PokecProsba o pomoc - Antelife SCAM???

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Zamčeno

Autor tohoto vlákna
kemrman
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LETV

Prosba o pomoc - Antelife SCAM???

Příspěvek od kemrman » ned 16. srp 2015 21:28:23

Ahoj androidaci,

Par dni zpatky jsem si objednaval moje prvni dva mobily (Letv) na Antelife.com v hodnote 616$. Udelal jsem objednavku a normalne platil kreditni kartou, tedy platil za me muj znamy (american). Par dni potom mu dosel email, ze objednavka neni doresena....zepry je to jeho prvni objednavka a je za moc velke penize...coz teda nechapu a proto ji nepotvrdili. Takze mobil neodeslali a navic penize uz odesly! Chcou po nem nejake potvrzeni (pas, obcanku, obe strany kreditni karty, ucet za elektrinu....) coz absolutne nechapeme a samozrejme nebudeme posilat takova data....psal jsem, aby objednavku zrusili a penize okamzite poslai zpet, ale zatim se nikdo neozval....

Muzete mi prosim nejak pomoci? Za kazdou radu jsem rad. Diky!

roy100
Droid
Reputace: 64
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Prosba o pomoc - Antelife SCAM???

Příspěvek od roy100 » ned 16. srp 2015 23:24:03

Ať tvůj známý kontaktuje s prosbou o pomoc svou banku, sami nejspíš nic nezmůžete,, nebo zachovej pevné nervy a vyčkej až peníze dojdou Číňanovi, s vysokou pravděpodobností ti founy pošle a pro příště si pamatuj v Číně plať zásadně přes PayPal, má celkem slušně funkční ochranu kupujicich.

Autor tohoto vlákna
kemrman
Nové Androidě

Příspěvek od kemrman » pon 17. srp 2015 20:22:01

Zmuze neco samotna banka? Kdyz uz nekoho zastihnu na antelife a napisu mu, ze chci zrusit objednavku at poslou penize zpet, tak mi odepise jednou vetou, at napisu email na jejich podporu, ze to se mnou vyresi. Takovych mailu uz jsem napsal alespon pet, odpoved pokazde stejna ( vyresime Vas problem, poslete udaje, at muzeme odeslat balicek, budte trpelivy....proste vysmech).

Naposled odepsali na zruseni objednavky a odeslani penez zpet toto:

Hi there
Thanks for your mail.
Sorry for the inconvenience, and that you have paid by credit card, we need to verify the information and recognize that if you are the buyer and the owner of the credit card, to prevent fraud we have had in the past and for the safety of both sides , we request File- signature and photo of the face and back of the credit card and ID, know what is this information confidential, but in many countries credit cards do not require a password and anyone can use it, we hope that to get rid of scams this problems.
If you do not want to show us the confirmation, you can send me your payment proof have a check.
If you are worried about privacy is compromised,please do notworry.
We be unable to disclose your personal information, we just need to reconfirm card holder orders.
For any questions, do not hesitate to contact us.
We are at your service at any time.
That everything goes well
best regards
hxf

Toto byl muj posledni email:

I will NOT provide this personat data!

I said I want to CANCEL this order!

CANCEL it and send money back!

Do it right now, cancel this order and stop saying me the same!

Refund my card!

Uz nikdy vice Antelife, vubec nevim jestli jeste nekdy uvidim mych 600$. Ted nemam ani penize, ani mobil.....

Bohuzel Paypal jsem nevyuzil, ted me to moc mrzi....byl jsem moc omamen cenou a pozitivnimi komentari na internetu....

dufko
Droid
Reputace: 55
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » pon 17. srp 2015 21:31:11

No a v banke si už bol? ? ?

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » pon 17. srp 2015 21:38:15

Zjevně nebyl, komu není rady.....

Autor tohoto vlákna
kemrman
Nové Androidě

Příspěvek od kemrman » úte 18. srp 2015 5:15:40

V bance jsem nebyl, musi tam stejne jit on - je to american, takze do US banky jen tak nenakracim za nej ;) mas pravdu, komu neni pomoci....jenom jsem to moc neresil....nejsem zvykly, ze me nekdo okrada....bezne platim kreditkou....asi jako kazdy american ;)

Spis jsem cekal nejake konkretni rady, treba od nekoho, kdo mel stejny - podobny problem....

Za radu s bankou jsem vdecny! Vyzkousime! Diky :)

PS ted Cinani zase nekomunikuji...

