PokecMarket a placené aplikace JEDOU!?

Pokec o všem možném i nemožném. V této sekci není nic OT. :)

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór, Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od radegast »

Řekni mamince ať Tě za ruku doprovodí do banky a vysvětlí slečně u přepážky, že chceš nakupovat aplikace v Android Marketu.

Chjo, potřebuješ kartu, která umožňuje platit na internetu a vše kolem toho.
Co to obnáší záleží na bance u které máš účet. My to tu za Tebe fakt nevyřešíme.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od patlen »

to shedy: No já zašel (hodně kdysi dávno to jsem měl ještě P1 a chtěl koupit nějakou apk z ruska :-) ) do banky.Tam si nechal ke kartě aktivovat možnost placení po internetu (do nějakého limitu myslím 1000 Kč) no a do cca.24hod mi tu možnost platby úřednice aktivovaly (ve skutečnosti to trvalo asi 6 hodin a šlo to) no a pak jsme si do mých údajů na google účtu zavedl tuhle kartu pod google checkout a hotovo.
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od jtoxx »

Nektere banky umoznuji aktivaci online plateb primo z jejich stranek. Pokud mate napriklad ekonto tak je to v nastaveni.

@telefon    
Follow me on - twitter
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od Mishack »

radegast píše:Aha, takže jestli do teď fungovaly výmluvy typu "Není dostupný placený Market, proto používám warez", tak teď to bude "Jsem líný zajít do banky, proto používám warez".
+1 :lol: Bohuzel to tak zrejme bude...
Xoanon
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: pon 20. zář 2010 12:03:53
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3T
Rom: OxygenOS 3.5.3

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od Xoanon »

Ahoj, chci se zeptat co se stane pokud si koupím nějakou aplikaci a budu nucen udělat HW reset (uvést tel do továrního nastavení). Nejdůležitější data (kontakty a kalendář) znovu sesynchronizuju, free aplikace znovu stáhnu z marketu, ale co ty již koupené, budu je muset znovu platit? Dík
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od Mishack »

Rozhodne ne. Vsechny aplikace stazene pres market (i ty placene) jsou vazány na google ucet.
Xoanon
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: pon 20. zář 2010 12:03:53
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3T
Rom: OxygenOS 3.5.3

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od Xoanon »

Pokud tomu správně rozumím, tak teď klidně můžu tu aplikaci smazat a za čas ji klidně opět, už bez platby, stáhnu a nainstaluju?
Zkoušel to už někdo? Mám Desire poměrně krátce, tak se omlouvám za tyhle stupidní dotazy.
Dík.
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od radegast »

Ano a ano.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Uživatelský avatar
P1azer
Droid
Příspěvky: 1278
Registrován: sob 30. kvě 2009 23:05:31
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od P1azer »

Xoanon: Je tomu tak,pri kazdem flashu nove ROMky delam WiPE a tim se mi vsechny smazou a musim je stahnout znovu. Market si sam overi platnost a stahne se.

@telefon    
robcar
Stálý androiďák
Příspěvky: 176
Registrován: sob 15. kvě 2010 21:49:19
Typ mobilu / ROM: HTC Legend

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od robcar »

Funguje to stejně jako steam na pc. Jednou koupíš a je to tvoje
ormoru
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:19:26

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od ormoru »

Pokud jsou placené alikace vázané na google účet, tak to znamená, že pokud koupím třeba tablet s Androidem, připojím stejný účet, tak na něj dostanu stejné placené aplikace, jako mám na mobilu bez placení?

Jarda
SGS II & Galaxy Tab
Uživatelský avatar
Coolajda
Androiďák!
Příspěvky: 460
Registrován: pát 16. črc 2010 5:51:23
Typ mobilu / ROM: Apollo lite

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od Coolajda »

Pnaky píše:aTracDog mi hlásí, že je nová verze Marketu 2.07 - máte někdo nápad jak ji stáhnout?

Market verze 2007 se mně objevil v nové ROMce. Žádnou novinku jsem nezaznamenal....
shedy
Androiďák!
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 03. čer 2010 13:08:47
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 620

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od shedy »

radegast píše:Řekni mamince ať Tě za ruku doprovodí do banky a vysvětlí slečně u přepážky, že chceš nakupovat aplikace v Android Marketu.

