Pokec[Dotaz] Aplikace a SD karta

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
miczk
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Mobil 2 / ROM: LG Nexus 5
Twitter: http://www.twitter.com/mroczis

[Dotaz] Aplikace a SD karta

Příspěvek od miczk » sob 18. zář 2010 17:24:49

Ahojte,
chtěl bych se zeptat jak to vypadá s aplikacemi na android marketu a možnosti je instalovat na SD, vím že existuje návod jak si je hodit na paměťovku, aniž by to podporovaly, ale můj dotaz směřuje spíše k oficiální cestě. Předpokládám, že u nových aplikací je už standart, že jdou na paměťovku, ale třeba jak ke to u těch starších, objevují se aktualizace, které dovolují instalaci na SD ? Jde mi o to, že chci HTC Desire a díval jsem se na SGS, který má úctyhodnou 8Gb paměť, ale mám svůj osobní odpor k Samsungům, takže budu muset přežít s těmi 100 Mb, co nabídne Desire. Je to velká navýhoda nebo se s tím dá žít ? :) Jak se znám tak budu instalovat každou blbost :)

LG Nexus 5
Wi-Fly - Vylepšete svůj Wi-Fi požitek
NetMonster - Zkontrolujte síť svého operátora

roxtedy
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023

Re: [Dotaz] Aplikace a SD karta

Příspěvek od roxtedy » sob 18. zář 2010 17:34:29

Podívej se do areny, přesně o tomto problému tam píšu.http://androidforum.cz/htc-desire-vs-sa ... 21-90.html

Je to docela průser a nevyřeší to ani froyo, které umožnuje instalaci aplikací na kartu, protože to nefunguje jak na WM. Třeba rockplayer, který podporuje přesun na kartu nainstaluje cca 3 mega do telefonu a 3 mega na kartu. Počítej s tím, že do desire dostaneš max. 60 aplikací.

Je to velká škoda, já mám nexuse one a toho místa mám o něco víc,ale bratr má desire a je to jediné obrovské mínus, jinak zpracování je na jedničku.
Nexus 4, original JB 4.2 ROM, PowerAMP, Koss Porta Pro :)

Autor tohoto vlákna
miczk
Androiďák!

Příspěvek od miczk » sob 18. zář 2010 17:40:35

Díky za odkaz, ale pro mě je v souboji Desire vs SGS vítěz Desire a to díky zkušeností z 3mi mobily od samsungu, které mám a nechci se zase po 2 letech používání opálit. Svůj stávající mobil (SE W610i) jsem kupoval před 3mi lety a podle mě je lepší, než některý dotykový samsung za 3000Kč, prostě funguje tak jak má, ale to tu rozhodně nepatří :) .

Jde mi tu celkově o problematiku té instalace na SDéčko ;) Takže jak ty píšeš, po instalaci zůstane něco na mobilu a něco na SD tzn. je tam i tak určitá mez. Je to docela škoda, možná to opraví (doladí) gingerbread, ale to zase myslím o pár měsíců dopředu. :mrgreen:
LG Nexus 5

skooopa
Droid
Typ mobilu / ROM: Motorola BackFlip
Twitter: @fireskopa
Tablet: Nexus 7
Rom: CM7/ofiko 4.1.1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skooopa » sob 18. zář 2010 17:49:23

Porad je tu moznoist ROOTu , rozdeleni karty na FAT32 / ext3.Prikladne ja mam na Desire ext3 oddil o velikosti 600MB a nainstalovanych cca 125 aplikaci,widgetu,her a volnopu interni pamet mam 68MB a to jsem Cache nemazal asi 14 dni co mam momentalni rom co pouzivam nahozenou. Mam nainstalovane i aplikace jako google earth ktery se nafukuje z 5 na 20 MB :-) atp . Ale oficialni cesta stoji opravdu za prd i ve Froyo sam jsem to nedavno zkusil a je to nepouzitelne,pomale.... des...
Obrázek
Fackováním se hloupost odnaučit nedá
Nepiste mi SZ s banálním dotazem! Od toho je tu tlacitko HLEDAT!

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » sob 18. zář 2010 17:51:13

miczk píše:díval jsem se na SGS, který má úctyhodnou 8Gb paměť
Technická - SGS má na aplikace 2GB.

Autor tohoto vlákna
miczk
Androiďák!

Příspěvek od miczk » sob 18. zář 2010 17:57:20

Case - díky za opravu, to mi uniklo, přesto je to ale víc než Desire, to musím uznat

skooopa - To je problém, s mojím sony ericssonem, který jsem koupil za 4 000 jsem si mohl dovolit experimentovat a to jsem taky dělal a můj. mom. SW je jiný než originál, ale s mobilem za 11k bych se asi neodvážil, navíc jsem se koukal na ty návody a nemám ani ponětí jak na golden card atp. jinak rozhodně to je řešení, které může hravě překonat veškeré mé obavy, ale pak tu je zase ta záruka :(

Edit - tak Golden Card bych zvládl podle tohoto návodu - http://androidaplikace.cz/index.php/200 ... po-krucku/ je to docela primitivní
LG Nexus 5

Petr22
Androiďák!

Příspěvek od Petr22 » sob 18. zář 2010 18:10:01

Běž do rootu. Není to tak těžké a vrátit do původního stavu to jde taky bez problému. Mám nainstalováno 230 aplikací a no problémo :-)

Autor tohoto vlákna
miczk
Androiďák!