Lubis
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Xperia Z3 compact
Mobil 2 / ROM: SE Xperia Neo/Zelly Cream
Rom: Zelly Cream

Příspěvek od Lubis » úte 18. srp 2015 6:17:27

Setkal jsem s tim, ze neco podobneho chtel i Paypal, je to na jejich ochranu, ze nepouzivas ucet k prani penez, nebo tak neco. U toho Paypalu, stacilo myslim, poslat jen ofoceny ridicak, jde jim primarne o potvrzeni tve existence.
Tady neco k tomu http://www.e-cigaretafans.eu/forum/view ... l&start=30

nofu
Droid
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro
Mobil 2 / ROM: LG G3 32GB - FulmicsROM 8.0

Příspěvek od nofu » úte 18. srp 2015 8:20:32

Banka ti nepomůže, kartové operace řeší VISA bo Mastercard a v améru ještě možná někdo jinej. Každopádně, jakmile proběhne transakce, tak je nevratná.

Jak píše Lubis, je to opatření proti praní špinavejch peněz, normálka pošli co chtějí, určitě ale začerni PVC kód na platební kartě.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » úte 18. srp 2015 11:34:25

tak u nas neopravnene platby riesi banka, mam za sebou niekolko reklamacii platieb kartou a vzdy som to riesil s bankou.

normalne som prisiel do banky, spisal reklamaciu platby, uviedol som o co ide a hotovo. trvalo to sice vzdy zhruba mesiac, ale vzdy to vyhodnotili ako opravnenu poziadavku.

viem ze podobne sa varacali peniaze ludom za letenky, ktore kupili cez internet u skrachovanej spolocnosti danubewings....ti co platili v hotovosti mali smolu (museli to riesit cez sud), ti co platili kartou, tak im banka obratom vratila peniaze

Autor tohoto vlákna
kemrman
Nové Androidě

Příspěvek od kemrman » úte 18. srp 2015 16:08:19

UPDATE

Dnes psal Cinan, zepry uz nepotrebuje zadne doklady...ani kopie platebni karty z obou stran, ani passport, ani ID....zepry jiz dal objednavku do systemu a brzy ji muzou odeslat, jestli souhlasim....dela si ze me srandu? 5x jsem psal, ze to chci zrusit a penize zpet a on ted napise tohle....cca 10 dni od objednavky se zaplacenym express shippingem do 3-8 dnu.

Verit mu nebo ho poslat do hajzlu poseste?

PS lze zmenit v prubehu shipping adresu u DHL na urovni statu? Napriklad misto Zapadni Virginie do Marylandu?

Diky za rady androidaci!

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » úte 18. srp 2015 19:20:34

To ti to opravdu nedochází? Proč asi Číňan nechce už ověření? No asi proto, ze už má penízky na účtu, pochop úhel jeho pohledu, větší objednávka a riziko zadržení platby třeba po zablokování karty a na druhou stranu nechce přijít o obchod, tak to natahuje dokud love nedorazí, víš kolik vykuků se živí padělaním a kradením karet? Proto i Číňan vítá PayPal platbu, je to určitá jistota i pro něj.

nofu
Droid

Příspěvek od nofu » úte 18. srp 2015 20:04:26

@dufko
Tohle ale není neoprávněná platba. V podstatě se tady snažíš ošmelit prodejce.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » úte 18. srp 2015 20:22:40

Objednávka sa zrušila, tovar nedorazil = reklamácia platby

nofu
Droid

Příspěvek od nofu » stř 19. srp 2015 7:25:18

Pak nechápu, proč reklamuješ platbu. Pokud je objednávka zrušena, pak by ti mel vrátit prachy prodejce.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » stř 19. srp 2015 7:50:27

No veď ale práve tam je problém, predajca nechce vrátiť peniaze, takže to treba riešiť s bankou, formou reklamácie platby.

nofu
Droid

Příspěvek od nofu » stř 19. srp 2015 10:17:20

Nechápu, fakt ojeb. Reklamace platby má jiný účel >> slouží k tomu, když ti prachy strhnou neoprávněně, což se tady zjevně nestalo.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » stř 19. srp 2015 10:53:30

Nerozumiem v čom je problém.

Obchodník chcel dodatočne údaje, ktoré zákazník nie je ochotný poskytnúť.

Obchodník tovar odmietol poslať.

Zákazník ruší objednávku, chce späť platbu.

Obchodník sa vykrúca.

