo má tolik Linuxů zkoušet a zkoumat...), tak to by bylo opravdu i tak hodně práce navíc a nakonec je asi jednodušší (když už se to brickne) čistit v tom telefonu a ani na SD kartě by ta vyčištěná ROM nezabrala o moc méně místa když se z ní dá stejně smazat asi jen těch pár systémový aplikací, tapet atd a ještě tak boot animace a moc dalšího toho asi už nepůjde, když i třeba některé zvuky se můžou potřebovat ...

Jo jo, autem už jsem opravdu odbočil víc (jak ses o něm zmínil), tak to už by nás tu asi opravdu mohli "odstřelit" ... :lol:

CM je opravdu dobrý i právě na to čištění reklam třeba z cache GO Launcheru, GO Lockeru atd. - nejvíc mně štve že když se těch reklam zbaví rovnou pomocí host souboru (ten co stáhne Lucky patcher), tak je v něm i "něco navíc" že to odmítá zobrazovat některé obrázky na Facebooku a co to dělá konkrétně najít je asi skoro nemožné - no ale psst, nebo budeme mít průšvih že nemáme rádi reklamy, když je mi jasné, že z něčeho se ten vývoj aplikací samozřejmě zaplatit musí ... ;)

Jinak třeba takovému GO Launcheru asi nevadí zakázat přístup na net tím firewallem úplně, nějaký čas jsem to měl právě když mně pořád otravoval aktualizací na tu "domršenou verzi" a to i přesto, že jsem jej odpojil Titaniem od Play a ještě zkoušel modifikovat Lucky Patcherem aplikaci aby byla od Play odpojená - oběma způsoby to vydrželo odpojené tak 2 dny a ani ten zákaz přístupu na net nepomohl, no ale teď už mám ten Z, tak mně to zatím netrápí, tedy až na ty 3 "drobné" chyby, které doufám že opraví, aby mně to nakonec nedonutilo vrátit se k EX, když i s tím Z už jsem jinak spokojený a jen doufám, že jej ještě budou vylepšovat a ne zase naopak "zhoršovat" ... ;)

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » pon 25. kvě 2015 20:30:13

Ty OBB jsou nutne.Nekam ty graficka data dat musí.Jen mohli nechat ke stazeni to APK bez kontroly toho jestli se tam pak zbytek vejde.Preci jen aplikace pak sama zjisti jestli je dost mista a stejne stahuje ty data az ona.Takze me jde o to když chci stahnout z GP nejakou hru co ma přes giga,tak at to nemusim resit tak slozite.Ale nemam podle vseho na vybranou.Stahoval jsem to přes jeden web,ale Chrome me pak upozornil ze ta stranka není v poradku.Tak nevim jak to ted stahovat..

Ten ES je fakt super.Zkusil jsem snad 20 ruznych filemanageru a tenhle mi vyhovuje,uz třeba jen tim ze muze pristupovat k souborovému serveru,dokaze kopirovat na Cloud a hromadu dalších věci,ktere se v ostatních delaji opravdu obtizne.Ty ostatní jen kopiruji něco před nimi,ale ES na to jde preci jen jinak.A tech funkci navíc.Facebook se v tom otevre jen jako webova stranka,takze to tam nemá smysl resit a je lepsi to otevřít v normalnim prohlizeci.U me z prohlizecu vede Chrome,jak na Androidu,tak na PC..

Řekl bych ze když se budes takle vrtat v systemu,tak drive nebo později se ti ho povede schodit.Jsme lidi a delame chyby..

Z tech linuxu zkus SuSe.Ten se mi tak asi pozdava nejvic na normalni pouziti.Ubuntu i KUbuntu jsem zkousel několik verzi ale vždy to bylo o nicem.Kdyz si v SuSe nainstalujes prostředí KDE,tak to ma asi nejblíže k Windows a dobře se to tak i ovlada.Nezapomen si nainstalovat MC,at se ti dobře pracuje se soubory a uvidíš ze to pak uz pujde samo :palec:

Ty reklamy je asi nejlepší poresit firewallem (afwall pro ROOTnuta zarizeni,MOBWOL pro nerutnuta od v4.x vyse).Preci jen skoro všechny aplikace nemusi mit na internet pristup,tak je lepsi to rovnou utnout a poresi to i reklamy.Nevidim důvod toho aby mi aplikace zrala data,kdyz ty reklamy stejne pro me nemaji naprosto zadny vyznam a netapnu na ne.Me se do toho co me zajima ještě nekdy netrefily.Snazim se nekde najit seznam IP adres reklamních serveru abych je ve Firewallu uplne utnul,ale nejak se mi to nedari..

