Pokecplazma nebo lcd ?

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
GRaven
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

plazma nebo lcd ?

Příspěvek od GRaven » pát 17. zář 2010 7:26:56

Stojím před rozhodnutím jestli si koupit tuto http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000010AX plazmu nebo nějaké LCD za stejnou cenu. Jde mi o kvalitu pro filmy, nějakou hru a občas i net jelikož mám HTPC.
Ta plazma má FullHD, tak jediná věc co mi na plazmách vadila je pryč.
Máte někdo zkušenost?
Svět je rozdělen na zapřísáhlé LCDčkáře a příznivce plazmy. Já nejsem ani na jedný straně, tak si nechám poradit.

vanahaim
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung i9100 Galaxy S II
Twitter: http://twitter.com/#!/vanahaim

Re: plazma nebo lcd ?

Příspěvek od vanahaim » pát 17. zář 2010 8:18:46

Sakra, to uz to kleslo na 15? :D Parametry a technicke odlisnosti si urcite najdes sam..
Takze muzu poslouzit vlastni zkusenosti: plazma ma proste lepsi obraz.. Pravidelne stridam sledovani na lcd/plasme a subjektivne je zazitek lepsi na ni.

Urcite si zkus zajit do datartu nebo podobneho obchodu a sam si to porovnat, uvidis, co ti sedne, ale predpokladam, ze vim, co oko vic pritahne :)

musashi
Stálý androiďák
Reputace: 3

Příspěvek od musashi » pát 17. zář 2010 8:28:15

Stejny problem jsem resil v utery, kdy jsem taky kupoval novou TV.
Vzal jsem LED LCD, ale uprimne, nejak zvlast nadseny z toho nejsem.
Prijde mi, ze je k nicemu, kdyz ma televize FullHD a jde to do toho klasicke DVB-T s minimalnim rozlisenim.
Muj dojem je ten (alespon co jsem vysledoval, kdyz jsem to porovnaval), ze na plazme je tohle nizsi rozliseni lepe koukatelne nez na LCD, ale filmy ve vysoke kvalite se mi vice libily na LCD.
A ted babo rad :)
Kazdopadne, mam to doma, ale kdyz to bezne vysilani srovnam s obrazem na stare CRT televizi (Sony WEGA Trinitron), tak stara klasika se mi libi mnohem vice.

Petrasek
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od Petrasek » pát 17. zář 2010 8:40:36

Co je to za televizi LED LCD :) . Bud je LED nebo LCD. Ja osobne bych chvili pockal az se zdokonali LED a sel do LED. Duvodem by byla asi predevsim spotreba. Nejvetsi zroutem je plasma pak LCD a LED ta ma zhruba 60ti procentni spotrebu co LCD. Videl jsem LED 42 palcu se spotrebou kolem 80W. LED maji dle meho nazoru lepsi kontrast nez LCD. Osobne bych kvuli spotrebe a celkove nesel do plasmy. Nevim. Vzhledem k tomu, ze se LCD vice prodavaji tak bylo na jejich technoligii vice pracovano a tak uz predcila plasmu. Ja sleduji filmy ve Full HD takze ted uz jedine Full HD TV. Ted mam HD ready LCD a jsem spokojen. Takze az nadejde ta spravna chvile tak jdu do LED ky :) Kdo vi treba do te doby bude ultra HD co ma 4320p coz bude mazec. Pry jen resi jakym zpusobem prenaset tak silene datove toky :)

Autor tohoto vlákna
GRaven
Androiďák!

Příspěvek od GRaven » pát 17. zář 2010 9:02:12

Petrasek : LED televize není. :-) Je LCD podsvětleno LED místo CCFL. OLED televize jsou zatím pro smrtelníka nekoupitelné. Ale až budou to bude mazec. Až bude 4320p, tak se bude promítat do prostor. :-D Také rozlišení si nedokážu ani představit. BTW: na plazmě se dají nastavit tři režimy spotřeby a když má být nějaký bod tmavý, tak se nerozsvítí a tím se (třeba při hororech :D ) hodně snižuje spotřeba. Hodně jsem četl, že při středním natavení je spotřeba pod 200W což se už dá.

musashi: No právě babo raď. Zlatý CRT tam člověk musel řešit jen kde probourat díru do zdi.

vanahaim : Hodně lidí mi říkalo, že když byly u někoho kdo má plazmu, tak si příště už raději koupí plazmu.

