PokecRada při nákupu

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
wadesss
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Haier W910

Rada při nákupu

Příspěvek od wadesss » ned 22. lis 2015 13:36:32

Předem se omlouvám se za svůj dotaz.Chci koupit pro dceru telefon Oukitel k4000.Loňský rok jsem kupoval několik mobilů na aliexpress.com,zatím vše OK bez platby DPH.Ale jak jsem zjistil tak od ledna 2015(datum nevím přesně) se musí zaplatit DHL minimálně 490,-Kč(mimo dopravu).Uvádí " 2% z celkové částky cla, daní a DPH (min. 490 Kč, max. 2000 Kč)".Českou poštu jsem vyloučil,nebydlím v Praze a jak jsem pátral tak vyřizování je složitější.Tak jsem spíše myslel,že nákup provedu přes dx.com kde by měl dojít z Evropy.Pokud ale vezmu jejich cenu plus dopravu tak už jsem na tom zhruba stejně jak bych to vzal z Číny a DHL.Chtěl bych vědět jak je to s platbou těch 490,-Kč,to se platí automaticky při převzetí?Jaká jsou vaše zkušenosti.
Podařilo se mi najít prodejce http://www.aliexpress.com/item/5-Inch-H ... eb201560_9 ten chce jen 3,26 za DHL.Tohle už je zajímavější.Pokud máte někdo zkušenosti kde nakoupit lépe,rád si nechám poradit

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 280
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Re: Rada při nákupu

Příspěvek od Jumbo78 » ned 22. lis 2015 20:34:17

Ten poplatek se platí pouze v případě, že celnice zásilku zadrží... Pak tě DHL zastupuje v celním řízení, zaplatíš poplatek a vyměřené DPH
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Odpovědět

Zpět na „Pokec“