PokecWindows Phone 7 sa blíži

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
kamelot
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 2014
Mobil 2 / ROM: HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7 sa blíži

Příspěvek od kamelot » pát 10. zář 2010 14:05:35

nenašiel som tu nikde tému venovanú WP7. Aj keď je toto Android fórum, myslím, že jeden topic ohľadom konkurenčného systému nie je odveci :)
približne o mesiac budú oficiálne uvedené do predaja zariadenia s týmto OS.
nejaké preview: http://dotekomanie.blog.mobilmania.cz/2 ... -6x-video/

Čo myslíte, má šancu tento systém? Lebo Microsoft je silný, to všetci vieme, ale či sa mu podarí preraziť medzi Android a iOS je otázne...
ja som mal predtým aj Windows Mobile, ale neoslovil ma z pohľadu nestability. Ale uchytil sa svojho času v business sfére. WP7 však nebude mať podporu pre Windows.Forms a tým pádom všetky apps pre WM sú nepoužiteľné. Okrem toho rozhranie "Metro" vyzerá podľa mňa príšerne a detsky.

Takže môj tip: pokiaľ operátori neponúknu veľké množstvo telefónov v akciových ponukách, tak to bude FAIL pre WP7 :) Ak tak urobia, tak môže zabrať Silverlight, ale hlavne XNA hry. V každom prípade si neviem predstaviť WP7 ako business systém, ako tomu bolo pri WM.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 42
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Windows Phone 7 sa blíži

Příspěvek od ramon.dexter » pát 10. zář 2010 14:36:16

WP7 vypadají na první pohled celkem hezky. Ovšem celkovej model UI je otřesnej, neuvěřitelně plýtvá místem. Vzít "metro" reklamní design a postavit na tom grafiku celýho UI mi připadá jakoby ten systém navrhovali lidi z reklamy, ne odborníci na ergonomii. Uzavřeností mi to připomíná iOS - pokud tam nějakou featuru MS nedá, prostě tam nebude. Pak taky omezenej multitasking, omezení na MS obchod s aplikacema, omezení free aplikací...
WM 6.1 jsem používal a byl jsem celkem spokojenej. Je fakt že restart byl třeba i dvakrát denně, ale bylo to vyvážený prakticky stejnýma možnostma jaký jsem měl na PC. Oproti tomu WP7 bude něco jako iPhone ze stáje Microsoftu.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
kamelot
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G 2014
Mobil 2 / ROM: HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamelot » pát 10. zář 2010 14:57:12

iPhone je aspoň štýlový a človek sa za neho nemusí hanbiť... osobne som zvedavý ešte aj na MeeGo, ale Nokia je momentálne bezzubá takže asi ho nepresadí...

Lucifer
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Desire Z - Huawei Ascend G300 - G510
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucifer » pát 10. zář 2010 15:01:37

ramon.dexter píše:WP7 vypadají na první pohled celkem hezky. Ovšem celkovej model UI je otřesnej, neuvěřitelně plýtvá místem. Vzít "metro" reklamní design a postavit na tom grafiku celýho UI mi připadá jakoby ten systém navrhovali lidi z reklamy, ne odborníci na ergonomii.
To mi pripada vseobecne u MS systemu uz od uvedeni WinXP s Lunou, a cim dal je to jen horsi a horsi :roll:

