PokecObchod Play - aplikace placené / neplacené

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
karprox
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: lenovo A536

Obchod Play - aplikace placené / neplacené

Příspěvek od karprox » pon 02. lis 2015 17:22:34

= Naprostý začátečník =

Pochopil jsem, že některé aplikace jsou placené a jiné zase neplacené. Nainstaloval jsem si Avast Mobile. Ten se v menu tvářil jako neplacený. (Některé položky jsou přímo v menu označené cenou, tato nebyla.) Po jeho nainstalování se mi nabídla jednak tatáž aplikace ve verzi Premium, z čehož jsem pochopil, že ta verze bude asi placená. Tu jsem nechal zatím být. Potom se mi nabídla další Avast aplikace která se tvářila jako neplacená. Pročetl jsem si pár recenzí a v jedné uživatel-recenzent (překvapeně) uváděl, že jde o placenou aplikaci. Další uváděl že za aplikaci zaplatil a ona mu nefunguje. Tak nevím. Mimo to mám dojem že zřejmě existují bezplatné aplikace, které si v průběhu používání o nějaké peníze časem řeknou. Jak to poznat? Vůbec nechápu jak se v tom mám orientovat, jak se vyhnout zbytečným a nechtěným nákupům. Existuje na to nějaké desatero, text, publikace, něco co bych si měl pročíst? Počítám svým způsobem každou korunu - potřebuji především vyřešit bydlení. Placeným aplikacím - v budoucnosti - se nechci tak úplně vyhýbat, ale zvláště zpočátku než se trochu zorientuji nechci platit za něco co nakonec nikdy nebudu používat. Proto chci mít jasno než na něco kliknu - potřebuji vědět jaké to kdy bude mít důsledky.

Předem díky za pár vašich rad a tipů.

xanthor
Kyborg
Reputace: 84
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Obchod Play - aplikace placené / neplacené

Příspěvek od xanthor » pon 02. lis 2015 17:34:47

Samotná aplikace může být placená, pak je potřeba ji koupit před instalací (ale je možné ji do dvou hodin vrátit). Jakákoliv aplikace také může obsahovat nákupy uvnitř aplikace (bývá to uvedeno v Play Store spolu s cenovým rozsahem těch nákupů). Některé aplikace sice je možné nainstalovat jako bezplatné, ale k odemknutí všech funkcí nebo možnosti používání aplikace po nějaké době je potřeba je koupit formou dodatečné aplikace sloužící jako licenční klíč (např. hudební přehrávač Poweramp) nebo je nutné koupit licenční klíč mimo Play Store (např. navigace Sygic).

EDIT: Před každým nákupem tě přímo Play Store (tedy ne samotná aplikace) vyzve k potvrzení (případně i zadání hesla, pokud to máš nastaveno v aplikaci Play Store). Do aplikací rozhodně žádné platební údaje nezadávej, pokud by to snad nějaká chtěla (což by neměla).

Odpovědět

Zpět na „Pokec“