PokecNastavení Wi-Fi Routeru

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Androidě
Robot
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F

Nastavení Wi-Fi Routeru

Příspěvek od Androidě » ned 29. srp 2010 8:29:16

Poprosím o radu jak správně nastavit sdílení internetu přes Wi-Fi s DSL Modemem Zyxel P660HW-T3 v2
Internet mi v mobilu šlape parádně to samé Google Mapy,rychlé žádné výpadky neseká se a rychlost mám takovouto:
Obrázek
Modem mám od Telefonica O2 od které používám O2 ADSL Internet 8Mbit přes pevnou linku.

Jak jsem psal při běžném surfování,mailech či mapách všechno v pořádku ale potíž je s MARKETem.....načítá se svižně ale když chci něco stahovat musím to dělat několikrát než se povede.

Modem je pravda za zdí ve vedlejší místnosti takže drobný útlum bude ale rychlost je perfektní v informacích v nastavení telefonu se ukáže Síla signálu-Vynikající,IP adresa a 54Mbps (maximum co router zvládne).
Někdy stažení proběhne na první pokus (zřídka) ale většinou to zůstane na "stažení bylo neúspěšné".
Zabezpečení připojení mám na WPA a zaheslované,síť uloženou v oblíbených (což telefon resp. Android OS udělá sám) a když je dostupná a Wi-Fi v telefonu zapnuté připojí se automaticky.
Někde jsem četl že bývá problém právě v zabezpečení ale já to mám zaheslované protože okolo je pár lovců wifinek kteří hledají ty nechráněné a pak je používají co to jde..(P2P) takže z toho důvodu mám heslo jinak bych to nechal otevřené.Třeba u PSP mi dlouho trvalo než jsem našel protokol zabezpečení kterej vzal.....jinak na nechráněné se připojil hned.

Přidávám screeny jak to mám nastavené,do konfigurace modemu se dostanu přes IE zadáním adresy http://10.0.0.xxx/ a hesla.
Poprosil bych tedy zalejší aby to omrkli a poradili co mám nastavit jinak/lépe moc děkuji.

Zyxel P660HW-T3 v2 - Nastavení Wireless LAN
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Zyxel P660HW-T3 v2 - Nastavení NAT
ObrázekObrázek
Fotky jsem se snažil dát ve formě náhledů/thumbailů a srovnané tak,aby nenarušovaly layout fóra,tak snad se mi to povedlo...

Jen dodám že jsem v nastavení pouze Wi-Fi zapnul a zadal heslo,nic víc jsem neměnil a internet v mobilu jede parádně....škoda toho problému při stahování kdy se to chytá až na několikátý pokus.....že by byla potíž na straně google a jejich serverů tomu moc nevěřím.

PRIM
Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

SEC
Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M

NaTuRaL
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Desire

Re: Nastavení Wi-Fi Routeru

Příspěvek od NaTuRaL » čtv 02. zář 2010 17:44:29

jediny v cem by mohl bejt problem je treba ten kanal * tohle porad resim kazdej den * i kdyz na desire to funguje , na kupe zarizeni nebezi kanal 1 a kanal 13 si trestahni nejakej wifi scener a proskenuj si kanaly na kterych bezi wifi ve tvem okoli a najdi si tam diru /volnej kanal / muze treba dochazet k ruseni z jinych wifin pac kupa lidi ma nastavenej autoscan a bezi treba porad na 1 nebo 5 kanalu, jinak ti nedokazu rict * popripade muze dojit k zahlceni modemu nebo k zaseknuti a pak je asi nejlepsi reset do defaultu a znovu nastavit * doma - u rodicu mam ten samy modem a nastaveno WPA2-PSK a bezi v poho, doma u sebe mam UPC a pak ZyXEl P320W a problem vubec zadny
jinak takhle to vypada ted u me upnej mazec se divym ze jim to beha
snap20100902_184838.png
snap20100902_184838.png (89.36 KiB) Zobrazeno 4965 x

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » pát 03. zář 2010 10:00:21

@Androidě:
Mám stejný router a podobný problém.
Prostě po nějaké době připojení k WiFi internet na mobilu normálně šel prohlížení Marketu taky ale stažení z Marketu nic.
Když jsem se kouknul do Nastavení->Bezdrátové sítě...-> tak u WiFi jsem měl "Ověřování v síti ...." místo "Připojeno...."
Stačilo WiFi vypnout a zapnout a zas to šlo.
Podotýkám, že v práci mam jiný router a u něj to drží furt.
Mně teda na Zyxelu pomohlo vypnout zabezepečení, mám nastaven pouze filtr MAC adres. Bydlím v rodinném domku a už na zahradě je signál jen tak tak, a na cestě co vede kolem baráku není žádný. A kdyby náhodou ještě nějaký byl tak jednak by připojení bylo nestabilní a pak bych si cypa s notebookem jednoduše všimnul :lol: . Takže zabezpečení v tomhle případě neřeším.

Ale, jinak si myslím, že WPA je dnes už dost chabé zabezpečení. Pokud to jsou jen neškodni lovci volných tak v poho, ale jinak WPA je jakoby už nezabezpečená.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

NaTuRaL
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Desire

Příspěvek od NaTuRaL » pát 03. zář 2010 10:33:38

neni problem tam strcit WPA2-PSK se spetnou kompatibilitou na WPA-PSK a to uz nikdo nic nenadela

Odpovědět

Zpět na „Pokec“