_iNTERFACE
Stálý androiďák

Příspěvek od _iNTERFACE » sob 11. zář 2010 11:51:40

> ja viem ze vacsina z vas automaticky registrovanim na toto forum ma nastavenu bojovu naladu a nic ako andorid lepsie byt nemoze, ale garantujem vam ze novy windows je uz teraz pred androidom a prave ios a novy windows budu systemy, ktore ovplyvnia aj vydanie tretej verzie androdiu, kedze ta druha je zatial len kompromis medzi ios a wm6xx...
> o aplikacie sa bat netreba...o vykon tak isto, o internet v ziadnom pripade, o hry snad si nikto nemysli ze ms a xbox nemali uspech a co take este, dizajn...tak to zavisi na kazdom vyrobcovi hw a co sa tyka samotneho systemu, tak to je len o zvyku a teda ani s tym nebude mat novy windows problem, kedze intuitivnostou vo vela pripadoch predbehol aj samotny ios...
> co sa tyka prace, tak myslim, ze radost pracovat bude aj s windowsom, kedze praca nie je len o nastavovani zdialeneho servera stylusom, ale hoci aj taka komunikacia moze byt pre niekoho zivobytim a teda az na paru hejterov, ako bolo, je a vzdy bude pri apple, bude nove windows obrovskym uspechom a android bude mat co robit, aby dobehol, to v com uz davno meska...
> ale o to viac sa tesim, ze google bude nuteny do tretej verzie androidu, dat konecne nejake efekty, prechody a animacie, s ktorymi zacal uz vo vacsej miere prave samsung svojim SGS... 8-)
> takze v skratke mozem povedat, ze sa velmi tesim na dalsieho schopneho konkurenta, ktory ako prvy po iphone bude originalny a vela veci bude prave na nom prvykrat... ;)

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » sob 11. zář 2010 16:44:25

No tak mě je jasný že třeba stránky ergonomie je ios výrazně lepší. Ale wp7 je třeba ergonomicky tragédie, špatně využitej prostor na home, špatně využitej prostor v programech...asi si to chce vyzkoušet.

martan1981
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od martan1981 » sob 11. zář 2010 18:00:51

Interface: Klobuk dole, konecne niekto, kto nie je zalsepeny jednym systemom.
Ja osobne sa na WP velmi tesim a rovnako na Meego. Teraz mam 3ti telefon s androidom a nie je to ktovieco. Keby som nevyuzival vsetky sluzby od google (mail, kalendar, GT atd) tak android uz viac asi nechcem. WP dost plytva miestom, to je pravda, ale to podstatne vidis hned. Lockscreen je na WP aj Meego tiez perfektny. Presne ako pise interface, android je co sa tyka UI hodne pozadu. Uz len ta lista co vylezie po stlaceni menu, nieco priserne.
Kazdopadne kazda konkurencia je dobra a zenie ostatnych dopredu...

cryingfreeman
Droid
Reputace: 1

Příspěvek od cryingfreeman » sob 11. zář 2010 19:09:24

a čo je na tej lišete prišerné? není jedno či sa do menu dostaneš tlačítkom na obrazovke alebo priamo podisplejom(a šetri sa miesto)?
Samsung GALAXY prvý na Slovensku , 8G internal memory, 16 gb micro SDHC card, t-mobile web´n walk 3 giga

Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 32 GB 3G

twitter: @cryingfreeeman

martan1981
Stálý androiďák

Příspěvek od martan1981 » sob 11. zář 2010 21:10:54

Ja som nemyslel sposob ako ju vyvolas, ale ako vyzera. Jasne ze vyzor nejakej listy ti moze byt ukradnuty, hlavne aby bola funkcna, ale ked uz mas gigaprocesor a neviem aky graficky cip, preco sa mam pozerat na taky otras. Je to samozrejme banalita, ale myslim si ze prave na tychto veciach chce google popracovat v najblizsich vydaniach androidu, ked pisal ze chce zlepsit GUI androidu. To je dokaz toho, ze ani googlu samotnemu sa to nepaci.