Chjo, potřebuješ kartu, která umožňuje platit na internetu a vše kolem toho.
Co to obnáší záleží na bance u které máš účet. My to tu za Tebe fakt nevyřešíme.
Mishack píše:radegast píše:
Aha, takže jestli do teď fungovaly výmluvy typu "Není dostupný placený Market, proto používám warez", tak teď to bude "Jsem líný zajít do banky, proto používám warez".
patlen píše:to shedy: No já zašel (hodně kdysi dávno to jsem měl ještě P1 a chtěl koupit nějakou apk z ruska :-) ) do banky.Tam si nechal ke kartě aktivovat možnost placení po internetu (do nějakého limitu myslím 1000 Kč) no a do cca.24hod mi tu možnost platby úřednice aktivovaly (ve skutečnosti to trvalo asi 6 hodin a šlo to) no a pak jsme si do mých údajů na google účtu zavedl tuhle kartu pod google checkout a hotovo.
Zjistil jsem si jak to je.Mam dětský konto a z mýho účtu nejde nastavit trvalej příkaz nebo platba přes net,musim počkat půl roku až budu mít studentskej účet.Ano kupoval bych si aplikace nejsou moc drahý,ale zatim to prostě nejde.
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od radegast »

shedy píše:Ano kupoval bych si aplikace nejsou moc drahý,ale zatim to prostě nejde.
Zase výmluvy. Není problém zaregistrovat kartu rodičů (i to tvoje dětské konto přece někdo krmí) a na ní povolit internetové platby. Na inet platby se pak dá nastavit limit.
A až dorosteš tu z konta odebrat a zaregistrovat pak svojí.

Prostě si myslím, jestli někdo fakt chce, tak to jde.
No, je fakt, že to jde i opačně: "Jestli nechci, výmluvu si vždycky najdu." :(
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
shedy
Androiďák!
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 03. čer 2010 13:08:47
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 620

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od shedy »

Už mam Master Card a i internetové bankovnictví. Ale když v google checkout vyplnim udaje o karte tak to napise: Zamítnuto . Nevite někdo jestli jde nastavit internetové bankovnictví i v internetové bance(mojebanka.cz)?
dedek
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 08. čer 2009 14:20:27
Typ mobilu / ROM: LG Optimus One
Bydliště: Brno (občasně Ústí nad Labem)

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od dedek »

Karta musí být aktivována pro internetové platby. Pokud vím, tak KB má toto standardně u svých karet zakázané a musí se nechat povolit na pobočce.
Uživatelský avatar
alda
Androiďák!
Příspěvky: 407
Registrován: pon 01. čer 2009 23:28:34
Bydliště: Praha

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od alda »

KB karty normálně na internetové platby nefungují, řeší to tak, že si požádáš o virtuální kartu pro platby na internetu, což je v praxi jen papír s údaji k té "kartě" a ty údaje pak používáš pro platbu na netu. Je to trochu krkolomné, ale nic nezvládnutelného.
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od patlen »

patlen píše:to shedy: No já zašel (hodně kdysi dávno to jsem měl ještě P1 a chtěl koupit nějakou apk z ruska :-) ) do banky.Tam si nechal ke kartě aktivovat možnost placení po internetu (do nějakého limitu myslím 1000 Kč) no a do cca.24hod mi tu možnost platby úřednice aktivovaly (ve skutečnosti to trvalo asi 6 hodin a šlo to) no a pak jsme si do mých údajů na google účtu zavedl tuhle kartu pod google checkout a hotovo.
Už jsem ti tu jednou postup napsal DŮLEŽITÉ JE PROSTĚ NAVŠTÍVIT BANKU a tam si nechat placení touhle kartou povolit a domluvit se i na limitu,aby ti to nikdo neodčerpal v případě zneužití.
rajtas
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 20. led 2012 1:51:54
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade
Rom: CyanogenMod 7.2.0 RC

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od rajtas »

Zdravím.