Jo u aplikaci GO a něco je lepsi jim utnout firewallem pristup na internet.Maji fakt az otravnou tendenci nutit novejsi verze jejich produktu.Jsem rad ze alespoň Facebook Messenger a Google Talk po me nehazi reklamy.

Se skype je to horsi.Z toho se stal něco jako prezrany dinosaurus.Uz mi zabira v mobilu 249MB.Fakt des.A přitom kdysi mel cca 3,5MB a krasne jednoduse chodil.On Skype ma oproti ostatním jednu neskutečnou vyhodu-da se s nim v pohode volat i když je vycerpane FUP a data jdou sneci rychlosti.To jina takova aplikace neumi,kdyz do toho nepocitam VoIP telefonii nastavenou na extra nizkou rychlost..

U toho GPS jsi asi chtěl zmenit rezim,aby ti to ukazovalo presneji polohu když s tim stojis ? Ty mas SirF chip jako prijim GPS ?

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » pon 25. kvě 2015 20:38:11

Ty reklamy tam jsou pro to, protože ten člověk, co tu aplikaci udělal, taky nechce žrát trávu a kamení.

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » pon 25. kvě 2015 20:58:23

LivArt: u Gameloftu a firem co se tim vylozene zivi to chápu a tem ty reklamy povoluju,protoze třeba u Asphalt 8 udelali opravdu velmi dobrou praci a odmenu si zaslouzi,ale aby mi svitilna stahovala každých 10sec reklamu tak to fakt ne,kdyz si tvurce timhle urcite nevydelava,jen si chce troskou práce na blbine privydelat.Pokud někdo chce peníze,musi napsat výjimečnou aplikaci a nedavat ji zadarmo.Presne to je moje filozofie.Nemusis semnou souhlasit,ale aplikace kde to dotyčného nezivi si nezaslouzi reklamu..

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 25. kvě 2015 21:33:49

O tom ale nerozhoduješ ty :-) Způsob odměny si volí autor software a ty máš svobodné právo jeho aplikaci nepoužívat, pokud ti nevyhovuje odměna, kterou si stanovil autor.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Sus
Stálý androiďák

Příspěvek od Sus » pon 25. kvě 2015 21:39:21

Mně taky ES vyhovuje nejvíc, už jen že třeba Total Commanderu se na všechno musí instalovat pluginy (který zabírá víc místa jsem se nedíval a TC se mi teď jen kvůli tomu ještě i s pluginy obnovovat nechce) a ES má už vše v sobě, tak jsem v ně už zkoušel tu Sambu, FTP, Google Disk, SkyDrive a všechno funguje parádně - dokonce i ty přehrávače multimédií jsou celkem použitelné, pokud jeden chce ušetřit místo, no ale stejně mám raději ještě i WinAmp třeba na online rádia a na obrázky QuickPic i když "v nouzi" by se bez nich opravdu jen s tím ES obejít dalo...

Já mám na Androidu nejraději FireFox (Chrome nemám moc rád ani v PC, protže je to takový "nenažraný moloch") a v PC zase používám SeaMonkey (ten si sám kompiluju do 64 Bit, ale FF mám jako "vedlejší" prohlížeč třeba na doplňky co se nedají do SM ani překonvertovat taky), protože v tom FF na Androidu se dají synchronizovat záložky (stejně jako u Chromy) se záložkami SeaMonkey i FireFoxu na PC, ale hlavně se dají použít i doplňky, bez nichž (některých) si to taky skoro ani nedokážu představit ...

Díky, ten SuSe někdy zkusím - tuším že v tom Red Hatu co jsem kdysi zkoušel taky bylo už zabudované KDE (už je to déle, tak si to moc nepamatuju, jen že se to ale ovládalo taky celkem obstojně) a dnes už určitě bude ještě dokonalejší verze ...

Já používám jen DroidWall - tuším že už se sice asi nevyvíjí (zatím jsem to nezkoumal, protože funguje a aktualizaci snad žádnou ani nepamatuju a koukám, že ten afwall vypadá hodně podobně ) - určitě budou i lepší Firewally, ale musel bych zase nastavovat všechny "rules" od začátku a ten DroidWal jediné co od něj potřebuju (tedy dovolit která aplikace může na kým způsobem na internet, anebo jestli nemůže vůbec) zvládá ...