Něrpa
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Kingzone K1 Turbo
Mobil 2 / ROM: CUBOT S308
Tablet: Nexus 7

Příspěvek od Něrpa » pát 17. zář 2010 9:05:52

Záleží co chceš sledovat a jak jsi náročný. Za stejné peníze je stále lepší plasma. A teď nějaké ty + a - obou typů

Plasma
+ velice dobrý kontrast (černá je skutečně skoro černá)
+ lepší pozorovací úhly
+ lepší odezva (lepší na sledování sportu a rychlého pohybu)
+ stále o něco lepší barvy
+ vhodnější na TV signál (dokáže zamaskovat chyby v obraze)
+/- jas (ve dne sledování horší, v zatemněné místnosti lepší)
- o něco vyšší spotřeba (tak strašné jak se všude píše to není)
- nevhodná pro připojení PC (vypalování obrazu je pořád problém)
- blikají (chce zjistit, jestli jsi na to citlivý nebo ne)
- dost často bzučí (chce opět vyzkoušet)

LCD (obě varianty podsvícení)
+ vhodná pro propojení s PC
+ nižší spotřeba
+ drahé modely mají dobré barvy a ucházející kontrast
+/- jas (ve dne dobrý a v zatemněné místnosti to svítí jako světla lokomotivy)
- levnější modely vybaveny TN panelem = horší pozorovací úhly a barvy
- špatný signál = děsivý obraz
- mizerný kontrast = mizerná černá (dynamický kontrast co je v letácích je jen markteringový kec, z té funkce dostane epilepsii opravdu každý)
- levnější modely vybavené LED podsvícením jsou horší než ty podsvětlené výbojkou, protože mají málo diod a podlvětlení není rovnoměrné, zato výbojka svící po celé své délce.

Stručně - na TV signál a filmy plasmu, na počítač LCD. Za stejné peníze bude plasma lepší volbou.

Petrasek: LCD je pořád jedna, LED je pouze jiné podsvícení (namísto výbojek), které je finančně výhodnější a má o něco nižsí spotřebu, ale marketingově se to zvládlo prodat a tak je ve výsledku dražší. V každém případě neposuzovat dle obrazu na prodejně, lepší zajít na odborné fórum, třeba tvfreak a zeptat se tam.

Autor tohoto vlákna
GRaven
Androiďák!

Příspěvek od GRaven » pát 17. zář 2010 9:17:20

Něrpa píše: Stručně - na TV signál a filmy plasmu, na počítač LCD. Za stejné peníze bude plasma lepší volbou.
No právě používám obojí. Plazma se mi zdá za ty peníze lepší. Na HTPC se to dá obejít vypalování obrazu spořičem v krátkém intervalu a nepoužívat jí moc na net ale spíše jen hudba, filmy a fotky. Jako za starých CRT monitorů. :-)

vanahaim
Stálý androiďák

Příspěvek od vanahaim » pát 17. zář 2010 9:27:15

Posledni generace Vier by nemala mit s vypalovanim problemy.. respektive to jsem se docetl, kdyz jsem ji pred pul rokem kupoval. Je to hodne o osobnich preferencich - kazdy vnima obraz jinak. Jo a blikani bych se u plazem s obnovovaci frekvenci 400Hz+ opravdu nebal.

Něrpa
Nové Androidě

Příspěvek od Něrpa » pát 17. zář 2010 9:28:04

GRaven píše:No právě používám obojí. Plazma se mi zdá za ty peníze lepší. Na HTPC se to dá obejít vypalování obrazu spořičem v krátkém intervalu a nepoužívat jí moc na net ale spíše jen hudba, filmy a fotky. Jako za starých CRT monitorů. :-)
Pokud máš htpc a na něm XBMC nebo třeba MCE tak by neměl být problém. Horší je normální počítač a mít tam třeba total commander deset minut. To je pak vidět další hodinu :( Kdybych se rozhodoval já (hlavně filmy) tak určitě plasmu. Ale už mám projektor :twisted: protože TV jsou moc malé. Ale chce to rozhodně zjistit citlivost na blikání (já naštěstí nejsem) a vybrat nebzučící typ (problém panasoniců a některých samsungů, u LG jsem to zatím nepozoroval)