Idem do banky reklamovať (stornovať/ pomenuj si to ako chceš) platbu.

Kde vidíš, ojeb, podvod?

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » stř 19. srp 2015 13:41:23

Nebude mu platbu vracet dříve než ji obdrží, a pochop, že by rád prodal, důvodem těch zmatků je chaotický, netrpělvý kupující s nestandardními postupy. Mě taky nepřijde moc OK platit za zboží cizí kreditkou a ještě pátrat po tom je změnit adresu pro doručeni.
Obchodník neodmítl zboží poslat, pouze chtěl ověřit z nějakého důvodu osobu plátce, po té co peníze dorazily přece nebude z rozmaru kupujícího je jen tak posílat z5. Číňan má peníze, on bude mít mobily, které objednal.

Autor tohoto vlákna
kemrman
Nové Androidě

Příspěvek od kemrman » stř 19. srp 2015 20:45:23

Jen pro upresneni:

Neplatil jsem cizi kreditkou. Platbu provedl muj sef na svoje jmeno a na svoji adresu. Obchodnik platbu obdrzel do dvou dni od objednavky. To zaprve. Coz je standartni.

Zadruhe: Nejsem netrpelivy, ale kdyz si priplacis za express shipping 25$ s dodanim do tydne a za 14 dni jeste ani nebyl odeslan balicek, tak ver, ze i Tebe by to trapilo :) Navic pokud jsi zvykli mit tovar do druheho, tretiho dne od zaplaceni doma.

Zatreti, obchodnik odmita poslat zbozi. Na 6 mailu ohledne zruseni platby reagoval tak, ze se musi ujistit, overit, ze uz se obejdavka vyrizuje a podobne - tento stav trva doted. Odmita zrusit objednavku a jen slibuje.

Zactvrte: Jak po Tobe muze chtit nekdo, aby jsi mu poslal kopie obou stran kreditni karty? Kopii pasu? Kopii ID? Prijde Ti to normalni jako overeni totoznosti? Davas snad v restaruaci kreditku do ruk cisnikovi, ktery s ni na 5 minut odejde nekam do zahrobi? Davas snad k okopirovani obcansky prukaz, kdyz si kupujes cigarety ve stanku? Pak se divis, ze Ti nekdo vysal ucet? Toto po Tobe nemuze chtit ani v nejzlejsim snu - to zavani pruserem prece.

Shrnuti: Napsal jsem posledni mail, zrus obejdnavku nebo do dvou dni posli zbozi. Nedojde-li mi tracking number jdu do banky a kontaktuji policii. Moje prvni zkusenost s Cinou nedopadla dobre, uznavam. Lec zadnou chybu jsem neudelal - platit v dnesni dobe kreditkou je snad normalni, tak proc se schovavat za Paypal? Jen kvuli Cinanum? Priste klasicky na Amazon, Ebay, kde se clovek nespali....

Tak i tak Vam dekuji za poznatky a rady. Kazdopadne jeste nejaky cas zustavam Jablecny :D

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » stř 19. srp 2015 22:30:16

Ani Amazon nebo ebay nejsou bez chyb. A pokud si bral 2 kusy Letv se snapdragonem tak si platil cca 1300 USD. Pokud je to verze s Helio X20 tak je to cca těch 630 USD. Tak se nediv že je antelife nedůvěřivé. Určitě nemají běžně objednávky za takovou raketu. Proto chtěli mít jistotu že za zboží dostanou peníze.
Kdyby si zaplatil přes PayPal tak si měl zboží doma do těch 8 dní bez problémů. A že Ti nechtějí vrátit peníze je celkem pochopitelné. Oni musí ten telefon zaplatit a když si ho nevezmeš tak jim nejspíš zůstane hezky dlouho ležet v regále.
Vím že je to neomlouvá. Kdyby si trošku znal jejich mentalitu tak by si věděl, že takový telefon skladem nemají a teprve po zaplacení ho budou objednávat.
A pro info, tohle nejsou jen praktiky čínských obchodů. Podobnou zkušenost mám s mall. Když se začínal prodávat LG G3 tak sem si ho u nich objednal. Dostupnost měli skladem a odeslání druhý den. Platil sem kartou. Nejdřív přišel mail o zaplacení a až potom že telefon dodají do 14 dnů. Taky pěkná levá. Takže sem objednávku zrušil a 3 dny čekal na peníze.