HellAngel
Androiďák!
Reputace: 3

Příspěvek od HellAngel » sob 11. zář 2010 21:55:14

no tak ja neviem, osobne som presiel symbianom, WM od 2002 az po 6,5 ale nic z toho sa nehrabalo na android. WM bol super na pracu, ale ovladanie nic moc. Keby nebolo HTC tak WM zanikne asi este skor. Androidu nemam co osobne vytknu, no mozno teda hlavne nedoladenost aplikaci, aby mi sygic navigacia trhala na Hero to som bol dost v soku.
V podstate ale kazdy OS musi ist dopredu. Napriklad mne iOS silne nevyhovuje. Mat vsetky kony vedla seba, no proste mi to pripada ako mat cele menu na zakladanej obrazovke. Uvidime co bude z W7 osobne sa tesim.
Asus zenfone 3 ZE520KL + SmartWatch 2
ex:Lenovo vibe z2 pro + ROM CM 14
ex: Xiaomi Redmi note PRO

jtoxx
Droid
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Kontaktovat uživatele:

Re: Re: Windows Phone 7 sa blíži

Příspěvek od jtoxx » sob 11. zář 2010 22:02:47

Proto bude delat vzhled navrhar kterej utekl od palmu a myslim ze se mame na co tesit. Podle me bude 3.0 zase nekde jinde. WP7 ma neco do sebe ale preci jen vzhled prevzaty od Zune se mi zamlova tak akorat prave na Zune a do mobilu se myslim nehodi. Chtelo by to mit v ruce a vyzkouset jak to vypada v realu. Kdyz tomu nasadi super jemny displej muze to vypadat efektivne. A jeste lepe by to mohlo vypadat v podani HTC a jejich nastavby sense.
martan1981 píše:Ja som nemyslel sposob ako ju vyvolas, ale ako vyzera. Jasne ze vyzor nejakej listy ti moze byt ukradnuty, hlavne aby bola funkcna, ale ked uz mas gigaprocesor a neviem aky graficky cip, preco sa mam pozerat na taky otras. Je to samozrejme banalita, ale myslim si ze prave na tychto veciach chce google popracovat v najblizsich vydaniach androidu, ked pisal ze chce zlepsit GUI androidu. To je dokaz toho, ze ani googlu samotnemu sa to nepaci.

@telefon    
Follow me on - twitter

martan1981
Stálý androiďák

Příspěvek od martan1981 » sob 11. zář 2010 22:30:25

Tak tak, android 3.0 moze byt niekde inde a preto je dobra kazda konkurencia. Aj webOS 2.0 este moze byt zaujimavy.
K WP: Treba si tiez uvedomit, ze tie tiles, ktore su na WP ukazovane teraz su tie oficialne od MS. Ty si tam mozes naskladat tilesy od tretich stran a tie uz nemusia tak mrhat miestom. Ja napriklad nechapem, ako moze mat dvojity tile kalendara iba jednu nadchadzajucu udalost. Ale kalendar tilov bude urcite cochvila kopa, podobne ako na androide widgetov a kazdy si vyberie nejaky vyhovujuci...

jtoxx
Droid
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jtoxx » sob 11. zář 2010 23:06:19

Podle me si android jde svoji cestou a vliv MS na nej nema natolik velky vliv aby extra upravoval vzhled. Jsem ovsem zvedav jak bude vypadat 3.0.

@telefon    
Follow me on - twitter

manchild
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S ECLAIR.XWJM2

Příspěvek od manchild » ned 12. zář 2010 0:02:17

Ergonomii stranou, hlavní problém je u WP7 jednoznačně jeho kompletní nekompatibilita s programy pro WM6.1 atd... Než se udělá dostatek použitelných programů, to potrvá. Argument typu : "vývojáři už WP7 mají k dispozici a mají dost času" podle mě neobstojí. Jakmile se dostanou první kusy do prodeje, bude u každého programů potřeba upravit šíleně bugů... Takže ačkoliv jsem zvědav a jako majitele xbox360 mě to trochu i láká, jsou podle mě WP7 prvních cca 6 měsíců dost riskantním systémem...

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » ned 12. zář 2010 8:55:17

U UI mě zajímá přehlednost a funkčnost. Pokud tam bude tři prdele odelsků, glarů a přechodů bude to vypadat hezky. Ale bude to neovladatelný. Já nemám potřebu někoho šokovat telefonem. Já chci aby to dobře fungovalo.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“