Něrpa
Nové Androidě

Příspěvek od Něrpa » pát 17. zář 2010 9:37:42

vanahaim píše:Posledni generace Vier by nemala mit s vypalovanim problemy.. respektive to jsem se docetl, kdyz jsem ji pred pul rokem kupoval. Je to hodne o osobnich preferencich - kazdy vnima obraz jinak. Jo a blikani bych se u plazem s obnovovaci frekvenci 400Hz+ opravdu nebal.
Problémy jsou pořád, ale jak vidím papír snese vše a každý mu uvěří. Blikání se občas projevuje na velkých plochách stejné barvy a počet Hz na tom stále nic nemění.

vanahaim
Stálý androiďák

Příspěvek od vanahaim » pát 17. zář 2010 9:43:00

Ale tak samozrejme ze to muze byt pouze reklamni trik :D ale snizovani jasu na statickych bodech nejaky efekt mit bude.. To ze jsem se "docetl" uvadim proto, ze vlastni zkusenost nemam, respektive jsme si ji neutvoril za tech par sekund, nez se spusti film.. Problikavani na plochach stejne barvy se projevuje pri velkem pozorovacim uhlu, coz vyplyva ze samotne technologie..

Něrpa
Nové Androidě

Příspěvek od Něrpa » pát 17. zář 2010 10:07:48

A bohužel někdo je více vnímavý a jiný méně. Proto se to musí vyzkoušet. Podobné je to u projektorů. DLP taky bliká a hází duhu, ale někdo to vůbec nevidí. Nic nemá jen plusy (až na Mitsubishi LaserVue TV ale to je cenou úplně někde jinde) a je třeba hledat kompromis, který nejvíc vyhovuje. Dřív mi vadila jakákoliv vada v obraze a třeba drátky v trinitronu jsem dlouho nemohl překousnout, ale dnes už se to se mnou zlepšilo.

vanahaim
Stálý androiďák

Příspěvek od vanahaim » pát 17. zář 2010 10:11:34

Souhlas. Rozhodne zkusit mit co nejvetsi vzorek pro srovnani..

Autor tohoto vlákna
GRaven
Androiďák!

Příspěvek od GRaven » pát 17. zář 2010 10:48:16

Jak tak čtu vtfreak.cz, tak asi půjdu do LCD se 100Hz zobrazováním. Spousta lidí vidí blikání u plazem celkem dost. U LCD by to mělo být lepší.

Něrpa
Nové Androidě

Příspěvek od Něrpa » pát 17. zář 2010 11:07:17

GRaven píše:Jak tak čtu vtfreak.cz, tak asi půjdu do LCD se 100Hz zobrazováním. Spousta lidí vidí blikání u plazem celkem dost. U LCD by to mělo být lepší.
Nejde o to co vidí jiní, ale co uvidíš ty. Je jasné, že LCD blikat nebude určitě.

Autor tohoto vlákna
GRaven
Androiďák!

Příspěvek od GRaven » pát 17. zář 2010 11:12:54

Něrpa píše:
GRaven píše:Jak tak čtu vtfreak.cz, tak asi půjdu do LCD se 100Hz zobrazováním. Spousta lidí vidí blikání u plazem celkem dost. U LCD by to mělo být lepší.
Nejde o to co vidí jiní, ale co uvidíš ty. Je jasné, že LCD blikat nebude určitě.
Mno vadí mi zářivky, vadilo míň jak 85Hz u CRT monitoru a tak si říkám, že mi bude vadit i plazma. Myslel jsem si že to nebude špatné ale nevím nevím. Ještě zajdu do krámu si prohlédnout plazmy a uvidím.

Něrpa
Nové Androidě

Příspěvek od Něrpa » pát 17. zář 2010 11:48:58

To je ono, nejlépe vidět. A neber moc ohled na barvy co uvidíš, protože nikdy nevíš jak jsou TV nastavené. Nejlépe to vyzkoušet poladit.