Stále není nějaká možnost platit na marketu s Maestro kartou? Nebaví mne stále googlit a prolejzat warezfora abych nalezl aplikaci za pár šupů. To jsem si už užil u symbianu kde ale vše stálo mnohonásobně víc. Opravdu musím do banky kvůli nové kartě? :(
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od patlen »

Bože nemusíš do banky kvůli NOVÉ KARTĚ musíš do banky, aby ti povolili jejím číslem platit na internetu "takže ANO musíš do banky, aby ti ten limit povolili, je to proti podpisu !"
rajtas
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 20. led 2012 1:51:54
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade
Rom: CyanogenMod 7.2.0 RC

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od rajtas »

zas takovej vošplouch nejsem.. kartou platím přes net normálně ať jde o placení čehokoliv (kredit na stahování, atd.) ale market mi to prostě nepřijme.. při vyplnění údajů o kartě mi to vždy vyhodí "Pole Číslo karty není platné." i přes to že platné je :?
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od Krokodyl »

Bohužel mohu jen potvrdit. S kartou běžně platím na netu, PayPal-u, ale google mi ji prostě odmítá, přes své stáří - nerozumím tomu. Pro mnoho aplikací je řešením použití aplikace App Center http://www.androidpit.com/ , kde je možno platit aplikace pomocí PayPal, ale bohužel ne všechny jsou dostupné touto cestou.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Uživatelský avatar
ZeKe
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pát 19. lis 2010 5:38:45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od ZeKe »

Krokodyl:
Ted po vymene karty jsem mel stejnej problem, zmenil jsem jen Platnost do, CVC kod, coz jsem zcela jiste zadaval dobre, ale Wallet si porad vedl svou, a odmital kartu, byt jine udaje se nemenili. Takze jsem zkusil uverit tomu co pisou v napovede o zadani udaju presne dle "vypisu od platebni karty", ktery sice nemam, ale zadal jsem tam udaje ktere mam na vypisu z uctu, coz dle meho musi byt stejne..
Jedina zmena, kteru jsem zpozoroval bylo jedno velke pismeno v nazvu ulice (tedy v Penezence bylo neco jako Severni cesta, ale u uctu Severni Cesta), ale odmitala kartu i nadale. Pak mi kamarad poradil, ze kdysi mel podobny problem, kdyz s Droidem zacinal, musel zadat jmeno presne tak, jak je vytisteno/vytlaceno na karte. Takze jestli ted mas v Google Penezence zadano Jiří Balvín, ale na karte mas BALVÍN JIŘÍ, tak to tam zkus zadat kapitálkama a v tom formátu prijmeni+jmeno (pokud to tak mas), pripadne jeste porovnat, jak mas zadanou adresu.

Mozna to pomuze :-)
Naposledy upravil(a) ZeKe dne stř 14. bře 2012 10:37:47, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
patlen
Moderátor
Příspěvky: 3184
Registrován: pát 06. úno 2009 10:13:05
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Někde kolem Ještědu...

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od patlen »

rajtas píše:zas takovej vošplouch nejsem.. kartou platím přes net normálně ať jde o placení čehokoliv (kredit na stahování, atd.) ale market mi to prostě nepřijme.. při vyplnění údajů o kartě mi to vždy vyhodí "Pole Číslo karty není platné." i přes to že platné je :?
Ok špatně jsem asi pochopil ten dotaz.Jak říká předposlední kolega je nutné zadávat údaje tak jak jsou vytištěné na kartě..velká písmena apod.
rajtas
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 20. led 2012 1:51:54
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade
Rom: CyanogenMod 7.2.0 RC

Re: Market a placené aplikace JEDOU!?

Příspěvek od rajtas »

zdravím,
jsem tu zas :lol:
Ať zkouším co zkouším pokaždé pohořím na stejné věci a to je "Pole Číslo karty není platné." Zkoušel jsem mezi čtyřčíslí vložit tečky, pomlčky nic a mezery a stále to samé. Údaje jsem opisoval dle rady výše z výpisu ke kartě aby vše sedělo ale i tak prd :(

dál než sem se nedostanu :(
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pokec“