PokecS.A.R. phone radiation

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Davedroid
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iPh 8Plus 256GB

S.A.R. phone radiation

Příspěvek od Davedroid » pát 07. srp 2015 15:18:49

Ahoj, nahodou jsem někde narazil na S.A.R. hodnoty. Phone radiation. A například Samsung S6 nebo Note 4 mívá docela nízké hodnoty S.A.R. něco kolem 0,300-0,400 limit je snad 1,6. A překvapilo mne, že například iPhony mívají těsně pod limit 1,59. Tím nechci rozpoutat diskuzi, že Apple je takový nebo onakýA a který tel.je lepší, ale spíš mne zajímá, nevíte někdo, zda je to hodnota, kterou by člověk měl sledovat nebo cokoliv pod 1,6 je tak marginální vyzařování, že je to jedno? Nebo naopak to tak uplně sranda není a sledovat a kupovat výrobce a modely, které si to hlídají?
Díky

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: S.A.R. phone radiation

Příspěvek od ludekbrno » pát 07. srp 2015 16:18:43

Toto vůbec nemá smysl řešit, protože:

1) nikdo doteď nezjistil, jaká hodnota začíná být nebezpečná

2) z uvedené hodnoty SAR nikdo nezjistí, kolik energie se v reálném provozu dostává do hlavy konkrétnímu člověku. Množství energie vyzářené do hlavy je velmi silně závislé na tolika faktorech, že není možné to objektivně posoudit. Záleží totiž na: způsobu držení telefonu, kvalitě signálu oprerátora v daném místě, frekvenčním pásmu, které telefon používá atd... Ta udávaná hodnota SAR je nejspíš jen úplné maximum, co telefon vyzáří za nejhorších podmínek v laboratorních podmínkách. Ale reálný člověk v reálné lokalitě klidně může do hlavy dostávat mnohem více záření z telefon s nižším SAR, než jiný člověk s telefonem s vyšším SAR a to třeba jen proto, že telefon jinak drží.

Takže celkově bych toto vůbec neřešil, o reálných dopadech konkrétně na tebe, ti to neřekne vůbec nic.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“