Pnaky
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 Mini [GT-i9195]
Rom: CyanogenMod 12 5.1.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pnaky » pát 17. zář 2010 11:57:42

Osobně doporučuji známým plazmy od Panasonicu a maximální spokojenost. Co se týče spotřeby tak ta se měří ve stavu kdy je na obrazovce čistě bílá plocha a to je stav kterého nikdy nedosáhneš. Nová generace VIERA již šla se spotřebou hodně dolů a ty panely jsou úžasně.

V LED technologii vidím budoucnost ale v tuto chvíli je plazma pořád napřed.
Obrázek = Samsung S4 Mini + CyanogenMod 5.1.1 + O2 Free CZ

vaclav
Stálý androiďák

Příspěvek od vaclav » pát 17. zář 2010 11:59:27

Osobne mam LCD a jenom kvuli tomu, ze slusny plazmy jsou az od 42" a vejs, coz uz bylo na moji pozorovaci vzdalenost dost. Obraz se mi vic libi na plazme. V noci koukat pres LCD na film, kde prevazujou tmave sceny je docela bida. Full HD se mi libi tak u 30% filmu :), nevim jestli je zrovna v dokonalosti krasa, nektere filmy na me casto pusobej efektem obrazu jako spanelsky telenovely :) Za to asi muzou digitalni kamery. :(
# G1 WHITE = [ROM] MT3G Test3 - port 2708 - SPL 1.33.0013d - Radio 2.22.28.25 #
# Motorola Milestone 2=[ROM]FROYO 2.2.2 UK/rooted/CPU1300Mhz #

delarock
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od delarock » pát 17. zář 2010 12:45:30

Tak ja hlupak som bol minule v nay elektrodome ze si daco kupim(najdrahsi obchod aky je ) a kupil som samsung 6500 ku 37 palcovu LED TV v prepocte za 1000 euro :( (na internete sa da kupit za 850 vklude)

Doma mame aj ine samsungy starsie a vravia ze na LED Je ohodne lepsi obraz oproti klasickemu LCD a je neskutocne tenka ale dan za to je len okrajove podsvietenie...

Plazmu som nebral lebo mi bzucala kebyze nie tak beriem asi nejaku velku plazmu za tie peniaze.

Skus este pozriet od Sharpu full led podsvietene 40 ky obraz bol celkom fajn.Toto je velmi tazke rozhodovanie.
Ale povedsme si pravdu ak najma pozeras obycajnu kablovku alebo satelit tak je to v celku jedno ten obraz je aj tak priserny.
Ale niekto kto hra povedsme xbox a pozera vela full hd filmov tak ten zazitok je fakt dobry:)

Uz aby tu boli OLED televizory:)))
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,

Autor tohoto vlákna
GRaven
Androiďák!

Příspěvek od GRaven » pát 17. zář 2010 13:09:26

Nemáte někdo zkušenost se Slovenskou značkou TechniKa?
http://www.akcniceny.cz/detail/lcd-tech ... ed-765096/ Tu můžu sehnat za 13K. Což je super podle parametrů.
Píšou že prý LED podsvícení ale u tak levné televize mám tušení, že tam bude ledek co by na prstech spočítal. Celkově vůbec netuším co si o tý značce myslet. Nikdy jsem se s ní nesetkal.

Něrpa
Nové Androidě

Příspěvek od Něrpa » pát 17. zář 2010 13:23:43

V Tescu se bojím kupovat jídlo, takže televize musí být opravdu super kvalita. Podle mě jsou to vyhozené peníze, ale posloužit může. Tuším, že to vyrábí samsung na slovensku. Vezme se starý typ, dají se nejlevnější součástky a bouchá se to jako OEM. Ale jelikož je to Tesco tak bych se bál záruky a servisu.

delarock
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od delarock » pát 17. zář 2010 13:24:59

Kasli nato priplat si par penazi na nejaky samsung kde mas Allshare a kde ti telka z usb cita avi filmy atd.
Pokial si nevidel ten televizor na zivo jake ma farby..... Telku nekupujes kazde dva roky tak nesetri za kazdu cenu
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,

Petrasek
Stálý androiďák

Příspěvek od Petrasek » pát 17. zář 2010 13:42:01

No já třeba bych funkce jako připojení k internetu usb a podobně oželel a raději ušetřil nebo investoval do lepší tv. Tyto funkce bývají standardem u přehrávačů tak proč za to platit ještě u televize. Já mám např ps3 a tyto funkce vyuziji tam. Spíš bych koukal aby to mělo například dvbt i dvbc přijímač schopné příjmu mpeg4. Ten je myslím pro hd.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pát 17. zář 2010 14:09:39