Tak teď se dívám na ten Skype a mně celkově (tedy i s daty) zabírá taky 85,6 MB, což je taky celkem dost a FireFox dokonce 140MB a to z něj mažu pravidelně historii a s PC (kde ji mám docela velikou, ale opravdu ji tam potřebuju zachovat) raději nesynchronizuju, jenom ty záložky a hesla ...

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » úte 26. kvě 2015 7:21:10

ludekbrno: a ja mam svobodne pravo vypnout internet :-D Pokud je dotycny dost sikovny,tak si to osetri aby to muselo na internet.Tohle bych rekl ze je zrovna sporna cast veci.Kdyz jsou tam reklamy,tak usili dotycneho je nejakym zpusobem odmeneno,ale na druhou stranu mi to cuca z FUP (priznam se ze mam jen 20MB) a navic tim zere i baterku jak to cuca data.Na internetu je mraky aplikaci na svitilnu.Tech je tam tolik ze z toho je jasny umysl na te blbine vydelat.A kdyz nekdo neco takoveho hleda tak narazi jen na same co jsou nabite velkym mnozstvim reklam a ne nejakou rozumnou merou reklam.Prouzek pri zapnuti klidne,celoobrazovkova reklama proste ne a uz vubec ne kdyz na me neco takoveho vyskoci dvakrat behem chvile..

Sus:
Ty prohlizece medii v tom ES taky hojne pouzivam a na prehravani jednotlivych souboru je to ideal,ale na hudbu jednoznacne WinAMP.Idealni stav je kdyz si clovek najede do slozky s hudbou,zvoli si slozku co chce prehrat a o vic se nestara.Do toho ty internetova radia a vic toho neni potreba.Treba Galerii co je bezne v Androidu mam uplne zakazanou.Vadi mi kdyz to vsechno sesype dohromady a neni to rozdelene zadnym zpusobem.

U tech internetovych prohlizecu by si mel asi kazdy zkusit co komu vyhovuje.Me jde hlavne o nejakou kompatibilitu se strankami a tam se mi spis osvedcil Chrome.Nejake funkce navic od toho nepozaduji a kdybych udelal synchronizaci s pocitacem,tak bych si uplne usoupal prst v zalozkach :-D

Jsem zvedavy co u Skypu vymysli,protoze zere,zere a zere.Jak to prevzal Microsoft tak se tam toho hodne zmenilo,ale nejak neni na prvni pohled videt co.Je tam navic asi jen pruh reklam,ale tem to nezakazu aby jsem je trosku podporil.Skype byl na pokraji zkazy,tak at jeste par let funguje..

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 26. kvě 2015 8:10:59

kodyak:

Máš sice pravdu, ale proč by podle tebe neměl mít právo autor takové aplikace vydělávat na reklamě? To nějak nechápu. On prostě udělal aplikaci, nabídl ji ke stažení zdarma s tím, že pokud se někomu hodí a chce ji, tak za ni má platit shlédnutím reklam. Když nechce, nemusí ji používat. Pokud ti to vadí, existuje nespočet placených aplikací, které umí rozsvítit LED a neotravují s reklamami. Navíc jsem přesvědčen, že pokud telefon obsahuje LED, tak tam vždycky výrobce přidává i aplikaci (nebo widget) k jejímu rozsvícení a není potřeba instalovat další appku.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

kodyak
Stálý androiďák

Příspěvek od kodyak » úte 26. kvě 2015 9:14:48

ludekbrno: jak jsem napsal.Jestli chce tvurce aplikace striktne reklamy,tak muze do toho zakomponovat bloknuti aplikace s hlaskou kdyz nebude moct k reklamam.Uz jsem to i u nekolika aplikaci videl.Stejne tak muze uzivatel vypnout mobilni internet,nebo pouzit firewall.Oba maji sva prava.. Ted si nejsem jisty,ale Google plati az za tapnuti ne ? Takze kdyz na to netapnu,coz neudelam kdyz jsou to same kraviny,tak to muzu stejne rovnou zablokovat.Vysledek je stejny a ja usetrim data na FUP..

Odpovědět

Zpět na „Pokec“