PokecNokia Lumia 520 - příliš citlivý displej

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Honza117
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 17. bře 2014 20:25:19
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson J10i Elm a K770i a C905

Nokia Lumia 520 - příliš citlivý displej

Příspěvek od Honza117 »

Zdravím všechny příznivce dotykových telefonů. Chtěl bych se zeptat na jednu věc, která se týká Nokie Lumia 520. Nevím, jestli jsem na android fóru správně, protože ani nevím, jestli má tenhle telefon android a je mi naprosto šumák, že tomu nerozumím - jsem zatvrzelý odpůrce dotykových telefonů, nicméně manželka má Nokii Lumia a prasknul jí displej. Tím se znemožnilo používání, a tak jsem nelenil a objednal nový z Číny přes ebay a provedl výměnu svépomocí. Telefon nyní funguje téměř jako dřív až na jeden zásadní problém: Dříve po zahájení hovoru displej ztmavnul a mohli jsme ho dát do ruky i dítěti, aniž bychom se báli, že nám hovor položí. Předpokládám, že se asi zamknul. Nyní se už nezamyká a je extrémně citlivý na jakýkoliv dotek. Když se mnou manželka telefonuje, každou chvíli nám to vypadne nebo je hovor přidržen atp. Stačí jemný dotek ucha, vlasu nebo zkrátka jakýkoliv kontakt. Nechce se mi věřit, že by to bylo jen dílem "čínského" displeje. Podle mě se spíš jedná o věc software a nějakého nastavení. Můžete mi někdo prosím nějak polopaticky vysvětlit co mám dělat? Dá se nějak snížit citlivost nebo nastavit zamykání? Díky.
Honza
Naposledy upravil(a) verny94 dne čtv 22. říj 2015 15:18:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto do správné sekce!
dave.mh
Stálý androiďák
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02. led 2013 16:51:26
Typ mobilu / ROM: Asus ZF2L, Redmi Note 4X

Re: Nokia Lumia 520 - příliš citlivý displej

Příspěvek od dave.mh »

Zakrytý/poškozený proximity senzor. (dvě malý okýnka nad displejem vedle sluchátka) Na vyzkoušení funkce bude nějaký servisní test.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Nokia Lumia 520 - příliš citlivý displej

Příspěvek od rbarat »

A BTW: Nič v zlom, len aby si vedel, Lumnia nemá Android... :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Nokia Lumia 520 - příliš citlivý displej

Příspěvek od LivArt »

AFAIK je proximity dokonce přímo v displeji nebo tam byla samolepka, každopádně to chce řešit před přišroubováním.
Honza117
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 17. bře 2014 20:25:19
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson J10i Elm a K770i a C905

Re: Nokia Lumia 520 - příliš citlivý displej

Příspěvek od Honza117 »

Díky za odpovědi, znovu to rozeberu a zkusim s tím něco udělat.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“