Petrasek píše:No já třeba bych funkce jako připojení k internetu usb a podobně oželel a raději ušetřil nebo investoval do lepší tv. Tyto funkce bývají standardem u přehrávačů tak proč za to platit ještě u televize. Já mám např ps3 a tyto funkce vyuziji tam. Spíš bych koukal aby to mělo například dvbt i dvbc přijímač schopné příjmu mpeg4. Ten je myslím pro hd.
Podívej se na to z druhý strany: na co kupovat nějakej přehrávač, když televize může umět usb host? Musim říct, to je naprosto geniální fce.

Pokud řeším něco u televize, tak to jestli a jak snadno se k ní dá připojit počítač.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

delarock
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od delarock » pát 17. zář 2010 14:19:39

presne tak.
Ja si nemozem pochvalit pripojenie na Wifi. Televizor mi vidi medialne subory ktore mam v oboch pocitacoch kd si chcem nieco pozriet napr video pustim si to rovno cez televizor:)

Petrasek
Stálý androiďák

Příspěvek od Petrasek » pát 17. zář 2010 14:20:24

Tak televize maji HDMI. Pres nic jineho nema pocitac smysl kvuli kvalite pripojovat. Nevim mozna se pletu. Ja osobne nemam duvod PC k televizi pripojovat. K tomu mam monitor. Navic dnes si FullHD televizi bez BluRay prehravace nedovedu predstavit. Vzdyt USB rozhrani ma dnes i pomalu kazdy DVD prehravac.

Autor tohoto vlákna
GRaven
Androiďák!

Příspěvek od GRaven » pát 17. zář 2010 15:57:03

Tak Technika má dohru. :-D Byl jsem se na ní podívat. Nevypadala špatně, tak jsem si jí nechal zapnout. Obraz celkem ok. Přepnul jsem kanál a TMA. Pak už nenaskočila. :-D
Pak jsem byl v OK elektru kde jsem zjistil, že mají krásné TV o 3-5 tisíc dražší než se dají sehnat jinde. Sice měli akci, že splátky byly bez navýšení ale i tak se to nevyplatilo. Díval jsem se na plazmy a panasonic opravdu blikal nejvíce. Na ostatních plazmách jsem to skoro neregistroval ale na panasonic jo. Nejhezčí obraz měly LED LCD TV ale 20K stále úhlopříčka cca 32'' což je moc málo. Pohledám internet a zkusím najít 40'' LED za nějakou rozumnou cenu. (měli na jedný wattmeter a byl neustále pod 100W)
Jinak rozdíl plazma a normální LCD skoro nerozeznatelný.

rrajnoha
Nové Androidě

Příspěvek od rrajnoha » sob 18. zář 2010 16:57:17

Zdravím.
Blikání plazmy - jste si jist, že byla skutečně přepnuta do režimu 100Hz a ne do 5OHz. Takto jsem já "načapal" nastavení TV v jedné prodejně. Jestli to bylo záměrně, nebo ne to nevím.
S pozdravem

allien
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2

Příspěvek od allien » sob 18. zář 2010 17:50:07

Ahoj,taky přidám svůj názor a možná radu.
Sám jsem také přemýšlel zda-li LCD a nebo plazmu,nakonec to vyhrála plazma.
Asi proto že ji mám na filmy a koukání TV po IPTV NETBOX v HD vysílání.
Byl jsem v několika obchodech,ale domluvil jsem se u jednoho známýho kde jsou ochotní a nechali mi si nastavit TV dle mých očí a na flmech která znám a která jsem si donesl na DVD a BR.Sice to byl skoro celý den,ale stálo to za to a 46 palcový kousek je doma a nemohu si vynachválit.
Vlastním tento kousek:Panasonic TX-P46G20E.
Jinak si doporučuji projít forum které je spíše určeno pro TV:
http://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php?f=41
Obchod kde jsem si Tv mohl nastavit je AVI servis v Brně,kde se není problém na něčem podobném domluvit.

Odpovědět

Zpět na „Pokec“