Příspěvek od miczk » sob 18. zář 2010 18:12:29

mám takový dotaz ohledně linuxové povinnosti, je pravda že mám na druhém počítači Linux (Ubuntu 10.4), ale je 64 bitový, nebo už přišel nějaký chytrolín na to jak to udělat ve W7 ? :)
LG Nexus 5

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » sob 18. zář 2010 18:16:07

Jaká linuxová povinnost? A jaký je problém s 64bitovým linuxem?

Autor tohoto vlákna
miczk
Androiďák!

Příspěvek od miczk » sob 18. zář 2010 18:19:54

koukal jsem na tento návod na root, nevím který je nejnovější a nejideálnější, ale tomuto jakž-takž rozumím - http://androidforum.cz/navodroot-t4420.html
LG Nexus 5

dux3r
Robot
Typ mobilu / ROM: Honor 3c

Příspěvek od dux3r » sob 18. zář 2010 18:56:19

hele kup si sgs sam jsem ho chvíli testoval a kdybych měl peníze šel bych hned do něj protože je to opravdu skvělý telefon s krásným displejem a dobrým hw

Autor tohoto vlákna
miczk
Androiďák!

Příspěvek od miczk » sob 18. zář 2010 19:05:42

dux3r - Já fakt nemám nervy na Samsunga, každý den bych se bál jestli mi vše funguje jak má. Je to fakt něco jako pud sebezáchovy, který mi radí Samsunga už ne :)

Po pročtení pár návodů na root jsem zjistil, že to není zase tak těžká věc, navíc UnRoot ze záležitostí asi 5ti kliků, v případě nutné reklamace. Díval jsem se taky na pár ROMek a OpenDesire se mi začíná líbit čím dál, tím víc. Pokud jsem vše pochopil správně, tak na výměnu ROMky je vlastně stejný postup jako při rootu. Při samotném rootu si tam můžu rovnou hodit OpenDesire, nebo tam musím nejdříve šoupnout tu rootovou ROM ?
LG Nexus 5

dux3r
Robot

Příspěvek od dux3r » sob 18. zář 2010 19:09:21

hele kámoš má to sgs které jsem i testoval a vůbec bych se nebál že nevydrží to už se bojim o mojí g1 co furt vrže atd.. ale to sgs je opravdu nice telefon :) a ty barvy když jsem to srovnával s mojí g1 je to úplně někde jinde jak kdyby člověk vzal vybledlou fotku adal ji vedle úplně nový a v případě rootu u sgs je to otázka malinké chvíle

Autor tohoto vlákna
miczk
Androiďák!

Příspěvek od miczk » sob 18. zář 2010 19:19:56

Je pravda, že rozdíl SLCD a SAMOLED je doopravdy velký, zvláště pak přesnost u SGS je oproti Desiru mnohonásobně lepší, ale já potřebuju aby mobil po 2 letech používání fungoval jako na začátku a neodešel repráček, mikrofon a nakonec i GSM modul jak se mi to stalo u 2 Samsungů :) Je sice pravda, že za takový prachy by to měla být kvalita sama o sobě, ale moc tomu nevěřím. Osobně se mi vůbec nelíbí vzhled, a iPhone ikonky, zato se mi hrozně vzhledově libí Desire a taky celkové zpracování HTC Sense, kdyby se dalo Sense včetně menu ikonek dostat do SGS tak bych to možná bral v úvahu.
LG Nexus 5

dux3r
Robot

Příspěvek od dux3r » sob 18. zář 2010 19:37:08

hele to touch wiz 3 jde vypnout a nahradit nějakou home plochou a jjá bych to sgs šel vim že někdy jsou telefony nanic od jednoho vyrobce a zase jsou dobrý od toho vyrobce a mě se ten vzhled líbi a má i dobrý zadní kryt který když má beterka dost stupnů tak ti nepálí ruku jak u g1 ale to se mi stalo jen parkrat kdy jsem tomu dal nehorazny zahul :D ale bejt tebou nekupoval bych desire zachvíli vyjdou i jinný další telefony třeba td vyšel desire z atd... prostě desire je spis na praci na hry a zabavu je pak vic sgs ale až bude mít sgs 2.2 tak to bude lepší než desire

Autor tohoto vlákna
miczk
Androiďák!

Příspěvek od miczk » sob 18. zář 2010 19:59:21

Desire Z - o něco větší výkon + qwerty kterou na mobilu rozhodně nechci
Desire HD - samozřejmě lepší a 1 Gb paměť by byla pro mě ideální, ale čekat do vánoc a pak zase čekat do března až bude dostupný :?:

Na mobilu nemíním pařit hry, od toho je počítač, využití bude hlavně internetové, pro mě je klíčové jak to dokáže žrát WiFi. mom se 802.11n standart kombinuje s b a g, takže v tom nevidím žádné postižení, protože internet, který by běží víc než 54 Mbit/s jsem fakt ještě neviděl :) doma mám 16Mbit/s a pohodička. Jak už jsem psal display není pro mě klíčový, buď to je zářivý a neostrý SAMOLED, nebo tmavý a ostrý SLCD. Desire prostě splňuje co potřebuji a nemám důvod brát Samsunga :)
LG Nexus 5

Odpovědět

Zpět na „Pokec“