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!

nofu
Droid

Příspěvek od nofu » čtv 20. srp 2015 8:31:59

@kemrman
Ano je normální, že chtějí tyhle scany. Chce je paypal, skrill (moneybookers), neteller, taky všechny sázkovky, někdy i obchody. Nemám problém to posílat, nikdo mi nikdy účet nevyluxoval, páč zakrejvam CVC kód a někdy i RČ, ale to se občas nelíbí.

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » čtv 20. srp 2015 9:47:32

Tvůj šéf jsi ty? Asi ne, že? Ergo ta kreditka je cizí. Doručení bylo na koho? Na tebe nebo na šéfa ? Maily šly od šéfa nebo od tebe? Přestaň hledat chybu jen u Číňana a připusť, ze si se pustil do něčeho o čem si neměl ani šajn, spolupracovat si nechtěl a podle toho to dopadlo.
Mimochodem jak víš, že peníze byly připsány za dva dny na jeho účet? I v rámci jednoho státu může platba trvat fyzicky 4-5 dní. V okamžiku nákupu se provede blokace, ale fyzicky peníze odcházejí třeba až za dva tři dny a ještě je třeba myslet na mezibankovní transfer. Paypal není pro to abys se za něj schovával, je pro to abys v klidu všude ve světě mohl relativně bezpečně nakupovat a prodávat. Kdo se chce schovat používá WU.
A ano pro tebe bude lepší, když zůstaneš jablíčkový.

Autor tohoto vlákna
kemrman
Nové Androidě

Příspěvek od kemrman » pát 21. srp 2015 22:54:31

Skoda, ze se na kazdym foru pohybuje alespon jeden ubozak, co musi mit pravdu...vsem ostatnim dekuji za rady! Pro pana Roye - ne nejsem muj sef, muj sef je muj svagr. Cizi kreditka? Ne, jeho kreditka, co je na tom cizi? Kdybys sis precetl post vyse a otevrel u toho i druhe oko, uvidis, ze balik je smerovan na jeho adresu. Proc by sly maily odemne? Proc hledas chybu porad u me? Samozrejmne, ze sly z jeho adresy. Chapu, ze jsi expert pres US banky a presne vis, kolik dni zabere mezinarodni prevod...ale ja zase vim, ze Cinan mel treti den penize na ucte. Jsou veci, ktere nepochopis,dokud nevyjedes za hranice sveho vesnice :D
Pripoustim, ze jsem se pustil do neceho noveho, kde asi funguji nova ,,lepsi'' pravidla podle Tebe normalni :D nikdy neposlu okopirovanou kreditku, pas, obcanku, rodne cislo do prachobycejneho cinskeho storu :D To udela jen *****, kteremu na tech par usetrenych korunach opravdu zalezi :D kdyz Ti casem neluxnou kreditku (chapu, Tvoji asi ne, kdyz tam mas zustatek 13Kc :D), tak Te zastavi pri ceste do Ciny s tim, ze jeden takovy pas uz tu koluje a pouziva ho pan Nguyen :D sorry, Tebe vlastne nezastavi, kdyz si byl nejdal u rybnika za vesnici
Tak to ted pekne okomentuj, zalez si na pec a cekej kdo se Te zastane at si muzes oddechnout, ze nejsi ten spatnej Ty ;) za me jsi obycejna ceska sketa, kvuli ktery jsem se odstehoval... zalezla doma, co furt jen nadava, jak se ma spatne....

Sorry za hejt, ale toto me na ceskych forech vysira, vzdycky se najde nejakej chytrolin, co musi rypat.. Vsem ostatnim diky moc za rady.

PS do tydne bych mel mit penize na ucte - bez skenovani obcanek a pasu :)

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 22. srp 2015 7:12:05

Co kdyby ses sklidnil frajere. Na Tvoje keci tady není nikdo zvědavej! Proč sem vůbec lezeš a chceš tu radu od nějakých zaprděných čecháčků. Proč Ti neporadí borci v USA? Tam přeci vědí všechno nejlíp ne? Takový jedince jako seš Ty nesnáším, chce se mi z Tebe zvracet! Pro všechny bude lepší když se sbalíš a odcupitáš ke svým soukmenovcům.
My zaprděný čecháčkové si tu budem dál nadávat jak se máme špatně a Ty si raději užívej na vrcholku světa. Dokud můžeš. Nebude to na věky a změna bude dřív než si se soukmenovci myslíte.

Problém vyřešen, vlákno zamykám.

Tap 1+1
Bůh odpouští, JÁ NE!

Zamčeno

Zpět na „Pokec“